Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
"Darmowy" rejs statkiem po Dunaju

[+] Pokaż
Temat: Budapeszt

zulu napisał(a):
Link do mapki statków kursujących w ramach komunikacji miejskiej http://www.bkk.hu/apps/docs/terkep/hajojaratok.pdf
Gratis np. w ramach 24 H biletu grupowego 5 osób 3300 HUF poniedziałek - piątek zgodnie z informacją http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-g ... avel-card/
Bilet osobny na statek 750 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... port-boat/ dzieci poniżej 15 roku 550 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... -under-15/
Godziny kursowania znajdziemy na stronie http://www.bkk.hu/en/timetables/

Jak statek podpływa to ktoś z obsługi czasami wygląda i pyta (pokazując) w którym kierunku płyniemy o ile nikt na danym przystanku nie wysiada. Wtedy albo przybija i zabiera nas albo płynie dalej.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 613 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Budapeszt
#301 PostWysłany: 29 Lis 2012 13:11 

Rejestracja: 09 Kwi 2012
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 175 290
radopato napisał(a):
1) Dojadę bezpośrednio z Lotniska na górę Gellert ?



1. Jak będziesz jechał metrem od lotniska, wysiądź na stacji Kálvin tér. Od tej stacji idziesz z buta ok 10 min, na drugą stronę Dunaju i jesteś u stup wzgórza Gellerta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Budapeszt
#302 PostWysłany: 29 Lis 2012 13:58 

Rejestracja: 22 Lip 2012
Posty: 151
Zbanowany
Nie ma metra od lotniska :) musisz jechac autobusem 200E lub 900E do stacji metra Kispest-Kobanya i stamtad tak jak mowi przedmowca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#303 PostWysłany: 30 Lis 2012 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
Pytanie do osob, ktore korzystaly z lazni w Budapeszcie. Czy mozna na miejscu kupic jednorazowe japonki? Odwiedzajac polskie aquaparki czesto widzialem takie rozwiazanie :) szkoda byloby marnowac miejsce na kilka par obuwia potrzebnego tylko tam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#304 PostWysłany: 01 Gru 2012 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
Witam mam 3000 Forintów (wiem że to mało) ale dla zasady nie chcę dać zarobić złodzieją z kantoru (proponują taki kurs...) ktoś jest zainteresowany przyda się na bilety na miejscu... proszę o zapytania na pw
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#305 PostWysłany: 01 Gru 2012 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
@ziolo1988L To jakiś dowcip? 3k forintów to jakieś niecałe 45 zł, przy kursie kantorowym będziesz miał różnice 1-2 zł... Nikomu się nie będzie chciało kombinować z umawianiem się.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#306 PostWysłany: 01 Gru 2012 13:30 

Rejestracja: 17 Maj 2010
Posty: 262
niebieski
ziolo1988 zatrzymaj to sobie do następnego wyjazdu szkoda zachodu, no chyba, że skrzynka na PW pęka w szwach od zapytań.

A swoją drogą kantor to działalność jak każda inna, jakoś i na czymś muszą zarabiać. Te forinty to skąd masz? Bo jak kupiłeś w kantorze to już dałeś zarobić tym złodziejOM! ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#307 PostWysłany: 01 Gru 2012 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
po prostu u mnie w mieście jest skup za 1,2 za 100 Ft i to dla mnie przesada więc może chociaż ktoś na tym skorzysta chciałem być miły:]
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#308 PostWysłany: 01 Gru 2012 20:58 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
skok napisał(a):
Chyba rzeczywiście Kolejkę dziecięcą zostawię na wtorek. Od po 11:00 (po zwiedzaniu muszę wrócić do hotelu po bagaże, bo w Parlamencie chyba nie ma gdzie zostawić?) chyba powinienem zdążyć, na samą Górę Jana chyba nie będę wchodził, przejadę tylko całą trasę kolejką, ewentualnie jakiś obiad w centrum i lotnisko.
Zastanawiam się tylko co zdążę zobaczyć w niedzielę ale chyba tylko czasu starczy na Górę Gellerta. Zresztą wszystko i tak zależy od mgły modlińskiej ;)


Nie próbowałem teraz, ale jakoś mi się wydaje, że w zimie ta kolejka to nie jest aż taką atrakcją jak w lecie. Też miałem dzisiaj lecieć do Budapesztu z powrotem jutrzejszym, ale się rozchorowałem. 7 zł przepadło ;) Miałem kilka pomysłów na krótki wypad, może ktoś skorzysta:

- jedno z najstarszych kąpielisk w Budapeszcie Rudas z basenem pod turecką kopułą z XVI w. w piątki i soboty czynne również w nocy w godzianch 22-4 wspólnie dla kobiet i mężczyzn http://www.rudasfürdő.hu

