Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
michzak napisał(a):
Człowiek pójdzie sobie na lunch i taki efekt :(
Wiadomo, że nie można rozłączać polityki od tego tematu, ale prosiłbym bez większych natręctw związanych z obecnymi rządami (jak to było),
tylko raczej skupieniu się na samej sytuacji z branżowego punktu widzenia
+ zachowanie poziomu słownictwa dyskusji

correos napisał(a):
Patrzę na to z boku. Wiele tematów sprowadza się do "Polska jest podzielona" My i Oni.
Usilnie stara się by antagonizowac te grupy na siebie. Niestety podział jest na Oni 1. Oni 2. Oni3 i my
Oni1 aktualnie rozdający karty
Oni2 wyproszeni od stolika ale uwielbiający karty
Oni3 kart nie rozdają. Od stolika ich nie wyproszono ale czekają na swój czas przy stoliku i się niecierpliwia

I niestety My którzy zapiepieprzamy by mieli czym grać
Męczy mnie to już ujadanie. Wchodzisz do salonu F4free zostaw portierowi swoje polityczne preferencje.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 328 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 13 Kwi 2020 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2020
Posty: 67
Zbanowany
@jaco027, również trzymam kciuki, żeby LOTowi się udało.
To czekam na analizę. Nie wiem czemu tamten temat zamknęli, był całkiem ciekawy. Natomiast tutaj rozmawiamy o transakcji, a dla mnie innego wyjścia nie było: na rynku lotniczym szykuje się gigantyczna zapaść, więc wycofujemy się rakiem z umowy, próbując ograniczyć straty. Mnie osobiście zaskakuje, że ktoś może być wyborem tej strategii zdziwiony.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
#262 PostWysłany: 13 Kwi 2020 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4095
HON fly4free
@Don_Bartoss 2nd ed. tak mi sie wydaje, ze wiekszosc forumowiczow to jednak 3ma kciuki za LOT, chociazby z tego powodu, ze Pan, Pani, on/ona placi za te spolke jakos... w swoich podatkach. Niestety wiekszosc tez (IMHO) jest poirytowana jakoscia obslugi vs. inne "sredniaki" europejskie, bo juz nie wspomne o liniach 5* i 4* i niektorymi komentarzami z Twojej strony ale takze @pazur.
I z innej beczki:
Ja osobiscie wolalbym leciec bezposrednio WAW-SIN, WAW-NRT, czy jakies tam WAW-SFO, czy WAW-MIA - ale przepraszam za marudzenie, za KAZDYM razem na pokladzie LOT mialem wtope, a u innych przewoznikow tylko CZASAMI. Wiec jak nawet na LH niemiecki steward gada do mnie po polsku (albo chociaz probuje), to czyni to roznice w user experience, do...przemilcze...
_________________
navigare necesse est
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 13 Kwi 2020 18:24, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#263 PostWysłany: 13 Kwi 2020 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2020
Posty: 67
Zbanowany
@jaco027, moderator powinien przenieść tą część dyskusji do wątku o recenzjach LOT.
Powiem w ten sposób: "wole polskie g.... w polu, niż fiołki w Neapolu", jak śpiewała kiedyś Golec Orkiestra. Ja chyba nigdy nie miałem żadnej wtopy z LOT (aż się zacząłem dłużej zastanawiać - może jakieś opóźnienie się zdarzyło). W sumie w innych liniach też nie odnotowałem większych wpadek (2 x duże opóźnienie w FR).
Do mnie po polsku steward w LH nie próbował się zwracać :) Sądzę, że konsument powinien głosować portfelem i nikomu nic do tego, co wybierze.
Ok, ale to wątek o transakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 13 Kwi 2020 18:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11342
Loty: 482
Kilometry: 757 010
A ja proponuję, żeby nie stawiać znaku równości pomiędzy LOT i PGL. To zbyt duże uproszczenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#265 PostWysłany: 13 Kwi 2020 18:38 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6243
HON fly4free
mniej byłoby emocji przy okazji dzisiejszej decyzji, gdyby wcześnie z faktu przejęcia Condora nie robiono szopki mocarstwowej na konferencjach prasowych
co zresztą - mocarstwowość, nie sam fakt zakupu - po części również na forum przyjęte było z aplauzem
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#266 PostWysłany: 13 Kwi 2020 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1886
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Ogólnie rzecz biorąc z uwagi na sytuację uważam, że lepszej decyzji nie mogli podjąć.
Od samego początku wiadomo było, że ta transakcja wiąże się z ogromnymi kosztami i ze sporym ryzykiem czego oczywiście w mediach nie chciano zbytnio pokazywać.
Ważniejsze było właśnie przesłanie i hasła jakie niosła ta transakcja i cała typowa dla obecnych czasów propaganda, która szla przy okazji.
Oczywiście wiadomo, że teraz w dobie pandemii temat będzie się przewijał gdzieś w tle i też będzie próba mimo wszystko pokazania jakiegoś sukcesu (np. Niemcy chcieli nas oszukać, ale nie daliśmy się) i koniec końców temat zniknie.
Tak samo zapewne będzie z CPK bo o ile wcześniej budowa CPK dla mnie była praktycznie nierealna to tym bardziej obecnie ten temat upadnie, ale zapewne nikt się tym głośno nie zainteresuje więc cały zarząd powołanej spólki CPK zapewne dalej będzie pobierał wynagrodzenia ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Kwi 2020 19:14, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#267 PostWysłany: 13 Kwi 2020 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 997
Jasne ze tak. Gdyby nie COVID-19 to mysle ze LOT dobiłby transakcji do końca i starał się aby żadne przeszkody nie wyskoczyły. W związku z pandemia potrzeba pieniędzy gdzie indziej oraz jest wielka niewiadoma jak będzie rynek lotniczy wyglądał za 3 do 12 miesięcy. Gdyby mieli kasy jak Emirates to inna bajka.
Góra
 Profil Relacje PM off
Don_Bartoss 2nd ed. lubi ten post.
 
      
#268 PostWysłany: 13 Kwi 2020 20:01 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
pemat napisał(a):
mniej byłoby emocji przy okazji dzisiejszej decyzji, gdyby wcześnie z faktu przejęcia Condora nie robiono szopki mocarstwowej na konferencjach prasowych
co zresztą - mocarstwowość, nie sam fakt zakupu - po części również na forum przyjęte było z aplauzem

Dla Cebie to była szopka mocarstwowa. Dla innych po prostu informacja , że Polacy przejmują niemiecką firmę. Przyznasz, że nie jest to normą. Czymś bez znaczenia.
A że sytuacja na rynku się zmieniła, to całe szczęście, że nie było już za późno, żeby się wycofać. Każdy biznesmen by tak zrobił. Nie wiem gdzie tu powód do kpin i złośliwości .
Jakaś dzika satysfakcja, jak własnemu krajowi czy krajowej firmie coś nie wyjdzie.
I tak jak już tu kiedyś pisano. Jakby LOT upadł, otwieraliby korki od szampana.
Co to jest ???
Możesz to wytłumaczyć ? Bo ja tego nie jestem w stanie zrozumieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#269 PostWysłany: 13 Kwi 2020 20:14 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 956
niebieski
Trudno dyskutować z wymyślonymi poglądami, które ktoś nam przypisuje. Możesz pokazać, kto napisał że chce bankructwa LOTu? Niech sobie funkcjonują, byle nie dopłacać do nich z podatków, konkurencja jest zawsze dobra.
Sytuacja po wybuchu pandemii zmieniła się diametralnie, to chyba oczywiste że się wycofali? Chwalić za oczywistość?
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#270 PostWysłany: 13 Kwi 2020 20:16 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6243
HON fly4free
@pazur
1 - nie wiem dlaczego akurat mi zarzucasz kpiny i złośliwości? na jakiej podstawie?
2 - a już zupełnie nie rozumiem, dlaczego mam ci tłumaczyć, dlaczego ktoś miałby "otwierać korki od szampana"?
gdzie zauważyłeś u mnie "dziką satysfakcję, jak własnemu krajowi czy krajowej firmie coś nie wyjdzie"?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#271 PostWysłany: 13 Kwi 2020 22:48 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
Czytając ten temat odnoszę wrażenie, że ludzie którzy nie chcieli żeby LOT kupił Condora, są teraz rozczarowani faktem, że LOT nie kupi Condora.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#272 PostWysłany: 13 Kwi 2020 23:03 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 956
niebieski
Czytając ten temat odnoszę wrażenie, że ludzie którzy chcieli żeby LOT kupił Condora, nie mogą poradzić sobie z faktem, że LOT nie kupi Condora. Naprawdę to taki problem emocjonalny? Ktoś potrzebuje takiego dowartościowania? Nie do wiary.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#273 PostWysłany: 13 Kwi 2020 23:10 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 813
Kilometry: 1 220 941
srebrny
Proponuję odszukajcie sobie posty np. z 2013 roku dotyczące rychłego upadku i sprzedaży LOTu. Pełno forumowych "ekspertów" z bożej łaski wieszczących totalną katastrofę itd itp. Stąd pewnie sformułowanie kolegi "o piciu szampana". A teraz proszę bardzo - Ci z Was, którzy wtedy pier.... o końcu LOTu niech teraz mają trochę odwagi - odszukają swoje ówczesne posty, zacytują a następnie ustosunkują się do nich uczciwie przyznając "hmmm, chyba się trochę pomyliłem..., du.. ze mnie a nie ekspert" :evil:
Piszę to po abyście trochę stonowali z tymi Waszymi jednoznacznymi eksperckimi opiniami, więcej pokory co do swojej wiedzy i daru przewidywania...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#274 PostWysłany: 14 Kwi 2020 08:27 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 215
Kilometry: 388 202
srebrny
Bez urazy kolego @DMW, ale część z tych Panów z forum ma większą wiedzę na temat lotnictwa niż eksperci wypowiadający się w mediach czy Ci, których ma LOT i inne linie lotnicze i niejednokrotnie to już tutaj udowadniali. Więc chyba nikt nie będzie szukał postów sprzed 7 lat. Ja LOTowi życzę dobrze, ale chciałbym żeby nie brał pieniędzy z naszych podatków, bo dopóki palce w nim będzie maczać ekipa rządząca, jakakolwiek by ona nie była to na 99% nic dobrego z tego nie wyniknie - Ci ludzie nie planują na lata, jak ktoś chce odbić piłeczkę, że planują CPK to proszę mnie nawet nie rozśmieszać :) Czy zarząd CPK przestał lub zmniejszył pobieranie wynagrodzenia w okresie pandemii?
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#275 PostWysłany: 14 Kwi 2020 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Z punktu strategii rozwoju LOT to był dobry pomysł kupić Condora. Dyskusyjna może była kwota i kosztem czego dojdzie do zakupu?
Ale już fanfaronady rządu były nie na miejscu! Głoszone hasła o początku przejmowania niemieckiej gospodarki przez polską były po prostu żenujące! Polska Fundacja Narodowa zapraszała na organizowane przez siebie konferencje o skutecznym przejmowaniu firm w Niemczech
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 14 Kwi 2020 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Rockriderr
Między znaniem się na lotnictwie a zarządzaniem firmą lotniczą jest wielka różnica. Coś jak między sklejaniem modeli a badaniem przyczyn wypadków lotniczych ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)


