Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
michzak napisał(a):
Człowiek pójdzie sobie na lunch i taki efekt :(
Wiadomo, że nie można rozłączać polityki od tego tematu, ale prosiłbym bez większych natręctw związanych z obecnymi rządami (jak to było),
tylko raczej skupieniu się na samej sytuacji z branżowego punktu widzenia
+ zachowanie poziomu słownictwa dyskusji

correos napisał(a):
Patrzę na to z boku. Wiele tematów sprowadza się do "Polska jest podzielona" My i Oni.
Usilnie stara się by antagonizowac te grupy na siebie. Niestety podział jest na Oni 1. Oni 2. Oni3 i my
Oni1 aktualnie rozdający karty
Oni2 wyproszeni od stolika ale uwielbiający karty
Oni3 kart nie rozdają. Od stolika ich nie wyproszono ale czekają na swój czas przy stoliku i się niecierpliwia

I niestety My którzy zapiepieprzamy by mieli czym grać
Męczy mnie to już ujadanie. Wchodzisz do salonu F4free zostaw portierowi swoje polityczne preferencje.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 328 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 15 Kwi 2020 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@pabien
A utrzymywanie LOTu to też czysta propaganda i się powinno go oddać za bezcen sprzedać?

Dodam tylko, że kiedy mogę to staram się omijać LOT, bo to badziew (wg moje małego doświadczenia).
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#302 PostWysłany: 15 Kwi 2020 11:48 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
DMW napisał(a):
Naprawdę myślisz, że to był główny powód decyzji o zakupie Condora??

Biorąc pod uwagę choćby warunki finansowe, na jakich miało dojść do zakupu, uważam że TAK - polityka wzięła górę nad ekonomią.
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#303 PostWysłany: 15 Kwi 2020 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
namteH napisał(a):
@pabien
A utrzymywanie LOTu to też czysta propaganda i się powinno go oddać za bezcen sprzedać?

[/size]


Równolegle z tym co pisałeś uzupełniłem post o tę kwestię.

Odpowiedź brzmi: sądzę że tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 15 Kwi 2020 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@pabien nie będę komentował tej złej ucieczki do przodu i możliwych stratach jak skończy się koniunktura (tak jakby miała trwać wiecznie...).
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 15 Kwi 2020 11:56 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
"Wynik refleksji" - ty naprawdę wiedziałeś, że przyjdzie wirus i rozłoży lotnictwo na całym świecie na łopatki? No to gratulacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 15 Kwi 2020 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Jak byś tak zajrzał do jakiegoś podręcznika do historii to nie musiałbyś mi gratulować.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 15 Kwi 2020 12:06 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
Ale ja nie tobie gratulowałem, tylko (cytując fragment) przedmówcy (@pabien) pewnemu swoich analiz ekonomicznych, z których biło przekonanie, że przyjdzie wirus a z nim refleksja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 15 Kwi 2020 12:08 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
DMW napisał(a):
@j_a podobnie było jak LOT miał upaść i zostać sprzedany. Niektórzy "eksperci" udowadniali, że to jedyna droga, a postawienie firmy na nogi to tylko "cyniczna gra polityczna na koszt podatnika". I co, życie pokazało co innego..

Mieszasz różne sprawy. Ratowanie LOT to jedno (jednym z głównych problemów były zawsze związki zawodowe blokujące zmiany, plus synekury polityczne o ile pamiętam), kupno Condora to zupełnie co innego. Kompletnie nieprzystające sprawy. Czego to ma dowodzić?

Ps. Jeśli jeden ekspert, np. antykwariusz pomylił się w ocenie oryginalności obrazu, to mamy już nie wierzyć żadnemu antykwariuszowi? Wszyscy sprzedają same falsyfikaty? Akurat taka jest obecnie strategia władzy na tłumaczenie różnych swoich głupot, ale mnie to nie przekonuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 15 Kwi 2020 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
j_a napisał(a):
...
Ps. Jeśli jeden ekspert, np. antykwariusz pomylił się w ocenie oryginalności obrazu, to mamy już nie wierzyć żadnemu antykwariuszowi? Wszyscy sprzedają same falsyfikaty? Akurat taka jest obecnie strategia władzy na tłumaczenie różnych swoich głupot, ale mnie to nie przekonuje.

Ale jeden czy mniejszość? Bo to może oznaczać już więcej niż jednego, jakąś grupę.
Po za tym, mamy d...kracje... Trzeba przekonać większość a nie wszystkich ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 15 Kwi 2020 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2020
Posty: 67
Zbanowany
W tym kryzysie wiele linii lotniczych skorzysta z pomocy publicznej, czyli przejdzie ścieżką, która szedł LOT kilka lat temu. Polska skutecznie chroni strategiczne przedsiębiorstwa.
@namteH, jak wygląda sytuacja na hiszpańskich forach podróżniczych? Czy hiszpańscy wolnorynkowcy postulują by nie ratować Iberii?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#311 PostWysłany: 15 Kwi 2020 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Don_Bartoss 2nd ed.
Poziomo dyskusji na hiszpańskich forach (tych, które widziałem) jest tak żenujący, że nawet nie ma z kim zdradzić f4f :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#312 PostWysłany: 15 Kwi 2020 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
man4business napisał(a):
"Wynik refleksji" - ty naprawdę wiedziałeś, że przyjdzie wirus i rozłoży lotnictwo na całym świecie na łopatki? No to gratulacje.
Napisałem:
"bardziej dramatyczny niż ktokolwiek podejrzewał" - ja mieszczę się w "ktokolwiek" i nie takie pogorszenie koniunktury miano na myśli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 15 Kwi 2020 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Wydaje się, że akurat sprawa Lotu to taki eksperyment jak kolega kolejarz z Radomia sprawdzi się w biznesie lotniczym. Propagandy trochę też było. Jaki będzie wynik przekonamy się. Choć oczywiście w razie czego będą mieć usprawiedliwienie.

namteH napisał(a):
@pabien
A utrzymywanie LOTu to też czysta propaganda i się powinno go oddać za bezcen sprzedać?

Dodam tylko, że kiedy mogę to staram się omijać LOT, bo to badziew (wg moje małego doświadczenia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 27 Kwi 2020 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Condor dostanie wsparcie od niemieckiego skarbu państwa i od Hesji:

https://www.pb.pl/condor-dostal-550-mln ... ocy-989425

Skoro oni się dogadali, to teraz tylko czekać na informację o wsparciu dla LH.

Oj, artykuł płatny... Tu szersza treść:

https://uk.mobile.reuters.com/article/amp/idUKKCN2290R3
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#315 PostWysłany: 28 Kwi 2020 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Czy Condor mimo kredytu przejsciowego i bez przejecia przez inna airline sie utrzyma, raczej watpliwa sprawa, ale zobaczymy.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 28 Kwi 2020 11:24 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@cccc: wg mnie to jest kroplówka która ma pozwolić dotrwać do ewentualnego innego inwestora.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 28 Kwi 2020 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@seal tylko kto przejmie w obecnej sytuacji, skoro linie lotnicze walczą o przeżycie, a jak Condor nie będzie mógł spłacać kredytu to splajtuje.
Anyway PGL miała szczęście, ze nie przejęła.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 28 Kwi 2020 13:35, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#318 PostWysłany: 28 Kwi 2020 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
@cccc Rzad niemiecki juz pompuje w nich pieniadze

https://www.airliners.de/condor-regieru ... lfen/54922
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 28 Kwi 2020 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Pieniążki popłyną także do Iberii , choć jeszcze niby nie wiadomo czy będzie jej sie należało czy nie...ale nie bądźmy dziećmi.
Hiszpański rząd będzie oferował tanie pożyczki tym liniom, które po zakończeniu kwarantanny będą miały obłożenie poniżej 50%.
Nie wiem skąd wiadomo, że Iberia nie będzie miała wyższego obłożenia , ale KE już się zgodziła, a i AirFrance i Luftwafe też pomoc dostaną , więc czemu by nie pomóc Iberii?!
:arrow: https://www.preferente.com/noticias-de- ... 99724.html
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#320 PostWysłany: 28 Kwi 2020 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Dzięki za tą wiadomość (mimo, że to nie na ten wątek :D ).
Z mojego egoistycznego punktu widzenia to dobrze, bo pozwoli Iberii przewieźć moje 4 litery do Kolumbii w listopadzie (o ile oczywiście w Kolumbii nie będzie wtedy restrykcji okołowirusowych).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 328 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group