Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Maj 2017 18:02 

Wybieram się na ten Krym jak sójka za morze, ale majówka 2018 roku daje fajną okazję na dłuższy urlop przy wykorzystaniu tylko 3 dni z puli. Do Azji na tydzień to dla mnie za krótko, ale już Krym wygląda sensownie. W tamtym roku z Królewca (KGD) dało się dolecieć za Aeroflotem ~660 PLN, w tym roku ceny są rzędu ~850 PLN (Aeroflot i >1000 PLN Ural Airlines). Za ~670 PLN można dolecieć ale z Moskwy, co się nie kalkuluje. Lata coś tam taniego w ogóle? Jakieś pomysły?

A może są jakieś czartery, to bym sobie zapolował?
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 22 Maj 2017 18:26 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Pamiętasz że wjazd z Rosji spowoduje plamę u służb ukraińskich?
Wyjazdy do Lwowa itd mogą się skomplikować

(wiem że tytułowe pytanie brzmi inaczej) :)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Maj 2017 18:33 

@‌Abcn‌, ciesze się, że mamy to za sobą :) Zawsze, gdy pojawia się wątek Krymu, przytaczana jest ta historia. To może Ty mi napiszesz, bo kiedyś pytałem, ale nie dostałem odpowiedzi. Pytanie jest takie:

Na jakiej podstawie służby ukraińskie określą, że byłem na Krymie?
Góra
 PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 22 Maj 2017 18:58 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Nie wiem.
Wiem że pojawiło się to np w Eurowizji
i analogicznie, służby rosyjskie pytają dziennikarzy np BBC którzy przyjeżdżają przez Ukrainę, dlaczego przyjeżdżają właśnie przez Ukrainę
Zrobisz jak uważasz, może będzie relacja jakiej jeszcze nie było i w niej odpowiedź
:)
Dopis -
co gdy po prostu zapytają Cię -powiesz prawdę czy skłamiesz?
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 22 Maj 2017 19:11 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@‌Don_Bartoss

Prosta sprawa - jeśli jesteś celebrytą i chwalisz się na Facebooku, to duża szansa, że się dowiedzą.

W innym wypadku chyba najszybszą opcją jest pieczątka wjazdowa do Rosji. Jeśli masz na niej stempel z Krymu, no to wiadomo. Dlatego lepiej spędzić najpierw dzień w Moskwie, tam przejść kontrolę graniczną, a dopiero potem na Krym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Maj 2017 19:11 

@‌Abcn‌, przekraczając granicę na przejściu Grzechotki-Mamonowo, tam otrzymam pieczątkę. Potem latam lotami krajowymi wewnątrz Rosji. Myślę, że dla wielu osób przy okazji czerwcowych Mistrzostw Świata 2018 Krym może być atrakcyjnym miejscem, bo posiadając bilet zostaną zwolnieni z konieczności posiadania wizy.

@‌silvershark‌, myślę dokładnie tak samo.
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Maj 2017 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
silvershark napisał(a):
Prosta sprawa - jeśli jesteś celebrytą i chwalisz się na Facebooku, to duża szansa, że się dowiedzą.

Albo na fly4free.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 22 Maj 2017 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):
Wybieram się na ten Krym jak sójka za morze, ale majówka 2018 roku daje fajną okazję na dłuższy urlop przy wykorzystaniu tylko 3 dni z puli. Do Azji na tydzień to dla mnie za krótko, ale już Krym wygląda sensownie. W tamtym roku z Królewca (KGD) dało się dolecieć za Aeroflotem ~660 PLN, w tym roku ceny są rzędu ~850 PLN (Aeroflot i >1000 PLN Ural Airlines). Za ~670 PLN można dolecieć ale z Moskwy, co się nie kalkuluje. Lata coś tam taniego w ogóle? Jakieś pomysły?

A może są jakieś czartery, to bym sobie zapolował?


A ja myslalem, ze juz tam byles, bo temat wiele razy poruszany na forum. :D
Moze poczekaj, bo Majowka 2018, to ZLOT fly4free i jeszcze nie wiadomo, gdzie bedzie. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Maj 2017 20:39 

@‌cccc‌, nie byłem w tym roku, bo inne kierunki weszły na tapetę, ale pora skończyć tylko gadać o tym Krymie i w końcu tam pojechać w przyszłym :) Tylko z lotami jest nieciekawie, taki kayak.pl na przykład w ogóle nie wyszukuje połączenia WAW-SIP.
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Maj 2017 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Mozna dostac sie pociagami przez Bialorus i Moskwe, tylko trzeba miec czas i nie wiem czy wyjdzie taniej. ;)
Za to niezapomniane przezycia i super Relacja miesiaca gwarantowane. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Maj 2017 20:55 

@‌cccc‌, z tym przekraczaniem granicy białorusko-rosyjskiej coś się pozmieniało na gorsze i można mieć problemy:
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci ... 78979.html
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Maj 2017 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Wydaje mi sie, ze mozna do Moskwy przez Kijow, zaliczyc zlot i pojechac dalej. ;)
Tylko nie wiem jak z granicami, trzeba sprawdzic.
Nie wiem tez jak wyglada samolotem z Kijowa do Moskwy.
Poza tym Krym jest mega i moim zdaniem warto zobaczyc. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Maj 2017 21:09 

cccc napisał(a):
Nie wiem tez jak wyglada samolotem z Kijowa do Moskwy.

Nie wygląda w ogóle. Przez Rygę, ewentualnie przez Mińsk. Bezpośrednie połączenia lotnicze zawieszono.
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Maj 2017 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ewentualnie samolotem do Gruzji z fly4free, potem promem czy marszrutkami do Soczi, a stamtad to juz rzut beretem. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Maj 2017 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
@cccc kombinujesz strasznie :-) @Don_Bartoss zasugerował, że ma ograniczony czas, a sam rzut beretem to 15h. A z Gruzji do Soczi to chyba kilka takich rzutów.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Maj 2017 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Nie 3 tylko 9, chvatit.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Maj 2017 21:36 

Przejrzałem właśnie rozkład lotów na jutro. Od godziny 05:10 do północy naliczyłem 30 rejsów do Moskwy. Głównie B-777, B-737, B-757, A-320. Jednak ktoś tam lata, wbrew temu co piszą reżimówki.
Góra
 PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 23 Maj 2017 10:18 

@‌pabien‌, chyba te 9 albo 8 dni na Krym to byłoby ok? Plażować nie muszę.

Za 365 PLN znalazłem S7 Airlines ale z Moskwy. Terminów ani cen na maj 2018 jeszcze nie ma. Czy ktoś się orientuje, czy oni mają najtańsze ceny tuż po wrzuceniu, czy jest jakaś inna reguła?
Góra
 PM off  
      
#19 PostWysłany: 23 Maj 2017 10:29 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
O dobre ceny chyba jest trudno, bo samoloty latają zapchane. De facto to jedyna sensowna droga łącząca Krym z Rosją biorąc pod uwagę czas potrzebny na opuszczenie Krymu. W sezonie ponoć trzeba było czekać kilka dni na bilet na prom. Nie liczyłbym zatem na tanie bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 23 Maj 2017 11:04 

@‌Don_Bartoss‌
Unikaj lotów w koncówce kwietnia oraz pierwszej dekadzie maja, wówczas obłożenie samolotów i hoteli jest najwyższe.
Kolega z .ru zasugerował polować na bilety w grudniu lub 50-60 dni przed planowanym terminem
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group