Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
"Darmowy" rejs statkiem po Dunaju

[+] Pokaż
Temat: Budapeszt

zulu napisał(a):
Link do mapki statków kursujących w ramach komunikacji miejskiej http://www.bkk.hu/apps/docs/terkep/hajojaratok.pdf
Gratis np. w ramach 24 H biletu grupowego 5 osób 3300 HUF poniedziałek - piątek zgodnie z informacją http://www.bkk.hu/en/budapest-24-hour-g ... avel-card/
Bilet osobny na statek 750 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... port-boat/ dzieci poniżej 15 roku 550 HUF http://www.bkk.hu/en/prices/single-tick ... -under-15/
Godziny kursowania znajdziemy na stronie http://www.bkk.hu/en/timetables/

Jak statek podpływa to ktoś z obsługi czasami wygląda i pyta (pokazując) w którym kierunku płyniemy o ile nikt na danym przystanku nie wysiada. Wtedy albo przybija i zabiera nas albo płynie dalej.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 613 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Budapeszt
#241 PostWysłany: 12 Lis 2012 23:11 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
Ja wybierałem za pomoca zwyklej karty mbanku (mastercard debit) więc bez żadnych oplat ALE jak wybierałem pieniądze na lotnisku (na bus i hostel) w lato to normalnie pobrałem i wszystko bylo po kursie Mastercarda, tym razem cos się zmienilo i pieniądze z bankomatu były po bardzo niekorzystnym jakims innym kursie. W takim wypadku bardziej juz sie oplaca placenie kartą nawet za bilet na autobus (mozna płacic w kiosku na lotnisku) czy też w sklepie a forinty kupic w jakims kantorze w Centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Budapeszt
#242 PostWysłany: 12 Lis 2012 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
o super nie wpadłem na to:]
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#243 PostWysłany: 13 Lis 2012 21:24 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Będę w Budapeszcie około 20.30 już w hostelu.Poradzcie mi gdzie o tej porze wyskoczyć,czy jest sens?chciałbym uderzyć na jakiś punkt widokowy,żeby zobaczyć miasto nocą z góry.Czy jest to bezpieczne np góra gellerta,lub baszta rybacka o tej porze?Zapomniałem będę na tej uliczce mieszkać 1083 Budapest, Práter Street, Hungary .I to z niej bym uderzał w teren
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#244 PostWysłany: 13 Lis 2012 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
77kylo napisał(a):
Będę w Budapeszcie około 20.30 już w hostelu.Poradzcie mi gdzie o tej porze wyskoczyć,czy jest sens?chciałbym uderzyć na jakiś punkt widokowy,żeby zobaczyć miasto nocą z góry.Czy jest to bezpieczne np góra gellerta,lub baszta rybacka o tej porze?Zapomniałem będę na tej uliczce mieszkać 1083 Budapest, Práter Street, Hungary .I to z niej bym uderzał w teren

gellert w nocy jak najbardziej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#245 PostWysłany: 13 Lis 2012 22:11 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Blackall napisał(a):
77kylo napisał(a):
Będę w Budapeszcie około 20.30 już w hostelu.Poradzcie mi gdzie o tej porze wyskoczyć,czy jest sens?chciałbym uderzyć na jakiś punkt widokowy,żeby zobaczyć miasto nocą z góry.Czy jest to bezpieczne np góra gellerta,lub baszta rybacka o tej porze?Zapomniałem będę na tej uliczce mieszkać 1083 Budapest, Práter Street, Hungary .I to z niej bym uderzał w teren

gellert w nocy jak najbardziej ;)

a jak z bezpieczeństwem?dziala jakaś kolejka na szczyt o tej porze,dużo jest wtedy ludzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#246 PostWysłany: 13 Lis 2012 22:41 

Rejestracja: 13 Lis 2012
Posty: 5
Loty: 52
Kilometry: 100 378
Mam pytanie w sprawie biletów na komunikację miejską.
Jadę do Budapesztu na 3 dni (od niedzieli do środy). Z tego co się orientuję najbardziej opłacać się będzie bilet 72h.
Gdzie mogę go kupić w niedzielę? Kupię go gdzieś na lotnisku?

Czy ten bilet muszę gdzieś kasować w metrze? Czy jest na nim data i godzina zakupu?
Nie chciałbym zrobić czegoś źle z uwagi na wszechobecne kontrole...

pozdrawiam
murek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#247 PostWysłany: 13 Lis 2012 22:59 

Rejestracja: 13 Lis 2012
Posty: 5
Loty: 52
Kilometry: 100 378
W sumie co do biletów...
Jadąc w cztery osoby chyba najbardziej się jednak opłaca bilet grupowy 24h...
Bilet nie ma żadnych ograniczeń (max ilość osób to 5) - działa na całą komunikację, na wszystkich liniach i we wszystkie dni.
Zgadza się? Ktoś sprawdzał? Gdzie taki bilet kupię po wylądowaniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#248 PostWysłany: 13 Lis 2012 23:29 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 3
Hej, Ktoś wie gdzie można pobrać mp3 z dźwiękami wydawanymi przez metro? Np dzwonki z pierwszej linii albo zapowiedzi?

Dzięki!