- Muzeum Sztuk Pięknych przy Placu Bohaterów. Aktualnie do 17.02.2013 r. jest tam przekrojowa wystawa Paula Cezanna, prawdopodobnie teraz jest to największe wydarzenie kulturalne na Węgrzech. Miłośnicy Cezanna oszczędzają na biletach do różnych miast, bo wszystkie obrazy Cezanna przyjechały do Budapesztu, m.in z Musée d'Orsay, Musée du Louvre, Musée de l'Orangerie and Petit Palais in Paris, Musée Granet in Aix-en-Provence, Kunstmuseum Basel, Kunstmuseum Bern, the Beyeler Collection in Basel, Kunsthaus Zürich, the National Gallery of Scotland in Edinburgh, the National Gallery and the British Museum in London, Galleria d'Arte Moderna in Milan, the Pushkin Museum in Moscow, the Von der Heydt Museum in Wuppertal, the Albertina in Vienna, the Metropolitan Museum of Art, New York, the Pierpont-Morgan Library, the Museum of Fine Arts, Boston, the Art Institute of Chicago as well as by the owners of many world famous private collections (Basel, Zurich, Frankfurt). Zresztą nawet i bez Cezanna muzeum ma taką kolekcję obrazów, że podobnej próżno by szukać w Polsce; strona muzeum http://www.szepmuveszeti.hu Bilety na Cezanna można kupić na http://www.jegymester.hu/eng/Production ... --Elovetel i lepiej to zrobić internetowo, bo może być krucho na miejscu,

- zaraz za Placem Bohaterów jest już otwarte największe sztuczne lodowisko w Europie Városligeti Műjégpálya w bajkowej scenerii koło Pałacu Vajdahunyad (w styczniu były tam Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju. Mozna pożyczyć łyżwy i pojeździć http://mujegpalya.hu/ (węg)

- na Placu Vörösmarty'ego w godzinach 10 do 20 rozkręca się właśnie jeden z większych w Europie jarmarków świątecznych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#309 PostWysłany: 03 Gru 2012 16:25 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 61
theo kiedyś napisał: Spróbujcie po węgiersku jak macie jakichś znajomych Węgrów. My pisaliśmy po angielsku to żadnej odpowiedzi przez pare dni, mieliśmy już wyjeżdżać to znajomy się zaoferował, że spróbuje i po godzinie już było potwierdzenie rezerwacji

theo czy mógłbyś podrzucić jak to brzmi po węgiersku, wszystkim byłoby łatwiej

bardzo dziękujemy:)))))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#310 PostWysłany: 05 Gru 2012 01:52 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 11
Witajcie, może sie powtórzę w tej stercie stron, czy wiedzie jak najłatwiej dostać się na Górę Gellerta ? Byłem juz tam raz, ale wjeżdzałem na nia autokarem, teraz mam zadanie zeby iść na piechotę. Czy z pod pomniku gellerta pod wzgórzem , jest tam jakas prosta ścieżka na szczyt ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#311 PostWysłany: 05 Gru 2012 08:03 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 89
Od strony lewej, czyli kąpieliska masz alejki prowadzące na górę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#312 PostWysłany: 07 Gru 2012 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
We wtorek wróciliśmy z Budapesztu i tak: wejściówki do Parlamentu miałem zamówione jakieś półtora miesiąca temu, na odpowiedź (po angielsku) czekałem tydzień, w końcu napisali, że na poniedziałek nie można, poprosiłem o wtorek i, że mi bardzo zależy i dostałem "confirmation". Byliśmy o godzinie 10:00, tłumów nie było kilka grup zorganizowanych (głównie szkolne wycieczki, węgierskie) oraz kilkadziesiąt osób na wersje hiszpańskie i angielskie. Z tego co widziałem nikt, oprócz nas, nie miał "confirmation" tyko wszyscy na żywca odbierali bilety (widać taka pora roku). Same wnętrza są niesamowite, niestety szkoda tylko, że zwiedza się dosłownie 3 pomieszczenia - sale kolumnową (ze schodami), sale w której znajdują się symbole władzy węgierskiej oraz z galerii salę obrad. Całość trwa ok 45-50 minut i pozostawia niedosyt.
Apropos moich wątpliwości co do tego czy się wyrobię, to w niedzielę po przylocie nie udaliśmy się prosto na górę Gellerta, tylko wpierw zostawiliśmy bagaże, i całe szczęście - widok z góry na Budapeszt po zmroku jest kapitalny, wszystkie najważniejsze zabytki i mosty są podświetlone. Natomiast we wtorek, przed popołudniowym wylotem Ryanairem, a po wizycie w Parlamencie, bez problemu zdążyliśmy przejechać całą trasę kolejki dziecięcej począwszy od stacji na wzgórzu Szechenyiego (do której dojechaliśmy kolejką zębatą, "tramwaj" nr 60), zahaczyć po raz drugi o Market Hall (celem pożywienia), wrócić do hotelu po bagaże i dojechać spokojnie na lotnisko (byliśmy 1,5h przed odlotem, notabene, który opóźnił się ponad godzinę, ze względu na opady śniegu).
A wszystko to udało się zgrać za sprawą komunikacji miejskiej, która w Budapeszcie jest fantastyczna, może i tabor jest stary ale częstotliwość jego kursowania i szybkość (tramwaje nie stoją w korkach) jest rewelacyjna.
Wielkie dzięki dla Wojtek62, który polecił tutaj hotel Metro i promocję 29E za dobę ze śniadaniami (całkiem dobrymi). Hotel jest w doskonałej lokalizacji tuż przy Nyugati Pályaudvar, ale na bocznej, spokojnej uliczce. Dojechać tu można "lotniskową" linią metra M3. Pokój był bardzo przestronny, jedno wielkie 2 osobowe łózko plus jedynka, duża łazienka, czajnik na wyposażeniu. Czyściutko i bardzo pomocna obsługa. Obecnie mają promocję 43E za taki pokój za dobę.
Podsumowując cały wyjazd, to nie będę wielce odkrywczy jak napiszę, że Budapeszt to piękne miasto, i do niego na pewno jeszcze wrócimy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#313 PostWysłany: 07 Gru 2012 01:29 

