Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 716 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#581 PostWysłany: 19 Gru 2020 21:20 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Ja dam znać w najbliższym czasie jak z DL, jak już podejmę decyzję, co z tym robić.
Na razie mam mieszane uczucia; Hawaje mogą pozostać zamknięte dłużej niż inne stany dla turystów (więc nie wiadomo, czy w ogóle do lipca-sierpnia się otworzą np. dla Europejczyków), a nawet jak się już otworzą, to nadal będą tam bardziej restrykcyjne ograniczenia się przez 2021 utrzymywały plus niemal na bank będzie wymagane szczepienie. A na "narodowy program" rzeczywiście sprawnych szczepień w naszych realiach specjalnie nie liczę, więc zakładam się, że do wakacji będzie, wbrew rządowej propagandzie, bardzo trudno się "przeciętnemu" Kowalskiemu zaszczepić bo zwyczajnie nie będzie szczepionek dostępnych (podobnie jak teraz jest z tymi na grypę ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
#582 PostWysłany: 20 Gru 2020 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1154
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Więcej historii, bo jak się okazuje, rekalkulacji nie dokonali w ciągu sześciu godizn tak, jak to obiecali ;)
Okazuje się, że mój rebook z I na D był zgodnie z zasadą: "Przebukowaliśmy pana na najniższą dostępną taryfę", z tym, że nie chciałem taryfy zmienić, tylko pozostać przy I :)
Konsultant wspomniał o błędzie na stronie i że do mojego biletu może zastosować tylko zwrot kosztów albo rebook zgodnie ze zmianą I na D.
Poprosiłem o działanie zgodne z zasadami i otrzymałem odpowiedź, że tylko to jest dostępne.
Na szczęście konsultant obiecał wysłać zapytanie ściśle o rebook I na I i wtedy jeszcze się okaże co to będzie.
A tak to powoli odpuszczam sobie dzwonienie na polską infolinię i będę strzelać do jakichś konsultantów z państw Zjednoczonych.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#583 PostWysłany: 20 Gru 2020 20:05 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Wg najnowszych relacji na FT DL też już nie chce zmieniać bez rekalkulacji, generalnie wszystkie linie pozmieniały polityki na mniej "flex" niż dotychczas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#584 PostWysłany: 20 Gru 2020 20:09 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3239
srebrny
marek2011 napisał(a):
Ja dam znać w najbliższym czasie jak z DL, jak już podejmę decyzję, co z tym robić.
Na razie mam mieszane uczucia; Hawaje mogą pozostać zamknięte dłużej niż inne stany dla turystów (więc nie wiadomo, czy w ogóle do lipca-sierpnia się otworzą np. dla Europejczyków), a nawet jak się już otworzą, to nadal będą tam bardziej restrykcyjne ograniczenia się przez 2021 utrzymywały plus niemal na bank będzie wymagane szczepienie. A na "narodowy program" rzeczywiście sprawnych szczepień w naszych realiach specjalnie nie liczę, więc zakładam się, że do wakacji będzie, wbrew rządowej propagandzie, bardzo trudno się "przeciętnemu" Kowalskiemu zaszczepić bo zwyczajnie nie będzie szczepionek dostępnych (podobnie jak teraz jest z tymi na grypę ;) )


Co do wymagania szczepień - myślę że to nic pewnego - WHO apeluje aby nie dawać przywilejom zaszczepionym do czasu gdy szczepionki nie będą masowo dostępne - bo to podzieli ludzi na kategorie gorszych i lepszych

Natomiast jeśli taki wymóg się pojawi to wszystkie osoby nie zaliczone do grup uprzywilejowanych mogą od razu anulować loty - nie wiem dlaczego dziennikarze unikają tego tematu - ale biorąc pod uwagę bardzo optymistyczne założenia przyjęte przez rząd, grupa 1 (czyli seniorzy + służby mundurowe) powinny zostać zaszczepione do końca listopada.
Po nich wchodzi grupa 2 ( osoby z obciążeniami , przedstawiciele zamkniętych branż) i na pewno szczepienia tej grupy nie zakończą się w 2021 - wtedy dopiero zaczną się szczepienia pozostałych grup. Z tego wniosek , że owszem do wakacji będzie trudno się zaszczepić przeciętnemu Kowalskiemu - ale należało by dodać że do wakacji 2022.

Chyba że zajdą zasadnicze zmiany w sposobie organizacji szczepień - lub też Polacy masowo zrezygnują ze szczepień przez co czas oczekiwania się skróci.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#585 PostWysłany: 20 Gru 2020 20:35 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
@SPLDER: w pełni się zgadzam, dlatego nie podzielam optymizmu wielu osób, które uważają, że za parę miesięcy wróci "normalność" w podróżowaniu. Nie, nie wróci - 2021 będzie jeszcze bardzo niepewny i pełny różnych utrudnień i zwrotów akcji, zwłaszcza przy planowaniu czegokolwiek z większym sensem, niż szybkie wypady gdzieś "na już" bo akurat się da.

