Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Do Chin bez wizy:
- BJS i PVG 144h
- nie można opuszczać miasta transferowego
- na lotnisku trzeba udokumentować swoją dalszą podróż do kraju trzeciego
- możemy zmieniać lotniska w obrębie danego miasta
- podróż nie musi być na jednym bilecie
Wyjątki:
- możemy opuścić miasto tranzytowe np. koleją (potwierdzone wcześniej na bilecie) ale w ciągu 24h od lądowania musimy opuścić granicę Chin np udać się do HKG.
- możliwy jest transfer bez wizy tylko w jednym mieście w Chinach przykład:
Po przylocie do PVG w ciągu 144h wylatujemy BEZPOŚREDNIO poza granicę Chin do kraju trzeciego, nie ma możliwości żeby po odbytym stopoverze polecieć sobie do NRT przez np. BJS.
- możliwy jest transfer przez kilka lotnisk w Chinach ale wtedy musimy opuścić kraj w ciągu 24h
Przykład: WAW-(BJS-PVG)-NRT od przylotu do BJS i wylotu z PVG nie może minąć więcej niż 24h gdyż oba lotniska są w Chinach
- transfer bez wizy jest możliwy w dwie strony np. WAW-PVG 144h- NRT - PVG 144h - WAW
Chińczycy znajdą dobrze te przepisy. Nie ma możliwości wydłużenia tranzytu nawet o godz. Umieją liczyć i jeżeli przekroczycie czas tranzytu będziecie zmuszeni opuścić Chiny. Najczęściej każą kupić bilet do HKG. Błagania nie pomogą.

Krótka instrukcja jak zdobyć wizę
bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620?start=500#p1067859

Dzięki @macq91 @apocalipse


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
#461 PostWysłany: 29 Gru 2017 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
-- 29 Gru 2017 16:00 --

samaki9 napisał(a):
Moim zdaniem też nie przejdzie...podałem Tobie przykład z Berlinem i Warszawą , ale widzę ,że nie zrozumiałem tego porównania.
ps. Mnie na odprawie w Warszawie QA nie wpuściliby już na lot Warszawa-Doha gdybym nie pokazał dalszego planu podrózy bez chińskiej wizy.



a jednak przeszło :)

bez problemu spędziłem 4 dni w Szanghaju... nikt nie zapytał o wizę widząc moje dokumenty podróży :)

-- 29 Gru 2017 16:02 --

tropikey napisał(a):
No to jesteś krok do przodu :)
Oby tylko urzędnik na granicy nie miał innego zdania (nie sugeruję, że tak musi być). Najlepiej by było, gdybyś miał jakiś kwit z ambasady, ale podejrzewam, że nie byliby skłonni do wydania czegoś takiego.
A jak już szczęśliwie wrócisz z Chin, potwierdź, że nie było kłopotów - będzie wskazówka na przyszłość.
Miłej podróży :)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka




a jednak przeszło :)

bez problemu spędziłem 4 dni w Szanghaju... nikt nie zapytał o wizę widząc moje dokumenty podróży :)

-- 29 Gru 2017 16:55 --

macq91 napisał(a):
@RKS1926 jak zdecydujesz się lecieć bez wizy to daj nam znać jak było. Rozwieje to wiele wątpliwości. Ale jak już pisałem, szanse, że dotrzesz do Chin są niewielkie.


Wpuścili bez problemu ... zwiedziłem i wyleciałem :)
Nie potrzebna ta cała panika była :)
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
smieci uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#462 PostWysłany: 29 Gru 2017 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
I to jest konkret. Teraz pozostaje sprawdzić na locie CDG-PEK-AMS i będzie wszystko jasne. Tylko czy się znajdzie śmiałek...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#463 PostWysłany: 29 Gru 2017 20:22 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Zrzutka po piątaku i może ktoś poleci.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#464 PostWysłany: 31 Gru 2017 05:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
monroe napisał(a):
[...]
Oficjalnie jest już 24/144h (szukaliśmy drogowskazów na stanowisko 72h ale już go nie ma). Co ciekawe (o tym nie wiedziałem) jako że lot poza Chiny mamy po 20h od przylotu otrzymaliśmy pozwolenie do końca nastepnego dnia a nie "sztywne" 144h. Wcześniej również wbijali z terminem wylotu z Chin na podstawie biletu czy standardowo 72h?
[...]

W 2015 i 2016 w PEK w ramach TWOV liczyli 72h od godziny 0.01 po przyjezdzie. Informacje na podstawie relacji oraz wlasnych doswiadczen.

RKS1926 napisał(a):
a jednak przeszło :)
bez problemu spędziłem 4 dni w Szanghaju... nikt nie zapytał o wizę widząc moje dokumenty podróży :)
Wpuścili bez problemu ... zwiedziłem i wyleciałem :)
Nie potrzebna ta cała panika była :)

W istocie niepotrzebna.
Ale to forum istnieje tez po to, zeby sie dopytac i rozwiac wszelkie watpliwosci (chociaz tobie udalo sie dopiero na miejscu ;)
Gratulacje z okazji udanej wycieczki i dzieki za info.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#465 PostWysłany: 31 Gru 2017 07:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
p.wl napisał(a):
W 2015 i 2016 w PEK w ramach TWOV liczyli 72h od godziny 0.01 po przyjezdzie. Informacje na podstawie relacji oraz wlasnych doswiadczen.


Miałeś w paszporcie pozwolenie na pobyt dokładnie 72h mimo, że bilet poza Chiny był np. po 24h od przylotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#466 PostWysłany: 31 Gru 2017 07:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@monroe, miałem pozwolenie na pobyt 72h liczone od godziny 0.01 1. dnia po dniu przylotu, a że przylecieliśmy o 5 rano... to dozwolony pobyt był oczywiście dłuższy.
Na bilecie czas pomiędzy lądowaniem a wylotem z PEK był około 78h, już nie pamiętam dokładnie. Nie było problemu ani stresu, gdyż znaliśmy reguły TWOV przed podróżą.

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#467 PostWysłany: 31 Gru 2017 07:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
To ciekawe, że ja miałem jednak inaczej. Zmieniły się zasady?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#468 PostWysłany: 31 Gru 2017 08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Mogły się zmienić od 2016, choć słyszałem, że wciąż liczą czas TWOV od północy po przylocie, co oczywiście daje pełne 24h w dzień wylotu.
Czyli przylot dnia 1.1 rano, 144h liczone od godziny 0.01 dnia 2.1 = masz opuścić Chiny do końca 6. dnia pobytu = przed godziną 23.59 dnia 7.1.
Czy tobie liczono czas TWOV od godziny przylotu, a nie od północy dnia następnego?

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#469 PostWysłany: 31 Gru 2017 08:48 

monroe napisał(a):
To ciekawe, że ja miałem jednak inaczej. Zmieniły się zasady?
Inaczej liczą 24h tranzyt, a inaczej 72/144h.
Góra
 PM off  
      
#470 PostWysłany: 31 Gru 2017 18:07 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
Sporo się zmieniło ostatnio. Niby detale ale czasami bardzo ważne.
W CAN nie było nigdy problemu a teraz wizy 24h nie dostaniesz.
Możesz tam co najwyżej przylecieć z PEK i udać się dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#471 PostWysłany: 01 Sty 2018 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Czytałem wiki i mam dalej wątpliwości :? a wyszukiwanie w temacie nie daje pełnej odpowiedzi.

Przylatuję do SZX SHENZHEN chcę promem lub komunikacją miejską (jest tam pociąg?) dostać się do Macau lub Hong Kongu.

Obowiązuje mnie tranzyt 24h czy 72h?
Muszę mieć wcześniej zakupiony bilet i wydrukowany na "metro" lub prom?
Czy ktoś już realizował taki przejazd?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#472 PostWysłany: 01 Sty 2018 19:12 

Do HKG możesz się dostać busem, albo promem.
Niestety, musisz mieć normalną wizę, bo na 24h Stay Permit, ani na 72h wizę tranzytową się nie łapiesz.
Góra
 PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#473 PostWysłany: 01 Sty 2018 21:07 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@mashacra wiza tranzytowa to tylko przy lotach. Jak dostać sie do Hong Kongu sprawdź temat o dojeździe z Kantonu do HK


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#474 PostWysłany: 01 Sty 2018 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
@kloose84 @michzak to w takim razie do jakiej sytuacji stosuje się zapis z WIKI?
Cytuj:
Wyjątki:
- możemy opuścić miasto tranzytowe np. koleją (potwierdzone wcześniej na bilecie) ale w ciągu 24h od lądowania musimy opuścić granicę Chin np udać się do HKG.


Nawet @jasiub pisał o możliwości wybrania innego środka transportu
bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620&p=826285#p826285

Czy tylko Kanton/Guangzhou ma możliwość wybrania innego środka transportu?

Za MSZ
Cytuj:
Obywatele polscy udający się do Chin muszą mieć ważną wizę pobytową lub tranzytową. Osoby oczekujące na lotnisku na międzynarodowe połączenia lotnicze nie dłużej niż 24 godziny mogą opuścić lotnisko na podstawie krótkotrwałego zezwolenia uzyskiwanego bezpośrednio przy odprawie paszportowej. Wyjątek stanowią międzynarodowe lotniska w miastach: Pekin, Szanghaj, Kanton (Guangzhou), Shenzhen, Chengdu, Chongqing, Dalian, Shenyang, Hangzhou, Guilin, Kunming, Xi’an i Xiamen, gdzie władze chińskie wydłużyły okres ważności zezwolenia na tranzyt do 72 godzin (jednak bez prawa opuszczania obszaru administracyjnego danego miasta) [i tu pojawiają się wątpliwości]. Lista miast jest stale rozszerzana, zwłaszcza o miejscowości turystyczne i centra biznesowe, należy sprawdzić to przed wyjazdem. Loty do Hongkongu, Makao i Tajwanu traktowane są jako loty międzynarodowe.

30 stycznia 2016 r. władze chińskie wprowadziły prawo do 6-dniowego (max.144 godz.) pobytu bez obowiązku posiadania wizy dla cudzoziemców podróżujących tranzytem drogą lotniczą przez 4 międzynarodowe porty lotnicze: w Szanghaju (Hongqiao International Airport i Pudong International Airport), w stolicy prowincji Jiangsu, Nankinie (Nanjing Lukou Airport) oraz w stolicy prowincji Zhejiang, Hangzhou (Hangzhou Xiaoshan Airport). W tym czasie istnieje możliwość poruszania się w obrębie trzech wyznaczonych obszarów administracyjnych Chin tj. miasta Szanghaj, prowincji Jiangsu oraz prowincji Zhejiang jednakże bez możliwości przemieszczania się poza ich granice. Cudzoziemcy podróżujący tranzytem przez wyznaczone porty lotnicze, posiadając paszport oraz bilet na dalszy odcinek podróży, mogą ubiegać się na lotnisku, w wyznaczonym specjalnie do tego miejscu, o prawo do opuszczenia lotniska na czas odpowiednio do 144 lub 72 godzin / 6 lub 3 dni, z obowiązkiem powrotu na wyznaczony lot.

Wyjazd z terytorium Chin kontynentalnych do Specjalnej Strefy Administracyjnej Hongkongu i/lub Makao traktowany jest jako opuszczenie granic ChRL i automatycznie anuluje ważność posiadanej wizy jednokrotnej. Planując podróż do tych miejsc, należy pamiętać, aby w chińskich urzędach konsularnych ubiegać się o wizę dwu- lub wielokrotną. Wizę na wjazd do Chin kontynentalnych z Hongkongu lub z Makao można uzyskać w działających tam biurach łącznikowych centralnych władz ChRL, a także za pośrednictwem agencji turystycznej China Travel Service. Jedynie w wyjątkowych sytuacjach wizę można uzyskać na lotnisku.
Pobyt na terytorium ChRL bez ważnej wizy (przedłużenie okresu pobytu poza termin ważności wizy) karany jest grzywną w wysokości ok. 500 CNY za każdy dzień pobytu bez ważnej wizy oraz pozbawieniem wolności. Paszport natomiast powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy ponad termin upływu ważności chińskiej wizy. Władze chińskie często nie informują turystów o zamknięciu niektórych lądowych przejść granicznych na czas świąt narodowych, co wielokrotnie już powodowało duże utrudnienia formalne dla planujących opuszczenie w tym czasie terytorium ChRL. Od turystów indywidualnych chińskie urzędy konsularne mogą wymagać okazania biletu powrotnego. Nie ma obowiązku posiadania określonej kwoty pieniędzy na każdy dzień pobytu. Przedłużenia ważności wizy można dokonać jedynie w dużych miastach w Biurach Bezpieczeństwa Publicznego, tzw. gonganju (w Wydziałach Kontroli Ruchu Osobowego Cudzoziemców). Procedura przedłużania ważności wizy trwa zwykle 7 dni roboczych, co należy uwzględnić w planach podróży.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#475 PostWysłany: 01 Sty 2018 22:50 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Shenzen stanowi jedno z miast, w których nie obowiązuje 24h free transit ( https://www.travelchinaguide.com/embass ... intro2.htm ) ,ale gdybyś z Shenzen wyleciał to masz bezpłatny landing permit na 144h.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#476 PostWysłany: 01 Sty 2018 23:10 

@mashacra - piszę o tym (Twoim) konkretnym wypadku. W innych przypadkach, masz możliwość wyboru innego środka transportu.
Cytuj:
[Visa Information] China (People's Rep.) (CN)
- Transit without visa (TWOV) is not possible at Fuzhou
(FOC), Mudanjiang (MDG), Shenzhen (SZX) and Yanji (YNJ).

A żeby się załapać na 72h Visa-free Transit (144h od pewnego czasu), musisz mieć bilet na dalszy lot do kraju trzeciego.
Góra
 PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#477 PostWysłany: 02 Sty 2018 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
mashacra napisał(a):
Czytałem wiki i mam dalej wątpliwości :? a wyszukiwanie w temacie nie daje pełnej odpowiedzi.

Przylatuję do SZX SHENZHEN chcę promem lub komunikacją miejską (jest tam pociąg?) dostać się do Macau lub Hong Kongu.

Muszę mieć wcześniej zakupiony bilet i wydrukowany na "metro" lub prom?


Turbojet i nie musisz kupowac wczesniej.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#478 PostWysłany: 03 Sty 2018 22:33 

Rejestracja: 28 Gru 2017
Posty: 4
Hej :)

Znowu ja!
Przypominam sytuację: 7 stycznia lecę do Australii. Trasa lotu: Warszawa-Kijów-Pekin-Szanghaj-Melbourne i pytałam, czy łapię się na 24 TWOV.
Jak już myślałam, że wszystko ok, to naszła mnie jeszcze jedna mała wątpliwość: czy jeśli w Pekinie zmieniam linie (co wiąże się z odebraniem oraz ponownym nadaniem bagażu, nawet jeśli to ten sam terminal), to nadal wszystko jest ok? ;)

Mam nadzieję, że po prostu trochę zaczynam panikować ze względu na niedaleki wylot.
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#479 PostWysłany: 03 Sty 2018 22:36 

Wszystko jest ok.
Góra
 PM off
grabs lubi ten post.
 
      
#480 PostWysłany: 04 Sty 2018 00:59 

Rejestracja: 27 Lut 2016
Posty: 22
Loty: 50
Kilometry: 123 997
Naczytałam się na temat "trzeciego regionu", bezwizowych tranzytów 24h, 72h, ale niestety nigdzie nie znalazłam informacji czy na taki tranzyt potrzebuję wyrabiać wizę. Oczywiście dodam że planuję wyskoczyć na miasto podczas drugiej przesiadki.

Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 132.51 KiB | Obejrzany 1335 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 48  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group