Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
"Darmowy" rejs statkiem po Dunaju

[+] Pokaż
Temat: Budapeszt

zulu napisał(a):
Link do mapki statków kursujących w ramach komunikacji miejskiej http://www.bkk.hu/apps/docs/terkep/hajojaratok.pdf
Gratis np. w ramach 24 H biletu grupowego 5 osób 3300 HUF poniedziałek - piątek zgodnie z informacją http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-g ... avel-card/
Bilet osobny na statek 750 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... port-boat/ dzieci poniżej 15 roku 550 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... -under-15/
Godziny kursowania znajdziemy na stronie http://www.bkk.hu/en/timetables/

Jak statek podpływa to ktoś z obsługi czasami wygląda i pyta (pokazując) w którym kierunku płyniemy o ile nikt na danym przystanku nie wysiada. Wtedy albo przybija i zabiera nas albo płynie dalej.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 613 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Budapeszt
#361 PostWysłany: 15 Cze 2013 21:47 

Rejestracja: 04 Sty 2011
Posty: 23
Witajcie:) Mieszkałem w Budapeszcie pół roku, więc jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem:) Tutaj lub na moim blogu (adres w stopce) :)
_________________
Dębowy - współautor bloga kulinarno podróżniczego Kroniki Smaku
http://kronikismaku.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
 Temat postu: Re: Budapeszt
#362 PostWysłany: 15 Cze 2013 22:18 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
debowy napisał(a):
Witajcie:) Mieszkałem w Budapeszcie pół roku, więc jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem:) Tutaj lub na moim blogu (adres w stopce) :)


Mam pytanie. Znasz?

_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off
Ancyna lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#363 PostWysłany: 17 Cze 2013 23:04 

Rejestracja: 04 Sty 2011
Posty: 23
01ERES napisał(a):
debowy napisał(a):
Witajcie:) Mieszkałem w Budapeszcie pół roku, więc jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem:) Tutaj lub na moim blogu (adres w stopce) :)


Mam pytanie. Znasz?



Nie znałem. Już znam i powiem tylko, że jest to najbardziej dekadencki utwór na świecie. No i dzięki, bo to jest totalnie mój klimat:)
_________________
Dębowy - współautor bloga kulinarno podróżniczego Kroniki Smaku
http://kronikismaku.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#364 PostWysłany: 21 Cze 2013 01:33 

Rejestracja: 21 Cze 2013
Posty: 1
@_Sheriff. po kliknięciu na mapę, otwiera się w google.maps = Budapeszt-jedzenie . Brak mapy wycieczki. Proszę o jej udostępnienie
Pozdrawiam Tomek
waltom123@wp.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#365 PostWysłany: 01 Lip 2013 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Nocował ktoś w Boat Hotel Fortuna ? Dosyć ciekawa opcja nocowania na łodzi ;)
260zł 2os za 2 noce 1-3 września
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#366 PostWysłany: 23 Lip 2013 21:50 

Rejestracja: 23 Lip 2012
Posty: 2
Wie ktoś może gdzie jest przechowalnia bagażu? Po wymeldowaniu z hostelu chciałbym zostawić walizki na kilkanaście godzin i odebrać w późnych godzinach nocnych, a może nawet już porannych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#367 PostWysłany: 23 Lip 2013 22:06 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
nolife napisał(a):
Wie ktoś może gdzie jest przechowalnia bagażu? Po wymeldowaniu z hostelu chciałbym zostawić walizki na kilkanaście godzin i odebrać w późnych godzinach nocnych, a może nawet już porannych.


Skrytki bagażowe są na dworcu kolejowym Nyugati pályaudvar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#368 PostWysłany: 27 Lip 2013 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2013
Posty: 91
Loty: 86
Kilometry: 176 838
Za tydzien w niedziele będę w Budapeszcie przejazdem w drodze do Czarnogóry. Moglibyście polecić miejsce gdzie można zaparkować samochód blisko góry Gellerta? I gdzie tanio można spróbować tamtejszej kuchni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#369 PostWysłany: 27 Lip 2013 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 701
Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
bialy695 napisał(a):
Za tydzien w niedziele będę w Budapeszcie przejazdem w drodze do Czarnogóry. Moglibyście polecić miejsce gdzie można zaparkować samochód blisko góry Gellerta? I gdzie tanio można spróbować tamtejszej kuchni?


Hmm.. w zasadzie to możesz zaparkować na samej gorze Gellerta :roll:

Co do kuchni, to jest tutaj na forum, specjalny dział do tego i specjalny wątek.
wegry-budapeszt,78,3063
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#370 PostWysłany: 27 Lip 2013 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
w niedziele parkingi sa free w Budapeszcie
parkowalem w uliczce tuz przy Dunaju
podjedz najblizej jak mozesz i zrob sobie spacerek

czy na Gellercie parkingi sa free nie sprawdzalem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#371 PostWysłany: 01 Sie 2013 12:12 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 79
Hej!

Byłem właśnie ze znajomymi w Budapeszcie i co mnie zasmuciło to remonty, remonty, remonty... cały plac przed Parlamentem rozkopany. Nie można nawet ładnego zdjęcia zrobić, chyba, że od strony Dunaju (ale to już nie to samo).
Pocieszające jest to, że plany renowacji/przebudowy są na prawdę imponujące!

Co do biletów- za bloczek 10 płaciliśmy 3000 forintów. 4 mieliśmy na dojazd do lotniska (w dwie strony) więc 6 pozostałych ułatwiło nam życie. Mieszkaliśmy na Kiraly (nawet blisko do Placu Bohaterów) więc mieliśmy dobry dojazd do 'centrum' i pod Wzgórze Zamkowe (autobus 105). Nie udało nam się przejechać żółtym metrem ale w sumie ja już widziałem.

Pierwszego dnia jedliśmy niedaleko Bazyliki. Za gulaszową i gulasz zapłaciłem coś ok 3500forintów. Sporo ale z dobrym widokiem.
Następnego dnia byliśmy we Frici Papa. Ceny bardzo dobre. Za zupę i drugie zapłaciłem tyle, co za zupę w poniedziałek.
Gulasz i Paprykarz bardzo dobre. Zupy to niestety buliony (z makaronem albo śmiesznymi kluskami z ziemniaków).

Lokalne piwa---> ochyda! smakują gorzej niż piwo w Remoncie czy Medyku w piwne czwartki! ew. jakieś tam smakowe i Soproni.
Za to wina- świetne. I na każdą kieszeń :) oczywiście z piciem w miejscach publicznych nie ma problemu.
Polecam wino po zmierzchu przed fontanną na Zamku :)

Co do labiryntów- otwarte do 19.30 ale cena 2000 forintów nas odstraszyła (chcieliśmy iść ostatniego dnia więc już nie mogliśmy szastać kasą).
Chcieliśmy iść do Magyar Borok Haza (Dom Win) ale uprzejmy tubylec nam to odradził- podobno koszą nieźle a winem nawet nie idzie się 'podpić'.

W sklepach ciężko jest dogadać się po angielsku. W restauracjach bez problemu. Za to, jak już spotkaliśmy kogoś, kto mówi po ang to mówił bardzo dobrze :)
Polecam zaczepiać mobilne punkty informacyjne- dają świetne rady i jakieś ciekawostki.

Wizytka w Hali Targowej to był jeden z najlepszych wyborów. Mnóstwo regionalnego jedzenia, przypraw i np. pamiątek. Sucha kiełbasa po prostu rewelacja :) i bardzo tani szafran (choć wątpię, czy jest oryginalny, bo za sporą torebeczkę tylko 400 forintów- ale jednak żałuję, że nie kupiłem).

Wzgórze Gellerta w ciągu dnia a Wzgórze Zamkowe, Baszta Rybacka wieczorem :) niesamowite doznania wizualne :)

A wieczorem Szimpla- bez wątpienia najlepsze miejsce, w jakimkolwiek byłem :) świetny klimat, nawet spoko ceny itp.

Zdziwiło nas, że w ndz bardzo dużo restauracji było zamkniętych (nie mówię o centrum) a wieczorem była baardzo mało ludzi na mieście.

Ogólenie po 3cim razie w Budapeszcie mówię Mało i wracam tam na pewno niedługo :)

P.S. w drugi weekend września na Wzgórzu Zamkowym jest festiwal wina. Podobno tani i dużo ale nie wiem, czy się wyrobię :)
_________________
"Imagination is more important than knowledge" Albert Einstein
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#372 PostWysłany: 08 Sie 2013 08:45 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Czy ostatnio (lipiec, sierpień 2013 r.) korzystał ktoś z Was w Budapeszcie z miesięcznego biletu dla studentów lub uczniów za 3.850 HUF?

Nazywają się one Havi Budapest-bérlet felsőoktatásban tanulóknak dla studentów i Havi Budapest-bérlet közoktatásban tanulóknak dla uczniów.

Jeszcze zimą na stronie zakładów komunikacji miejskiej wskazywano, że są one dostępne dla studentów / uczniów ze wszystkich krajów UE. Teraz widzę że można z nich korzystać z węgierską legitymacją szkolną / studenta. Ktoś przerabiał w praktyce? Czy rzeczywiście bilety te dostępne są tylko dla Węgrów, czy może zakład komunikacji miejskiej machnął się w opisie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#373 PostWysłany: 08 Sie 2013 10:08 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 133
Sprzedali mi bez problemu, ale kontroli jeszcze nie mialem. Zobaczymy...jezdze od poczatku miesiaca.


Ostatnio edytowany przez Roku, 29 Wrz 2016 15:12, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#374 PostWysłany: 02 Lis 2013 14:48 

Rejestracja: 02 Lis 2013
Posty: 5
moja mapka która pomogła mi zwiedzać Budapeszt
http://goo.gl/maps/9zoJo
może komuś się przyda

Osobiście nie polecam nikomu knajpy Frici Papa o której się naczytałem na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#375 PostWysłany: 02 Lis 2013 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 701
Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
bleiddwnPL napisał(a):

Osobiście nie polecam nikomu knajpy Frici Papa o której się naczytałem na forum.


Jak juz piszesz że nie polecasz, to wysil się i napisz dlaczego. Komus może to przeciez pomoc w wyborze. Ja byłem i było ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#376 PostWysłany: 15 Gru 2013 21:01 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 91
Jeśli ktoś wybiera się do stolicy Węgier i nie ma planu, co warto zobaczyć w Budapeszcie - przeczytajcie >>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#377 PostWysłany: 15 Gru 2013 21:21 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
podrozniczk_m napisał(a):
Jeśli ktoś wybiera się do stolicy Węgier i nie ma planu, co warto zobaczyć w Budapeszcie - przeczytajcie >>


Skoryguj tę informację na początku relacji o możliwości zejścia z Mostu Łańcuchowego na Wyspę Małgorzaty ;-) Na Wyspę można zejść tylko z Mostu Arpada albo z Mostu Małgorzaty; Most Łańcuchowy jest kolejnym mostem w kierunku południowym :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#378 PostWysłany: 15 Gru 2013 23:10 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 67
Zastanawiałem się, dlaczego w zestawieniu nie ma labiryntu Budavari, a tu się okazuje, że od dwóch lat jest zamknięty na stałe... Wielka szkoda, bo bardzo mile wspominam to miejsce. Była to jedna z większych atrakcji Budy i całego miasta.
_________________
Zapraszam na mojego podróżniczego bloga: http://pawellacheta.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#379 PostWysłany: 19 Sty 2014 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2013
Posty: 4
O, nie wiedziałam o tym, że Labirynt jest zamknięty ... Chciałam przy najbliższej wizycie go odwiedzić, bo ostatnio mi się nie udało :(

Swoją drogą podrzucam moją listę "must see" w Budapeszcie ;) Akurat wszystko jest do zrobienia podczas na przykład jednego weekendu i to w dodatku da radę na nogach ;) Mega aktywni dadzą radę nawet w jeden dzień :P

Co warto zobaczyć w Budapeszcie - Krótki przewodnik http://nasze-slady.blogspot.com/2014/01 ... rotki.html
_________________
Relacje, poradniki, przewodniki, podróże, zdjęcia i filmy - Nasze Ślady w internecie ;)
www.nasze-slady.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#380 PostWysłany: 26 Lut 2014 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 117
Loty: 17
Kilometry: 31 857
Jeśli chcecie jechać Volanbuszem to koniecznie używajcie trybu incognito. Ja szukałem wcześniej dzisiaj chciałem kupić MINIPRICE już oczywiście nie ma. No i zrozpaczony kupiłem normalną taryfę. Potem mnie ruszyło, żeby sprawdzić przez incognito i jest...
Góra
 Profil Relacje PM off
TKR lubi ten post.
TKR uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 613 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group