Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 179 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 13 Sie 2012 10:27 

Dostałem wskazówki od obsługi autobusów TIMEEkspressen, które wydają mi się najtańszym sposobem na dojazd z lotniska do centrum Oslo. Wychodzi to 120 NOK w jedną stronę za osobę dorosłą, jeśli w dwie strony to zniżka za całość to chyba 20%.

Jedna ważna informacja jaką dostałem to to, że przystanek znajduje się ok. 2 km od wejścia do terminala - współrzędne GPS przystanku to 59.386072, 10.752525.

Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 17 Sie 2012 16:50 

d1gital napisał(a):
Najprościej kupić Stavanger - Rygge/Torp w minipris za 199 NOK (przesiadka na którejś ze stacji w Oslo) lub dojechać Lavprisekspressen do samego Oslo/Torp, jeśli ktoś ma na tyle szczęścia, że kupił ten jeden jedyny tani bilet.

Przepraszam za głupie pytanie, ale co to jest minipris?
Zastanawiam się nad wypadem z Oslo Rygge do Stavanger [15/09 po przylocie do Oslo podróż na wieczór i noc do Stavanger i powrót do Oslo na noc 16/09]. Sprawdzałam Laviprisekspressen, ale wolałabym za tak krótki wypad nie płacić 400NOK.
 Relacje PM off  

#43 PostWysłany: 20 Sie 2012 20:09 
Awatar użytkownika

szyper napisał(a):
Czy jest sens tak lecieć? Czy lepiej darować sobie Oslo?
Czy może lepiej zrobić tak:
20 września - wylot Gdańsk - Stavanger - 19,00zł
22 września - wylot z Oslo Rygge - Gdańsk - 39,00zł
W sumie 58,00zł

W taki sposob spedzisz caly wyjazd w srodkach transportu, zupełnie bez sensu.

#44 PostWysłany: 28 Sie 2012 15:02 
Awatar użytkownika

Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Cytuj:
Dostałem wskazówki od obsługi autobusów TIMEEkspressen, które wydają mi się najtańszym sposobem na dojazd z lotniska do centrum Oslo. Wychodzi to 120 NOK w jedną stronę za osobę dorosłą, jeśli w dwie strony to zniżka za całość to chyba 20%.

Jedna ważna informacja jaką dostałem to to, że przystanek znajduje się ok. 2 km od wejścia do terminala - współrzędne GPS przystanku to 59.386072, 10.752525.

A mam pytanie-jak nazywa się ten przystanek na stronie przewoźnika?? Czy to Halmstad (Rygge flyplass E6)??
Czy wiesz może czy przy zakupie biletu w obie strony obowiązuje zniżka 20% (za zakup w obie strony) oraz 33% dla studenta czy tylko jedna z nich??

#45 PostWysłany: 29 Sie 2012 13:37 

Z tego co wyczytałam to zarówno pociąg jak i autobus nie dowożą z Oslo pod drzwi lotniska. A czy moze ktoś zna taka opcje?
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 29 Sie 2012 15:54 

jezeli chodzi o pociag to na stacji kolejowej czeka shuttle i dowozi pod sam terminal (w cenie biletu kolejowego)
sa tez autobusy ktora dowoza pod samo lotnisko - np rygge express, unibuss

#47 PostWysłany: 31 Sie 2012 18:23 

Czy ktoś próbował łapać stopa z Rygge do Oslo? Myślicie, że byłoby to bardzo problematyczne? ;) Zawsze to kilkadziesiąt zł do przodu.
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 04 Wrz 2012 09:57 
Awatar użytkownika

niebieski
Mam pilne pytanie-czy do autobusu linii TIMEkspressen (Rygge - Oslo) można kupić bilet tylko przez internet czy również przy wejściu??
Jeśli można na pokładzie-przyjmują kartę czy tylko gotówka??

#49 PostWysłany: 15 Wrz 2012 17:32 

Po przylocie Ryanair wyszedłem z lotniska i stał autobus linii Unibuss Ekspress. Jeśli ktoś jest studentem to ma zniżkę z międzynarodową legitymacją studencką ISIC (koszt 30 zł z przesyłką). Ulga jest tylko wtedy jak kupimy "roundtrip" czyli w obie strony. Koszt wynosi 240 NOK (ok 120 zł). Bilet jest ważny 3 miesiące :)

#50 PostWysłany: 15 Wrz 2012 19:27 
Awatar użytkownika

niebieski
Byłem i jechałem Timeeskpressen do Oslo. Po podejściu 20 minut piechotą z lotniska stajemy na przystanku autobusu. Ceny są niższe niż tych bezpośrednich. Jest tylko małe ALE. Najlepiej kupić bilet wcześniej przez internet (studencki w obie strony 160 NOK, a nie 240 jak w UnibusEkspress). I tak jest najlepiej. Ja chciałem zapłacić kartą-mają taką możliwość, ale po włożeniu karty do czytnika (debetówka VISA mBanku) pan stwierdził, że nie działa i często ma problemy z kartami płatniczymi innymi niż norweskie. Musiałem zapłacić gotówką. UWAGA: na pokładzie bilet w każdą stronę jest droższy o 10 NOK (więc przy zakupie w obie dopłacamy 20). Ja płaciłem euro-przelicznik mniej więcej jak pln-nok według mBanku na tamten dzień.
Autobus wysokiej klasy-wifi na pokładzie gratis.