------
edit: znalazłem coś ale jakość kiepska: http://www.sounddogs.com/results.asp?Ty ... egoryID=58
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#249 PostWysłany: 14 Lis 2012 00:07 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 89
haha .. też miałem o to kiedyś poprosić :)) Wkręciły mi się podczas przejazdów Hev.
Będę 9-10 grudzień to spróbuję nagrać jakoś ;p


Ostatnio edytowany przez Roku, 29 Wrz 2016 15:22, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#250 PostWysłany: 14 Lis 2012 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
77kylo napisał(a):
Blackall napisał(a):
77kylo napisał(a):
Będę w Budapeszcie około 20.30 już w hostelu.Poradzcie mi gdzie o tej porze wyskoczyć,czy jest sens?chciałbym uderzyć na jakiś punkt widokowy,żeby zobaczyć miasto nocą z góry.Czy jest to bezpieczne np góra gellerta,lub baszta rybacka o tej porze?Zapomniałem będę na tej uliczce mieszkać 1083 Budapest, Práter Street, Hungary .I to z niej bym uderzał w teren

gellert w nocy jak najbardziej ;)

a jak z bezpieczeństwem?dziala jakaś kolejka na szczyt o tej porze,dużo jest wtedy ludzi?

my byliśmy koło 22:00-23:00 w marcu, więc było raczej średnio ciepło, ale było troche ludzi, siedzieli na ławkach, gadali, pili - ogólnie ok atmosfera. My uczyniliśmy podobnie - kilka winiaczy, zdjęcia i do spania ;)
Kolejki nie ma, ale wyjść nie jest ciężko - z 15min spacerem. No może 20 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#251 PostWysłany: 14 Lis 2012 00:16 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 56
murek82 napisał(a):
W sumie co do biletów...
Jadąc w cztery osoby chyba najbardziej się jednak opłaca bilet grupowy 24h...
Bilet nie ma żadnych ograniczeń (max ilość osób to 5) - działa na całą komunikację, na wszystkich liniach i we wszystkie dni.
Zgadza się? Ktoś sprawdzał? Gdzie taki bilet kupię po wylądowaniu?


Ile kosztuje taki bilet grupowy 24h, czy można go kupić na lotnisku w sobote około godz. 20 ? czyw Budapeszcie można płacic kartą za bilety komunikacji miejskiej np. w automacie umieszczonym w autobusie tak jak np w Polsce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#252 PostWysłany: 14 Lis 2012 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2012
Posty: 49
Loty: 90
Kilometry: 122 565
murek82 napisał(a):
W sumie co do biletów...
Jadąc w cztery osoby chyba najbardziej się jednak opłaca bilet grupowy 24h...
Bilet nie ma żadnych ograniczeń (max ilość osób to 5) - działa na całą komunikację, na wszystkich liniach i we wszystkie dni.
Zgadza się? Ktoś sprawdzał? Gdzie taki bilet kupię po wylądowaniu?


Sprawdziłam, działa - jeździliśmy na tym bilecie w sierpniu (3 osoby).
Na lotnisku go nie dostaniesz. Dopiero w metrze w kasie.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez izabellash, 14 Lis 2012 00:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#253 PostWysłany: 14 Lis 2012 00:22 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Bo sam nie wiem,a może ktoś mi coś poleci w pobliżu noclegu o tej porze,na około 2 godzinki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#254 PostWysłany: 14 Lis 2012 00:52 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 89
77kylo napisał(a):
Bo sam nie wiem,a może ktoś mi coś poleci w pobliżu noclegu o tej porze,na około 2 godzinki.

Ja bym się raczej kierował ku rzece i centrum niż w stronę przeciwną, inaczej wprost proporcjonalnie zwiększa się ilość napotkanych osób o ciemnej karnacji coraz słabiej znających angielski a coraz częściej krzyczących coś do Ciebie z ciemnych uliczek :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#255 PostWysłany: 18 Lis 2012 14:12 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Dzieki za odpowiedzi.Mam jeszcze jedno pytanie.Mianowicie chodzi mi ile pieniędzy powinienem zabrać na 3 dni pobytu,a w sumie 5(przylot i dzień odlotu).Z tym,że 2 dni to praktycznie dojazd i wyjazd na lotnisko.Chciałbym zwiedzić co dzień coś płatnego i nie chodzić głodny.Oczywiście nie chcę jeść w jakiś ekskluzywnych restauracjach hihi.Myślałem zeby zabrać 100-150 zł na dzień,to wystarczy?Oczywiście bilety komunikacji i nocleg już byłby osobno zapłacony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#256 PostWysłany: 19 Lis 2012 11:30 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
czy potwierdzenie rezerwacji wizyty w parlamencie wystarczy czy muszę to gdzieś wymienić na bilety?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#257 PostWysłany: 19 Lis 2012 11:52 

Rejestracja: 23 Lis 2011
Posty: 72
Potwierdzenie zwiedzania musisz wymienić w kasie na bezpłatne bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#258 PostWysłany: 19 Lis 2012 15:41 

Rejestracja: 22 Lip 2012
Posty: 151
Zbanowany
Dodam ze be z kolejki i musisz miec ze soba dowod osobisty lub paszport (tylko obywatele krajow Unii maja bezplatny wstep)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#259 PostWysłany: 19 Lis 2012 15:56 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
Dzięki !
Dowód wystarczy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapeszt
#260 PostWysłany: 19 Lis 2012 16:34 

Rejestracja: 22 Lip 2012
Posty: 151
Zbanowany
Pisze przeciez ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 613 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group