Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 716 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36
Autor Wiadomość
#701 PostWysłany: 18 Lis 2021 11:17 

srebrny
Nie tylko można ale trzeba, no ale skoro sam tego nie zrobisz, to linie cię załatwią właśnie w ten sposób, wpychając voucher. Linie są zobowiązane do zwrotu gotówki w takim przypadku (skasowany lot).
 Relacje PM off  

#702 PostWysłany: 18 Lis 2021 11:27 
Awatar użytkownika

srebrny
Miałem dokładnie tak samo. Dostałem voucher bez wnioskowania o niego. To jakieś bezprawie ze strony AF/KLM.
Rozważam zlecenie tego prawnikowi. Czy jest nas więcej? Jeżeli tak to proszę się tu zgłosić, albo na PW to wówczas podczepimy to pod jedną sprawę.
 Relacje PM off  

#703 PostWysłany: 18 Lis 2021 11:38 

złoty
Myślę, że daleko nie zajdziecie z tym prawnikiem.
Kod:
Jeśli nie stwierdzono inaczej na Bilecie lub w niniejszych Ogólnych Warunkach Przewozu, i z wyjątkiem Taryfy wpływających na okres ważności Biletu, zgodnie z informacją przekazaną Pasażerowi przy zakupie Biletu lub na samym Bilecie, Bilet jest ważny na przewóz:
przez rok od daty jego wystawienia lub
przez rok od daty wykorzystania pierwszego Kuponu, jeśli nastąpi to w ciągu roku od daty wystawienia Biletu.
 Relacje PM off  

#704 PostWysłany: 18 Lis 2021 11:50 
Awatar użytkownika

srebrny
Tylko tam nie było tak pojedynczo - w moim przypadku miałem wystawiane na nowo bilety i przy aktywnych nowych biletach nagle dostałem voucher z adnotacją: "please find attached the confirmation document for the service requested. "
 Relacje PM off  

#705 PostWysłany: 18 Lis 2021 12:04 

złoty
@ofer Nasuwa się pytanie, czy bilet rzeczywiście był wystawiony na nowo, czy tylko nastąpiła zmiana terminu wylotu?
Mam w tej chwili dwa anulowane loty przez LH. Tam sprawę mi wyjaśniono jasno: rok czasu, od dnia wystawienia biletu, na zmianę podróży za darmo (ta sama trasa) a potem kolejne 12 miesięcy na refund.
 Relacje PM off  

#706 PostWysłany: 18 Lis 2021 13:03 
Awatar użytkownika

Loty: 134
Kilometry: 408 725
niebieski
@ofer to dobrze trafiłeś, ponieważ ja jestem prawnikiem... :lol:
Natomiast ze swojej strony napisałem do nich maila, że nie chcę vouchera tylko pełny zwrot pieniędzy (ew. nowe bilety - a co twardo trzeba walczyć do końca) i po jakiejś godzinie mi odpisali:
Dziękujemy za e-mail z dnia 18 listopada 2021.
Uprzejmie informuje, że oba vouchery zostały zgłoszone do zwrotu środków.
Tak, dokładne tak, jak Pan napisał. My zawsze podajemy maksymalny czas na zwrot, a jest to 90 dni.

Także nie ma co zakładać im żadnych spraw tylko po prostu poprosić o zwrot kasy i to powinno poskutkować ;)
ofer lubi ten post.

#707 PostWysłany: 18 Lis 2021 14:14 
Awatar użytkownika

srebrny
A to super! :)
Aczkolwiek w moim założeniu roszczeniem miało być przywrócenie biletów, a nie refund.
 Relacje PM off  

#708 PostWysłany: 18 Lis 2021 15:50 

złoty
Muszę się też zorientować, czy odcinek TAM mi przywrócą.
Nawet byłby skłonny wykorzystać pozostałe odcinki-bez anulowanego.
 Relacje PM off  

#709 PostWysłany: 19 Lis 2021 18:17 
Awatar użytkownika

Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
niebieski
poszwin napisał(a):
Hmmm właśnie przed chwilą dostałem od AF voucher na maila na całą kwotę mimo, że o to nie wnioskowałem... Pierwotnie bilety miałem wystawione właśnie przez AF ale pod koniec zeszłego roku zmieniałem rezerwację na początek tego roku i dostałem nowe bilety ale już od KLM, jednakże te loty oczywiście zostały odwołane.
Ogólnie to nic nie robiłem od ostatniego czasu i rezerwacja leżała sobie w "próżni". Ten voucher mi niepotrzebny i bezużyteczny - o wiele bardziej wolałbym zwrot gotówki.
Ktoś miał podobną sytuację? Można wnioskować o zwrot gotówki?

Ja dostałem nieoczekiwany refund od AF, o który także nigdy nie wnioskowałem, a każdą zmianę w rozkładzie akceptowałem.

Obawiem się, że na przywrócenie biletów nie ma szans, chociaż może ktoś to przerabiał już.

#710 PostWysłany: 23 Lis 2021 18:19 
Awatar użytkownika

Loty: 134
Kilometry: 408 725
niebieski
Informacyjnie:
Tego samego dnia co im napisałem, że mają sobie voucher wsadzić, ponieważ chcę zwrot pieniędzy to... pieniądze wróciły na konto (a dokładniej na kartę kredytową, ponieważ nią płaciłem). Więc reakcja błyskawiczna. Zwrócili co do grosza dokładnie tyle ile zapłaciłem. Szkoda, że pierwszy w życiu lot w klasie biznes nie wypalił i mam nadzieję, że na kolejny nie będę musiał czekać ponad 100 lotów... :lol:

P.S.
Ciekawe czy komuś uda się polecieć z tej "promocji"...

#711 PostWysłany: 25 Lis 2021 02:26 

Loty: 44
Kilometry: 147 937
poszwin napisał(a):
P.S.
Ciekawe czy komuś uda się polecieć z tej "promocji"...

Też jestem ciekaw. Sam mam aktywne bilety na lipiec 2022. Pożyjemy, zobaczymy;)
 Relacje PM off  

#712 PostWysłany: 29 Lis 2021 10:51 

srebrny
Ja właśnie wróciłem z SJU. Bilet zmieniany w ciągu tych 18 miesięcy kilka razy. Wszystko w porządku, nawet w trakcie podróży udało się za darmo przełożyć powrót z powodu niedyspozycji jednego z pasażerów.
10 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

#713 PostWysłany: 13 Gru 2021 16:40 

złoty
Dzis zadzwoniłem do KLM- Delty w sprawie anulowanego lotu "TAM".
Dowiedziałem się, że moje potwierdzenie rezerwacji i podgląd w apce, to nie jest ticket, ten otrzymam po ew przeliczeniu taryfy. Twierdził, że bezpłatna zmiana jest na miesiąc od odwołanego lotu. Ja, że to dotyczy KLM, a nie Delty.
Na dzień dzisiejszy przywrócił lot "TAM" I jeszcze jeden stop dorzucił ze względu na zmianę rokladu.
Zobaczymy, czy w kwietniu uda się zrealizować przelot.
 Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.

#714 PostWysłany: 13 Gru 2021 20:58 

srebrny
Ja jestem po drugiej rundce do SJU. Tym razem long-haule nie AF a DL. Przepaść między tymi liniami jest ogromna. Air France - nowy pachnący A350, super wygodne siedzenia, wyszukane posiłki. Nawet prawdziwe espresso potrafią zrobić. Delta - stary A330 z paprochami w siedzeniu, jedzenie bardzo kiepskiej jakości (wyglądało jak z eco tylko włożone w porcelanę).
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#715 PostWysłany: 13 Gru 2021 23:53 
Awatar użytkownika

Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
@mucha Powiedz jaki status ugrałeś - masz już dostęp do ultradrogiego milowo F w AF? Czy może poszedłeś na ilość mil w CZ/MU/AM?
 Relacje PM off  

#716 PostWysłany: 13 Gru 2021 23:56 

srebrny
@apadlo dopiero Gold w DL SkyMiles. Jeśli dobrze rozumiem to wszystkie MQMs przeniosą się na przyszły rok, wtedy powinna wskoczyć Platyna po kolejnej podróży.
apadlo lubi ten post.

[ 716 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości