Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3687 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 185  Następna
Autor Wiadomość
#661 PostWysłany: 17 Lut 2016 23:26 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 173
Loty: 186
Kilometry: 476 983
Mareckipl napisał(a):
@parasite - Getin niestety nie oferuje tej karty dla nowych klientów, a przynajmniej tak wynika z ich strony.

No to zostaje Raiffeisen albo kredytówka wydawana w Auchanie gdzie jest tylko 1% prowizji. Co do NeoBanku to mam sprzeczne informacje i chyba przejdę się do oddziału. Hmm w sumie ta z Neobanku jest za darmo ale jest to Visa więc kursy gorsze niż w w Mastercard. Ta z Polbanku znów 6zł bez możliwości pozbycia się opłaty. Muszę w USA auto wypożyczyć i jak liczę to Citibank mnie na tym skosi na jakieś 80zł prowizji więc w sumie karta Polbanku zwróci się w pierwszym miesiącu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#662 PostWysłany: 20 Lut 2016 11:16 

Rejestracja: 19 Lut 2016
Posty: 5
Pekao wydaje Mc I zwalnia na rok z 2 %prowizji od wypłat z bankomatów za granicą. Rozliczenie po kursie Mc, 0 za przewalutowanie, testowana w grudnia do połowy lutego w SEA. W tej chwili to najtańszy i najprostszy produkt na rynku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#663 PostWysłany: 20 Lut 2016 12:28 

Rejestracja: 08 Mar 2014
Posty: 429
Loty: 53
Kilometry: 90 635
niebieski
@Endrju2020 skąd informacja, że zwalniają z opłat za bankomaty? Mogę prosić o link?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#664 PostWysłany: 20 Lut 2016 12:44 

Rejestracja: 19 Lut 2016
Posty: 5
Z praktyki. Miła Pani podczas zakładania konta podpowiedziała, że mogę wnioskować o zwolnienie, z czego skorzystałem i po 2 dniach otrzymałem pozytywną odpowiedź. Pierwsza wypłata poszła z prowizją następne kilkanaście już nie. Pewnie przez pomyłkę, ale nie reklamowałem. Konto zakładałem w grudniu po przeczytaniu dogłębnej analizy i latach własnej praktyki http://marciniwuc.com/jak-placic-karta-za-granica/. - polecam tekst bo w zasadzie kończy temat.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Wodzu_800XL uważa post za pomocny.
 
      
#665 PostWysłany: 22 Lut 2016 20:56 

Rejestracja: 14 Lis 2015
Posty: 162
niebieski
Mam problem z kartą debetową Mastercard - Pekao. 2 tyg. temu przeszła bez problemu na booking, dziś wiadomość, że mam się z bankiem skontaktować. Na infolinii mówią, że to wina booking bo im kodu CCV nie przetwarza... To samo na airbnb. To raz działa a raz nie, co jest grane? i co zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#666 PostWysłany: 25 Lut 2016 11:24 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
Pojawiła się nowa karta WizzTravelCard. Dla członków WDC. Opłata za wydanie - 20 PLN jest zwracana, jak doładujemy kartę na 420 PLN (100 EUR lub 70 GBP). Opłata miesięczna - 3 PLN - zwracana, jeżeli co miesiąc doładujemy kartę na 420 zł. Wpłaty - na rachunek PLN - darmowe, z tego co widzę na stronie, nr IBAN jest podany na karcie. Ale chyba tylko dla wpłat PLN.

Wpłaty w innych walutach - po zalogowaniu na stronę karty - albo KK ew debetową, albo przez Pay-by-Link, tylko wg tabeli opłat za Pay-by-Link jest opłata 2%.

Wypłaty z Euronetów w EU - gratis. Można wpłacać PLNy i przewalutować wg kursów Euronet Finance, wg. nich dobrych, ale tabeli kursowej nie znalazłem. Można też zasilać od razu walutą - ale na razie nie wiem czy można po prostu przelać - np. z AliorKantora w ramach limitu gratis.

Benefity to:
- comiesięczny zwrot gotówki w wysokości 1% za używanie karty w walutach innych niż waluta, którą zasilasz kartę (za transakcje kartą w punktach handlowych, za wypłaty gotówki w bankomatach oraz przelewy z karty na kartę)
- punkty WIZZ za aktywację karty (2 x opłata za kartę, czyli 40 pkt, czyżby to było 40 zł do wydania na wizz??)
- punkty WIZZ za transakcje dokonywane na wizzair.com (1% miesięcznych wydatków na wizzair.com) (to chyba mniej niż za KK Wizz z Raiffeisena)

Karta jest wielowalutowa - PLN, EUR, GBP (to są również opcje jako waluty lokalne), oraz korony szwedzka i norweska.

Z tego co widzę, Polska jest pierwszym krajem, gdzie karta rusza.

Strona karty.

Generalnie - fajna rzecz, ale dla kogoś, kto częściej podróżuje i wydaje, głównie w EU. Wydaje się, że można mieć kartę całkowicie gratis, ale co miesiąc trzeba doładować ok 100 Eur.

Ciekaw jestem ich kursów,, jeżeli byłyby OK, to najłatwiej zasilać w PLN kartę.