#51 PostWysłany: 15 Wrz 2012 22:55 
Awatar użytkownika

niebieski
Aarongeru, czy możesz nam szerzej pomóc?
1) po pierwsze, czy możesz nam wskazać, gdzie w tym miejscu dokładnie znajduje się ten przystanek?
https://maps.google.pl/maps?hl=pl&safe= ... +10.752525
Boje się, że zacznę biegać w koło tych rond, nie znajdę oznakowanego po ludzku przystanku (przed/za rondem, przy którym?).
I czy w gorszą pogodę (deszcz) da się po ludzku dojść - na mapie nie widzę aby był chodnik wzdłuż tej drogi?

2) czy kupując przez net, chodzi o trasę Halmstad (Rygge flyplass E6) - Oslo (Oslo bussterminal) plus odwrotną? Jeśli tak, to czy ten przystanek "Halmstad (Rygge flyplass E6)" jest jakoś zapowiadany, łatwo przegapić wysiadanie w dobrym miejscu?

3) czy dobrze rozumiem, że bilet kupowany przez net jest bezzwrotny, a za 2x24 NOK można dokupić ubezpieczenie zwrotu - takie coś po norwesku piszą przy etapie kupowania biletów?

4) mam rację, że strona jest tylko po norwesku? Na szczęście jakoś dochodzę do kupna biletu. Czy ktokolwiek uważa, że nie jest to najtańszy dojazd do Oslo? Wychodzi 192 NOK w obie strony za bilet normalny, a taki jako już niestety osobę 26+ mnie intersuje.

Ostatnio edytowany przez rdw 15 Wrz 2012 23:58, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#52 PostWysłany: 15 Wrz 2012 23:22 

SEK ? chyba NOK

#53 PostWysłany: 15 Wrz 2012 23:59 
Awatar użytkownika

niebieski
Oczywiście NOK, Poprawiłem, pomyliłem waluty - niedawno wrócilem ze Sztokholmu, wybaczcie :P ale przelicznik podobny 8-)
 Relacje PM off
annapanowicz lubi ten post.

#54 PostWysłany: 16 Wrz 2012 10:44 
Awatar użytkownika

niebieski
rdw napisał(a):
Aarongeru, czy możesz nam szerzej pomóc?
1) po pierwsze, czy możesz nam wskazać, gdzie w tym miejscu dokładnie znajduje się ten przystanek?
https://maps.google.pl/maps?hl=pl&safe= ... +10.752525
Boje się, że zacznę biegać w koło tych rond, nie znajdę oznakowanego po ludzku przystanku (przed/za rondem, przy którym?).
I czy w gorszą pogodę (deszcz) da się po ludzku dojść - na mapie nie widzę aby był chodnik wzdłuż tej drogi?

2) czy kupując przez net, chodzi o trasę Halmstad (Rygge flyplass E6) - Oslo (Oslo bussterminal) plus odwrotną? Jeśli tak, to czy ten przystanek "Halmstad (Rygge flyplass E6)" jest jakoś zapowiadany, łatwo przegapić wysiadanie w dobrym miejscu?

3) czy dobrze rozumiem, że bilet kupowany przez net jest bezzwrotny, a za 2x24 NOK można dokupić ubezpieczenie zwrotu - takie coś po norwesku piszą przy etapie kupowania biletów?

4) mam rację, że strona jest tylko po norwesku? Na szczęście jakoś dochodzę do kupna biletu. Czy ktokolwiek uważa, że nie jest to najtańszy dojazd do Oslo? Wychodzi 192 NOK w obie strony za bilet normalny, a taki jako już niestety osobę 26+ mnie intersuje.

1. Dołączam mapkę. Na czerwono oznaczona droga którą dochodzisz do ronda. Bardzo prosta-po wyjściu z lotniska skręcasz w prawo i idziesz cały czas prosto. Chodnik jest aż do ronda (około 20 min spokojnym tempem). Można więc iść w każdą pogodę :) Przystanek to dokładnie ten oznaczony strzałką-jest zadaszony i wygląda jak każdy w pl :) Jest tylko jeden, więc nie można go nie zauważyć.

2. Tak, przystanek to Rygge flyplass E6. Najlepiej powiedzieć kierowcy jak będziesz wsiadać w Oslo, albo patrzyć na rozkład, bo autobus jedzie bardzo punktualnie (przestrzegają do granic przepisów na drodze i mają pas dla autobusów w aglomeracji Oslo). Jeśli patrzysz na otoczenie w drogę do Oslo to wiesz kiedy wysiąść w drodze powrotnej.

3. Nie wiem, bo norweskiego nie znam i niestety biletów nie kupiłem przez internet, a u kierowcy.

4. Strona jest tylko po norwesku. Ja znalazłem tę opcję jako najtańszą i chyba tak jest-bo to zwykły autobus rejsowy, a takie lotnisko miasto zawsze są droższe (patrz Pyrzowice-Kraków). Zdecydowanie tańszy jest stop:P

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#55 PostWysłany: 16 Wrz 2012 21:14 
Awatar użytkownika

niebieski
Ogromne dzięki za wyjaśnienie. Co prawda nadal na 100% gdzie ten przystanek stoi, ale sądząc po opisie, zakładam, że w promieniu 300 metrów od omawianego miejsca jest tylko jedna wiata przystankowa (a nie np. dwie w dwóch kierunkach) :lol:
 Relacje PM off  

#56 PostWysłany: 16 Wrz 2012 21:37 

niebieski
Fajna sprawa ten autobus za 160NOK. :) Jak koleżanka da się namówić na Oslo (bilety na lot już są , ale ona jeszcze o nich nie wie, dowie się jak wróci do Polski, właśnie siedzi w samolocie) to na pewno skorzystamy z tego. Wyszłoby w sumie taniej niż za dojazd do Sztokholmu, a myślałem, że w Oslo to będzie większy wydatek. :)
 Relacje PM off  

#57 PostWysłany: 16 Wrz 2012 22:35 
Awatar użytkownika

niebieski
rdw napisał(a):
Ogromne dzięki za wyjaśnienie. Co prawda nadal na 100% gdzie ten przystanek stoi, ale sądząc po opisie, zakładam, że w promieniu 300 metrów od omawianego miejsca jest tylko jedna wiata przystankowa (a nie np. dwie w dwóch kierunkach) :lol:

Tak jak napisałem. Przystanek jest dokładnie tam gdzie jest strzałka (z dokładością do 10 m ;) Jeden jedyny. Przystanek w drugą stronę (z Oslo) jest po drugiej stronie autostrady. Ponadto jest na ściance rozkład jazdy na opisem gdzie jedzie autobus. W razie wątpliwości wystarczy zapytać kierowcy. W Norwegii dogadasz się po angielsku bez najmniejszego problemu.

#58 PostWysłany: 24 Wrz 2012 16:13 
Awatar użytkownika

niebieski
nie wiem czy tak hop siup z kupieniem przez neta....

"Only Nordic credit
TIMEkspressen and Elverum Express only accepts credit cards issued in the Nordic countries."

:(

MasterCard NET+ Netteler w € nie przesedł, faktycznie cos jest na rzeczy z tymi tylko norweskimi :/
Karta została odrzucona. Spróbuj użyć innej karty.

a szkoda bo cena RT 192 vs 290 NOK..... prawie 100NOK w kieszeni by było

PS. Polski MasterCard Prepaid z BZWBK tez nie przeszedł :/
 Relacje PM off  

#59 PostWysłany: 26 Wrz 2012 12:22 
Awatar użytkownika

niebieski
rdw napisał(a):

Nie da się przeoczyć tego przystanku, co prawda na maps google widać tam samą zatoczkę bez zadaszenia, jednak jak ostatnio tamtedy przejezdzałem to stał taki mały przystanek budka.

Zielona strzałka na screenie od ;aarongeru' bardzo precyzyjnie pokazuje pozycję przystanku.
 Relacje PM off  

#60 PostWysłany: 26 Wrz 2012 18:00 
Awatar użytkownika

niebieski
Jestem już po weekendzie w Oslo. Rzeczywiście jak się tam dojdzie nie ma szans na niezauważenie przystanku, jest rozkład itp. Tymczasem nie skorzystałem, ponieważ wybrałem opcję autobus wahadłowy+pociąg na miejscu za ~150 NOK w jedną stronę (bilet normalny). Jakby ktoś miał pytania to służę informacją. Wahadłowym przejeżdżałem koło w/w przystanku i stąd widziałem go. Co do kupowania biletu na pociąg to co prawda kierowca ma terminal kart, ale mBankowych i Alioro-Syncowych nie akceptują - kierowca pokazał napis "Ekonto!" kiwając rezygnująco głową, jakby polskie karty były poblokowane. Na szczęście szybko pobiegłem do bankomatu w terminalu (koło Info) wypłaciłem i kupiłem bilet.
Swoją drogą na stopa - coraz więcej osób potwierdza - można łatwo dojechać, a więc da się za free jak ktoś chce. Ja wolałem pociąg bo jechałem dalej niż do Oslo S, poza tym nigdy nie byłem w Norwegii i nie jechałem ichniejszymi pociągami, jakość pociągów pierwsza klasa, cisza, czysto, nowocześnie, rozkładowo co do minuty wszędzie. Co do w/w przystanku to idzie się ok. 2 km, gdy pada lepiej mieć parasol, chodnik jest ok.
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

[ 179 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości