Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 459 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 04 Kwi 2017 00:38 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
mysle ze problem moze byc przy jakiejs kontroli drogowej w Hiszpanii

jesli namierzyli adres, pewnie na dane z wypozyczalni, to pytanie czy lepiej zaplacic i miec spokoj, czy udawac ze wszystko jest ok.

zasadnicze pytanie, czy to sie przedawni, czy beda doliczac jakies odsetki i pewnego dnia moze byc juz prawdziwy problem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
#262 PostWysłany: 04 Kwi 2017 07:44 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Lepiej zapłacić póki jeszcze łapiesz się na happy hours, bo przy jakiejś kontroli drogowej w przyszłości mogą się dokopać do niezapłaconego mandatu. Generalnie zrobiłeś przewinienie więc mandat należy zapłacić, ale... Policia Local na Gran Canarii znana jest ze swej upierdliwości co do mandatów za parkowanie. Ja mimo, że zaparkowałem przy białej, przerywanej linii to mandat za wycieraczkę dostałem (też 200€). Jak dyskutowałem o tym z facetem z hotelu i z wypożyczalni to przepraszali mnie za ich zachowanie, bo moje auto było zaparkowane w sposób nikomu nie przeszkadzający, a jedynym moim przewinieniem było to, że auto stało w głębi chodnika pod ścianą (pozostawiając ok. 2,5-3m przejścia). Generalnie Policia Local jest cięta na turystów i stara się wycisnąć z mandatów tyle kasy ile się da.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 04 Kwi 2017 09:11 

Rejestracja: 16 Gru 2014
Posty: 29
Loty: 137
Kilometry: 159 990
@‌vincenz‌ miałem dokładnie tak samo. W Las Palmas o miejsce parkingowe ciężko na tych ich uliczkach, zaparkowałem tak, że przejechałaby ulicą ciężarówka, ale i tak się doczepili. Generalnie stawało tam dużo samochodów, koleżanka, która tam mieszka sama powiedziała, że tutaj ludzie parkują jak nie ma miejsca i nie ma problemów, więc nieźle się zdziwiła. Co do wypowiedzi wcześniejszych o tym, że mandat to mandat i trzeba płacić. Oczywiście, w Polsce nigdy nie miałem problemu z tym. Bardziej mnie interesuje czy po prostu nie jest to szukanie frajera, by zapłacił. Wciąż nie mam pewności, czy mandat w taki sposób wystawiony jest prawidłowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 18 Maj 2017 15:54 

Rejestracja: 18 Maj 2017
Posty: 0
Temat juz tu poruszany ,Dziś(18.05.2017) otrzymałem mandat za niewłaściwe parkowanie w Izraelu ( 2.03.2016) (nie poleconym listem) mandat na kwotę 85 $ normalnie zle parkowanie w Izraelu kosztuje 25 $ , sprawa wraca po ponad roku czy to lekceważyć czy odwoływać czy co robić ?, proszę o sugestie .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 18 Maj 2017 16:13 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 35
Loty: 62
Kilometry: 103 859
@Jonash

a dlaczego mialbys 'olac' temat?

Jezeli uwazasz ze mandat zostal blednie wystawiony, pewnie mozesz sie odwolac. w innym przypadku ja nie widze powodu, by uciekac od placenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 18 Maj 2017 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Jonash napisał(a):
Temat juz tu poruszany ,Dziś(18.05.2017) otrzymałem mandat za niewłaściwe parkowanie w Izraelu ( 2.03.2016) (nie poleconym listem) mandat na kwotę 85 $ normalnie zle parkowanie w Izraelu kosztuje 25 $ , sprawa wraca po ponad roku czy to lekceważyć czy odwoływać czy co robić ?, proszę o sugestie .


Proponuje najpierw wyjasnic, moze byc fikcyjny. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 18 Maj 2017 16:30 

Rejestracja: 18 Maj 2017
Posty: 0
-- 18 Maj 2017 16:29 --

lucifersam1982 napisał(a):
@Jonash

a dlaczego mialbys 'olac' temat?

