Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
"Darmowy" rejs statkiem po Dunaju

[+] Pokaż
Temat: Budapeszt

zulu napisał(a):
Link do mapki statków kursujących w ramach komunikacji miejskiej http://www.bkk.hu/apps/docs/terkep/hajojaratok.pdf
Gratis np. w ramach 24 H biletu grupowego 5 osób 3300 HUF poniedziałek - piątek zgodnie z informacją http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-g ... avel-card/
Bilet osobny na statek 750 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... port-boat/ dzieci poniżej 15 roku 550 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... -under-15/
Godziny kursowania znajdziemy na stronie http://www.bkk.hu/en/timetables/

Jak statek podpływa to ktoś z obsługi czasami wygląda i pyta (pokazując) w którym kierunku płyniemy o ile nikt na danym przystanku nie wysiada. Wtedy albo przybija i zabiera nas albo płynie dalej.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 613 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Budapeszt
#381 PostWysłany: 26 Lut 2014 22:02 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Patrząc wcześniej musiałeś zablokować bilet albo ktoś patrzył w tym samym czasie miałem tak w simple express z tymże nie kupiłem i po 20 minutach sprawdziłem raz jeszcze i juz były więc incognito nic do tego raczej nie ma

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Budapeszt
#382 PostWysłany: 09 Mar 2014 13:59 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 1
Hej wszystkim!
Jestem sktualnie w Budapeszcie i mam mały problem. Musze wydrukować kartę pokładową do samolotu. Czy jest utaj gdzieś punkt, gdzie molabym to zrobić? Mieszkam na ul. Andrassyego. Ktos pomoze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#383 PostWysłany: 21 Mar 2014 00:12 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
W Wizz możesz odprawić się i mieć kartę pokładowa w aplikacji wizz i zapisać kartę do pass booka na Kipest Kobanya w CH była chyba kawiarenka ale nie jestem pewien

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#384 PostWysłany: 01 Kwi 2014 22:53 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Zastanawiam się jak najkorzystniej wychodzi kupić forinty?
W kantorze, wypłacając z bankomatu z konta w Syncu czy z konta walutowego w Euro też wypłacając z konta w Sync ?

I czy można tam kupić grupowy 24 h bilet na lotnisku ?

Ostatnim razem jak byłem w Budapeszcie to kupiłem Forinty w kantorze ale teraz się zastanawiam czy nie korzystniej jest je wypłacić a jeśli już to czy nie z konta w Euro aby uniknąć podwójnego przewalutowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#385 PostWysłany: 02 Kwi 2014 06:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Sync przelicza waluta kupowana -> USD -> waluta rachunku wiec jak kupować to z konta dolarowego. Ja się nadziałem w tamtym roku kupując przez sieć bilety do ryskiej opery - myślałem, że jak od stycznia będzie € to przy zapłacie kartą w takiej walucie przeliczy mi tylko z łatów na euro. A przeliczyło LAT -> $ -> €. W czerwcu się wybieram do Budapesztu i założyłem sobie do tego konto dolarowe z kartą w kantorze Aliora.

Z tego co czytałem to na lub w okolicy lotniska można kupić okresowe bilety.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: Budapeszt
#386 PostWysłany: 02 Kwi 2014 09:10 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Tomek Zien napisał(a):
Sync przelicza waluta kupowana -> USD -> waluta rachunku wiec jak kupować to z konta dolarowego. Ja się nadziałem w tamtym roku kupując przez sieć bilety do ryskiej opery - myślałem, że jak od stycznia będzie € to przy zapłacie kartą w takiej walucie przeliczy mi tylko z łatów na euro. A przeliczyło LAT -> $ -> €. W czerwcu się wybieram do Budapesztu i założyłem sobie do tego konto dolarowe z kartą w kantorze Aliora.

Z tego co czytałem to na lub w okolicy lotniska można kupić okresowe bilety.


Z tymi dolarami to pewne? Mega to dziwne szczególnie przy MC akurat dla mnie lepiej bo kartę w USD juz mam na ta w euro dopiero czekam

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#387 PostWysłany: 02 Kwi 2014 09:42 

bilety krótkookresowe można kupić w punkcie informacji turystycznej na lotnisku
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#388 PostWysłany: 02 Kwi 2014 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
no raczej pewne
Image
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#389 PostWysłany: 03 Kwi 2014 14:17 

Rejestracja: 14 Sie 2012
Posty: 69
Czy w budapeszcie działa jeszcze wesołe miasteczko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#390 PostWysłany: 03 Kwi 2014 14:36 

jak byłam w sierpniu to działało ;)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#391 PostWysłany: 03 Kwi 2014 14:54 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Tomek Zien napisał(a):
no raczej pewne
Image


