Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 459 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 15 Cze 2018 15:57 

Rejestracja: 15 Cze 2018
Posty: 5
Z fotoradar na północy Niemiec przy przekroczeniu 22 km/h moje zdjęcie kosztowało 50 euro. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#282 PostWysłany: 15 Cze 2018 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Co ciekawe, przekroczenie kilkunastu km/h w Niemczech jest tańsze niż mandat w Polsce. Zapłaciłem 20 euro, zamiast 100 zł w PL ;) Mandat przyszedł już po tygodniu, mają rozmach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 18 Cze 2018 07:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
Do mnie jeszcze nic nie przyszło, w tym tygodniu miną trzy tygodnie.
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 29 Cze 2018 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
bernikula napisał(a):
Do mnie jeszcze nic nie przyszło, w tym tygodniu miną trzy tygodnie.

EDIT: przyszło wczoraj, przekroczone 14km/h, mandat 20 euro, pismo po polsku, dane do przelewu lub załącznik do odwołania się, gdy ktoś nie przyjmuje mandatu.
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 01 Lip 2018 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 6
Omamo! 2 lata temu dostałem mandat za przekroczenie prędkości Camperem.
Jechałem z USA do Kanady i w Kanadzie są ograniczenia w Km/h a na licznik patrzyłem na mile..

No i przekroczyłem o 30 km/ h w strefie robót drogowych.

W strefie robót drogowych mandat jest x2, więc 300 dolarów poszło...

W kanadzie jest tak śmiesznie, że mandaty opłaca się u sprzedawcy ubezpieczeń, więc musiałem znaleźć jakiś salon.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 16 Lip 2018 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
To już jakiś pech :evil: Ostatnio na początku czerwca wracając z Berlina dostaliśmy mandat ze prędkość, a teraz w sobotę zolle nas zatrzymali, dosłownie około 40 km przed granicą w Kołbaskowie około 2 w nocy. Kazali jechać za sobą na stację benzynową. Podeszli, wzięli dokumenty i kazali wysiąść z auta, tylko dzieciaki mogły zostać. Z latarkami wpadli i zaczęli nam auto trzepać, torebkę, wszystko. No i się przyczepili do scyzoryka, który mamy, by dzieciom przekrajać bułki w podróży. No i się zaczęło, że to broń, że na terenie Deutschland verboten i w ogóle prawie przestępcy. Zaczęli spisywać protokół, mąż musiał pisać oświadczenie do czego to ma, że qwa do tych bułek i masła, pokazali prawa, że możemy sobie adwokata wziąć i hugo wie co jeszcze. Skonfiskowali i w ciągu trzech miesięcy ma przyjść protokół i mandat z Zollamtu... No i znowu muszę po urlopie zapier... na Rzeszę... On mówił, że to nie będzie wysoki mandat, ciekawa tylko jestem, co to oznacza w jego pojęciu :?:
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 16 Lip 2018 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Wrzuc zdjecie scyzoryka..
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#288 PostWysłany: 16 Lip 2018 11:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jakoś nie chcę uwierzyć ze Zoll zatrzymał was za scyzoryk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 16 Lip 2018 11:36 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
Zoll zapewne zatrzymał rutynowo, a wedle zasady "dajcie człowieka, a paragraf się znajdzie" przyczepili się do scyzoryka
no chyba, że to rzeczywiście był jakiś nóż używany przez komandosów...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 16 Lip 2018 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Tak na szybko, zakazane sa "scyzoryki" automatyczne i z podwójnym ostrzem (z obu stron):
http://knife-blog.com/2016/12/german-knife-laws-2016/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#291 PostWysłany: 16 Lip 2018 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
Nie wrzucę zdjęcia, bo go zabrali :D

Powiedział, że na terytorium Niemiec posiadanie jest zabronione, bo jeżeli jest to sprężynowy nożyk to jest traktowany jako broń. Wręcz pokazał na swoją broń i mówi- jak to. Pewnie też ważne ile ma cm, ten był po rozłożeniu no jak taki nóż kuchenny obiadowy, takiej gdzieś wielkości. Myślę, że gdyby go nie znaleźli to szukaliby zaraz czegoś innego, pewnie otwieraliby wszystkie bagaże itd. Chcieli znaleźć to i tak się stało. Swoją drogą pewnie dosyć dużo Polaków tam zatrzymują, bo ta policjantka, która była razem z tym facetem trochę po polsku nawet mówiła.
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
#292 PostWysłany: 16 Lip 2018 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
a to dziwne bo pod Kołbaskowem to powinni Eskimosów trzepać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#293 PostWysłany: 16 Lip 2018 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
;) Tak, i ich też trzepią... Ehhh...
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 16 Lip 2018 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Mam nadzieje ze dzieci sobie nim same bulek nie kroily :)

