Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3718 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 186  Następna
Autor Wiadomość
#2261 PostWysłany: 23 Sty 2020 22:21 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
masz 3 darmowe przelewy natychmiastowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#2262 PostWysłany: 24 Sty 2020 07:05 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 332
Ja u siebie mam KJC w Santanderze bez karty i z przypisanym numerem blika do niego + KJO w Aliorze. Za Sanatandera nic nie płace, a ogarnia mi przelewy jeśli potrzebuje coś pilnie przesłać, a KJO w Aliorze to zwykły ROR ze zwrotem za płatności mobilne i brakiem kosztów przewalutowania. Długo nad ten temat myślałem, ale lepszego połączenia nie znalazłem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
peta lubi ten post.
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
#2263 PostWysłany: 24 Sty 2020 16:42 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Jeśli ktoś zakładał Konto Przekorzystne w Pekao przez selfie, to niestety limity przelewów wychodzących są śmiesznie niskie - maksymalnie 3000 zł/dziennie i bodajże 20 000 zł/miesięcznie. Przy zakładaniu dają 3% na koncie oszczędnościowym do 30 000 zł na 4 miesiące. I właśnie po 4 miesiącach chciałem wypłacić całą kasę, a tu zonk. Zmiana limitów w ustawieniach nic nie daje, te 3000/20000 jest ustalone odgórnie dla zakładających konto przez wideoweryfikację.
Do tego jeśli ustawi się przelew z datą przyszłą w starym systemie Pekao24 na sumę przekraczającą limity, to o jego niezrealizowaniu dowiemy się dopiero po fakcie, bo żadne ostrzeżenie, przy składaniu dyspozycji, się nie wyświetla (więc polecam korzystać z nowego Pekao24).
Żeby zmienić limit, trzeba wybrać się do placówki.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2264 PostWysłany: 25 Sty 2020 19:18 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Wracając do Citi - w dzień wolny nie da się złożyć dyspozycji przelewu na najbliższy dzień roboczy. Czyli w weekend nie da się przelewu z poniedziałkową datą - albo na dziś, albo na wtorek. Może wg niektórych się czepiam - ale często mam czas ogarnąć wszystkie przelewy w sobotę, a jakoś tak lepiej się czuje jak przez te 2 dni, moje 5000 zł (tyle trzeba przelewać co miesiąc, aby uniknąć opłaty) gdzieś nie wisi w powietrzu :D Poza tym w innych bankach to nie problem.

A co do Credit Agricole (może ktoś ma ze względu na liczne promocja, albo kartę wielowalutową) - jeśli zablokujemy dostęp internetowy (błędne hasło) i jednocześnie telefoniczny (błędny telekod), to jedynym sposobem odblokowania jest wizyta w oddziale. Oczywiście moja wina - powinienem pamiętać hasło lub telekod, ale byłem przekonany, że tak jak w innych bankach, konsultant zweryfikuje mnie w inny sposób i zresetuje hasło. Rozumiem zasady bezpieczeństwa, ale niestety wszystkie oddziały (przynajmniej w północnym Krakowie) otwarte są tylko 10-17 w dni robocze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2265 PostWysłany: 25 Sty 2020 19:53 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2912
złoty
@BarneyGF

Załączniki:
Screen Shot 2020-01-25 at 18.50.15.jpg
Screen Shot 2020-01-25 at 18.50.15.jpg [ 47.38 KiB | Obejrzany 2189 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2266 PostWysłany: 25 Sty 2020 20:42 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 891
BarneyGF napisał(a):
Wracając do Citi - w dzień wolny nie da się złożyć dyspozycji przelewu na najbliższy dzień roboczy. Czyli w weekend nie da się przelewu z poniedziałkową datą - albo na dziś, albo na wtorek.



