Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3687 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 185  Następna
Autor Wiadomość
#2201 PostWysłany: 04 Sty 2020 17:57 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@lupino05: nie, robiłem transakcje w listopadzie i grudniu kartą CITI poprzez Curve i żadnych opłat nie było - transakcje od 2 do 550zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2202 PostWysłany: 04 Sty 2020 19:18 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 366
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
Potwierdzam, citi nic nie dolicza przy klasycznych płatnościach przez curve.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2203 PostWysłany: 04 Sty 2020 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2325
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Bo Curve przekazuje kod MCC ok kry, w którym płaciliśmy. Chociaż jest to płatność zagraniczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2204 PostWysłany: 05 Sty 2020 21:02 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
MCC (czyli kategoria merchanta) nie ma nic do rzeczy. Liczy się typ transakcji - ten też proxują oryginalny: bezgotówkowa. Wypłata z bankomatu będzie mieć typ gotówkowa (choć internetowa).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2205 PostWysłany: 06 Sty 2020 11:50 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
Mam takie pytanie. Czy płatności w internecie (za bilet lotniczy, za hostel, za zakupy itd.) za pomocą PayPala, do którego jest podpięta karta debetowa/kredytowa poza tym, że są wygodniejsze od płatności bezpośrednio kartą (bo nie trzeba przepisywać numeru karty) niosą za sobą jakieś dodatkowe korzyści? Mam tu głównie na myśli bezpieczeństwo. Czy płatność PayPalem z podpiętą kartą będzie bezpieczniejsza od płatności bezpośrednio kartą? Na czym polega to większe bezpieczeństwo?
Czy są jeszcze jakieś inne korzyści?
Zastanawiam się czy warto mieć podpiętego Revoluta i zwykłą kartę debetową do PayPala.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2206 PostWysłany: 06 Sty 2020 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2017
Posty: 11
nie wiem jakie są teraz zalety PayPal, dla mnie chyba żadne, oni cały czas chcę przeliczyć po swoim kursie, korzystaj z karty revolut do płatności w internecie, po co zbędni pośrednicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2207 PostWysłany: 06 Sty 2020 12:40 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Jest zaleta związana z bezpieczeństwem: nie przekazujesz wrażliwych danych swojej karty kolejnemu sprzedawcy - mniejsze ryzyko wycieku.
Poza tym zdaje się, że PayPal ma jakieś ubezpieczenie w przypadku, gdy towar ze sklepu internetowego nie dotrze. Ale tego nie jestem pewien, sprawdź sam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2208 PostWysłany: 06 Sty 2020 14:18 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
piwili napisał(a):
Jest zaleta związana z bezpieczeństwem: nie przekazujesz wrażliwych danych swojej karty kolejnemu sprzedawcy - mniejsze ryzyko wycieku

A czy to nie jest tak, że przy płaceniu kartą w internecie, te dane z niej są niedostępne dla sprzedawcy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2209 PostWysłany: 06 Sty 2020 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
To zależy z jakiego operatora i w jaki sposób korzysta z tego dany sprzedawca. Na zachodzie a szczególnie w Stanach nadal w dziesiątkach miejsc podaję się dane karty u danego sprzedawcy a nie u pośrednika.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2210 PostWysłany: 06 Sty 2020 14:57 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
piwili napisał(a):
...nie przekazujesz wrażliwych danych swojej karty kolejnemu sprzedawcy...


To był trochę taki skrót, precyzyjnie powinno być: kolejnemu operatorowi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2211 PostWysłany: 06 Sty 2020 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Dane kary i tak są przekazane na zewnątrz do Paypala, a paypalowi zdarzało się już „gubić” dane swoich klientów. A historycznie należy chyba do jednego z pierwszych serwisów, którego klienci zostali zrobieni na fałszywy e-mail z linkiem do logowania, gdzie w nazwie zamiast paypal było paypaI (duże I zamiast małego L, jakby ktoś nie zauważył ;-)
Osobiście bardziej ufam wydawcy swojej karty, 3D decydentów i opcjom ubezpieczenia/cashbacku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2212 PostWysłany: 06 Sty 2020 15:54 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
PayPal jest portfelem, służy do użycia w wielu sklepach. To jest bezpieczniejsze niż podawać dane na wielu stronach - wyciek może się zdarzyć, ale tylko z jednego miejsca i to obeznanej w tym firmy, a nie z wielu miejsc i różnych firm. Poza tym, jest ochrona kupujących PP, bezpłatne zwroty i czasem (rzadko) jakieś promocje.

Co do DCC wystarczy raz ustawić dla danej karty i więcej nie próbuje przeliczać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2213 PostWysłany: 06 Sty 2020 15:58 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
piwili napisał(a):
piwili napisał(a):
...nie przekazujesz wrażliwych danych swojej karty kolejnemu sprzedawcy...


To był trochę taki skrót, precyzyjnie powinno być: kolejnemu operatorowi.
A nawet powinno być: kolejny raz kolejnemu (lub temu samemu) operatorowi.
:)
Każde użycie karty, to potencjalne ryzyko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2214 PostWysłany: 17 Sty 2020 20:17 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 328
Nie wiem czy otrzymam odpowiedź pisząc w tym wątku, ale spróbuję ;) Nie chciałem zakładać nowego tematu :)

Jakiś czas temu dość często zmieniałem swój główny ROR szukając jak najlepszej oferty w banku. Jakiś czas temu zadomowiłem się w Aliorze (Konto Jakże Osobiste) z racje Priceless Specials (obecnie Bezcenne Chwile), moneybacku za płatności telefonem, oraz płatności w walutach zagranicznych po kursie średnim NBP. Generalnie jest spoko, ale jest parę rzeczy w Aliorze, które mnie denerwują, jak nigdy nic innego w jakimkolwiek banku. Prostym przykładem niech będzie brak jakiejkolwiek możliwości bezprowizyjnej wpłaty na rachunek oprócz zwykłej kasy w oddziale.

Przed pobytem w Aliorze byłem dość długo klientem Santandera, gdzie ceniłem sobie możliwość posiadania jednocześnie MC i Visy przypisanej do jednego konta. Czasem korzystam też z "Visa Oferty", a obecnie będąc w Aliorze muszę się męczyć z przelewami do Nesta, itp.
Chciałbym tego uniknąć i ostatnio zaczął mi w głowie świtać pomysł, aby wrócić do Santandera. Stracę moneyback i rozliczanie po kursie NBP i stąd moje pytanie.

Co będzie dla mnie najkorzystniejsze jeśli chodzi o płatności kartą w obcych walutach?

- pozostanie w Aliorze wraz z KJO i normalne płatności debetówką do konta
- powrót do Santandera i założenie konta w kantorze Aliora
- powrót do Santandera i powrót do Revoluta

Czytałem na F4F, że ostatnio Santander wprowadził opłaty za doładowywanie Revoluta, a tego bym chciał uniknąć. Martwię się też również, że kiedyś natknę się na jakieś miejsce za granicą, w którym karta Revoluta nie pójdzie. Jeśli o to chodzi to chyba karta z kantoru Aliora ma przewagę nad Revolutem bo chyba nie jest rozpoznawana jako prepaidowa i generalnie chyba nie będzie problemów z jej akceptacją?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2215 PostWysłany: 17 Sty 2020 20:41 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
Zastanów się czy nie wystarczy założyć drugie konto, za pośrednictwem którego będziesz mógł zasilać konto w Aliorze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2216 PostWysłany: 17 Sty 2020 20:50 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 328
Tzn ja konta inne mam, ale nie chce mi się bawić w comiesięczne przelewanie środków na Aliora i spełnianie wymogów jego bezpłatności. Opcje są dwie - albo zostaję ze swoim głównym kontem w Aliorze, albo przenoszę swoje główne konto do Santandera :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2217 PostWysłany: 18 Sty 2020 12:43 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 85
mbank i city ( pewnie tez inne) maja konta do których mozesz mieć subkonta w różnych walutach.Karta sama "rozpoznaje" w jakiej walucie płacisz i ściąga walute z odpowiedniego konta.
Mbank ma rozbudowaną sieć wplatomatow do których bezprowizyjnie( przy odpowiednim typie konta) wplacasz pieniądze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2218 PostWysłany: 18 Sty 2020 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Czy na ten moment jest w którymś z banków dostępna oferta karty kredytowej (główna) + druga karta kredytowa (dla użytkownika) - obie karty na jednym rachunku bankowym, gdzie miesięczna opłata będzie niższa niż 15 zł za obie?
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2219 PostWysłany: 18 Sty 2020 13:18 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
@benjamin Albo piszesz o jakimś superkoncie Citi, albo piszesz coś nie tak.
W Citi (Priority) można sobie otworzyć mnogość kont walutowych, ale, niestety, kartę trzeba każdorazowo przepinać pod te konta. Stwarza to bezsensowne sytuacje, że jeśli w trakcie podpięcia karty pod np. konto w U$D, z karty będzie pobierana jakaś opłata cykliczna w PLN, to zostanie pobrana z konta w U$D i przewalutowana po absurdalnym kursie Citi.
Z tego co mi wiadomo, opcja automatycznego pobierania z różnych kont walutowych (dostępne tylko EUR, GBP, U$D) jest teraz w Credit Agricole.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2220 PostWysłany: 18 Sty 2020 14:48 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 328
Koledzy, dziękuje za odpowiedzi, ale czytajcie proszę posty osób, którym odpowiadacie ;)
Musem dla mnie jest Priceless Specials, wiec mBank odpada, a City to proteza banku.
Sam sobie to wszystko przeanalizowałem i wyszło, ze albo zostaje w Aliorze i nic nie ruszam, albo wracam do Santandera.
Dlatego tak naprawdę to zastanawiam się wyłącznie na tym, czy dużo stracę korzystając za granica z kantoru Aliora w porównaniu do rozliczania po kursie NBP, które obecnie mam w KJO? Jeśli są to jakieś groszowe sprawy to chyba jednak wygodniej mi będzie korzystać z Santandera w duecie z kantorem, przynajmniej tak mi się wydaje :)

P. S. Interesują mnie tylko rozwiązania z których mogę korzystać na całym świecie, praktycznie w każdej walucie. Takie „protezy” jak konta walutowe tylko dotyczące paru najpopularniejszych walut to nie dla mnie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3687 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 185  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group