Rejestracja: 17 Kwi 2010
Posty: 63
We wtorek również wróciliśmy z Budapesztu. Była o pierwsza wizyta w stolicy Węgier. Budapeszt jest niesamowity, a budynki nocą wyglądają przecudnie :-) Udało Nam się zwiedzić większość miejsc (wszystko na piechotę) prócz Parlamentu wewnątrz.
Transport z lotniska - bezproblemowy. 200E a następnie metro. Bilety kupowaliśmy w kiosku RELAY (10 przejazdowe dla 2 osób) i wykorzystaliśmy tylko na transfer Lotnisko-centrum, centrum-lotnisko.
Może później uda napisać mi się szerszą relację
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#314 PostWysłany: 07 Gru 2012 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
srebrny
Witam,
Wybieram się na 24h do Budapesztu w nadchodzącym tygodniu.
Jedziemy grupą 4 osobową. Czy warto kupować bilet grupowy 24h (za 3100 Ft)?
Aby dojechać do centrum z lotniska należy kupić 2 pojedyncze bilety?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#315 PostWysłany: 07 Gru 2012 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
zdecydowanie warto kupic grupowy - przy dwóch osobach jestes praktycznie na 0, przy 4 - sporo oszczędzasz. Tylko prawdopodobnie na lotnisku go nie znajdziesz, dopiero w stacji metra (nie każdej)
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#316 PostWysłany: 11 Gru 2012 17:01 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 145
jakim autobusem (w miarę tanim, więc eurolines odpada) można dostać się z PL (Łódź, Katowice, Kraków) do Budapesztu?
Póki co znalazłem tylko http://www.orangeways.com/en, ale może są jeszcze inne linie i z innych miast niż Krk.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#317 PostWysłany: 11 Gru 2012 17:39 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
Z Katowic to chyba można próbowac PB do Bratyslawy i stamtąd czymś tanim (linki w temacie o tanich liniach autobusowych)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#318 PostWysłany: 11 Gru 2012 17:58 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 145
Maciek25 napisał(a):
Z Katowic to chyba można próbowac PB do Bratyslawy i stamtąd czymś tanim (linki w temacie o tanich liniach autobusowych)

myślałem o tym, ale chciałem rodziców wysłać do Budapesztu na kilka dni i przesiadki raczej odpadają - nie chcę ich stresować za bardzo. Samolot niestety odpada (nie chcą), pociąg jest drogi (200-300 pln od osoby), więc zostaje szukanie tańszego przewoźnika :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#319 PostWysłany: 11 Gru 2012 18:40 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 79
alberthus napisał(a):
jakim autobusem (w miarę tanim, więc eurolines odpada) można dostać się z PL (Łódź, Katowice, Kraków) do Budapesztu?
Póki co znalazłem tylko http://www.orangeways.com/en, ale może są jeszcze inne linie i z innych miast niż Krk.




polecam OrangeWays, jechałem nim do Budapesztu w zeszłym roku. Przyjazd planowany był na ok. 6 rano ale na dworcu byliśmy jakoś 4.30. Na zimę nie jest to dobra godzina, bo wiadomo, ciemno, głucho i zimno ale na dworcu może spokojnie zaczekać (chociaż ten otwierany był dopiero 0 5.00). Miałem problem z kupnem biletu przez internet, bo MasterCard nie był brany pod uwagę. Być może teraz się to zmieniło. Ostatecznie bilet kupiłem w autobusie, i bardzo dobrze, bo zamiast 5300f zapłaciłem 3500f :) siedzenia wygodne, autobus cichy, było wifi, na początku dostawałeś za darmo słuchawki, żeby posłuchać radia (ja dałem radę słuchać tylko na terenie kraju, bo obcojęzyczne mnie denerwowały:)
_________________
"Imagination is more important than knowledge" Albert Einstein
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#320 PostWysłany: 11 Gru 2012 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5501
HON fly4free
Śmiało można płacić kartą Mastercard,kupowałem wczoraj na trasie Bratysława - Budapeszt,w styczniu za 64 PLN RT + opłata 10 PLN za bagaż.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 613 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group