Głowy nie dam sobie uciąć, ale na 99% to "dziś" jest poniedziałek. Różne banki działają tak, że w niedzielę pracują już z datą poniedziałkową (Millennium i mBank), a niektóre już w sobotę (tak miał Raiffeisen). Tak samo ze świętami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2267 PostWysłany: 25 Sty 2020 22:34 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Chupacabra napisał(a):
@BarneyGF

@Chupacabra - tym bardziej to bez sensu, bo tracimy czas na wypełnianie danych do przelewu, przepisywanie kodu sms, a na samym końcu dostajemy info, że to było na marne.
Załącznik:
Citi1.png
Citi1.png [ 107.05 KiB | Obejrzany 2125 razy ]


ume napisał(a):
Głowy nie dam sobie uciąć, ale na 99% to "dziś" jest poniedziałek. Różne banki działają tak, że w niedzielę pracują już z datą poniedziałkową (Millennium i mBank), a niektóre już w sobotę (tak miał Raiffeisen). Tak samo ze świętami.

Załącznik:
mBank1.png
mBank1.png [ 26.02 KiB | Obejrzany 2125 razy ]

Załącznik:
mBank2.png
mBank2.png [ 38.33 KiB | Obejrzany 2125 razy ]

Przelew z datą poniedziałkową jest w planowanych płatnościach, ale w historii go jeszcze nie ma. W niedzielę wieczorem mogę go jeszcze anulować, albo będę w stanie łatwo sprawdzić ile mam pieniędzy. Tak jest w większości banków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2268 PostWysłany: 25 Sty 2020 23:19 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 891
@BarneyGF Widocznie te banki trzymają takie przelewy gdzieś na boku, a inne nie trzymają i realizacja następuje od razu gdy system przestawi się na dany dzień. I tak w Raiffeisen Banku poniedziałkowe przelewy miałem już w sobotę rano, a w mBanku rozliczenia (nie przelewy, ale odsetki, opłaty, lokaty) przypadające na poniedziałek widzę w niedzielę. Tak samo lokata kończąca się w poniedziałek będzie na koncie już w niedzielę i to z datą poniedziałku.

Zrób dzisiaj w Citi przelew z datą bieżącą i daj screena jaka jest przy nim data.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2269 PostWysłany: 26 Sty 2020 14:32 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Rzeczywiście zrobiłem teraz (niedziela) przelew w Citi i data jest poniedziałkowa:
Załącznik:
Citi2.png
Citi2.png [ 26.32 KiB | Obejrzany 2018 razy ]

A z tego co teraz widzę, to nie da się nawet modyfikować/anulować przelewu, który zleciłem na wtorek, który jest w zaplanowanych płatnościach

W mBanku zrobiłem też dzisiaj (niedziela) przelew z datą poniedziałkową i jest w oczekujących, ciągle mogę go zmodyfikować/usunąć:
Załącznik:
mBank3.png
mBank3.png [ 46.9 KiB | Obejrzany 2018 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2270 PostWysłany: 26 Sty 2020 15:42 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 891
Ja zrobiłem dziś w mBanku z datą dzisiejszą i jest dzisiejsza. Z kolei już 31 grudnia miałem na koncie wszystkie księgowania jakie miały się wydarzyć 1 i 2 stycznia i widziałem je z tymi datami. Trudno więc mi zrozumieć regułę działania ich systemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2271 PostWysłany: 27 Sty 2020 20:18 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
peta napisał(a):
Po prostu nie spełniając warunków koszt konta to 50zł.
[...]


Jeśli ktoś zapomni zrobić ping-ponga na mKonto Intensive i obciążą go na 49,50 zł, to trzeba w bankowości elektronicznej złożyć wniosek o zamknięcie konta - zadzwonią i oddadzą opłatę. Nie wiem czy zadziała to wiele razy, czy tylko za pierwszym, bo przekształciłem rachunek w eKonto.
Góra
 Profil Relacje PM off
peta lubi ten post.
 
