Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 716 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 19 Mar 2020 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2632
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@marek2011
Tak podejrzewałem ale miałem nadzieję, że w C liczy się to trochę inaczej.
W takim razie jeśli polecę to pewnie spróbuję to skredytować w Virgin bo za 34 000 mil (jeśli przytoczony przeze mnie kalkulator nie myli się z tą ilością) mogę mieć już ciekawe RT ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#262 PostWysłany: 19 Mar 2020 12:40 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Ja to wrzucę do AZ. Mam juz u nich ulisessa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 19 Mar 2020 12:44 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
czyli to co pokazuje wheretocredit można sobie o kant rozbić?

Załączniki:
wtc.png
wtc.png [ 17.41 KiB | Obejrzany 964 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 19 Mar 2020 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
1. Wejdz na strone https://www.wheretocredit.com/calculator
2. Rozbij swoja rezerwacje na poszczegolne odcinki (np. BUD-AMS, AMS-ATL, ATL-MIA... itp.)
3. Sprawdz na swojej rezerwacji nr lotow, a nie kto jest operatorem lotu (ja np. mam lot AMS-AUS z nr DL, mimo, ze lot operowany jest przez KLM) i sprawdz klase biletu (I, C, J itp.)
4. Uzupelnij wszystkie dane na stronie z punktu 1 i dowiedz sie ile (mniej wiecej) mil dostaniesz do roznych programow lojalnosciowych, np:

Image

I teraz pora przeanalizowac poszczegolne programy pod swoim katem i namacalnymi korzysciami.

a) Aeromexico oferuje loty OW (EU-Meksyk) od 20800 mil + niskie podatki (okolo 220zl)
b) Virgin Atlantic oferuje loty OW ze swojej siatki i linii partnerskich. Lot OW na Karaiby (z LGW) wymaga tylko od 10000 mil + wysokie podatki (okolo 700zl) Plusem Virgin sa tanie loty po USA, (siatka Delty) np. LAX-JFK od 12500 mil + super tanie podatki (okolo 23zl). Lot OW ATL-BOG to koszt 22500 mil (+90zl podatkow)
c) Flying Blue ma zwykle wysokie podatki i kiepskie oferty, poza promocjami (np. RT FDF z KRK za 27000 mil + 870zl w podatkach) Plusem FB sa rozsadne koszty lotow na Pacyfiku.
d) Virgin Australia stosuje taki przelicznik: https://www.velocityfrequentflyer.com/c ... ntsTables/


Image

Image

Wiec powinno wystarczyc np. na loty z Brisbane na Wsypy Salomona - przynajmniej OW (+ 60 AUD podatkow OW)

PS. Moje bilety sa wystawione na stocku DL (nr etix 006...) Mimo, ze podroz OPERUJE KL i AF, po zalogowaniu do FB, otrzymuje takie prognozy mil, zgodne z wheretocredit:

Image

PS 2. Zmienialem 1 raz swoja rezerwacje, rezygnujac z odwiedzenia STT, i zauwazylem, ze najlepiej dziala APLIKACJA Delty. Przypominam, ze moje bilety zostaly wystawione przez Delte, wiec nie wiem czy zmiany biletow ze stocku KL i AF sa w apce Delty mozliwe. Do zmian trzeba miec duza cierpliwosc, bo pojawia sie komunikat o braku mozliwosci i kontakcie z infolinia. Trzeba wtedy komunikat zignorowac i probowac znowu i znowu, az zalapie. Co ciekawe, moje bilety kosztowalt 630usd i gdy dokonalem zmiany, cena spadla do 591usd, wiec odstalem 39usd zwrotu w Delta eCredits ;)
Moj lot to tak naprawde RT EU-SJU z dwoma stopoverami (AUS i JFK) Gdy probowalem zmieniac miejsce wylotu (mam JFK) to dzialalo tylko kilka miast - ATL, IAH, MCO (pamietajac, ze musi byc w moim przypadku zachowana klasa rezerwacyjna "I")


Ostatnio edytowany przez jakwilk, 19 Mar 2020 13:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#265 PostWysłany: 19 Mar 2020 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2632
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
jakwilk napisał(a):
PS 2. Zmienialem 1 raz swoja rezerwacje, rezygnujac z odwiedzenia STT i zauwazylem, ze najlepiej dziala APLIKACJA Delty. Przypominam, ze moje bilety zostaly wystawione przez Delte, wiec nie wiem czy zmiany biletow ze stocku KL i AF sa w apce Delty mozliwe. Do zmian trzeba miec duza cierpliwosc, bo pojawia sie komunikat o braku mozliwosci i kontakcie z infolinia. Trzeba wtedy komunikat zignorowac i probowac znowu i znowu, az zalapie. Co ciekawe, moje bilety kosztowalt 630usd i gdy dokonalem zmiany, cena spadla do 591usd, wiec odstalem 39usd zwrotu w Delta eCredits ;)


Ja kupiłem w AF, zmieniałem w KL, w DL nie można było tego zrobić (ani na stronie ani w aplikacji).
Do dzisiaj mam kompletny bałagan w rezerwacji (zduplikowały mi się wylot i powrót), sprawdzając zarówno w systemach AF, KL i DL :)
U Ciebie wszystko ok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 19 Mar 2020 13:10 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Czyli masz 2 w cenie 1 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#267 PostWysłany: 19 Mar 2020 13:30 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 72
Loty: 97
Kilometry: 162 900
@jakwilk napisałeś: "Trzeba wtedy komunikat zignorowac i probowac znowu i znowu, az zalapie." Wpisywałeś cały czas te same terminy, aż załapało, czy zmieniałeś terminy, aż załapało jakiś termin?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 19 Mar 2020 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Wpisywalem zawsze te sama date, ktora mnie interesowala. Ja zmienialem jednak krajowke, ktora lata 3x dziennie w tej samej klasie rezerwacyjnej I.

W aplikacji tak to u mnie wyglada:

1. Widok calej podrozy gotowej do zmian.

Image

2. Klikam na kwadrat na prawo od danego odcinka, ktory chce zmienic i podaje alternatywna trase i date (mam AUS-SJU 12.07, zieniam na MSY-SJU 15.07) i klikam na "Find New Flights"

Image

3. Pojawia sie czesto komunikat o bledzie, ale na niego klikam i klikam ponownie na "Find New Flights"

Image

Za ktoryms razem pojawialy sie u mnie propozycje zmian (mowie "pojawialy", bo dokonujac miany wczoraj, do teraz nie moge zmienic innego odcinka. Moze trzeba odczekac 24h...) Pamietaj, ze moje bilety wydala Delta. Jezeli ty masz z KL lub AF, moze nie byc mozliwe dokonanie zmian w aplikacji Delty.
Góra
 Profil Relacje PM off
red1982 uważa post za pomocny.
 
      
#269 PostWysłany: 19 Mar 2020 14:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
@brzemia a w jaki sposób nie mogłeś wybrać miejsca z dziećmi - pojawiało się jako niedostępne, czy na końcu miałeś może komunikat "Niestety, mamy problemy techniczne, których rozwiązanie może zająć trochę czasu. Proszę spróbować ponownie później."? Bo ja cały czas na stronie AF (kupowane przez AF, na bilecie AF, choć 4 odcinki operowane przez Deltę) mam ten komunikat przy próbie wyboru miejsc
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 19 Mar 2020 14:20 

Rejestracja: 09 Lut 2012
Posty: 167
jakwilk napisał(a):
Wpisywalem zawsze te sama date, ktora mnie interesowala. Ja zmienialem jednak krajowke, ktora lata 3x dziennie w tej samej klasie rezerwacyjnej I.

W aplikacji tak to u mnie wyglada:

1. Widok calej podrozy gotowej do zmian.

Image

2. Klikam na kwadrat na prawo od danego odcinka, ktory chce zmienic i podaje alternatywna trase i date (mam AUS-SJU 12.07, zieniam na MSY-SJU 15.07) i klikam na "Find New Flights"

Image

3. Pojawia sie czesto komunikat o bledzie, ale na niego klikam i klikam ponownie na "Find New Flights"

Image

Za ktoryms razem pojawialy sie u mnie propozycje zmian (mowie "pojawialy", bo dokonujac miany wczoraj, do teraz nie moge zmienic innego odcinka. Moze trzeba odczekac 24h...) Pamietaj, ze moje bilety wydala Delta. Jezeli ty masz z KL lub AF, moze nie byc mozliwe dokonanie zmian w aplikacji Delty.
Poprzez aplikacje można zmieniać bilety ale tylko jeden raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 19 Mar 2020 14:23 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
@Washington ten sam komunikat co u ciebie o błędzie. Zacząłem wiec pojedyńczo zapisywać miejsca i okazało sie ze przy jednym dziecku wywalało ten błąd. Zapisałem wiec pozostałe w taki sposob zeby puste miejsce zostawic miedzy nami.

Potem probowalem tylko te jedno miejsce tam wybrać. Nie dało się wiec sprobowałem w innym rzędzie.
W najgorszym wariancie zamienie siecw samolocie. Mam nadzieję ze ktos bedzie wolał spokojnie pod oknem niz wsrod 3 Polaków;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#272 PostWysłany: 19 Mar 2020 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2632
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Washington napisał(a):
@brzemia a w jaki sposób nie mogłeś wybrać miejsca z dziećmi - pojawiało się jako niedostępne, czy na końcu miałeś może komunikat "Niestety, mamy problemy techniczne, których rozwiązanie może zająć trochę czasu. Proszę spróbować ponownie później."? Bo ja cały czas na stronie AF (kupowane przez AF, na bilecie AF, choć 4 odcinki operowane przez Deltę) mam ten komunikat przy próbie wyboru miejsc


Próbuj wybrać miejsca na stronach DL/KL/AF oraz w ich aplikacjach. W końcu powinno się udać.
Przykładowo - na lot wewnątrz USA DL nie mogłem wybrać miejsc ani w ich aplikacji ani na stronie, za to udało się w aplikacji KLM.
Dlatego trzeba sprawdzać każdą dostępną możliwość ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#273 PostWysłany: 19 Mar 2020 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
U mnie bilety kupione przez stronę AF, wszystkie loty (poza pierwszym) zaczynają się numerem AF i przy routingu: BUD-AMS-SEA-HNL-LAX-CDG-BUD wychodzi tych mil jak poniżej:
https://www.wheretocredit.com/calculato ... G-BUD-AF-J

Trochę tych mil wpadnie jak nie anulują i się uda polecieć... Co prawda kupując bilety wkleiłem z automatu numer swojego programu Flying Blue ale w tych ich programie nie ma co kredytować tych mil (na wheretocredit pokazuje mi, że dostanę... 0 mil). Ale z tego co widzę w systemie rezerwacji to jest możliwość usunięcia tego numeru karty Flying Blue. Dzięki jakwilk za pomoc i łopatologiczne wytłumaczenie jak to wyliczyć i ew. na co później wykorzystać!

Załączniki:
mile.jpg
mile.jpg [ 170.1 KiB | Obejrzany 764 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jakwilk lubi ten post.
 
      
#274 PostWysłany: 19 Mar 2020 14:40 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 72
Loty: 97
Kilometry: 162 900
@jakwilk Mam dokładnie tak samo, taki sam komunikat i stukam od godziny w sposób opisany przez Ciebie (oczywiście w terminy potwierdzone na innej stronie jako dostępne:). I nic.
@waldek99 Zakładam, że jak w tej samej czynności zmieniam daty wszystkich lotów, to jest OK? To nie liczy się jako kilka zmian?
Góra
 Profil Relacje PM off
Distance Travel lubi ten post.
 
      
#275 PostWysłany: 19 Mar 2020 14:54 

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 15
-- 19 Mar 2020 13:50 --

red1982 napisał(a):
@jakwilk Mam dokładnie tak samo, taki sam komunikat i stukam od godziny w sposób opisany przez Ciebie (oczywiście w terminy potwierdzone na innej stronie jako dostępne:). I nic.
@waldek99 Zakładam, że jak w tej samej czynności zmieniam daty wszystkich lotów, to jest OK? To nie liczy się jako kilka zmian?



Your ticket(s) may be eligible for a one-time change fee waiver.

-- 19 Mar 2020 13:53 --

Your ticket(s) may be eligible for a one-time change fee waiver.

bilety na delta app mozna zmieniac tylko jeden raz

potem trzeba kontaktowac sie z delta telefonicznie

-- 19 Mar 2020 13:54 --

jakwilk napisał(a):
Wpisywalem zawsze te sama date, ktora mnie interesowala. Ja zmienialem jednak krajowke, ktora lata 3x dziennie w tej samej klasie rezerwacyjnej I.

W aplikacji tak to u mnie wyglada:

1. Widok calej podrozy gotowej do zmian.

Image

2. Klikam na kwadrat na prawo od danego odcinka, ktory chce zmienic i podaje alternatywna trase i date (mam AUS-SJU 12.07, zieniam na MSY-SJU 15.07) i klikam na "Find New Flights"

Image

3. Pojawia sie czesto komunikat o bledzie, ale na niego klikam i klikam ponownie na "Find New Flights"

Image

Za ktoryms razem pojawialy sie u mnie propozycje zmian (mowie "pojawialy", bo dokonujac miany wczoraj, do teraz nie moge zmienic innego odcinka. Moze trzeba odczekac 24h...) Pamietaj, ze moje bilety wydala Delta. Jezeli ty masz z KL lub AF, moze nie byc mozliwe dokonanie zmian w aplikacji Delty.

Your ticket(s) may be eligible for a one-time change fee waiver.

bilety na delta app mozna zmieniac tylko jeden raz

potem trzeba kontaktowac sie z delta telefonicznie

prosze mie poprawic jesli sie myle

ale n FT potwierdzono ten fakt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 19 Mar 2020 15:20 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 64
Warto rozglądnąć się po programach z sojuszu które oferują status match lub challenge. Jak się uda to dzięki temu jest szansa otrzymać jeszcze więcej mil (z bonusów) przy okazji spełnicie warunki aby utrzymać status.

Delta - https://www.delta.com/us/en/skymiles/me ... -challenge
Virgin Atlantic - OtherAirlineStatusMatch@fly.virgin.com
Aeromexico - amematch@aeromexico.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 19 Mar 2020 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2632
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Distance Travel napisał(a):

bilety na delta app mozna zmieniac tylko jeden raz

potem trzeba kontaktowac sie z delta telefonicznie

prosze mie poprawic jesli sie myle

ale n FT potwierdzono ten fakt


Nie tylko na Delta App. To samo dotyczy biletów zmienianych w AF/KL (drugi raz samodzielnie zmienić już nie mogę, przynajmniej na razie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 19 Mar 2020 15:22 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
@wng nie wiem czy takie było zamierzenie ale wkleiłeś adresy mailowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 19 Mar 2020 15:24 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 64
tak, to są adresy na które trzeba wysłać prośbę o status match lub challenge.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 19 Mar 2020 15:30 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
dzięki @jakwilk za wytłumaczenie gdzie co wrzucić ;)

jeśli już się uda, to pewnie wrzucę do Delty bo tam chyba nigdy nie przepadają, a VS jednak ma spore dopłaty do tych lotów

Załączniki:
mile.jpg
mile.jpg [ 77.82 KiB | Obejrzany 1784 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 716 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group