Jeśli chodzi o szczepienia, to oczywiście nic pewnego (z resztą co dziś jest pewne w temacie pandemii ?) - ale właśnie tego się spodziewam , że twardy / miękki wymóg okazania szczepienia będzie powszechną rzeczą w wielu krajach ; bez tego albo nie wjedziesz , albo nie wjedziesz bez dodatkowych wymogów i komplikacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#586 PostWysłany: 20 Gru 2020 20:57 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
apadlo napisał(a):
K. Na lipiec to za późno, bilet ważny 12 miesięcy
A. No ale ja mam pdf dla agentów AFKLM, w nim jest napisane, że jednak ważne 18 miesięcy
K. No to w porządku, ale zmiana powyżej 30 dni, to będzie dopłata.
A. No ale ja mam pdf dla agentów AFKLM, w nim jest napisane, że jednak klasa na klasę.

Co to za pdf dla agentów? Możesz się nim podzielić?

edit:
Przeoczyłem: https://www.aviateworld.com/media/3071/ ... wchart.pdf
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez ferges, 20 Gru 2020 21:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#587 PostWysłany: 20 Gru 2020 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Był podany z 2-3 podstrony temu.
Zapominacie jednakże o jednej istotnej rzeczy - to jest pdf dla agentów. A większość z nas kupowała bezpośrednio na stronie linii lotniczej a nie przez OTA. Jak ja użyłem w rozmowie tej argumentacji o pdf dla agentów to Pani mnie całkiem słusznie od razu wyjaśniła właśnie w taki sposób.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#588 PostWysłany: 20 Gru 2020 21:23 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Na FT piszą coś takiego:
Kod:
Q: Can I change the rest of the itinerary after flying the first segment without any other charges or additional fare differences?
A: Yes this is possible according to the fare rules where after completing the first segment, you can change the rest of the flights for free (with the condition that the same fare class is available- I-class - in this case. According to the fare rules, after flying the FIRST segment (in the case here BUD-XXX) the historical fare is used. Possible to use the first stopover at AMS or CDG (see post #830).

Czy jeżeli zrobię pierwszy odcinek BUD-CDG/AMS, to resztę trasy mogę przełożyć na za rok?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#589 PostWysłany: 20 Gru 2020 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2872
platynowy
W poscie ktory zacytowales dostajesz odpowiedz na swoje pytanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#590 PostWysłany: 21 Gru 2020 01:16 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 225
Loty: 65
Kilometry: 183 102
niebieski
Taki sam pomysł podsunął mi agent AF z UK. Ja odpowiedziałem pytaniem co w przypadku jak nowa podróż ( w tym przypadku z CGD) z jakiś przyczyn nie dojdzie do skutku? Odpowiedź brzmi, będzie zwrot po odpowiednim przeliczeniu. Myślę, ze może sie wtedy okazać że odcinek BUD-CGD zostanie wyceniony na np 500eur... Taka opcja jest bardzo ryzykowna w dzisiejszych czasach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#591 PostWysłany: 21 Gru 2020 16:08 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3239
srebrny
Ale możesz w takiej sytuacji bezpłatnie zmienić datę - nie musisz rezygnować. Jeśli ktoś zamierza zrezygnować to lepiej to zrobić od razu niż kombinować z lotem BUD-CDG/AMS.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#592 PostWysłany: 21 Gru 2020 17:20 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Jeśli chodzi o DL to teoretycznie, wg zasad obowiązujących od 9.12, powinno się jednak dać: 1) zmienić na konkretne daty w przyszłości w granicach dostępności lotów czyli +- 330 dni 2) "zaparkować" bilet i zmienić w przyszłości na kolejne dostępne daty do końca 2022 bez rekalkulacji, ale pod warunkiem, że 1) dostępna jest na nowych lotach ta sama klasa rezerwacyjna (czyli w większości tych biletów "I") i nie ma żadnych modyfikacji trasy (miejscy wylotu i docelowe); 2) jest to pierwsza zmiana tego typu, czyli do tej pory się nie prosiło o zmianę lub samodzielnie jej nie dokonywało na stronie linii.

W innych wypadkach obowiązuje przeliczenie taryfy. Będzie obowiązywało również dla każdej kolejnej zmiany, gdy już ta jedna zostanie teraz zrobiona.

Oczywiście w praktyce jest problem z tym, że każdy agent twierdzi co innego, bo sami się już w tym wszystkim pogubili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#593 PostWysłany: 21 Gru 2020 19:39 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 191
Loty: 87
Kilometry: 290 754
niebieski
Rozmawiałem dziś z agentem Delty. Okazało się, że moja rezerwacja została anulowana już jakiś czas temu i zamieniona w e-credits. Miałem o tym dostać maila, ale niestety go nie dostałem (podobnie jak potwierdzenia rezerwacji). Według agenta jeżeli zarezerwuję dokładnie taką samą trasę oraz klasa będzie taka sama to przy rezerwacji nie będzie żadnej dopłaty. Narazie niestety nie mam tego jak sprawdzić, bo w rezerwacji miałem lot JFK-HNL, który obecnie jest chyba wstrzymany. Zakładam, że to jest ta opcja (park), o której piszą na ft.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#594 PostWysłany: 21 Gru 2020 21:11 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
@adrian.bielewicz: dokładna trasa (identyczne loty) czy miejsce wylotu / docelowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#595 PostWysłany: 23 Gru 2020 23:21 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Update: DL to jednak klasa jeśli chodzi o obsługę, przede wszystkim wygodna i sprawnie działająca forma czatu zamiast wiszenia na telefonie, agentka sprawna i bardzo szybko oraz bez zbędnych pytań zrobiła zmianę na sierpień '21 wg tego co jej podałem, do dopłaty kilka $ różnicy w podatkach, bilet przepisany.

Rozmawiając warto od razu podać podstawę: Biuletyn 6 (ale uwaga, ma on zastosowanie tylko wtedy, gdy dotąd nie rozbiło się żadnych zmian, nie liczą się korekt wprowadzonych przez linię w związku ze zmianami rozkładu ; jeśli ktoś już coś przenosił, albo bawił się zmianami on-line, które przez pewien czas działały, to niestety wypada z tej polityki, o ile było to po 17 kwietnia, wtedy obowiązuje już przeliczenie taryfy przy kolejnej zmianie wg aktualnych biuletynów).

Dotyczy to wszystko tylko biletów wystawionych przez DL, musi być tra sama klasa rezerwacyjna dostępna w nowych datach, bilet zachowuje oryginalne warunki, czyli nadal jest w pełni zwrotny.

Jeszcze jeden tip: bilet rezerwowałem przez pośrednika, ale wystawiony w U.S. więc bez problemu można zmieniać bezpośrednio z DL, co uważam za lepszą opcję od wiszenia godzinami z niezorientowanymi agentami z OTA, którzy na ogół muszą wszystko sprawdzać, dzwonić do DL itd.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#596 PostWysłany: 23 Gru 2020 23:59 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Delta jest fantastyczna, potwierdzam to, co pisze Marek.
Juz tu pisałem o swoim doświadczeniu, gdy w sierpniu zmieniłem swój lot z równoległego dealu do Los Angeles. Kupowany przez OTA, a kontaktowałem się z Deltą od razu i bardzo pomocny konsultant wysłał do zatwierdzenia nową rezerwację i o dziwo została klepnięta. Tym bardziej, że było to przed wprowadzeniem wytycznych dla agentów, o których wspominał @apadlo.
Nadmienię, że klasy rezerwacyjne pozostały niezmienione, a trasa zupełnie zmieniona.
Wylot i cel podrozy, oraz długość stopów zmieniona. Zero dopłat. Po zatwierdzeniu żałowałem, że Alaski nie dorzuciłem :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#597 PostWysłany: 24 Gru 2020 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1154
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Jacku nic straconego!
Na Hawajach plaży w Santa Monica podpinasz się pod WiFi, i jak tylko bilet będzie rozpoczęty, to zmiany wchodzą na taryfę historyczną, czyli tę niezbyt wysoką :)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
#598 PostWysłany: 24 Gru 2020 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Mój kolega zrobił ten trip niedawno (ma paszport US) i nawet był w stanie przebukować trasę na wylot z BEG (bez dopłat) bezpośrednio w Delta (bilet wydany przez nich). Więc jak komuś BUD niekoniecznie pasuje, to można to zmienić trafiając na dobrego agenta.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#599 PostWysłany: 24 Gru 2020 15:20 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Ja dziś zawnioskował o zwrot kasy u pośrednika. Bilety wystawione przez AF. Nie chce mi się już boksować i przekładać o 30 dni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#600 PostWysłany: 24 Gru 2020 15:40 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Mnie na wylot z Berlina zmienił.

Niech tylko granicę do czerwca otworzą, choćby wyłącznie dla szczepionkowxow ;)

Tomku, dzięki za radę i przypomnienie o tej możliwości. Mam nadzieję, że nie zapomnę i skorzystam.
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 716 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group