Jezeli uwazasz ze mandat zostal blednie wystawiony, pewnie mozesz sie odwolac. w innym przypadku ja nie widze powodu, by uciekac od placenia.


W normalnych krajach po 12 miesiącach ulega przedawnieniu ,nie chodzi o uciekanie od płacenia. Płacilem mandaty w Izraelu ale 25 za parkowanie(ale w beposrednio), a ten po roku i 3 miesiącach jest 4 x wyższy wydaje sie ze to jest niezla lichwa i stąd pytanie . (po 3 latach jak przysla to bedzie 10000 $ ?)

-- 18 Maj 2017 16:30 --

cccc napisał(a):
Jonash napisał(a):
Temat juz tu poruszany ,Dziś(18.05.2017) otrzymałem mandat za niewłaściwe parkowanie w Izraelu ( 2.03.2016) (nie poleconym listem) mandat na kwotę 85 $ normalnie zle parkowanie w Izraelu kosztuje 25 $ , sprawa wraca po ponad roku czy to lekceważyć czy odwoływać czy co robić ?, proszę o sugestie .


Proponuje najpierw wyjasnic, moze byc fikcyjny. ;)


Nie wydaje sie fikcyjny . ale minelo juz 16 miesiecy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 25 Wrz 2017 19:06 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 53
Mam pytanie, może ktoś się orientuje.

Otrzymałem mandat za przekroczenie prędkości z Niemiec. Spodziewałem się go, i od razu opłaciłem. Problem taki, że spóźniłem się z podanym tam terminem - miałem zapłacić do 22 września (nie było mnie tydzień w kraju, sprawdziłem skrzynkę dopiero dzisiaj).

Czy grożą mi jakieś dodatkowe opłaty za nawet takie minimalne przekroczenie terminu? Mandat jest na 35 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 25 Wrz 2017 19:11 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Ucieszą się,że zapłaciłeś i przy tak niskiej kwocie nie będą sobie głowy zawracać odsetkami :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Paolo_ lubi ten post.
almukantarant uważa post za pomocny.
 
      
#270 PostWysłany: 25 Wrz 2017 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Spoko @Paolo_ przypuszczam ze nawet zanotuja, gdyz w tak rekordowym czasie pewnie zaden obcokrajowiec, jesli w ogole, im nie zaplacil. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Paolo_ lubi ten post.
 
      
#271 PostWysłany: 25 Wrz 2017 20:26 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 53
Uff, to dobrze... Przestraszyłem się bo w pisemku wspominają coś że może zostać wydana decyzja o grzywnie 25 euro, a jako że to Niemcy i "porządek musi być" to myślałem że od razu dowalą :D W takim razie liczę, że sprawa zamknięta.

Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 25 Wrz 2017 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nie ma sprawy, jesli otrzymali pieniadze mozesz byc na prawde spokojny, pozdrawiam. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 15 Lut 2018 22:09 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 2
Loty: 4
Kilometry: 7 668
Raz na Węgrzech w lipcu 2017, za parkowanie bez opłaty. I to z głupoty, bo mi się dni tygodnia pomyliły i myślałem, że nie zbierają. Kwota niewielka, zapłacony dzień później na poczcie węgierskiej bez żadnej prowizji (bank chciał za przelew prowizję parokrotnie większą od kwoty mandatu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 19 Lut 2018 20:16 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Wczoraj wróciłem z Izraela, na parkingu w Tel Aviwie/Jaffie zastałem za wycieraczką mandat na 100 ILS. Krawężnik szary, znak parkingu tyle, że pod nim jakaś tablica w ichniejszych ślaczkach. Ze względu na szabat nie mogłem zapłacić na poczcie, jak radzili w wypożyczalni podczas wydawania samochodu( prorok czy co :cry: ). Mandat również same ślaczki. Miał ktoś podobny przypadek, gdzie to zapłacić przez neta? Parking był polecony z forum, jutro wrzucę namiary, aby następni się nie przejechali. Sprawdzałem na google maps i wspomnianego znaku tam jeszcze nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 20 Lut 2018 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Playa de Amadores GC, niedziela - tlum ludzi, krece kolka bez szans na wolne miejsce
jade do miasta na duzy bezplatny parking przy sklepie SPAR odleglosc 500 m,
przyjezdza kumpel z rodzina zostawia auto przy zoltym krawezniku, sugeruje raz drugi
by podjechal na parking gdzie stoje swoim autem, Mario zobacz ze 20 aut tak stoi jak moje
taaaa... dwie godziny pozniej wszystkie 20 mialo za wycieraczka mandat na 80 E
auto wziete z autoreisen wiec szanse, ze nie obciaza jego karty raczej znikome

najdrozsze 500m na tegorocznych feriach :(
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
#276 PostWysłany: 02 Mar 2018 10:21 

A policja niemiecka działa błyskawicznie [ niestety :shock: ]

7 lutego przekroczenie prędkości na A-15 Cottbus -Sud. Dopuszczalne 80 km/h. Zmierzyli fotoradarem [ zauważyłem go , ale trochę za późno ;) ] 93km/h. I już po niecałych 3 tygodniach 27 lutego list od Niemców. :evil: Po polsku. Wskazać kierowcę , albo od razu 20 euro mandatu zapłacić w ciągu 10 dni. Nr konta itd ładnie podany. Zapłaciłem. Bo co innego pozostaje ? Dobrze , że tylko tyle.. 8-)
Góra
 PM off  
      
#277 PostWysłany: 08 Maj 2018 15:26 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
pablo1603 napisał(a):
Wczoraj wróciłem z Izraela, na parkingu w Tel Aviwie/Jaffie zastałem za wycieraczką mandat na 100 ILS. Krawężnik szary, znak parkingu tyle, że pod nim jakaś tablica w ichniejszych ślaczkach. Ze względu na szabat nie mogłem zapłacić na poczcie, jak radzili w wypożyczalni podczas wydawania samochodu( prorok czy co :cry: ). Mandat również same ślaczki. Miał ktoś podobny przypadek, gdzie to zapłacić przez neta? Parking był polecony z forum, jutro wrzucę namiary, aby następni się nie przejechali. Sprawdzałem na google maps i wspomnianego znaku tam jeszcze nie było.

Mandat anulowany, pomogła mi pani z Icenter@mail.tel-aviv.gov.il w Jaffie. Uzasadnienie brak możliwości zapłaty z zagranicy ale nad tym pracują:).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 04 Cze 2018 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
Jakiego mandatu z fotoradaru spodziewać się z Niemiec przy przekroczeniu prędkości o około 15 km/h? Przysyłają poleconym?
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 04 Cze 2018 15:11 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6230
HON fly4free
@up
dosłownie dwa posty wyżej...
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#280 PostWysłany: 04 Cze 2018 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Anonymous napisał(a):
A policja niemiecka działa błyskawicznie [ niestety :shock: ]

7 lutego przekroczenie prędkości na A-15 Cottbus -Sud. Dopuszczalne 80 km/h. Zmierzyli fotoradarem [ zauważyłem go , ale trochę za późno ;) ] 93km/h. I już po niecałych 3 tygodniach 27 lutego list od Niemców. :evil: Po polsku. Wskazać kierowcę , albo od razu 20 euro mandatu zapłacić w ciągu 10 dni. Nr konta itd ładnie podany. Zapłaciłem. Bo co innego pozostaje ? Dobrze , że tylko tyle.. 8-)


To nie jest do końca oczywiste, ponieważ właściciel pojazdu, wobec którego prowadzone jest postępowanie, może okazać się również jego kierowcą i sprawcą wykroczenia. Należy zatem przyjąć, że działania zmierzające do ustalenia sprawcy, prowadzone są faktycznie nie w sprawie, a przeciwko osobie. To w sposób oczywisty uprawnia do skorzystania z prawa do obrony i braku wskazania sprawcy.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 459 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group