      
#2272 PostWysłany: 27 Sty 2020 22:11 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 891
Zlecenie stałe nie zapomni :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2273 PostWysłany: 30 Sty 2020 18:51 

Rejestracja: 17 Sie 2019
Posty: 28
Loty: 14
Kilometry: 31 468
Jaką kartę kredytową polecicie komuś kto kilka razy do roku jej użyje, głównie do wynajęcia samochodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2274 PostWysłany: 30 Sty 2020 18:51 

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 128
Bunq
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2275 PostWysłany: 30 Sty 2020 21:39 

Rejestracja: 17 Sie 2019
Posty: 28
Loty: 14
Kilometry: 31 468
A jak ma się sprawa z wypłacaniem pieniędzy?
Przy odbiorze auta muszę złożyć depozyt w wysokości kilkuset euro co wymaga ode mnie, abym miał na karcie Bunq taką ilość gotówki. Można bez problemu później przelać pieniądze z karty na swoje osobiste konto bankowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2276 PostWysłany: 30 Sty 2020 22:20 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
PKO MC Platinum, w cenie 250zł masz ubezpieczenie wkładu własnego przy uszkodzeniu auta do 1000 EUR więc już nie będziesz musiał go kupować osobno i wiele innych - jak choćby ubezpieczenie rezygnacji z podróży - poczytaj na forum o tej karcie.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2277 PostWysłany: 30 Sty 2020 22:51 

Rejestracja: 17 Sie 2019
Posty: 28
Loty: 14
Kilometry: 31 468
lluukk napisał(a):
PKO MC Platinum, w cenie 250zł masz ubezpieczenie wkładu własnego przy uszkodzeniu auta do 1000 EUR więc już nie będziesz musiał go kupować osobno i wiele innych - jak choćby ubezpieczenie rezygnacji z podróży - poczytaj na forum o tej karcie.


Niezbyt opłacalne jak dla mnie, zbyt mało wyjazdów w ciągu roku te 250zł raczej się nie zwróci
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2278 PostWysłany: 30 Sty 2020 22:57 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
A jak ubezpieczasz wkład własny w razie uszkodzenia auta z wypożyczalni podczas tych kilku wypożyczeń?
No ale jeśli nic z dodatków w karcie Cię nie interesuje tylko by mogli zablokować i zwolnić blokadę - to każda darmowa będzie dobra, wbij w Google ;)
Pierwsza lepsza z brzegu: Citi Simpliciti - zawsze darmowa, bez żadnych wymagań co do obrotów itp.
Nie tylko darmowa - jeszcze Tobie zapłacą za nią 8-) i to 500 zł !
https://www.online.citibank.pl/karty-kr ... jalne.html
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#2279 PostWysłany: 30 Sty 2020 23:22 

Rejestracja: 17 Sie 2019
Posty: 28
Loty: 14
Kilometry: 31 468
lluukk napisał(a):
A jak ubezpieczasz wkład własny w razie uszkodzenia auta z wypożyczalni podczas tych kilku wypożyczeń?
No ale jeśli nic z dodatków w karcie Cię nie interesuje tylko by mogli zablokować i zwolnić blokadę - to każda darmowa będzie dobra, wbij w Google ;)
Pierwsza lepsza z brzegu: Citi Simpliciti - zawsze darmowa, bez żadnych wymagań co do obrotów itp.
Nie tylko darmowa - jeszcze Tobie zapłacą za nią 8-)
https://www.online.citibank.pl/karty-kr ... jalne.html


Myślałem nad worldwideinsure. Muszę jeszcze przejrzeć dokładnie temat z wypożyczaniem samochodów

Była to właśnie pierwsza karta którą znalazłem. Przejrzałem jeszcze oferty chyba wszystkich banków w polsce i nic nie było lepszego. Myślałem, że może ktoś jeszcze zna coś lepszego co by spasowało do moich oczekiwań. W takim razie wybór padnie raczej na tę kartę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2280 PostWysłany: 31 Sty 2020 00:15 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 332
Gliszmir napisał(a):
Jaką kartę kredytową polecicie komuś kto kilka razy do roku jej użyje, głównie do wynajęcia samochodu?
Nie wiem czy ta promocja nadal jest, ale ja w zeszłym roku założyłem kredytowke w Santanderze i jestem zwolniony z jakichkolwiek opłat i nie muszę jej używać ;) Jest całkowicie darmowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3718 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 186  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group