Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
"Darmowy" rejs statkiem po Dunaju

[+] Pokaż
Temat: Budapeszt

zulu napisał(a):
Link do mapki statków kursujących w ramach komunikacji miejskiej http://www.bkk.hu/apps/docs/terkep/hajojaratok.pdf
Gratis np. w ramach 24 H biletu grupowego 5 osób 3300 HUF poniedziałek - piątek zgodnie z informacją http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-g ... avel-card/
Bilet osobny na statek 750 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... port-boat/ dzieci poniżej 15 roku 550 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... -under-15/
Godziny kursowania znajdziemy na stronie http://www.bkk.hu/en/timetables/

Jak statek podpływa to ktoś z obsługi czasami wygląda i pyta (pokazując) w którym kierunku płyniemy o ile nikt na danym przystanku nie wysiada. Wtedy albo przybija i zabiera nas albo płynie dalej.

[ 609 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Budapeszt
#341 PostWysłany: 20 Gru 2012 17:49 
Awatar użytkownika

niebieski
konahu napisał(a):
Samo zwiedzanie nie trwa długo. Parlament jest ok ale ja bym się nie skusił, gdybym musiał zapłacić 1750f (może dlatego, że już to widziałem?).

hehe, gdybym ja już tam bym to nawet, gdyby bilety były za 0 zł to raczej nie wybrałbym się drugi raz. W końcu chyba jeszcze parę innych ciekawych rzeczy w Budapeszcie można znaleźć.
 Relacje PM off  

#342 PostWysłany: 01 Sty 2013 21:45 

Zbanowany
Od dzisiaj podrozaly bilety na komunikacje miejska w Budapeszcie :

bilet jednorazowy : HUF 350
zestaw 10 biletow : HUF 3 000
bilet na metro na 3 stacje (nie wiem czy dobrze rozumiem co pisza) HUF 300
bilet transferowy (autobus - metro - dobry na lotnisko) HUF 530
bilet 24 godzinny (indywidualny) HUF 1 650
bilet 24 godzinny (grupowy) HUF 3 300
bilet 72 godzinny HUF 4 150
bilet 7 dniowy HUF 4 950

Bardziej szczegolowe informacje w jezyku angielskim znajdziecie tu : http://www.bkv.hu/en/types_of_tickets_o ... r_tourists
 Relacje PM off  

#343 PostWysłany: 02 Sty 2013 21:24 

Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Czy ktoś, kto był na przedstawieniu, może napisać, czy do Opery wymagany jest strój galowy, czy np. dżinsy przejdą?
 Relacje PM off  

#344 PostWysłany: 02 Sty 2013 21:56 
Awatar użytkownika

Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
Kasia111 napisał(a):
Czy ktoś, kto był na przedstawieniu, może napisać, czy do Opery wymagany jest strój galowy, czy np. dżinsy przejdą?

Każdy strój przechodzi :) Nie zdziw się jak portier podejdzie do Ciebie, spojrzy na Twój bilet i powie, żebyś poszła do któregoś wejścia z boku (które nie jest oznaczone, może być zamknięte i nikt przy nim nie czeka, jak będziesz wcześniej) - to są właśnie wejścia dla "biedaków" (najtańsze bilety) :)
 Relacje PM off  

#345 PostWysłany: 04 Sty 2013 15:25 

Zbanowany
Bilet odcinkowy na metro (=Metrószakaszjegy) w cenie 300 Ft. Ważny jest na liniach metra M1, M2, M3 na trasie maximum 3 przystanków w czasie 30 minut od skasowania. Upoważnia w czasie swojej ważności (dwa warunki jednocześnie do spełnienia tj. 30 minut od skasowania i podróż nie dłuższa niż 3 przystanki) do przesiadek pomiędzy liniami metra M1, M2, M3.

Bilet przesiadkowy (=Átszállójegy) w cenie 530 Ft.
Ważny jest podczas jednej podróży z jedną przesiadką na liniach 1-299 (=numery linii tramwajowych, autobusowych i trolejbusowych), 900-999 (numery linii autobusowych), M1, M2, M3 (numery linii metra), oraz w granicy administracyjnej Budapesztu na liniach H5, H6, H7, H8, H9 (pociągi HÉV). Jest nieważny w przypadku podróży powrotnej lub przerwania podróży w innym celu niż przesiadka. Bilet musi być kasowany przy każdym wejściu do środka lokomocji, w pierwszym na jednym końcu, w drugim na przeciwległym końcu - przy polu z cyframi z wyjątkiem przesiadek na liniach metra M1, M2, M3. Przy kasowniku stemplującym upoważnia do podróży w ciągu 90 od pierwszego skasowania (na liniach nocnych w ciągu 120 minut) ale nie dłużej niż przez 60 minut od skasowania w drugim środku lokomocji. Jeśli drugie kasowanie następuje podczas wejścia do metra wówczas bilet jest ważny przez 60 minut od czasu wejścia do metra nawet wtedy gdy przekroczy to czas 90 minut od pierwszego kasowania. Jeśli drugie kasowanie odbywa się na liniach nocnych wówczas przy kasowniku stemplującym bilet jest ważny przez następne 120 minut.

Jeszcze kilka słów o biletach na wyciąg krzesełkowy i kolejkę szynowo linową (=Sikló)

Bilet na wyciąg krzesełkowy (=Libegő teljes árú menetjegy) cena 850 Ft ważny na jeden przejazd wyciągiem w jedną stronę.
Ulgowy bilet na wyciąg krzesełkowy (=Libegő kedvezményes menetjegy) cena 550 Ft, ważny jest na jedna podróż wyciągiem dla dzieci w wieku 3-14 lat. Mogą go użyć grupy składające się z co najmniej 10 uczniów w wieku 15-18 lat. Bilet taki należy zakupić również w przypadku transportu mniejszych psów lub innych małych zwierząt.
Bilet powrotny na wyciąg krzesełkowy (=Libegő teljes árú menettérti jegy) cena 1400 Ft upoważnia do podróży wyciągiem na trasie tam i powrót.
Ulgowy bilet powrotny na wyciąg krzesełkowy (=Libegő kedvezményes menettérti jegy) cena 800 Ft - upoważnia do podróży tam i powrót dla dzieci w wieku 3-14 lat. Mogą go użyć grupy składające się z co najmniej 10 uczniów w wieku 15-18 lat. Bilet taki należy zakupić również w przypadku transportu mniejszych psów lub innych małych zwierząt.

Bilety na kolejkę linowo-szynową na Zamek Budański (=Budavári Sikló jegy)

Bilet normalny (=menetjegy) cena 1000 Ft
Bilet normalny powrotny (=Retúrnjegy) cena 1700 Ft
Bilet dziecięcy (=Gyermekjegy ) - dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat - cena 600 Ft
Bilet dziecięcy powrotny (=Gyermek retúrnjegy) - dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat - cena 1100 FT
Bilet ulgowy (=Kedvezményes menetjegy) - dla grupy minimum 10 osób w wieku od 15 do 18 lat - cena 600 Ft
Bilet ulgowy powrotny (=Kedvezményes retúrnjegy) - dla grupy minimum 10 osób w wieku od 15 do 18 lat - cena 1100 Ft
 Relacje PM off  

#346 PostWysłany: 19 Lut 2013 18:15 

Loty: 4
Kilometry: 18 116
Kadet napisał(a):
Kasia111 napisał(a):

Każdy strój przechodzi :) Nie zdziw się jak portier podejdzie do Ciebie, spojrzy na Twój bilet i powie, żebyś poszła do któregoś wejścia z boku (które nie jest oznaczone, może być zamknięte i nikt przy nim nie czeka, jak będziesz wcześniej) - to są właśnie wejścia dla "biedaków" (najtańsze bilety) :)

Potwierdzam że każdy strój przejdzie.

Co do "wejścia dla biedaków" to nie nazwałbym tak tego.
Jest to po prostu oddzielne wejście na najwyższe balkony, na które nie wejdziesz przez główne wejście.
 Relacje PM off  

#347 PostWysłany: 12 Mar 2013 17:01 

Był ktoś może w łaźni Veli Bej? Nie ma jej na głównej stronie łaźni w Budapeszcie, a z opisu w necie wynika że została niedawno wyremontowana.
 Relacje PM off  