Image

A tak skupiajac sie na temacie, zlamaliscie prawo innego kraju i ponosicie kare tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 16 Lip 2018 14:24 

bernikula napisał(a):
Nie wrzucę zdjęcia, bo go zabrali :D

Powiedział, że na terytorium Niemiec posiadanie jest zabronione, bo jeżeli jest to sprężynowy nożyk to jest traktowany jako broń. Wręcz pokazał na swoją broń i mówi- jak to. Pewnie też ważne ile ma cm, ten był po rozłożeniu no jak taki nóż kuchenny obiadowy, takiej gdzieś wielkości. Myślę, że gdyby go nie znaleźli to szukaliby zaraz czegoś innego, pewnie otwieraliby wszystkie bagaże itd. Chcieli znaleźć to i tak się stało. Swoją drogą pewnie dosyć dużo Polaków tam zatrzymują, bo ta policjantka, która była razem z tym facetem trochę po polsku nawet mówiła.

W internecie po chwili znajdziesz porady w podobnych przypadkach
Musi to by nóż rozkładany do używania jedną ręką takie jakich używają kibole bandziorzy o ostrzu 12 cm

Kara może być do 10000 euro, ale też sporo spraw ich prokuratura umarza
Góra
 PM off  
      
#296 PostWysłany: 16 Lip 2018 14:33 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@bernikula przede wszystkim policja niemiecka (podobnie jak polska) nie może bez wyraźnego powodu poddawać ludzi kontroli, ani tym bardziej przeszukiwać osobistych rzeczy. Musieli Wam podać jakiś powód. Prawdopodobnie policjanci nadużyli swoich praw zdając sobie sprawę, że Polacy (dzięki patologii zalewającej Niemcy) zapewne mają coś na sumieniu i nie będą zbytnio dochodzić swoich praw. Możesz podziękować zarówno rodakom robiącym nam opinię za granicą jak i Waszej nieznajomości swoich praw.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 16 Lip 2018 14:39 

@vincenz tak z ręką na sercu kto wiedział o tych scyzorykach :?:
Swego czasu przy granicy za Swinujsciem ścigali za nieodpowiednie wyposażenie naszych samochodów, ale okazali się niedouczeni o przepisy unijne zapominając, iz PL w niej jest :!:
Góra
 PM off  
      
#298 PostWysłany: 16 Lip 2018 14:50 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@gorny77 nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania ;) Oraz nieznajomość prawa szkodzi nam samym. Wystarczyło nie zgadzać się na wszystko co policjant mówi, to wtedy pewnie i by tego nieszczęsnego scyzoryka nie znaleźli. A jakby grzecznie, acz stanowczo domagać się swoich praw, to pewnie by odpuścili, bo zdali by sobie sprawę, że mają do czynienia z normalną rodzinką, a nie patolą (jaką zazwyczaj zapewne spotykają).

BTW obowiązkowe wyposażenie samochodów na podstawie kraju rejestracji reguluje Konwecja Wiedeńska z 1968r. Nasza obecność w Unii nie ma w tym przypadku nic do rzeczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 16 Lip 2018 14:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Anonymous napisał(a):
Swego czasu przy granicy za Swinujsciem ścigali za nieodpowiednie wyposażenie naszych samochodów, ale okazali się niedouczeni o przepisy unijne zapominając, iz PL w niej jest :!:

Czy twierdzisz, że są jakieś przepisy unijne, które legalizują poruszanie się aut unijnych po kraju członkowskim, pomimo braku obowiązującego w nim wyposażenia samochodu, w sytuacji posiadania jedynie wyposażenia obowiązującego w kraju rejestracji auta? Jeśli tak, to pewnie podasz je, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 16 Lip 2018 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
Nieznajomość prawa szkodzi, to prawda, trzeba będzie ponieść karę i tyle, mam tylko nadzieję, że nie będzie zbyt dotkliwa dla mojego portfela.

Co do powodów to nie podali żadnego. Byli tylko zdziwieni po otwarciu drzwi, że to rodzina, pytali Familie? Familie? Nie wiem, czy myśleli może, że to auto wypchane ludźmi czy co (podróżujemy Voyagerem).

Odechciało mi się już wszelkich bułek w podróży, pozostaje zupka chińska i łyżka :roll:
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 459 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group