Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 223 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#121 PostWysłany: 23 Gru 2017 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):
Potrzebuję aparatu kompaktowego do 400-500 zł, może być używany, byle sprawny.


Za nowy z dobrym zoomem musialbys troche dolozyc, ale moze tu cos znajdziesz:

Jaki tani aparat do 500 złotych? TOP-10

Uzywane znajdziesz na Ebay czy Allegro, ale ja nie kupowalbym aparatu bez gwarancji.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
#122 PostWysłany: 15 Sty 2018 00:01 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Pytanie jak w temacie. Czy warto dopłacić 2000zł do Sony a6300? Z głównych różnic, które ja wychwyciłem to w a6300 jest nagrywanie w 4k oraz ma lepszy autofokus.

Miałem Sony a6000 przez kilka miesięcy. Niestety zgubiłem. Uważam jednak, że był rewelacyjny.
Dlaczego zastanawiam się nad nowszym modelem? Mam dwójkę malutkich dzieci i oczywiście często je nagrywam. Telewizor mój nie obsługuje 4k jednak chciałbym, aby za 20 lata dzieci oglądały nagrane filmy w jak najlepszej jakości. Czy będzie jednak widać różnicę między filmem w full hd, a filmem w 4k za 20 lat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 15 Sty 2018 00:04 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
W temacie AF, zwłaszcza AF-C (co ważne przy ruchliwych dzieciakach) to przepaść. Poza tym aparat lepszy od poprzednika pod każdym względem.
Wątek do zamknięcia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 15 Sty 2018 03:10 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
kempin, tu masz wszystko o różnicach pomiędzy obydwoma aparatami:
https://fotoblogia.pl/8357,sony-a6300-b ... na-swiecie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 15 Sty 2018 03:32 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
imho kupujac obecnie a6300, placisz za efekt nowosci. cena wywalona w kosmos, za body z byle kitem ponad 4k.

bym zlozyl cos innego, np gx80, filmy 4k w zasadzie w cenie a6000
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 15 Sty 2018 08:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To nie jest nowość. Już jakiś czas temu pokazało się a6500.
Różnice auto wątku sam wyszukał, sam musi zdecydować czy są dla niego ważne. Jeśli finanse nie są ograniczeniem to wg mnie brać lepszy. Jeśli ma to być kosztem „zarżnięcia się” to tańszy, który ciagle jest bdb aparatem. Jeśli ma hyc video 4k jak najmniejszym kosztem to można faktycznie poszukać czegoś innego (ale trzeba by jeszcze porównać jakość filmów i działanie innych funkcji). Jeśli na razie nie masz na czym puszczać takich filmów to może nie warto się spinać specjalnie. Sporo tv 4k potrafi bardzo sprawnie wykonać upscaling. A za 20 lat to i to 4k może być słabą jakością.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#127 PostWysłany: 16 Sty 2018 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
kempin napisał(a):
Pytanie jak w temacie. Czy warto dopłacić 2000zł do Sony a6300? Z głównych różnic, które ja wychwyciłem to w a6300 jest nagrywanie w 4k oraz ma lepszy autofokus.

Miałem Sony a6000 przez kilka miesięcy. Niestety zgubiłem. Uważam jednak, że był rewelacyjny.
Dlaczego zastanawiam się nad nowszym modelem? Mam dwójkę malutkich dzieci i oczywiście często je nagrywam. Telewizor mój nie obsługuje 4k jednak chciałbym, aby za 20 lata dzieci oglądały nagrane filmy w jak najlepszej jakości. Czy będzie jednak widać różnicę między filmem w full hd, a filmem w 4k za 20 lat?

@kempin, kup to na co Cie stac, nawet starzy gorale nie wiedza, co bedzie za 20 lat. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#128 PostWysłany: 17 Sty 2018 01:47 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
Mam a6300 już rok. Genialna pucha, ale ma swoje słabości:

1. W 4k ma bardzo duży rolling shutter. Gwałtowne ruchy aparatem w podążaniu za ruchliwym dzieckiem spowodują nieprzyjemne pochylanie się obrazu. Wpisz na youtube, to będziesz widział o co chodzi. Można to usunąć w post lub unikać szybkich ruchów na boki.

2. Jakość FHD jest nieco gorsza niż w a6000. To prawdopodobnie tylko kwestia domyślnie mocniejszego wyostrzania w starszym modelu. FHD wygląda dobrze przy ujęciach z małą głębią ostrości. Jak będzie w kadrze dużo ostrych i kontrastowych krawędzi, to niestety widać bolączki tego trybu spowodowane pixel binningiem przy odczycie z sensora.

3. Drogie szkła, ale to niestety cały system E i jako posiadacz a6000 zapewne to wiesz ;)

A tak to same zalety w porównaniu do konkurencji w tym przedziale cenowym. Jak korzystasz z wizjera, to będziesz bardzo zadowolony, bo różnica między a6k i a6300 jest ogromna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#129 PostWysłany: 03 Maj 2018 09:59 

Rejestracja: 02 Maj 2018
Posty: 4
Jest spora szansa na A6700 w tym roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#130 PostWysłany: 03 Maj 2018 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nie wiem czy jest sens wydac tyle kasy za a6700 jak sie pojawi.
a6300 to porzadna maszyna i robi nawet fajne zdjecia.?
BTW warto zapoznac sie glebiej z odpowiednimi ustawieniami.
Probowalem robic zdjecia zorzy polarnych, ale wiekszosc mi sie nie udala.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#131 PostWysłany: 28 Maj 2018 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2629
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Pytanie laika... (bo to nie ja robię zdjęcia aparatem o którym mowa poniżej i raczej się na tym nie znam).
Czy osoba użytkująca na co dzień D7100 będzie zadowolona z jakości zdjęć i obsługi (wiem, jest inna) w A6300?
Warto przechodzić na tego bezlusterkowca z D7100, który wydaje się nam już za duży na podróże?

BTW
Jakby co to mam do sprzedania 4-letniego D7100 z kitowym obiektywem 18-105 w świetnym stanie o przebiegu ok. 63 000 zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Bezlusterkowce
#132 PostWysłany: 10 Cze 2018 21:52 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Ponieważ nikt się nie kwapi z odpowiedzią to postaram się trochę rozjaśnić. Miałem Canona lustrzankę z obiektywem 15-85 i wydawał mi się trochę za duży, szczególnie na motocyklu. Pierwszy błąd że pozbyłem się obiektywu, bo wchodząc w Canon M mogłem go wykorzystać, tylko że ja chciałem coś mniejszego, a sam obiektyw solidny w wadze. Teraz mam ten niby bezlusterkowiec, ergonomia dużo gorsza a jak się okazało zysk na wielkości niewielki. Jakość obrazka, zależy z jakim obiektywem, ale mam wrażenie że co nowsza puszka to obrazek gorszy. No i wieczny problem z zasilaniem, nie wiem ile robi 7100 ale bezlusterkowce przeciętnie 300-400 fotek. Mam też G80 z kitowym 12-60 i z zasilaniem ciut lepiej ale subiektywnie Canon chyba lepiej jak dla mnie rysuje. Obecnie zastanawiam się nad powrotem do lustrzanki. Ważna informacja jestem amatorem pstrykającym fotki.

P.S. Z żalem wspominam Sony R1 tamten obiektyw świetnie rysował
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#133 PostWysłany: 10 Cze 2018 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
R1?....... mam go - niestety, już na dobiciu. Wdzięczna maszyna, pod względem jakości zdjęć kasuje większość lustrzanek. Szkoda ze skończyli na tym jednym modelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#134 PostWysłany: 11 Cze 2018 00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Ale jak kasuje? Tak jak Gołota czy bardziej jak walec na złomowisku?
Aaaaa najwazniejsze czy udało ci sie rozpakować instrukcje obsługi do lustrzanki? Bo myśle ze to dlatego robiłeś kiepskie pstryka
Lustro wymaga myślenia :idea:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#135 PostWysłany: 11 Cze 2018 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Kazdy aparat wymaga myślenia, nie ma znaczenia czy to lustrzanka, bezlusterkowiec, kompakt czy smartfon. To tylko narzędzie, umiejetnie wykorzystane odwdziecza się dobrym zdjęciem :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
 
      
#136 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 182
Loty: 173
Kilometry: 329 932
Cześć, przymierzam się do zakupu bezlusterkowca [albo kompaktu, whatever :) ], jeśli ktoś jest obeznany w tym temacie i mógłby coś polecić, albo miał do czynienia z przykładowymi podanymi przeze mnie aparatami to byłbym bardzo wdzięczny.
(A jeśli ktoś zaraz powie: było, używaj opcji szukaj!!11oneone, no to informuję, że przejrzałem już dużo tematów i wciąż nie mogę się zdecydować. Poza tym kazdy ma inne parametry według których kupuje aparat)

Postaram się zawęzić jak najbardziej parametry:
-im mniejszy tym lepszy
-zdjęcia głównie natury, koniecznie ostre i fajnie jakby kolory były ładne bez obróbki
-do 3 tys. brutto

Zastanawiam się obecnie nad canon powershot g7x mark ii oraz canon eos m50, przy czym chyba bardziej podobają mi się "sample photos" m50. M50 wydaje mi się robić lepsze zdjęcia jak porównuje setki sampli, g7x mii jest zdecydowanie mniejszy, nie trzeba obiektywów (choć może to i minus?) i ma obracany ekran (selfie [choć rzadko], te sprawy).


Ostatnio edytowany przez Czesuaf 17 Wrz 2019 10:27, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
hmmm,pytasz o bezlusterkowca a rozważasz kupno kompaktu
przemyśl to sobie jeszcze raz na spokojnie
w googlach znajdziesz ,mnóstwo poradników jaki aparat wybrać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Czesuaf uważa post za pomocny.
 
      
#138 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Przyjrzyj się serii Sony A7. Poprzednie modele powinieneś być wstanie kupić do 3000 zł
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Czesuaf uważa post za pomocny.
 
      
#139 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 182
Loty: 173
Kilometry: 329 932
@becek: A fakt, myslałem, że co nie jest lustrzanką jest bezlusterkowcem :D widzę już definicje i różnicę między kompaktem a bezlusterkowcem, ale nie do końca wiem, czy to jakoś mi ułatwia wybór: chyba jedynie prostuje czemu mi się bardziej podobają zdjęcia m50 (lepsza głębia i tak dalej) ;) nadal zastanawiam się w takim razie nad najlepszym wyborem bezlusterkowca. Jeśli znajdzie się równie dobry kompakt, to może być i kompakt.

@kefirm: kurcze, własnie mignął mi też, ale jak sprawdzałem ceny to wydawało mi się, że to kompletnie nie mój przedział. Zaraz przeszukam jeszcze raz. Jest też trochę sporawy, waga już w porównaniu do innych m50 np albo m6) rośnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:32 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
jak do natury to przyda sie i szeroko, i zoom.

z tych dwoch bym wzial m50, tylko ze g7x ma jasniejszy obiektyw, a te kitowe w bezlustrach wszedzie sa ciemne.

cos moze z bridge, jak fz1000 albo rx10 - ale to duze. mam fz1000 i nie jest tak zle z waga/mobilnoscia.

cos z fuji, np x-t100. dobre matryce i kolory.

cos z sony, kompakt rx100 albo seria a6000.

i niszowe, ale za to ostre, stalki jak fuji x100 albo ricoh gr - super zdjecia, ale bez zoomu. mam x100, mialem gr. ricoh lepszy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Czesuaf uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 223 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group