#348 PostWysłany: 12 Mar 2013 17:59 

Jedzie ktos do Budapesztu w dn. 25-31 marca ?
 Relacje PM off  

#349 PostWysłany: 14 Mar 2013 15:46 

Wybiera się ktoś 23 kwietnia do Budapesztu, RYANAIR - wylot WAW o 22:40 i przylot BUD o 23:59, może ktoś byłby zainteresowany wspólną taksówką do centrum Budapesztu?
 Relacje PM off  

#350 PostWysłany: 14 Mar 2013 16:01 

Mam to samo pytanie co zwenus, tylko u mnie wylot w sobotę 13.04 i w Budapeszcie lądowanie o północy. Patrzę, że nocnymi w 1,5h się jedzie więc jakby ktoś był chętny do zrzutki na taxi to dajcie znać.
 Relacje PM off  

#351 PostWysłany: 14 Mar 2013 20:24 

Przeciez do centrum z lotniska jedzie nocny autobus 900E po co brac taksowke ? Rozklady jazdy 900E oraz 200E znadziecie na www.bkv.hu
 Relacje PM off  

#352 PostWysłany: 14 Mar 2013 20:26 

Nocnym trzeba jechać z przesiadka ;) nie każdy lubi się wloczyc nocą chociaż ja nie narzekalem ;p
 Relacje PM off  

#353 PostWysłany: 14 Mar 2013 21:19 

sprawdzałam rozkład i on mnie właśnie nie przekonał ;p Lądując o 23:59 wsiądę w 900E o 00:30 i z przesiadką w 914 dotrę w okolice hostelu 1:40. A jakby podzielić koszty taksówki do centrum na 4 osoby, to cena wyszłaby podobna do ceny za bilety (bo rozumiem, że trzeba mieć osobny na każdy z autobusów?). Oczywiście w razie konieczności skorzystam z nocnej komunikacji miejskiej co zapewne miałoby swój urok;)
 Relacje PM off  

#354 PostWysłany: 14 Mar 2013 21:26 

Budapeszt nocą jest piękny i ogólnie tak czy inaczej zachęcam nocna przechadzke. Autobus, powinno się kupić 2 bilety jednak w rzeczywistości w 1 szym nikt nie kasowal, przed przystankiem był tylko automat na monety ... :)
 Relacje PM off  

#355 PostWysłany: 14 Kwi 2013 16:08 

Jutro lecę do Budapesztu i mam pytanie. czy da się wgrać tą mapę z google na telefon z androidem tak żeby mnie prowadził offline? jeśli można tak zrobić to jak?
 Relacje PM off  

#356 PostWysłany: 16 Kwi 2013 15:22 
Awatar użytkownika

woti1830 napisał(a):
Jutro lecę do Budapesztu i mam pytanie. czy da się wgrać tą mapę z google na telefon z androidem tak żeby mnie prowadził offline? jeśli można tak zrobić to jak?

Pewnie, że się da. Zależy, którą masz wersję Google Maps, ale powinno wyglądać to mniej więcej tak: Opcje -> Make available offline -> Zaznaczasz taki obszar, jaki Cię interesuje i pobierasz.
 Relacje PM off  

#357 PostWysłany: 21 Kwi 2013 23:05 

Witam :) Mam nadzieję, że pomożecie mi w jednej kwestii. Otóż 21 maja wybieram się do Budapesztu na czas do 25 maja. Problem polega na tym, że nie wiem ile pieniędzy ze sobą wziąć. Jak myślicie jaka kwota powinna wystarczyć. Wiem, że zaraz ktoś powie, że to zależy od tego co się kupuje gdzie itd. ale chodzi mi po prostu i drobną poradę dot. cen.
 Relacje PM off  

#358 PostWysłany: 21 Kwi 2013 23:09 
Awatar użytkownika

Loty: 249
Kilometry: 415 497
niebieski
Wychodzi podobnie jak w Polsce. To możesz sobie traktować jako punkt odniesienia. Bo ile wydasz to już rzeczywiście zależy :)
 Relacje PM off  

#359 PostWysłany: 21 Kwi 2013 23:16 

Zbyhu :) a powiedz mi tak w celu po protu punktu odniesienia :) ile Ty byś wziął ze sobą ?
 Relacje PM off  

#360 PostWysłany: 22 Kwi 2013 00:04 
Redaktor F4F

Loty: 39
Kilometry: 33 222
80 000 HUF i śpisz spokojnie.
 Relacje PM off  

[ 609 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości