Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 179 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 22 Lis 2012 23:23 

Zbanowany
heh dosłownie na lodzie :)
teraz to mnie zmartwiłeś...
 Relacje PM off  

#82 PostWysłany: 12 Gru 2012 12:33 

Cześć,
Mam małe pytanko co do lotniska Rygge, mianowicie czy 45 min wystarczy mi tam na przesiadkę? Oczywiście z samym podręcznym. Z góry dzięki za info.
Pozdro!

#83 PostWysłany: 12 Gru 2012 21:50 

W zupełności
 Relacje PM off  

#84 PostWysłany: 08 Sty 2013 00:06 

Zbanowany
d1gital napisał(a):
Fajna opcja, ale oni chyba nadal nie mają licencji na przewóz osób, więc po prawdopodobnym zatrzymaniu przez policję jesteście na lodzie. Te pirackie busy, gdyż tak są nazywane w Norwegii, to był pewien czas temu bardzo gorący temat medialny. Ogólnie nie polecam, nigdy nie korzystałem co prawda, ale sama ilość "bójek o teren", która ma miejsce między tymi mafijnymi przewoźnikami (dokładne opisy na forumnorwegia.net) zniechęca.

Aha, pamiętajcie w każdym razie, że wydany bilet oznacza w Norwegii (podobnie jak w Polsce zresztą), że jesteście ubezpieczeni i nie jedziecie "na lewo". Bardzo możliwe, że po zażądaniu biletu cena przewozu albo skoczy, albo zostaniecie niezbyt miło poproszeni o opuszczenie pojazdu.

Sent from my HTC using Tapatalk 2

Mógłbym prosić o więcej informacji? PKS Oslo wydaje się na prawdziwą i legalną firmę. Firmowe samochody itp. więc chyba mają licencję, nie?
 Relacje PM off  

#85 PostWysłany: 08 Sty 2013 21:23 

damjaneiro napisał(a):
d1gital napisał(a):
Fajna opcja, ale oni chyba nadal nie mają licencji na przewóz osób, więc po prawdopodobnym zatrzymaniu przez policję jesteście na lodzie. Te pirackie busy, gdyż tak są nazywane w Norwegii, to był pewien czas temu bardzo gorący temat medialny. Ogólnie nie polecam, nigdy nie korzystałem co prawda, ale sama ilość "bójek o teren", która ma miejsce między tymi mafijnymi przewoźnikami (dokładne opisy na forumnorwegia.net) zniechęca.

Aha, pamiętajcie w każdym razie, że wydany bilet oznacza w Norwegii (podobnie jak w Polsce zresztą), że jesteście ubezpieczeni i nie jedziecie "na lewo". Bardzo możliwe, że po zażądaniu biletu cena przewozu albo skoczy, albo zostaniecie niezbyt miło poproszeni o opuszczenie pojazdu.

Sent from my HTC using Tapatalk 2

Mógłbym prosić o więcej informacji? PKS Oslo wydaje się na prawdziwą i legalną firmę. Firmowe samochody itp. więc chyba mają licencję, nie?

Oczywiście PKS jest legalną firmą i zarejestrowana w Norwegii. Jeżeli będziesz chciał wystawią wypisana ręcznie karteczkę (czytaj BILET) na przejazd. Jednak czy to jakiś dowód ??
Firma działa już od kilku lat i jest dość popularna wśród rodaków wiec ryzyko wtopy wydaje mi się małe.
 Relacje PM off  

#86 PostWysłany: 08 Sty 2013 21:51 
Awatar użytkownika

Jak będziesz jechał PKS-em nie siadaj przy drzwiach,ewentualnie okryj kolanka i ...a kocykiem bo cię przewieje. :roll:
 Relacje PM off  

#87 PostWysłany: 08 Maj 2013 20:44 

niebieski
Przeczytałem wszystkie posty i trochę się pogubilem, mógłby mi ktoś potwierdzić/poprawić/ odpowiedzieć
Muszę się dostać z Oslo na lotnisko.
1. Jest możliwość jechania autokarem ( nie chcę PKS tylko normalną norweską linią) Rygge-Ekspress , który odjeżdza z Bussterminalen Oslo ( http://maps.google.com/maps?q=oslo,+Norwegia&hl=pl&ll=59.911584,10.758619&spn=0.002267,0.006968&sll=59.911584,10.75914&sspn=0.002267,0.006968&t=h&hnear=Oslo,+Norwegia&z=18&iwloc=lyrftr:h,1117224454955533882,59.911603,10.758244) czy z innego miejsca ? ile taki autokar jedzie i ile kosztuje bilet w jedna stronę
2 Można się dostać z Oslo S do miasteczka Moss pociągiem, a później do lotniska Rygge autobusem . Ile to kosztuje i jak często te autobusy kursują

Jakby mi ktoś mógł podać mniej więcej czas podrózy jaki mam sobie zarezerwować, bo do tej pory latałem norwegianem z innego lotniska.
 Relacje PM off  

Temat postu: Oslo Rygge - Askim
#88 PostWysłany: 20 Cze 2013 21:04 

Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
Ląduję w Rygge o 16, 10 lipca. Potrzebuję dostać się do Askim (godzina jazdy z lotniska). Do tej pory znalazłem busa, który wyjeżdża o 17.10 z Moss. Szukam alternatywy. Podobno spod lotniska odjeżdżają busy tego przewoźnika http://mb24.no/
Kurczę, trudno mi jest się w tym połapać, poproszę o pomoc:) Znacie jeszcze jakąś opcję, wykluczając stopa?
 Relacje PM off  

