Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 179 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 25 Lip 2012 12:50 

d1gital napisał(a):
Ja nie chce wracać z Oslo - ja tu mieszkam od wielu lat. :) Możliwości powrotu z Oslo do Polski jest tak wiele, że nie ma się co bawić w jeżdżenie po jakichś Haugesund (bardzo ładne miasto, ale potem trzeba się jeszcze z Krakowa bujać). Cenowo, i co najważniejsze, czasowo, Oslo wychodzi znacznie korzystniej.

Najprościej kupić Stavanger - Rygge/Torp w minipris za 199 NOK (przesiadka na którejś ze stacji w Oslo) lub dojechać Lavprisekspressen do samego Oslo/Torp, jeśli ktoś ma na tyle szczęścia, że kupił ten jeden jedyny tani bilet.

Przecie moja odp.nie dotyczyła Ciebie.Czy ten bilet za 49NOK w Lavprisekspreseen to rzeczywiscie jest 1 sztuka?
 PM off  

#22 PostWysłany: 25 Lip 2012 14:34 

d1gital napisał(a):
Chyba nie do końca kumasz o co chodzi. Piszemy tutaj o podróży:
Warszawa -> Stavanger Wizz Air
Stavanger -> Oslo Lavprisekspressen (lub NSB)
Oslo -> Warszawa

d1gital, czyli myslisz ze moj plan wypali? Bo ja tez czycham na pule biletów, tylko bede potrzebowała dwa...
Mam byc na 8 rano na lotnisku w Savanger, potem planuje dostac sie do miasta i wyruszam najpierw na wspinaczke w Stavanger a potem chce popłynac do Tau i tez wejsc pieszo.
Czy na to dwa dni wystarczy?
a potem juz tylko malownicza podróż do oslo...
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 25 Lip 2012 18:37 

Ale ja już mam bilety, i nie chcę kupować już innych, bo ten termin mi odpowiada :) chciałabym tylko te dwa całe dni dobrze wykorzystać i zobaczyć coś pięknego :) nigdy jeszcze nie byłam w Norwegii, więc dlatego pytam o wskazówki i rady :) wiem, że na tym forum jest dużo tematów dotyczących Standefjord i okolicznych lotnisk, ale ja mało kto pisze o Rygge i o tym jak dotrzeć z tego lotniska nie do stolicy a np. na wspomniany Pulpit Rock :D i dzięki tym, którzy już mi trochę pomogli :)
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 28 Lip 2012 12:57 
Awatar użytkownika

Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Mam pytanie-czy darmowy shuttle bus jeżdżący z lotniska do rygge działa też jak nie ma się wykupionego biletu na pociąg?? Będę w rygge 10 godzin i chciałbym coś zrobić w tym czasie :)

Temat postu: Oslo/Rygge > Alesund
#25 PostWysłany: 04 Sie 2012 13:54 

Witam. Lecę 12 września do Norwegii a wracam 19. Szukam jak najtańszego połączenia z lotniska Oslo/Rygge do miasta Alesund (autobus). Ewentualnie dolot na lotnisko obok tego miasta czyli Aalesund Vigra. Zależy mi jak najtańszym przejeździe bo wiadomo, że ceny małe nie są. Jakieś wskazówki, gdzie szukać tanich połączeń lotniczych lub autobusowych w Norwegii? Pozdrawiam :)

#26 PostWysłany: 04 Sie 2012 15:57 
Awatar użytkownika

Loty: 81
Kilometry: 105 908
obawiam się, że z dojazdem pociągiem do Alesund z okolic lotniska z Rygge (Miasteczko Moss) może być problem, nie wiem jak norweskie busy bo nie miałam z nimi styczności. A nie lepiej byłoby lecieć do Trondheim lub Bergen?

#27 PostWysłany: 04 Sie 2012 18:07 

Wiem, że znajomy jechał już autobusem z Oslo ale Torp do Alesund. Znalazlem połączenie z Oslo Rygge do Londynu i potem do Alesund ale to za 111 euro. Muszę szukać tańszej alternatywy. Może Torp ma inne połączenia autobusowe do Alesund. A daleko są te miejsca co napisałaś od Alesund ?

#28 PostWysłany: 04 Sie 2012 18:21 
Awatar użytkownika

niebieski
Matejski napisał(a):
Wiem, że znajomy jechał już autobusem z Oslo ale Torp do Alesund. Znalazlem połączenie z Oslo Rygge do Londynu i potem do Alesund ale to za 111 euro. Muszę szukać tańszej alternatywy. Może Torp ma inne połączenia autobusowe do Alesund. A daleko są te miejsca co napisałaś od Alesund ?

a co to mape trzeba w sklepie kupic bo internet wyłączyli?.. Co za problem sprawdzic?
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 04 Sie 2012 18:52 

Właśnie miałem edytować post po dodaniu bo już ogarnałem ale przyszli niespodziewani goście i nie zrobiłem, spokojnie. Także sorry za mały dilej. W sumie różnica w powyżej wymienionych miast jest od oslo tylko 200 km a bilety kupione są już do Oslo. Liczę na jakiś lot najlepiej w paro godzinną przerwą w innym kraju.

#30 PostWysłany: 07 Sie 2012 16:54 

macias napisał(a):
Który z przystanków TIMEkspressen linii nr 3 (tu link: http://www.nettbuss.no/www/resources/nb ... 3c4884.pdf ) na trasie Oslo - Sarpsborg, oznacza przystanek na lotnisku Rygge?
Czy jest to Rygge holderpass E6, czy może Halmstad/Flyplassveien/?

ponawiam pytanie, może ktoś się orientuje?
i czy przystanek jest na samym lotnisku czy jeszcze trzeba przejsc/przejechac kawalek?

#31 PostWysłany: 09 Sie 2012 12:09 

i co nikt nie ma pomysłu ? :) proszę o pomoc

#32 PostWysłany: 10 Sie 2012 09:44 

Ponawiam pytanie - czy przystanek Halmstad (Rygge flyplass E6) - znajduje się gdzieś w pobliżu lotniska? W którą stronę od wyjścia z lotniska trzeba iść?

Widział ktoś mapkę lotniska z narysowanym przystankiem?
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 10 Sie 2012 10:10 
Awatar użytkownika

to sa darmowe shuttle busy? jak sie nazywaja? jaka maja trase?
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 10 Sie 2012 11:03 

shuttle busy sa w cenie biletu kolejowego
jezdza od lotniska do stacji rygge/torp standefjord

#35 PostWysłany: 10 Sie 2012 11:09 

Zbanowany
Polecam dla przypomnienia lekturę:
http://www.fly4free.pl/oslo-miasto-z-kl ... ne-porady/

Co do lokalizacji przystanku to wydaje mi się, że jest on przy wyjściu, bowiem jest to przystanek przy terminalu. (http://www.ryggeekspressen.no/)
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 10 Sie 2012 13:31 

niebieski
O której odchodzi ostatni autobus w Oslo na lotnisko w Rygge ?

#37 PostWysłany: 10 Sie 2012 13:34 

Na pewno co godzine (o pełnej godzinie) do 23:59 masz pociąg. Jestes wtedy na 1 w nocy w Rygge.

Informacje autobusową znajdziesz tutaj http://rygge-ekspressen.no/EnglishInfor ... fault.aspx
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 10 Sie 2012 15:15 

niebieski
Tylko jak wtedy z Rygge dostać się na lotnisko ? Ten Shuttle Bus będzie jeszcze jeździł ?

#39 PostWysłany: 12 Sie 2012 11:15 
Awatar użytkownika

podczepię się pod temat - mam podobną rozkminę co MartaSS :)

mam bilety na koniec września 22-25. Planowaliśmy we 4 osoby wypożyczyć auto i trochę sobie pojeździć. Spadnie pod namiotem/lub w aucie. Zacząłem się bardziej do wyprawy przygotowywać i stwierdzielem ze z Rygge w zasadzie wszędzie daleko. Do Stavanger czy płaskowyżu norweskiego trzeba liczyć 6-8h jazdy. Do tego pytanie jak temperatury. Niby w tamtym roku najniższe w okolicach OSlo to 10C ale w głębi kraju było zimniej. Przeczytałem też kilkadziesiąt stron tutejszych wypowiedzi o Norwegii i w zasadzie nie spotkałem się by ktoś opisywał opcje lot do Oslo i pojeździć po kraju. Dodam ze nie mam doświadczenia ze spaniem pod namiotem.

Jak myślicie, ma to sens, czy moze lepiej poczekać na sezon letni i kupić od razu bilety do Stavenger - stamtad blizej do większości atrakcji. Ewentualnie kupić te bilety tam na sam koniec sierpnia - jeszcze po 200zl sa.

Byłbym wdzięczny za wszelkie porady

#40 PostWysłany: 12 Sie 2012 12:23 

Zbanowany
My będziemy 18-21 w Oslo i też pierwszy raz. Lądujemy w Rygge a starujemy z Poznania.
Oprócz atrakcji w samym Oslo i skoczni narciarskiej co warto zobaczyć niedaleko?
Zarezerwowaliśmy hostel przy samym dworcu w Oslo (Anker Hostel).

Zastanawiam się, czy nie zrobić tak:
20 września - wylot Gdańsk - Stavanger - 19,00zł
23/24 września - wylot z Oslo Rygge - Gdańsk - 6,00zł
W sumie 25,00zł.

Czy jest sens tak lecieć? Czy lepiej darować sobie Oslo?
Czy może lepiej zrobić tak:
20 września - wylot Gdańsk - Stavanger - 19,00zł
22 września - wylot z Oslo Rygge - Gdańsk - 39,00zł
W sumie 58,00zł
 Relacje PM off  

[ 179 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości