Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Do Chin bez wizy:
- BJS i PVG 144h
- nie można opuszczać miasta transferowego
- na lotnisku trzeba udokumentować swoją dalszą podróż do kraju trzeciego
- możemy zmieniać lotniska w obrębie danego miasta
- podróż nie musi być na jednym bilecie
Wyjątki:
- możemy opuścić miasto tranzytowe np. koleją (potwierdzone wcześniej na bilecie) ale w ciągu 24h od lądowania musimy opuścić granicę Chin np udać się do HKG.
- możliwy jest transfer bez wizy tylko w jednym mieście w Chinach przykład:
Po przylocie do PVG w ciągu 144h wylatujemy BEZPOŚREDNIO poza granicę Chin do kraju trzeciego, nie ma możliwości żeby po odbytym stopoverze polecieć sobie do NRT przez np. BJS.
- możliwy jest transfer przez kilka lotnisk w Chinach ale wtedy musimy opuścić kraj w ciągu 24h
Przykład: WAW-(BJS-PVG)-NRT od przylotu do BJS i wylotu z PVG nie może minąć więcej niż 24h gdyż oba lotniska są w Chinach
- transfer bez wizy jest możliwy w dwie strony np. WAW-PVG 144h- NRT - PVG 144h - WAW
Chińczycy znajdą dobrze te przepisy. Nie ma możliwości wydłużenia tranzytu nawet o godz. Umieją liczyć i jeżeli przekroczycie czas tranzytu będziecie zmuszeni opuścić Chiny. Najczęściej każą kupić bilet do HKG. Błagania nie pomogą.

Krótka instrukcja jak zdobyć wizę
bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620?start=500#p1067859

Dzięki @macq91 @apocalipse


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 11 Gru 2017 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Trzaskacie masę postów, które niewiele wnoszą do tematu bo oparte są na domysłach i interpretacjach czynionych przez Was.

Nie widziałem wpisu nikogo komu odmówiono wjazdu na podstawie bezwizowego tranzytu 144h z powodu przylotu z państwa A i wylotu do państwa B jakiekolwiek by to nie były państwa.

Proponuję wrócić do tematu jak taka sytuacja będzie miała miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#442 PostWysłany: 11 Gru 2017 19:38 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
O cofkach na granicy nikt się nie pochwali. Na tym forum gdzieś jest tylko jedno sprzed lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#443 PostWysłany: 11 Gru 2017 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Niech więc redakcja F4F zajmie się tematem i wystosuje jakieś oficjalne pismo do Ambasady Chin w PL, w końcu za coś im płacimy klikając w bannery na głównej, co nie? ;) :D

@JIK
Tyś jest ogarnięty. Strzelisz do tego artykuł na głównej, przy okazji jakieś bilety do Szanghaju zamieścisz i wszyscy będziemy wiedzieli jak to jest ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
smieci lubi ten post.
smieci uważa post za pomocny.
 
      
#444 PostWysłany: 11 Gru 2017 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Spełnisz wymagania dla 144-godzinnego TWOV, jeśli lecisz do iz następujących lotnisk: Hangzhou (HGH), Shanghai Hongqiao (SHA), Shanghai Pudong (PVG) i Nanjing Lukou (NKG).

Aby uzyskać to zwolnienie, musisz przestrzegać następujących zasad:

1. Musisz być w drodze do kraju trzeciego (nie możesz wrócić do kraju, z którego właśnie przyszedłeś);
2. Możesz wejść / opuścić Chiny z któregokolwiek z tych czterech lotnisk;

3. Twoje loty mogą odbywać się z różnymi liniami lotniczymi i różnymi biletami;

4. Twoje loty nie mogą przejeżdżać przez żadne inne chińskie lotnisko;

5. Możesz podróżować po Szanghaju i prowincjach Jiangsu i Zhejiang podczas tych 144 godzin;

6. Zliczanie 144 godzin rozpoczyna się o godzinie 00:00 w dniu następującym po dniu wjazdu;

7. Musisz posiadać paszport jednego z 52 zatwierdzonych krajów:

a) Kraje Schengen: Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja i Szwajcaria;

b) 14 innych krajów europejskich: Rosja, Zjednoczone Królestwo, Irlandia, Cypr, Bułgaria, Białoruś, Rumunia, Ukraina, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Macedonia (FYROM) i Albania;

c) Kraje amerykańskie: USA, Kanada, Brazylia, Meksyk, Argentyna i Chile;

d) Australia i Nowa Zelandia;

e) Kraje azjatyckie: Korea, Japonia, Singapur, Brunei, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Katar.
Transit Without Visa (TWOV) in China
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off
smieci lubi ten post.
smieci uważa post za pomocny.
 
      
#445 PostWysłany: 18 Gru 2017 21:55 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 213
Kilometry: 626 131
Cześć,
Chciałem się poradzić czy z waszej wiedzy/posiadanych przez Was informacji,czy przy poniższym przykładzie, czy kwalifikuje się on do free 24hr TWOV w CAN.
1) AKL 11:00 PM - CAN 06:00 AM(+1) 
Connection 7h 00m
2) CAN 01:00 PM - PEK 04:15 PM(+1)
Connection 08h 15m
3) PEK 00:30 AM - AMS 05:10 AM(+2)
Connection 4h 35min
4) AMS 09:45 AM - WAW 11:30 AM(+2)
Od wylądowania w CAN do wylotu z PEK jest 18h 30min.
Wszystko na jednym PNR. Pierwsze 3 segmenty CZ, ostatni KL.
Podróż z bagażem rejestrowanym. Brak chęci opuszczania lotniska/wychodzenia "na miasto".
Dzięki z góry za wszelkie wskazówki.
Marcin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#446 PostWysłany: 18 Gru 2017 22:31 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
Mogę Ci wyliczyć jak podasz konkretnie godz/daty z biletów na PW.
Można się "machnąć" w wyliczeniu jak zmieniasz strefy czasowe na wizie 24h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#447 PostWysłany: 18 Gru 2017 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Przecież w Chinach jest jedna strefa czasowa.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#448 PostWysłany: 18 Gru 2017 23:03 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 213
Kilometry: 626 131
Cześć,
Wszystkie czasy, które podałem, podałem w czasach lokalnych. Liczba "(+1)" lub "(+2)", która mogła zmylić - oznacza lądowanie/podróż kolejnego dnia, od daty wyjściowej(czyli wylotu z AKL).
Marcin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#449 PostWysłany: 18 Gru 2017 23:16 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
Ok, licz od oficjalnej godziny lądowania 24h do startu z PEK. Nie licz na liczenie od północy dnia następnego. Jak wszystko będzie ok na biletach (latałem na różnych) to nie będzie problemu. Ten może być jak trafisz na opóźnienia w lotach. Miałem tak 2 razy na styk - 15 i 20 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#450 PostWysłany: 19 Gru 2017 00:19 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 213
Kilometry: 626 131
Chyba jednak nie jest tak różowo i na trasie AKL - CAN - PEK - AMS nie przysługuje 24hr Free TWOV.
Tutaj cytat z Wikipedii:
https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_policy_of_China
"Guangzhou Baiyun International Airport: The airport does not allow multi-stop transit for passengers whose first (or only) transit point in Mainland China is Guangzhou. They are also not permitted to leave the sterile transit area if they are not eligible for the 72-hour stay program. Multi-stop transit is only permitted for passengers whose first transit point in Mainland China is Beijing Capital International Airport and arriving directly from Beijing. These passengers must depart Guangzhou on an international flight."

Dlatego też chyba w przypadku mojego połączenia Free 24h TWOV nie obowiązuje...
Marcin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 19 Gru 2017 07:20 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
Faktycznie. Ograniczenie weszło kilka tygodni temu.
Wiza 24h tylko jeżeli pierwszym lotniskiem w Chinach jest Pekin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#452 PostWysłany: 21 Gru 2017 18:16 

Rejestracja: 01 Lut 2014
Posty: 11
Loty: 31
Kilometry: 76 871
Ponieważ w ciągu ostatnich 3 tygodni dwa razy przeszedłem procedurę ubiegania się o wizę 72h na lotnisku w Pekinie, to sprzedam dwie porady:

1. Na lotnisku w Pekinie nie stawajcie w kolejce po 24-godzinną wizę tranzytową, tylko idźcie dalej, do osobnego stanowiska zajmującego się wizami 72-godzinnymi (brak na lotnisku drogowskazów, które wskazują drogę do odpowiedniego stanowiska)
2. Przygotujcie się na długą kolejkę. Za pierwszym razem samo stanie w kolejce zajęło mi trzy godziny, za drugim razem dwie. Moje przyloty były stosunkowo wczesne (4:30 lokalnego czasu), a kiedy stawałem w kolejce, to była ona stosunkowo krótka. Kiedy odchodziłem od stanowiska z przyznaną wizą, to kolejka ciągnęła się przez spory kawałek terminala. Chińczycy pracują bardzo powoli. Jedną osobę potrafią "przerabiać" kilkanaście minut. Zazwyczaj do godziny 7:00 na stanowisku pracuje tylko jedna osoba, co dodatkowo przedłuża całą procedurę. Dochodziło do sytuacji gdzie niektórzy podróżni błagali, aby ktoś ich przepuścił, bo "czeka na nich opłacony kierowca, który ma ich zabrać na Wielki Mur". Powodowało to dodatkowe kłótnie i napięcie wśród stojących w kolejce.
3. Radzę mieć ze sobą własny długopis, aby stojąc w kolejce wypełnić na spokojnie wszystkie papiery. Do przyznania wizy trzeba mieć wypełnione: kartę przylotu "arrival card", kartę wylotu "departure card" i specjalny wniosek o przyznanie wizy. Arrival card leżą porozrzucane po całym terminalu. Departure card są zazwyczaj schowane po lewej stronie "półki" z wnioskami w głównym holu. Natomiast o wniosek o przyznanie wizy trzeba się upomnieć przy stanowisku wizowym, omijając kolejkę. Czasami mają te wnioski na wierzchu, ale zazwyczaj są schowane.
4. Oprócz paszportu trzeba okazać boarding pass na kolejny lot lub wydrukowane potwierdzenie rezerwacji na kolejny lot poza Chiny (jeśli planujemy ponownie się check-inować w Chinach i nie mamy jeszcze boarding passa).
5. Po szczęśliwym przyznaniu wizy udajemy się do następnej kolejki odprawy paszportowo-wizowej. Ona już idzie dużo sprawniej.
6. Jeśli nadawaliście bagaż tylko do Chin i utknęliście na kilka godzin w kolejce po wizę, to wasze bagaże powinny na was czekać na stanowisku lost&found. Obsługa lotniska pokieruje w odpowiednie miejsce.

Podsumowując - masakra. Chińczycy chwalą się tym 72-godzinnym tranzytem i zapraszają turystów, ale człowiek opuszcza lotnisko zmęczony i zmaltretowany chińską biurokracją.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#453 PostWysłany: 28 Gru 2017 13:21 

Rejestracja: 28 Gru 2017
Posty: 4
Cześć :)

Przede mną pierwszy długi lot z wieloma przesiadkami i niestety mam wątpliwości w kwestii Chin.

7 stycznia lecę do Australii. Trasa lotu: Warszawa-Kijów-Pekin-Szanghaj-Melbourne.
Znalazłam informację, że do 24h mogę przebywać w Chinach bez wizy. Czy jest to prawda? Dodam, że w ogóle nie interesuje mnie opuszczanie lotniska, a w Chinach łącznie nie będę dłużej niż 24h.

Oczywiście znalazłam info, mówiące, że w czasie 24h mogę mieć multiple stops in China i wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że zechciałam to potwierdzić - z panią konsul z ambasady oraz lotniskiem w Pekinie. Żadne z nich nie wie nic o 24h free wizie, tylko i wyłącznie 72h.

Czy zostając na lotnisku muszę w ogóle ubiegać się o jakąkolwiek wizę?
Jeżeli tak, czy w Pekinie mam możliwość uzyskania 24wizy, nawet jeżeli teraz wprowadzili 72h?

Będę bardzo wdzięczna za informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 28 Gru 2017 21:07 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
Na dzisiaj z wszelkich informacji (nie do końca potwierdzonych) wynika że wizy 24h wydawane są tylko w PEK.
Wylicz dokładnie godziny od planowego lądowania w PEK do startu z CAN.
To lot krajowy więc wizę musisz mieć.
http://en.bcia.com.cn/guide/transfer_i_d.shtml
Nawet jak Twój lot z CAN opóźni się kontrolę paszportową musisz przejść przed upływem 24h (co do minuty).
Bez tego mandat który kosztuje tyle samo co normalne wyrobienie wizy.
Dodatkowo będziesz miał problemy z ponownym wyrobieniem wizy/przyjazdem.
Góra
 Profil Relacje PM off
grabs lubi ten post.
grabs uważa post za pomocny.
 
      
#455 PostWysłany: 28 Gru 2017 21:29 

Rejestracja: 28 Gru 2017
Posty: 4
greyg napisał(a):
Na dzisiaj z wszelkich informacji (nie do końca potwierdzonych) wynika że wizy 24h wydawane są tylko w PEK.
Wylicz dokładnie godziny od planowego lądowania w PEK do startu z CAN.
To lot krajowy więc wizę musisz mieć.
http://en.bcia.com.cn/guide/transfer_i_d.shtml
Nawet jak Twój lot z CAN opóźni się kontrolę paszportową musisz przejść przed upływem 24h (co do minuty).
Bez tego mandat który kosztuje tyle samo co normalne wyrobienie wizy.
Dodatkowo będziesz miał problemy z ponownym wyrobieniem wizy/przyjazdem.


Hej greyg,
Dzięki za odpowiedź!

Nie lecę przez CAN tylko PEK-PVG-MEL.
Przez wizę musisz mieć rozumiesz tę, po którą trzeba odstać swoje na lotnisku w Pekinie? Tj. 24h free transit?
Tak wynika ze wszystkich informacji, które znalazłam (https://www.travelchinaguide.com/embass ... 24hour.htm oraz https://www.flyertalk.com/forum/china/7 ... d-257.html powołujący się na TIMETIC).

Skontaktowałam się z panią z ambasady w Pekinie, tak naprawdę tylko po oficjalne potwierdzenie, jednak zupełnie "olała" moje zapytanie o 24 tranzyt, przedstawiła mi tylko 72h opcję, na którą wiem, że się nie łapię - i przez to trochę zaczęłam panikować. Ze wszystkich źródeł wynika, że to ona nie do końca jest na bieżąco z przepisami, a ja nie powinnam mieć problemów. Chyba, że coś rozumiem na opak?

Co do czasu na przesiadkę - między przylotem do Pekinu, a odlotem z Szanghaju mam 12h różnicy także spokojnie, natomiast we wszystkich źródłach jest napisane, że liczy się mimo wszystko czas planowego przylotu/odlotu, więc opóźnienia nie mają tu nic do rzeczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#456 PostWysłany: 28 Gru 2017 22:56 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
Akurat przerabiam CAN - stąd pomyłka. Niemniej mało istotna.
Wizę 24h otrzymasz na lotnisku w PEK. Ponieważ jest zmiana przepisów (n.p. w PEK jest już wiza 144h) śledź na bieżąco info. Ja bym jeszcze sprawdził w UIA dla pewności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 28 Gru 2017 23:32 

grabs napisał(a):
Cześć :)

Przede mną pierwszy długi lot z wieloma przesiadkami i niestety mam wątpliwości w kwestii Chin.

7 stycznia lecę do Australii. Trasa lotu: Warszawa-Kijów-Pekin-Szanghaj-Melbourne.
Znalazłam informację, że do 24h mogę przebywać w Chinach bez wizy. Czy jest to prawda? Dodam, że w ogóle nie interesuje mnie opuszczanie lotniska, a w Chinach łącznie nie będę dłużej niż 24h.

Od momentu lądowania, będziesz mieć 24h na opuszczenie terytorium Chin z tego samego, lub innego lotniska.
24h liczy się od czasu planowanego lądowania, do czasu planowanego wylotu.
I jest możliwe tylko jeśli pierwszy stop jest w PEK.

Nie ma to nic wspólnego z wizami 72h i 144h, bo one uprawniają tylko do przylotu/wylotu z tego samego lotniska, bez multistopów.
Góra
 PM off
grabs lubi ten post.
grabs uważa post za pomocny.
 
      
#458 PostWysłany: 28 Gru 2017 23:36 

Rejestracja: 28 Gru 2017
Posty: 4
Ok, bardzo Wam dziękuję.
Czyli wszystko powinno się udać, sprawdzę jeszcze z liniami.

Kurczę, trochę natomiast jestem zawiedziona poziomem informacji udzielanej przez osoby do tego upoważnione (tu ambasada)... Jak widać przepisy są ogólnodostępne i wiele osób jest z nimi na bieżąco.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#459 PostWysłany: 28 Gru 2017 23:40 

Bo to nie jest tak do końca traktowane jako wiza.
Bardziej jako pozwolenie na pobyt na terytorium Chińskim, więc może temu się nie dogadałyście ;)
Góra
 PM off
grabs lubi ten post.
grabs uważa post za pomocny.
 
      
#460 PostWysłany: 29 Gru 2017 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Info z dzisiaj - przylot do Pekinu na terminal 2. o godz. 10:10. Wszystkie formalności załatwiliśmy w 30 min. (wypełnienie prostych dokumentów do "tranzytu z możliwością opuszczenia lotniska", otrzymanie pozwolenia, kontrola paszportowa). Bardzo pomocni ludzie (przynajmniej w PEK T2) - jeden z urzędników chodził dookoła przyjezdnych i pomagał wypisywać dokumenty. Poszło szybko i sprawnie chociaż spodziewaliśmy się ogromnej kolejki (może po prostu mieliśmy szczęście).

Oficjalnie jest już 24/144h (szukaliśmy drogowskazów na stanowisko 72h ale już go nie ma). Co ciekawe (o tym nie wiedziałem) jako że lot poza Chiny mamy po 20h od przylotu otrzymaliśmy pozwolenie do końca nastepnego dnia a nie "sztywne" 144h. Wcześniej również wbijali z terminem wylotu z Chin na podstawie biletu czy standardowo 72h?

W WAW oraz SVO wszyscy znali zasady TIMATIC i nie było problemu z brakiem wizy (od razu prosili o pokazanie biletu poza Chiny).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 48  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group