Ktoś już wnioskował?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#667 PostWysłany: 28 Lut 2016 00:03 

Rejestracja: 14 Lis 2015
Posty: 162
niebieski
Z tego względu, że jestem studentem(nie mam stałych dochodów), nie mam możliwości wyrobienia karty kredytowej, moja debetówka w pekao jest do niczego. Czy są jakieś konta z kartami debetowymi, gdzie booking, airbnb, linie lotnicze itp. serwisy nie robią problemów i karta przechodzi?

Dla mnie to jest chore, że mam środki na koncie a nie mogę w dzisiejszych czasach kupić biletu czy hotelu... bo nie mam karty kredytowej. Dlaczego akurat tylko kredytówka przechodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#668 PostWysłany: 28 Lut 2016 01:03 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Dobry wątek trafiłeś, przeczytaj go to się dowiesz, że jest TMUB i kantor fly4free.pl na podstawie Alior Kantora, dają karty debetowe, więc nie wymagane jest żadne zaświadczenie, a te karty przechodzą bez problemów w necie

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#669 PostWysłany: 28 Lut 2016 03:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 168
Loty: 124
Kilometry: 358 878
niebieski
@kammoj
Też mam kartę debetową w inteligo (PKO BP) ,debetową w PKO SA i nigdy nie miałem problemu z
płaceniem gdziekolwiek czy to sklep czy portale internetowe,bilety lotnicze ,hotele itp. Również z kredytową nie mam problemów obojętnie czy Visa czy Mastercard. Więc może w czym innym jest problem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#670 PostWysłany: 28 Lut 2016 10:09 

Rejestracja: 14 Lis 2015
Posty: 162
niebieski
miron40a napisał(a):
@kammoj
Też mam kartę debetową w inteligo (PKO BP) ,debetową w PKO SA i nigdy nie miałem problemu z
płaceniem gdziekolwiek czy to sklep czy portale internetowe,bilety lotnicze ,hotele itp. Również z kredytową nie mam problemów obojętnie czy Visa czy Mastercard. Więc może w czym innym jest problem?


Raz zrobiłem rezerwacje na booking i wszystko ok, po 2 tyg. problem a na airbnb pisze, żeby skontaktować się z bankiem bo blokuje transakcje. Dzwonie do banku, babeczka mówi, że wina serwisów. Chyba, że mi jakoś zablokowali kartę, albo jest jakiś limit, ale nikt o tym mi nie mówił... Na debetówce moge tylko zmieniać limity normalnej transakcji pln i są wyższe :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#671 PostWysłany: 28 Lut 2016 10:19 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A próbowałeś gdzieś więcej płacić poza tym, np za pizzę, czy już całkowicie dałeś sobie spokój z płatnościami przez internet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#672 PostWysłany: 28 Lut 2016 10:39 

Rejestracja: 14 Lis 2015
Posty: 162
niebieski
Teraz zapłaciłem rachunek za playa, wpisałem dane karty, przekierowało mnie na stronę pekao, zalogowałem się i sms jak normalnie przy zwykłym przelewie i wszystko działa... Tyle, że to idzie poprzez to 3D - secure i może tu jest problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#673 PostWysłany: 28 Lut 2016 11:15 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
3D secure to akurat nie problem, to dodatkowe zabezpieczenie przed tym, żeby ktoś Ci nie wyczyścił konta w przypadku wycieku danych... więc jeśli strona ma problem z 3D secure to nie byłbym aż tak skłonny zostawiać jej danych mojej karty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#674 PostWysłany: 28 Lut 2016 14:42 

Rejestracja: 14 Lis 2015
Posty: 162
niebieski
No to już nie mam pomysłu ;/ dziwne to trochę, szczególnie, że za pierwszym razem przeszło a później problemy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#675 PostWysłany: 28 Lut 2016 14:46 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Visa czasem robi problemy z płatnościami w internecie, mi kiedyś nie przechodziła na airbnb z zasady właściwie.
Załóż konto w T-Mobile Usługi Bankowe, konto prawie za darmo (są porównywarki w internecie jakieś, znajdziesz zasady, max 5 zł/msc), karta Master Card, która nie zawodzi zazwyczaj i jazda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#676 PostWysłany: 28 Lut 2016 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2015
Posty: 132
Z MC z Pekao S.A. są problemy i nie wynikają one z tego, że jest to karta debetowa, a nie kredytowa, ale z tego, że bank nie autoryzuje niektórych typów transakcji. Np. na Amazonie nic nie kupisz, bo Pekao nie przepuści zakupów bez podawania CVV, jeśli hotel najpierw blokuje kwotę na karcie, a pobiera dopiero później, też wywali błąd. Od pewnego czasu jest też problem z PayPalem czy App Store. I jest to wina banku i stosowanych przez nich zabezpieczeń, do czego sami się przyznali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#677 PostWysłany: 28 Lut 2016 15:03 

Rejestracja: 14 Lis 2015
Posty: 162
niebieski
Mam kartę mastercard. Czyli debetowka z tmobile nie powinna zawodzic? a np. z mbanku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#678 PostWysłany: 28 Lut 2016 15:28 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Obie powinny przechodzić bardzo ładnie

Ja kredytówkę mam dopiero od 4 miesięcy, a mało nie jeździłem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#679 PostWysłany: 28 Lut 2016 15:36 

Rejestracja: 14 Lis 2015
Posty: 162
niebieski
u mnie kredytowka odpada,ale mowisz ze debetowki od nich powinny dzialac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#680 PostWysłany: 28 Lut 2016 15:38 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Tak, wielokrotnie korzystałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3687 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 185  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group