Ostatnio edytowany przez Kashpir 14 Kwi 2020 22:02, edytowano w sumie 2 razy
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
 
      
#277 PostWysłany: 14 Kwi 2020 09:00 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 215
Kilometry: 388 202
srebrny
@namteH ale nigdzie nie napisałem, że jest inaczej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 14 Kwi 2020 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Rockriderr
ale część z tych Panów z forum ma większą wiedzę na temat lotnictwa niż eksperci wypowiadający się w mediach czy Ci, których ma LOT i inne linie lotnicze i niejednokrotnie to już tutaj udowadniali
Oczywiście nikt nie zaprzecza, że ci Panowi z forum nie pracują w tych liniach lotniczych.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 14 Kwi 2020 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4095
HON fly4free
@Kashpir +1 za adekwatna zmiane nazwy tematu :-)
E: a jednak nie @Kashpir, wiec kudos @moderacja :-)
_________________
navigare necesse est
Image


Ostatnio edytowany przez jaco027, 14 Kwi 2020 14:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#280 PostWysłany: 14 Kwi 2020 11:19 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 813
Kilometry: 1 220 941
srebrny
Rockriderr napisał(a):
Bez urazy kolego @DMW, ale część z tych Panów z forum ma większą wiedzę na temat lotnictwa niż eksperci wypowiadający się w mediach czy Ci, których ma LOT i inne linie lotnicze i niejednokrotnie to już tutaj udowadniali. Więc chyba nikt nie będzie szukał postów sprzed 7 lat. Ja LOTowi życzę dobrze, ale chciałbym żeby nie brał pieniędzy z naszych podatków, bo dopóki palce w nim będzie maczać ekipa rządząca, jakakolwiek by ona nie była to na 99% nic dobrego z tego nie wyniknie - Ci ludzie nie planują na lata, jak ktoś chce odbić piłeczkę, że planują CPK to proszę mnie nawet nie rozśmieszać :) Czy zarząd CPK przestał lub zmniejszył pobieranie wynagrodzenia w okresie pandemii?

@namteH chyba dosyć jasno wytłumaczył Ci różnicę. Co do "brania podatków" to na całym świecie państwo inwestuje (z podatków obywatela), każda inwestycja powinna tworzyć miejsca pracy i generować przychód (a więc obywatel również z tego skorzysta). To chyba oczywiste. Przypominam, że poprzednia ekipa planując sprzedaż udziałów stawiała na jednorazowy wpływ gotówki (a więc Twoje podatki byłyby nieruszone). Takie rozwiązanie uważałbyś za korzystniejsze?
Twoją ekspercką negatywną opinię o CPK zapiszę sobie i za kilka lat pozwolisz, że Ci ją przypomnę. :twisted:
A co do zarządu CPK to czy masz jakieś informacje czym się aktualnie zajmują? Czy jak w czasie pandemii pracownik siedzi w domu to pracodawca powinien mu płacić czy nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 328 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group