Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
"Darmowy" rejs statkiem po Dunaju

[+] Pokaż
Temat: Budapeszt

zulu napisał(a):
Link do mapki statków kursujących w ramach komunikacji miejskiej http://www.bkk.hu/apps/docs/terkep/hajojaratok.pdf
Gratis np. w ramach 24 H biletu grupowego 5 osób 3300 HUF poniedziałek - piątek zgodnie z informacją http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-g ... avel-card/
Bilet osobny na statek 750 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... port-boat/ dzieci poniżej 15 roku 550 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... -under-15/
Godziny kursowania znajdziemy na stronie http://www.bkk.hu/en/timetables/

Jak statek podpływa to ktoś z obsługi czasami wygląda i pyta (pokazując) w którym kierunku płyniemy o ile nikt na danym przystanku nie wysiada. Wtedy albo przybija i zabiera nas albo płynie dalej.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 613 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Budapeszt
#321 PostWysłany: 11 Gru 2012 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
alberthus napisał(a):
jakim autobusem (w miarę tanim, więc eurolines odpada) można dostać się z PL (Łódź, Katowice, Kraków) do Budapesztu?
Póki co znalazłem tylko http://www.orangeways.com/en, ale może są jeszcze inne linie i z innych miast niż Krk.

Jest jeszcze volanbusz (http://www.volanbusz.hu/en/), też z Krakowa. Wychodzi taniej niż orangeways czasami.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
 Temat postu: Re: Budapeszt
#322 PostWysłany: 12 Gru 2012 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
W Budapeszcie mamy rezerwacje na Kőbánya-Kispest w hotelu Chesscom - Bartók Béla utca 5.
Za 2 noce za pokój 3 osobowy bez łazienki płacimy 190pln.
Czy zna ktoś to miejsce?

Uważam, że to dobre miejsce, bo to przystanek gdzie przesiadamy się z Autobusu 200E z lotniska na metro niebieskie do centrum.

Proszę opinie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#323 PostWysłany: 12 Gru 2012 11:05 

Rejestracja: 09 Kwi 2012
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 175 290
jajacekk napisał(a):
W Budapeszcie mamy rezerwacje na Kőbánya-Kispest w hotelu Chesscom - Bartók Béla utca 5.
Za 2 noce za pokój 3 osobowy bez łazienki płacimy 190pln.
Czy zna ktoś to miejsce?

Uważam, że to dobre miejsce, bo to przystanek gdzie przesiadamy się z Autobusu 200E z lotniska na metro niebieskie do centrum.

Proszę opinie.


Trochę daleko od centrum. Stracicie godzinę na dojazdy do hotelu (ok. 30 min w jedną stronę)
Właśnie wróciłem z Budapesztu, nocowaliśmy w samym centrum, 200 m od Mostu Łańcuchowego
w Zrinyi Guesthouse koszt za trójkę bez łazienki 27 euro za noc/pokój.
Jeśli ktoś nastawia się na zwiedzanie Budapesztu nocą to trzeba brać pod uwagę że iluminacja zabytków, pomników i mostów jest wyłączana ok 24:00 (właśnie byliśmy już prawie na szczycie Wzgórza Gellerta gdy w Budapeszcie "zgasło" światło :shock: )
Dla wygrzania kości polecam Łaźnia Królewska (Király Fürdő) zabytkowa chyba XV w. mała kameralna łaźnia praktycznie nie odwiedzana przez turystów. Wbrew informacjom na niektórych stronach przez wszystkie dni tygodnia jest łaźnią koedukacyjną czynna od 9-21. Jeśli będziecie wychodzić przed 12:00
można z paragonem podejść do kasy w celu zwrotu części ceny biletu 1100 forint z 2300 zapłaconych przy wejściu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#324 PostWysłany: 12 Gru 2012 11:16 

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 5
jajacekk napisał(a):
W Budapeszcie mamy rezerwacje na Kőbánya-Kispest w hotelu Chesscom - Bartók Béla utca 5.
Za 2 noce za pokój 3 osobowy bez łazienki płacimy 190pln.
Czy zna ktoś to miejsce?

Uważam, że to dobre miejsce, bo to przystanek gdzie przesiadamy się z Autobusu 200E z lotniska na metro niebieskie do centrum.

Proszę opinie.


Byłem tam 2 noce we wrześniu, jakkolwiek w 2 osobowym z łazienką. Świetna lokalizacja, wifi i telewizor w pokojach, ręczniki, mydło itp. Miałem ze śniadaniem - bardzo dobre i było z czego wybierać (szwedzki stół), za taką rozpustę 315zł zapłaciłem. A pamiętaj, że przechodzi się przez centrum handlowe nad ulicą do metra (jakieś 25min do centrum) i pętli autobusowej. W samym centrum jest Tesco, więc można w żarcie się zaopatrzyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#325 PostWysłany: 12 Gru 2012 11:53 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 110
Jest jeszcze nasz Eurolines, które ma ceny zbliżone do OrangeWays. www.eurolines-polska.pl



zbyhu napisał(a):
alberthus napisał(a):
jakim autobusem (w miarę tanim, więc eurolines odpada) można dostać się z PL (Łódź, Katowice, Kraków) do Budapesztu?
Póki co znalazłem tylko http://www.orangeways.com/en, ale może są jeszcze inne linie i z innych miast niż Krk.