Wielkie dzięki! Czyli bardziej się będzię opłacało wziąć kartę w USD ? Czy nie warto kombinowac i wypłacić tą w PLN ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#392 PostWysłany: 03 Kwi 2014 14:59 

Rejestracja: 14 Sie 2012
Posty: 69
Własnie przeczytalam gdzies informację że w październiku zamkneli więc może ktoś był po tym okresie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#393 PostWysłany: 03 Kwi 2014 14:59 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
pola162 napisał(a):
Czy w budapeszcie działa jeszcze wesołe miasteczko?


niestety w październiku zamknęli ... po 175 latach działalności :-( tylko nieliczne atrakcje pozostaną dostępne :-)

http://www.bbj.hu/budapest/unhappy-news ... oors_70119
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#394 PostWysłany: 03 Kwi 2014 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Shcott napisał(a):
Czy nie warto kombinowac i wypłacić tą w PLN ?

Biorąc pod uwagę, że masz już konto USD i bandyckie kursy Synca to ja bym brał dolarówkę. W kantorze Aliora kupisz $ po 3,02-3,03 a Sync przelicza obecnie po 3,16. A już płacenie kartą € to strzał w stopę - z forinta na USD po kursie MC, z USD na PLN po kursie banku i PLN na Euro też po kursie banku.
Z regulaminu Synca
Cytuj:
Operacje w innej walucie niż PLN dokonywane przy użyciu Kart ze znakiem MasterCard w pozostałych walutach przeliczane są na USD według kursu MasterCard i zasad stosowanych przez tę organizację , a następnie przeliczane przez Bank na PLN (jeżeli waluta rachunku jest inna niż USD) a następnie na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji przez Bank
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#395 PostWysłany: 03 Kwi 2014 16:24 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Teraz dopiero zobaczyłem, że w syncu w koncie walutowym wypłaty są płatne 5 pln co sprawia, że ten manewr w ogóle się chyba nie opłaci ... Najwyżej będę płacił kartą w USD a wypłacę w PLN bo tej z Alior Kantor do 09.04.14 mi nie przyślą ..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#396 PostWysłany: 03 Kwi 2014 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
W kantorze Sycna pierwsza wypłata na daną kartę w miesiącu jest darmowa, następne płatne.
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#397 PostWysłany: 03 Kwi 2014 17:23 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
W Alior Kantorze ale nie Alior Syncu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#398 PostWysłany: 06 Kwi 2014 23:53 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Mam jeszcze pytanko mam odlot Wizza z BUD do WAW o niezbyt atrakcyjnej godzinie 07:25 więc zastanawiam się ile wcześniej tam trzeba być o tej godzinie ? Jak ostatnio odlatywałem ok 15 to kolejka do security była na godzinę i ledwo zdążyłem na samolot. Tym razem chcę tego uniknąć. Miałem tam być jakoś 5:40 ale pomyślałem, że zamiast zamwiać taksówkę skorzystam z Blacklane'a dzięki najnowszej promocji. Bo dopłata wtedy to jakieś 9 Euro. Tyle tylko, ze jeśli wyjazd ma być przed 6 pobierają wtedy jeszcze 7 euro co się średnio opłaca. Do lotniska według nich się jedzie 11 minut więc pytanie czy jak tam będę ok 6:15 to powinienem zdążyć ? Bo nie wiem czy rezerwować czy sobie odpuścić i zamówić po ludzku taksówke
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#399 PostWysłany: 07 Kwi 2014 15:57 

Rejestracja: 14 Sie 2012
Posty: 69
Hej
Dzisiaj wracałam i na lotnisku byłam ok godz 06.00 na lotniku, gate podali około godz 06.45, przejscie przed odprawę zajeło nam ok 10 min pomimo że było naprawdę dużo ludzi. Myślę że spokojnie możesz być na 06:30
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#400 PostWysłany: 07 Kwi 2014 16:19 

Rejestracja: 14 Sie 2012
Posty: 69
Gdyby ktoś chciał przygotowałam krótki przewodnik odnośnie Budapesztu korzystając ze stron internetowych. Podajcie emaila chętnie się nim podzielę nie mogę go niestety dodać na stronę.

Oprócz tego wrzucam link do mojej mapki:

https://mapsengine.google.com/map/edit? ... ePsjYWxDC4
Góra
 Profil Relacje PM off
Krzysiekgd lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 613 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group