Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 716 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 18 Mar 2020 08:34 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Przez moment zrobiło mi się ciepło, żegnałem sie już z dobra passa :D

wchodzę na konto a tam widzę ze kwota dostępna wyższa (pomyślałem przez chwile ze zwrot za HKG), jakiś wpływ 2tys z kawałkiem, widzę ze od Air France..

Zaczynam się szybko zastanawiać dlaczego tylko za jeden bilet, No i szybko odpalam kompa żeby sprawdzić czy rezerwacje wiszą i jeszcze raz zobaczyć konto

Wchodzę na kompa widzę to samo, ale po kilku minutach odświeżania i sprawdzania operacje się zmieniają, dostępne środki wracają do normy, a w historii pojawia się druga operacja z air france tym razem na minus :) (czekam jeszcze na ściągnięcie za infanta)

Edit: ściągnięto również koszta za trzeciego pasażera, bank chyba miał przez moment jakiś problem z systemem ze pokazywał na plus a nie na minus


Ostatnio edytowany przez Zjadacz, 18 Mar 2020 09:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#242 PostWysłany: 18 Mar 2020 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@Oszukani
Spokojnie, wiem jak to działa i nie zamierzam nigdzie dzwonić. Sam o swojej rezerwacji i tak zadecyduję początkiem maja, gdy skończy mi się okres bezodsetkowy na karcie :) Niemniej jeśli myślisz, że nikt nie dzwonił już albo nie zadzwoni do linii, to są to raczej pobożne życzenia, biorąc pod uwagę, że taryfa podobno działała od 13 marca. Nie mówiąc już o tym, że wielu, którzy to kupili i tak będzie zmuszonych skontaktować się z linią ze względu na zmiany rozkładowe itp. Tak więc luz ;)


Ostatnio edytowany przez monroe, 18 Mar 2020 09:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 18 Mar 2020 09:31 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Stara zasada z dobrych czasów jak EF były jeszcze spotykane mówi.
1. Nie dzwonimy do linii jak EF jeszcze zyje
2. Czekamy cierpliwie na pierwszego ktory poleci i zda relację
3. Szukamy dolotów ale nie kupujemy chyba ze flex
4. Delektujemy się wizją szampana na 10tys metrów ;)
5. Palcem po google maps planujemy co bedziemy zwiedzać. Endorfiny +1000 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Yvonne lubi ten post.
 
      
#244 PostWysłany: 18 Mar 2020 09:37 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Pierwszy leci @Monroe ? Czy ktoś wcześniej się wybiera ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 18 Mar 2020 09:54 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 72
Loty: 97
Kilometry: 162 900
My lecimy (?) 19.06. Trochę za wcześnie; pewnie nie polecimy z powodu koronawirusa. Chciałem zmodyfikować termin, ale na stronie Delty cały czas pojawia się komunikat: "Oh no! We're sorry, but we are unable to process this request online. Please contact Delta Reservations at 1-800-221-1212 for assistance. For non-U.S. based customers, please call Delta Reservations for your country.".

Na infolinię raczej nie będę dzwonił:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 18 Mar 2020 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Spróbuj przez aplikację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 18 Mar 2020 10:18 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Ja tez miałem problemy z wyborem miejsc. W koncu udał się taki układ. Nie byłem w stanie posadzić jednego dziecka obok nas, bez względu na wybor miejsc jedno zawsze musialo byc osobno. Chyba system wie, ze jest upierdliwe podczas lotów ;)Image


Ostatnio edytowany przez brzemia, 18 Mar 2020 12:40, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#248 PostWysłany: 18 Mar 2020 11:30 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2748
złoty
https://travelingformiles.com/how-im-ea ... s-i-think/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#249 PostWysłany: 18 Mar 2020 13:27 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
Dzięki za linka - idąc tym torem, jeśli ktoś ma (jak ja) w każdą stronę:
- dwa segmenty AF (oba powyżej 600 mil)
- jeden segment DL (poniżej 3000 mil)
to powinien dostać 680 punktów za to jedno RT, co samo z siebie da Silvera (potrzebne 400 tier points) :)

AF BUD-CDG w J - 200 tier points w VS
AF CDG-JFK w I - 100 tier points w VS
DL JFK-SJU w J - 40 tier points w VS
DL SJU-JFK w J - 40 tier points w VS
AF JFK-CDG w I - 100 tier points w VS
AF CDG-BUD w J - 200 tier points w VS

Czyli gdyby startować z poziomu Silver, to to jedno RT powinno dać Golda (wg informacji z linku, mając Silver trzeba dociułać 600 punktów w ciągu roku). Pytanie nasuwa się samo - może ktoś ma Golda VS i byłby chętny ofiarować Silver? :D :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 18 Mar 2020 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Na wszelki wypadek, zwracam uwagę na jeden z komentarzy pod artykułem (nie wiem, czy to prawda i czy nie ma też innych ewentualnych wyłączeń):

"You won’t get any Virgin points for the legs operated by KLM (but booked with AF)".

Akurat do @aeonflux się to nie odnosi, ale prawdopodobnie niektórzy z Was mają też loty KL. Myślę, że warto poszperać (np. w https://www.flyertalk.com/forum/mileage-run-discussion/2012851-prem-fare-gone-af-kl-dl-vs-bud-us-750-r-t.html, bo tam ludzie też rozważają "gdzie to wrzucić"?)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
aeonflux uważa post za pomocny.
 
      
#251 PostWysłany: 19 Mar 2020 01:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@tropikey
To generalnie "mój przypadek" - stock AF 057, TAM: KL+KL+DL, POWRÓT: DL+DL+KL.
Co ciekawe po zmianie w jedną stronę mam klasę J na każdym locie, powrót 2 x I oraz ostatni odcinek J co wg wheretocredit teoretycznie daje mi aż 34 600 mil w Virgin Atlantic (wcześniej było 10 000 mniej) --> LINK

Pomijam fakt, że wg systemu AF/KL za tę podróż powinienem dostać tylko 1722 mil do FB (dziwne bo wg wheretocredit ponad 10 000) i 102 xp do silvera. Obserwowałem ten wątek na FT, jak wielu tutaj już od kilku dni, ale nie mogę znaleźć tego co napisałeś. Patrząc na warunki Virgin Atlantic Flying Club też nie widziałem takiego zastrzeżenia ale przyznaję, że się nie znam :) Swoją drogą zdecydowanie lepiej mieć klasę J w programie VA.

To oczywiście rozważania czysto teoretyczne, biorąc pod uwagę, że bilet mam na 11 czerwca i zaczynam myśleć, że to jednak za wcześnie jeśli chodzi o Covid-19, ale może przy okazji takie osoby jak ja, które nie latają w C i nie są biegłe w zbieraniu mil, czegoś się nauczą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 19 Mar 2020 08:26 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 72
Loty: 97
Kilometry: 162 900
Garmond napisał(a):
Spróbuj przez aplikację.
Dzięki za info, ale nie działa. Komunikat jest inny, ale cały czas brak możliwości zmiany. Udało się może komuś zmienić daty w aplikacji Delty? To jest dość uciążliwe. Trzeba wskazać dokładne daty wszystkich nowych lotów (a jest tych lotów kilka), w związku z czym nie wiem, czy komunikat od braku możliwości przeniesienia na wybrane daty jest prawdziwy (w co wątpię, bo na Matrix jest dostępność), czy też możliwość zmiany jest po prostu zablokowana odgórnie w przypadku "promocyjnych" rezerwacji. A może jest to kolejny błąd Delty...
Próbowałem przenieść też jedynie pierwszy lot (BUD - MIA) i nie udało się na żaden z terminów poprzedzających drugi lot (MIA - STT).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 19 Mar 2020 09:46 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
aeonflux napisał(a):
Dzięki za linka - idąc tym torem, jeśli ktoś ma (jak ja) w każdą stronę:
- dwa segmenty AF (oba powyżej 600 mil)
- jeden segment DL (poniżej 3000 mil)
to powinien dostać 680 punktów za to jedno RT, co samo z siebie da Silvera (potrzebne 400 tier points) :)

AF BUD-CDG w J - 200 tier points w VS
AF CDG-JFK w I - 100 tier points w VS
DL JFK-SJU w J - 40 tier points w VS
DL SJU-JFK w J - 40 tier points w VS
AF JFK-CDG w I - 100 tier points w VS
AF CDG-BUD w J - 200 tier points w VS

Czyli gdyby startować z poziomu Silver, to to jedno RT powinno dać Golda (wg informacji z linku, mając Silver trzeba dociułać 600 punktów w ciągu roku). :D :D

Jak że mam identyczny układ lotów a jestem zielony w tych kwestiach i mówiąc najprościej nie wiem co mi to daje to podpytam - czy dzięki temu mogę mieć tańsze bilety w AF/KL?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 19 Mar 2020 09:58 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 325
Oszukani napisał(a):
Mam taką prośbę o nie grzebanie w rezerwacjach :) za chwilę ktoś sobie tak namiesza, że jedyną opcją pozostanie zadzwonić do linii. Na FT już ktoś pisze o dzwonieniu bo kupił bilet na za 8 dni. Cieszmy, się z biletów w biznesie za 2-3k, nawet jeśli jak ja, macie odcinek w A380 AF :)


Hej. Co to jest FT ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 19 Mar 2020 10:00 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
@Wintermute - Nie wiem co rozumiesz przez "tańsze bilety" - mowa jest o możliwości zdobycia statusu w liniach Virgin Atlantic. Kliknij w link od @Tulio i dowiedz się więcej.

Z tego co pokazuje mi AF, zaliczając u nich mile za te loty, szału nie będzie - stąd pomysł nabicia mil w VS.
W mailu widzę: 1 500 Mil (bilet) + 120 XP
Po zalogowaniu do rezerwacji widzę: Liczba Mil Flying Blue: 1053 + Liczba punktów XP: 120

@janeczek FlyerTalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 19 Mar 2020 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Za status zniżek na bilety lotnicze nie ma
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 19 Mar 2020 10:13 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
@aeonflux zgadza się ale to są mile tylko za BUD-CDG-BUD. Gdyby wrzucić całość do Flying Blue to będzie 17288. To pewnie mniej korzystna opcja ale nie zanosi się raczej żebym miał korzystać z usług VS.
O ile oczywiście ten deal przeżyje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 19 Mar 2020 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@Wintermute
Z ciekawości jaką masz prognozę w systemie AF/KL jeśli chodzi o mile do FB?
Mnie pokazuje tylko 1700 z hakiem, chociaż jak pisałem wyżej powinno być dużo więcej... :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 19 Mar 2020 12:21 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
@monroe

Nie będzie ich więcej jeśli bilet jest na numerach KL lub AF - kalkulacja jest prawidłowa. W FB mile premiowe liczą się od wydanych EUR na bilet a nie dystansu. Pisałem wyżej, w takim wypadku lepiej naliczyć taki bilet do DL lub innego programu, chyba, że ktoś planuje zdobycie / odnowienie statusu w FB (XP liczą się od klasy lotu/trasy, bez względu faktyczny koszt biletu).
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#260 PostWysłany: 19 Mar 2020 12:25 

Rejestracja: 19 Cze 2015
Posty: 74
Loty: 324
Kilometry: 659 325
W AF/KL jest chyba teraz tak że za każde 1Eur wydane dostajemy 4 mile na basic level lub 6 na Silver. Wiec ilość mil zależy od ceny jaką zapłaciliście za bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 716 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group