Jest jeszcze volanbusz (http://www.volanbusz.hu/en/), też z Krakowa. Wychodzi taniej niż orangeways czasami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#326 PostWysłany: 12 Gru 2012 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Dziękuję za opinie. To, że stracę pól godziny na dojazd do centrum w jedną stronę nie ma znaczenia. Ten czas zyskam gdy będę jechać na lotnisko. A Budapeszt jest tylko miastem przelotowym w podróży do i z Izraela.

I jeszcze jedno pytanie;na bilet 24 godzinny można korzystać z kolejki zębatej, ale czy chodzi o kolejkę na wzgórze Gelerta?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#327 PostWysłany: 12 Gru 2012 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
jajacekk napisał(a):
I jeszcze jedno pytanie;na bilet 24 godzinny można korzystać z kolejki zębatej, ale czy chodzi o kolejkę na wzgórze Gelerta?


Z kolejki zębatej ale tylko "tramwaju nr 60" z Városmajor (ok. kilometra na zachód od pl. Kálmána Szélla, poprzednio Moskiewskiego) na Górę Széchenyi’ego (cała trasa) - dolna stacja kolejki dziecięcej (Gyermekvasut, płatna osobno 700 HUF), natomiast z kolejki Siklo (na Wzgórze Zamkowe, coś w podobie do tej w Bergamo) już nie, kosztuje ona chyba 900 HUF w jedną stronę (nie korzystaliśmy bo akurat była przerwa techniczna).

Na Górę Gellerta nie ma żadnej kolejki wchodzisz z buta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#328 PostWysłany: 12 Gru 2012 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
dziękuję :) za info, za błędy przepraszam, lecę pierwszy raz do Budy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#329 PostWysłany: 15 Gru 2012 17:01 

Rejestracja: 22 Lip 2012
Posty: 151
Zbanowany
Pytanie do tych co byli juz w Budapeszcie : ile kasy braliscie na kazdy dzien pobytu po odliczeniu kosztow noclegow ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#330 PostWysłany: 15 Gru 2012 17:53 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 89
Tak jakbyś do Warszawy pojechał ;) Ceny muzeów podobne.
Przy tej pogodzie nie możesz pominąć wejścia do 2 jaskiń i zwiedzenia Labiryntu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#331 PostWysłany: 15 Gru 2012 18:08 

Rejestracja: 22 Lip 2012
Posty: 151
Zbanowany
Czyli 5000 HUF/dzien bez transportu wystarczy ? Pytam bo bede tydzien w tym planuje jednodniowke do Belgradu i musze skalkulowac :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#332 PostWysłany: 15 Gru 2012 20:08 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
Tak wystarczy, podobnie jak wystarczy 4000 czy 3000.
Nie ma jakiejś reguly ile trzeba miec pieniędzy bo to tak naprawdę wszystko zalezy od tego co chcesz kupic, co chcesz zobaczy i ile CHCESZ wydać. Ja nie chcesz wydawać to i 1000 starczy, jak nie zamierzasz oszczędzać to 15000 będzie za mało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#333 PostWysłany: 17 Gru 2012 23:26 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 32
Witam,

Chciałbym się upewnić czy rzeczywiście odbywają się rejsy statkiem po Dunaju obsługiwane przez BKV (sezon zimowy) i czy bilet całodzienny grupowy na komunikację miejską jest wystarczający aby w tym rejsie uczestniczyć.
"schron" w poprzednich postach wspominał o alternatywnym labiryncie na Wzgórzu Zamkowym, nie rozumiem dlaczego jego lokalizacja (uri utca 9) pokrywa się z Labiryntem, który jest ponoć zamknięty.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#334 PostWysłany: 17 Gru 2012 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
ar25 napisał(a):
Witam,

Chciałbym się upewnić czy rzeczywiście odbywają się rejsy statkiem po Dunaju obsługiwane przez BKV (sezon zimowy) i czy bilet całodzienny grupowy na komunikację miejską jest wystarczający aby w tym rejsie uczestniczyć.


Płynęliśmy 3-go grudnia i wszystko było ok. Rejs był bardzo kameralny tzn. nasza dwójka i dwóch gości z obsługi :) Później się dosiadła jeszcze jakaś para turystów. Trochę chłodno ale warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#335 PostWysłany: 18 Gru 2012 00:06 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 79
KubaRzeszow napisał(a):
Pytanie do tych co byli juz w Budapeszcie : ile kasy braliscie na kazdy dzien pobytu po odliczeniu kosztow noclegow ?