#89 PostWysłany: 22 Lip 2013 09:20 

Witam. Mam pytanie w sprawie dojazdu z lotniska Oslo Rygge do miejsocowści Stromstad w Szwecji. Jechał ktoś tamtędy na stopa? Jak z ruchem w tamtą stronę? W Oslo ląduję w piątek 02.08.2013 około godz. 16:00. Z góry dzięki za jakiekolwiek wskazówki.
 PM off  

#90 PostWysłany: 25 Lip 2013 23:13 

Kupiłem bilet z Kos do Rygge. Przylot jest o 22. Ceny dojazdu do Moss ,promu, i z Horten znam . Ale czy po wylądowaniu Ryanerem, na 8 rano mam szanse dotrzeć na Trop. aby polecieć do Katowic Wizzem za 10E , Ktoś to w nocy przerabiał?????
Następnego dnia nic a nic nie leci do Polski z Rygge i jedyną szansą jest lot następnego dnia o 6,50 do L. Stanset i za 4
godz do Poznania ,co mi najbarziej pasuje. Koszt 42 eur za 2 loty.
 PM off  

#91 PostWysłany: 04 Sie 2013 18:35 

Czy bilety na pociąg z Rygge są zawsze w tej samej cenie tzn. nie ma różnicy czy kupię na lotnisku w automacie czy zamówię wcześniej przez internet? Oczywiście w automacie można od razu kupić bilet w dwie strony, tak? Czy darmowy shuttle bus jest jakoś oznakowany i gdzie jest jego przystanek? Pytam bo będziemy musieli od razu po lądowaniu biec na autobus :)

#92 PostWysłany: 18 Sie 2013 10:37 

Loty: 93
Kilometry: 212 272
Właśnie wróciłem z Oslo,
darmowy autobus na dworzec kolejowy zatrzymuje się zaraz przed wyjściem z lotniska, są też tam napisane godziny odjazdów wszystko jest bardzo czytelne, autobus jeździ co godzina od 5:35. Bilet można kupić u kierowcy autobusu lub na stacji w automacie, ceny to 151NOK za osobę dorosłą + dziecko gratis, osoby do 26 roku życia to 113NOK, emeryci 76NOK - jest to chyba najtańszy środek transportu do miasta. Czas podróży to 49 minut, w pociągu jest bardzo wygodnie i przyjemnie, można też kupić kawę i coś do jedzenia, chociaż ja polecam tą w burger kingu na stacji za 15NOK z możliwością dolewki. Gdyby ktoś miał jakieś pytania chętnie odpowiem.
 Relacje PM off  

#93 PostWysłany: 07 Wrz 2013 18:47 

Najtańsze połączenie Rygge-Oslo to autobusy Nettbuss. Bilet dla młodzieży (16-28 lat) kosztuje 90NOK OW kupując u kierowcy (można płacić gotówką, co do kart to nie sprawdzałem czy np. debetowa przejdzie), ale uwaga: w internecie można ten bilet kupić za 47NOK(!), z tym że tylko na określonych godzinach odjazdu (trzeba skorzystać z journey plannera na stronie i tam sprawdzać, czy jest jakaś godzina, o której jest dostępny ten tańszy bilet). Jakby znaleźć takie przejazdy w obie strony to rezerwując przez neta można mieć transport za 94NOK RT, lepszej ceny się nigdzie nie znajdzie. W najgorszym wypadku to będzie 180NOK RT, czyli i tak 46NOK taniej niż pociąg ze zniżką studencką (co do tej zniżki to obowiązuje zwykła polska legitymacja studencka, ISIC nie). Autobusy są wygodne, podróż trwa ok. 50min i wysiada się w centrum zaraz przy dworcu kolejowym, jedyny minus tej opcji to konieczność przejścia 2km z lotniska na przystanek przy autostradzie, ale jest cały czas chodnik dla pieszych, więc można spokojnie iść. Rozkład jazdy autobusów TUTAJ (interesuje nas linia nr 6 lub 3).

#94 PostWysłany: 15 Wrz 2013 11:42 

Dzięki Kafar! :)
 Relacje PM off  

#95 PostWysłany: 22 Wrz 2013 21:25 

w którym miejscu koło lotniska w zatrzymuje się Nettbus?
 Relacje PM off  

#96 PostWysłany: 22 Wrz 2013 21:56 

niebieski
lotnisko jest tak małe, że nie będziesz miała problemu
po wyjściu na na zewnątrz, 4 metry od hali są ze 3 stanowiska dla autobusów dalekobieżnych
 Relacje PM off  

#97 PostWysłany: 29 Wrz 2013 13:18 

Ale pytanie było o Nettbussa, a one zatrzymują się na przystanku przy autostradzie, ok. 2km od hali. Ktoś już w tym temacie załączył mapkę gdzie to dokładnie jest.

#98 PostWysłany: 01 Lis 2013 21:08 

Loty: 5
Kilometry: 5 119
http://www.aerobuss.no/priser-fares/
A ten przewoźnik jest sprawdzony? Bo cena, 125 RT dla studenta kusi
 Relacje PM off  

#99 PostWysłany: 01 Lis 2013 22:34 

No Aerobuss jezdzi. Widac go jak jezdzi Mosseveien z Oslo do Rygge oraz na samym Rygge. :-) Pozdrawiam z Oslo:-)
 Relacje PM off  

#100 PostWysłany: 01 Lis 2013 23:33 

Myślicie Panowie, że pan kierowca Aerobussa uzna mi zniżkę studencką po okazaniu legitymacji szkolnej z polskiej szkoły policealnej? ;p a dobrze by było, bo jak wspomniał thingol, cena kusi... ;)
 Relacje PM off  

[ 179 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości