Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3646 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#2281 PostWysłany: 31 Sty 2020 14:38 

Rejestracja: 13 Maj 2019
Posty: 73
lluukk napisał(a):
PKO MC Platinum, w cenie 250zł masz ubezpieczenie wkładu własnego przy uszkodzeniu auta do 1000 EUR więc już nie będziesz musiał go kupować osobno i wiele innych - jak choćby ubezpieczenie rezygnacji z podróży - poczytaj na forum o tej karcie.


Tzn. całkowicie znoszący odpowiedzialność, czy redukujący do 1000 euro ? Bo na ogół i tak więcej nie blokują, więc sens tylko w przypadku całkowitego zniesienia odpowiedzialności. I dotyczy dowolnego źródła wynajmu, czy tylko bezpośrednio u dostawców ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2282 PostWysłany: 31 Sty 2020 14:53 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Jeśli twój wkład własny jest (w umowie z wypożyczalnią) do 1000 EUR - to jak uszkodzisz auto zapłacisz maksymalnie do 1000 EUR.
Ubezpieczyciel (PKO) zwróci Ci do 1000 EUR więc nie poniesiesz żadnych kosztów. Obojętne gdzie wypożyczasz.
Oczywiście trzeba wypożyczać auta tam gdzie wkład własny nie przekracza 1000 EUR - jeśli chcesz się zabezpieczyć tą kartą
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
giorgio_ uważa post za pomocny.
 
      
#2283 PostWysłany: 31 Sty 2020 14:58 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Paragraf 11 OWU:
1. Przedmiotem ubezpieczenia jest kwota udziału własnego, co oznacza określoną w polisie ubezpieczenia autocasco Wynajętego
Samochodu kwotę, jaką Ubezpieczony w ramach Umowy najmu samochodu zawartej z przedsiębiorcą zawodowo trudniącym się
wynajmem pojazdów, pokrył we własnym zakresie w związku z łącznym zaistnieniem dwóch przesłanek:
1) wystąpienia Wypadku podczas Podróży zagranicznej wOkresie ubezpieczenia;
2) obciążenia Ubezpieczonego pokryciem kwoty udziału własnego w związku z Wypadkiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2284 PostWysłany: 31 Sty 2020 17:15 

Rejestracja: 13 Maj 2019
Posty: 73
Dzięki. To tylko pokazuje, jakie głąby marketingowe tam siedzą. To powinno być widoczne od razu po wejściu w kartę, jako jedna z zalet, a nie dokopywać się w poszukiwaniu takiej informacji, do tego wymienionej pod koniec podpunktów. Jeżeli to jedyna karta tego typu, to sam byłbym w stanie tylko w swoim otoczeniu znaleźć kilkadziesiąt osób, które by ją wyrobiły, tylko z powodu zniesienia wkładu. Dodatkowe ubezpieczenia u wypożyczalni czy pośredników czasami są niewiele tańsze na dobę od wynajmu samego auta i taka karta szybko by się zwróciła.

Tylko czy do niej nie ma przypadkiem dość wysokiego limitu dochodów ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2285 PostWysłany: 31 Sty 2020 17:16 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
1000zł ;) dochód i zdolność kredytowa na 5000zł
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2286 PostWysłany: 31 Sty 2020 18:21 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
ferges napisał(a):
Paragraf 11 OWU:
1. Przedmiotem ubezpieczenia jest ... w związku z łącznym zaistnieniem dwóch przesłanek:
1) wystąpienia Wypadku podczas Podróży zagranicznej wOkresie ubezpieczenia;
2) obciążenia Ubezpieczonego pokryciem kwoty udziału własnego w związku z Wypadkiem.


A co ze szkodami nie związanymi z wypadkiem? Np. porysowany gwoździem lakier, itp. Wg powyższego nie są objęte. AFAIR wypadek ma miejsce dopiero, gdy w zdarzeniu ucierpieli ludzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2287 PostWysłany: 31 Sty 2020 18:24 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Zależy jaka jest definicja „Wypadku”.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2288 PostWysłany: 31 Sty 2020 18:27 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
ume napisał(a):
Zależy jaka jest definicja „Wypadku”.
Jest jeszcze kwestia kradzieży! Dosyć istotna...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2289 PostWysłany: 31 Sty 2020 21:14 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Wszystko jest w OWU. Polecam lekturę.
Wypadek – zdarzenie, w wyniku którego Wynajęty Samochód uległ uszkodzeniu lub zniszczeniu:
1) wypadek drogowy lub kolizja przy współudziale innych uczestników ruchu drogowego;
2) pozostałe wypadki lub kolizje powstałe wskutek nagłego działania siły mechanicznej w momencie zetknięcia się Wynajętego Samochodu z innymi pojazdami, osobami,
przedmiotami lub zwierzętami, pochodzącymi z zewnątrz Pojazdu;
3) uszkodzenie Wynajętego Samochodu przez osobę trzecią.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piwili uważa post za pomocny.
 
      
#2290 PostWysłany: 02 Lut 2020 19:35 

Rejestracja: 15 Sie 2012
Posty: 26
Chcę zrobić sobie porządek w portfelu z kartami i szukam dobrego rozwiązania. Interesuje mnie dobry przelicznik, dobre ubezpieczenie, nisko koszt karty, PP będzie dodatkowym atutem. Po prześledzeniu wątków na forum zastanawiam się nad
1. PKO BP MC Platinym ewentualnie VIsa Infinite
2. MC WE z mBanku

Która z nich będzie lepsza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2291 PostWysłany: 02 Lut 2020 19:48 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Na temat każdej z tych kart zostało tu już wszystko napisane. Skoro przeczytałeś to już wszystko wiesz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2292 PostWysłany: 02 Lut 2020 19:52 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Tylko PKO BP Platinum stosunkowo łatwo otrzymać

Dwie pozostałe wymienione mają bardzo wyśrubowane kryteria dochodu czy zdolności kredytowej
Lepsza, ale też droższa w utrzymaniu jest WE mBanku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2293 PostWysłany: 02 Lut 2020 21:05 

Rejestracja: 15 Sie 2012
Posty: 26
@pasta przejrzałem wątek o MC WE mBanku oraz o PKO BP Platinum i wierz mi, ale mam mętlik :) Za dużo informacji do przetrawienia.

@dg72 mogę mieć WE mBanku, bo system mi ją sam proponuje. Z ciekawości kliknąłem żeby o nią zawnioskować i system wykazał że średnia suma obrotów za ostanie 6 miesięcy wyniosła 30 tyś.zł, wiec powinno się udać. Ale opłata 900zł za jej wydanie trochę zniechęca, opłata roczna to kolejne 900zl ale obrót do zwolnienia chyba można zrobić za pomocą R?. Dodatkowo żeby na niej działo pełne ubezpieczenie, to podróż i inne z tym związane opłaty, muszą być dokonane za jej pomocą, co w przypadku podwójnego przewalutowania raczej nie będzie zbyt korzystne.
W PKO BP nie mam i nie miałem konta, więc tutaj startowałbym od zera.
Góra
 Profil Relacje PM off
lupino05 lubi ten post.
lupino05 uważa post za pomocny.
 
      
#2294 PostWysłany: 02 Lut 2020 21:14 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
World Elite Mastercard mBanku to jedna z najbradziej prestiżowych kart w Polsce, dlatego też co do tego ubezpieczenia nie wydaje mi się by kryteria były tak surowe
Ale oczywiście mogę nie mieć racji
Co do opłaty jest możliwość zwolnienia z opłaty rocznej gdy
"roczna wartość transakcji bezgotówkowych za ostatnie 12 miesięcy wyniesie minimum 90 000 zł,

b) opłata zostanie pobrana w 50%, jeżeli roczna wartość transakcji bezgotówkowych za ostatnie 12 miesięcy wyniesie minimum 60 000 zł.

W przypadku posiadania karty głównej oraz co najmniej jednej karty dodatkowej:

a) opłata nie będzie pobrana jeżeli roczna wartość transakcji bezgotówkowych dokonanych wszystkimi kartami wydanymi do rachunku danej karty kredytowej za ostatnie 12 miesięcy wyniesie minimum 120 000 zł,

b) opłata zostanie pobrana w 50%, jeżeli roczna wartość transakcji bezgotówkowych dokonanych wszystkimi kartami wydanymi do rachunku danej karty kredytowej za ostatnie 12 miesięcy wyniesie minimum 90 000 zł."

Karta ta ma możliwośc wydania do 3 kart dodatkowych, dla każdej bezwarunkowo bezpłatne wejścia do saloników lotniskowych PP

Szczegóły co do World Elite Mastercard mBanku znajdziesz w temacie
world-elite-mastercard,181,116911&p=1272644&hilit=mbank#p1272644

https://www.mbank.pl/private-banking/us ... astercard/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2295 PostWysłany: 02 Lut 2020 21:38 

Rejestracja: 15 Sie 2012
Posty: 26
Wątek o tej karcie przejrzałem, stronę banku także. I zgodnie z OWU WE Mastercarda "Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się wyłącznie dla Podróży, których koszty transportu lub zakwaterowania w całości, z góry zostały opłacone kartą kredytową MasterCard World Elite mBankS.A, za wyjątkiem ochrony ubezpieczeniowej z tytułu Części F: Ubezpieczenie kosztów leczenia, która funkcjonujenie-zależnie od dokonania w/w płatności" - czy to dotyczy tylko podróży zagranicznych czy podróży w Polsce też? Bo PKO BP Platinum ma ubezpieczenie podroży w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2296 PostWysłany: 02 Lut 2020 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Adriano85 napisał(a):
Chcę zrobić sobie porządek w portfelu z kartami i szukam dobrego rozwiązania. Interesuje mnie dobry przelicznik, dobre ubezpieczenie, nisko koszt karty, PP będzie dodatkowym atutem. Po prześledzeniu wątków na forum zastanawiam się nad
1. PKO BP MC Platinym ewentualnie VIsa Infinite
2. MC WE z mBanku

Która z nich będzie lepsza?
Najlepiej mieć obie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2297 PostWysłany: 03 Lut 2020 01:36 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Adriano85 napisał(a):
Wątek o tej karcie przejrzałem, stronę banku także. I zgodnie z OWU WE Mastercarda "Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się wyłącznie dla Podróży, których koszty transportu lub zakwaterowania w całości, z góry zostały opłacone kartą kredytową MasterCard World Elite mBankS.A, za wyjątkiem ochrony ubezpieczeniowej z tytułu Części F: Ubezpieczenie kosztów leczenia, która funkcjonujenie-zależnie od dokonania w/w płatności" - czy to dotyczy tylko podróży zagranicznych czy podróży w Polsce też? Bo PKO BP Platinum ma ubezpieczenie podroży w Polsce.


Skoro pytasz to znaczy, że nie przeczytałeś OWU.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2298 PostWysłany: 03 Lut 2020 08:34 

Rejestracja: 15 Sie 2012
Posty: 26
pasta napisał(a):
Adriano85 napisał(a):
Wątek o tej karcie przejrzałem, stronę banku także. I zgodnie z OWU WE Mastercarda "Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się wyłącznie dla Podróży, których koszty transportu lub zakwaterowania w całości, z góry zostały opłacone kartą kredytową MasterCard World Elite mBankS.A, za wyjątkiem ochrony ubezpieczeniowej z tytułu Części F: Ubezpieczenie kosztów leczenia, która funkcjonujenie-zależnie od dokonania w/w płatności" - czy to dotyczy tylko podróży zagranicznych czy podróży w Polsce też? Bo PKO BP Platinum ma ubezpieczenie podroży w Polsce.


Skoro pytasz to znaczy, że nie przeczytałeś OWU.


Czyli jak przeczytałem, to mam nie zadawać pytań?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2299 PostWysłany: 03 Lut 2020 16:48 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Po prostu najpierw przeczytaj, a potem pytaj. Chętnie pomożemy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2300 PostWysłany: 04 Lut 2020 16:10 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Jeśli komuś w koncie Citi Priority wadzi wymóg przelewania co miesiąc 5000 zł, to polecam wysłać wypowiedzenie - można to zrobić przez bankowość internetową. Zrobiłem to kilka dni temu, a dzisiaj dostałem telefon z propozycją zniesienia tego wymogu do lipca 2021.
Natomiast jeśli ktoś zakładał konto do 07.08.2018 to należy pamiętać, że w TOiP jest wymóg:
Cytuj:
ORAZ Klient posiada aktywowaną
główną Kartę Kredytową Citibank lub
ma zawartą umowę o kredyt oferowany
przez Bank konsumentom;


Ja mam Simplicity i kilka miesięcy temu przyszedł mi nowy plastik, którego od kilku miesięcy nie aktywowałem (staremu już dawno się skończyła ważność) i opłaty ani razu mi za to nie pobrano.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3646 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group