Ja ostatnio (ost weekend listopada) miałem 10000f. Starczyło na bilety, pizze, kilka win, dwa kluby i masę pamiątek :) i jeszcze przywiozłem do Polski. 5tys f to moim zdaniem max i to pod warunkiem, że nie należysz do oszczędnych.
_________________
"Imagination is more important than knowledge" Albert Einstein
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#336 PostWysłany: 19 Gru 2012 00:49 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 8
Jesli ktoś płynął pod Dunaju, to mam pytanie jak często kursują stateczki i jaka jest cena rejsu, gdzie najlepiej wsiąść
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#337 PostWysłany: 20 Gru 2012 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Właśnie dostałem informacje, że od 1 stycznia 2013 bilety do Parlamentu nie będą już darmowe dla obywateli Unii Europejskiej.

Cytuj:
Dear Visitor,

we have received your application for visiting the Hungarian Parliament.

We would like to inform you, that the systems of application and the cost of tickets have changed from 1st January 2013, as it is presented below:

The admission fee of the Parliament from 1st January 2013:

Adult ticket: 3500 HUF/person
Student ticket: 1750 HUF/person
Adult ticket for the citizens of the EU: 1750 HUF/person
Student ticket for the citizens of the EU: 875 HUF/person

It is only possible to buy tickets online on this webpage:

http://www.jegymester.hu/eng/PlaceInfo/480000/Parlament

Please read the information on this website concerning the new conditions of visiting the Parliament.

We do hope that with the new system of application we can meet our visitors' requirements more easily and flexible. We are looking forward to seeing you in the Parliament.


W sumie ok. 25 zł za osobę dorosłą to dość duży skok jeśli by wziąć pod uwagę, że do tej pory było 0 zł. Ale wydaje mi się (po zdjęciach), że warto... W każdym razie ja chyba odżałuje tę kasę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#338 PostWysłany: 20 Gru 2012 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2012
Posty: 49
Loty: 90
Kilometry: 122 565
k_voyage napisał(a):
Jesli ktoś płynął pod Dunaju, to mam pytanie jak często kursują stateczki i jaka jest cena rejsu, gdzie najlepiej wsiąść



to zależy czego oczekujesz

ja wybrałam rejs turystyczny - zaletą jest to, że dostajesz słuchawki i możesz sobie posłuchać polskiego nagrania o historii miasta, zsynchronizowanego z tym, co akurat widzisz za oknem; wadą jest cena, zapłaciliśmy 3000 HUF za dorosłego
na ulicach znajdziesz sporo punktów informacji turystycznej i w każdym, podejrzewam, będzie taki rejs dostępny, często w pakiecie z tripem autobusem turystycznym lub obiadem

z tego co wiem, po Dunaju kursują też tramwaje wodne, sporo tańsze, ale nie miałam okazji skorzystać; przeszukaj forum, bo zdaje się, ktoś tu nawet podał rozkład jazdy dla nich
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#339 PostWysłany: 20 Gru 2012 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Od Nowego Roku wszyscy płacimy za zwiedzanie parlamentu węgierskiego :(
Niestety dzisiaj dostałem taki mail do nich.

"Szanowni Państwo,
otrzymaliśmy aplikację na zwiedzanie parlamentu węgierskiego.
Pragniemy poinformować, że systemy aplikacji i kosztów biletów uległy zmianie od 1 stycznia 2013 r., jak to przedstawiono poniżej:
Opłata za wstęp do Parlamentu z dniem 1 stycznia 2013 r.:
    Bilet dla dorosłych: 3500 HUF / osoba
    Bilety studenckie: 1750 HUF / osoba
    Bilet dla dorosłych dla obywateli UE: 1750 HUF / osoba
    Bilet uczniowski dla obywateli UE: 875 HUF / osoba
Jest to możliwe tylko kupić bilety online na tej stronie:
http://www.jegymester.hu/eng/PlaceInfo/480000/Parlament
Proszę zapoznać się z informacjami na tej stronie dotyczące nowych warunków zwiedzania parlamentu.
Mamy nadzieję, że z nowym systemem stosowania możemy sprostać wymaganiom naszych zwiedzających łatwiej i elastyczne. Cieszymy się na spotkanie z Państwem w Parlamencie.
Best regards,
Departament Turystyki"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#340 PostWysłany: 20 Gru 2012 17:45 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 79
W sumie ok. 25 zł za osobę dorosłą to dość duży skok jeśli by wziąć pod uwagę, że do tej pory było 0 zł. Ale wydaje mi się (po zdjęciach), że warto... W każdym razie ja chyba odżałuje tę kasę...[/quote]


Samo zwiedzanie nie trwa długo. Parlament jest ok ale ja bym się nie skusił, gdybym musiał zapłacić 1750f (może dlatego, że już to widziałem?).
_________________
"Imagination is more important than knowledge" Albert Einstein
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 613 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group