Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 223 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bezlusterkowce
#1 PostWysłany: 17 Lut 2015 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
niebieski
Postanowiłam założyć nowy temat poświęcony bezlusterkowcom, ponieważ noszę się z zamiarem kupna takiego cuda :)
Rozważałam lustrzankę Canona 100d, ale jednak w sklepie zamurowało mnie, jak zobaczyłam, jak ogromna jest różnica wielkości w porównaniu do bezlusterkowców!
Jeśli jesteś właścicielem bezlusterkowca i możesz go porównać do użytkowania lustrzanki w czasie podróży, to śmiało podziel się opinią :)
Zależy mi głównie na Waszym doświadczeniu w podróżowaniu tanimi liniami, jak np Wizzairem (mały podręczny), gdzie każdy centymetr i gram jest istotny.
Znam wszystkie zalety lustrzanek i rozumiem, że ich zwolennicy nie wyobrażają sobie pstrykania innym sprzętem. Myślę, że gabaryty są jednak priorytetowe i dlatego chcę się zagłębić w temat użytkowania bezlusterkowców.

Szczerze mówiąc najbardziej chciałabym poznać Wasze opinie na temat Sony a6000, wg mnie to najbardziej sensowna propozycja na ten moment (oczywiście akceptowalna cenowo).
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#2 PostWysłany: 17 Lut 2015 20:50 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 121
Loty: 41
Kilometry: 134 425
Jakiś rok temu miałem ten sam dylemat, co Ty. Też brałem pod uwagę Canona 100d, jako jedną z najmniejszych lustrzanek na rynku (w tamtym czasie), jednak po dłuższej analizie, przeczytaniu połowy internetu doszedłem do wniosku, że jak dla mnie kluczowy jest rozmiar i dlatego poszukiwana przerzuciłem na bezlusterkowca właśnie. Finalnie kupiłem Olympusa E-PL5 z dwoma obiektywami kitowymi 14-42mm i 40-150mm. Sam rozmiar aparatu jest naprawę niewielki, przy czym zdjęcia jak na moje potrzeby robi naprawdę świetne. Międzyczasie miałem jeszcze Panasonica G6, ale niestety przegrał gabarytami i poszedł do ludu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#3 PostWysłany: 18 Lut 2015 11:42 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Fotografuje Sony na pełnej klatce A99 z gama obiektywów Carl Zeiss.Nie wiem jak A6000 ale nie ulegaj propagandzie Canona czy Nikona.

Ludzie nieświadomie inwestują w drogie aparaty(szczegolnie lustrzanki) a na korpusie maja najczesciej zalozone plastikowe "kity" 18-55.Poza tym ustawienie oczywiscie na "Auto"

Bardzo dobre recenzje ma Sony RX100.

Powodzenia w zakupie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#4 PostWysłany: 18 Lut 2015 13:17 

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 113
Monty napisał(a):
Bardzo dobre recenzje ma Sony RX100.

RX100 to kompakt, a temat dotyczy bezlusterkowców ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#5 PostWysłany: 18 Lut 2015 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1111
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Zwłaszcza RX100 Mark III. Jedynka jest sporo ciemniejsza i nie ma wizjera. Dwójka to coś pomiędzy.

Sam mogę też polecić Olympusa OMD E-M5. Sprawdza się, ma bardzo dobrą stabilizację, więc z ręki można na prawdę na długich czasach pstrykać. Aktualnie niezłym w ofercie jest też (nie licząc drogiego OMD E-M1) OMD E-M10, jak nie zależy nam na uszczelnieniach.
z,
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#6 PostWysłany: 23 Lut 2015 13:30 

Rejestracja: 27 Sty 2014
Posty: 163
Loty: 17
Kilometry: 15 969
Sony A5000, stosunkowo nowszy model. Coś ktoś może przekazać mi jako laikowi na temat tego sprzętu? Bo mam możliwość go kupić za bardzo niską kwotę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#7 PostWysłany: 24 Lut 2015 18:34 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 3
Loty: 11
Kilometry: 14 838
Również mam aktualnie dylemat... Chociaż nie - już zdecydowałem i postawiłem na a6000 (Sony NEX-5R byłby opcją B - starszy model, ok. 1500zł) a kierowałem się następujacymi kryteriami:

- Stosunek cena-jakość apratu (na tę chwilę to ok. 2500zł
- Poreczność
- Dobra jakość zdjęć
- Praktyczność w podróży

Zdażyłem sporo internetów przetrząsnąć zanim wybór padł na ten aparat i myślę, że to obecnie najlepszy wybór (albo jeden z najlepszych). Podpinam fajną porównywarkę apratów (stety, niestety po angielsku) dla zainteresowanych: Sony a6000 vs Sony NEX-5R

Oczywiście każdy ma inny gust i kryteria oceny, moja decyzja nie jest ostateczna, zawsze jestem gotów wysłuchac argumentów za i przeciw, ale nie spotkałem się/nigdzie nie widziałem osoby, która by nie chwaliła a6000 w kontekście podrózowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#8 PostWysłany: 03 Mar 2015 22:25 

Rejestracja: 29 Sie 2014
Posty: 8
Sam od tygodnia przeszukuję internet w celu znalezienia tego jedynego egzemplarza.
Narazie stanęło na:
Panasonic GM1 vs Sony Rx-100
z naciskiem na panasa. Może ktoś wyrazi swoją opinie.
Co prawda jestem typowym amatorem nie ogarniającym większości funkcji w takich aparatach, ale chciałbym mieć dobry aparat na wakacyjne wypady do 2000zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#9 PostWysłany: 04 Mar 2015 02:28 

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 113
I jeden i drugi będzie dobry na wakacyjne wypady. W Panasonicu będziesz miał możliwość zmiany obiektywów, ale to wiąże się z dodatkowymi kosztami, bo niestety te obiektywy trzeba kupić. Sony ma obiektyw z naprawdę potężnym zakresem ogniskowych i nie musisz już w niego inwestować. Najlepiej idź do sklepu i pobaw się jednym i drugim i sprawdź który lepiej leży Ci w dłoni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#10 PostWysłany: 04 Mar 2015 06:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Hej! Sama posiadam bezlusterkowca Olympus OMD E M5, na ktorego przerzucilam sie z lustra Sony alpha-200 i uwazam, ze to byla jedna z moich najlepszych decyzji! :D Maly, zgrabny aparacik, lekki i do tego jest wodoszczelny-nie straszny mu deszcz ;) Kupilam sobie nalesniczka 14 mm, ktory jest rowniez wodoszczelny, takim zestawem mozna focic fajne krajobrazy bez wzgledu na pogode, co jest wazne zwlaszcza, jesli sie podrozuje nie tylko " w sezonie" jak i rowniez do miejsc o duzej wilgotnosci powietrza. Robilam zdjecia nawet w ulewach i sprzet zyje, moja lustrzanka by tego na pewno nie przezyla...Tak naprawde bezlusterkowcem tez zrobisz swietne foty, duzo zalezy od tego jakie kupisz sobie szklo i jakie masz umiejetnosci...Kolejnym plusem jest to, ze mozesz podgladac lokalsow i pstrykac im foty pozostajac praktycznie niezauwazonym, bo taki maly sprzet nie rzuca sie w oczy...Jak mialam lustrzanke to zawsze ktos to zauwazyl i na niektorych fotach widac wrecz zlowrogie spojrzenia ;) O wadze i rozmiarach nie wspomne, bo roznica jest kolosalna nawet, jak podczepie obiektyw 150-300 mm. Mojego olka wrzucam do swojej malej, damskiej torebki nawet jak ide do sklepu po mleko i nie czuje, ze w tej torebce cos jest. A z lustrzanka to zawsze byla "wyprawa", po pewnym czasie nawet moj rosly maz byl zmeczony dzwiganiem tego ustrojstwa...Postaram sie wrzucic jakies foto zebys zobaczyl, ze bezlusterkowiec moze robic naprawde niezle fotki ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maciejwroclaw lubi ten post.
djdyspoz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#11 PostWysłany: 04 Mar 2015 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
niebieski
@chaleanthite, wrzuć zdjęcia, będę wdzięczna! Olek pojawia się w tym temacie częściej, niż sądziłam, moje przekonanie o wyborze Sony a6000 zaczyna blednąć ;)
Rozumiem, że focisz w RAW czy tylko jpegi? Daj znać.
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#12 PostWysłany: 04 Mar 2015 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Ja ze swojej strony chcialbym chcialbym wspomniec o Sony a3000. Użytkuje taki od zeszłego roku i jestem zadowolony. Do zalet tego akurat modelu zaliczam wizjer, optymalna cenę, wygodny korpus. Reszta parametrów podobna jak w NEXach. W razie potrzeby mogę podesłać jakieś przykladowe fotki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#13 PostWysłany: 04 Mar 2015 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Fotki wrzuce jutro (obiecuje!), poki co napisze tylko, ze od jakiegos czasu foce tylko w jpg, poniewaz nie uzywam photoshopa i tak naprawde nie potrzebuje RAW-u, ktory zjada miejsce na karcie szybciej niz ja nutelle ;)

Tak naprawde to wydaje mi sie, ze bez wzgledu na to czy wezmiesz soniacza czy olka powinnas byc zadowolona :) Jesli lubisz sobie amatorsko cykac ladne fotografie to dobrze by bylo zebys sie rozeznala, do ktorego aparatu bedzie Ci najtaniej i najlatwiej skompletowac fajne szkla :)

-- 05 Mar 2015 00:19 --

Takie znalezione na szybko

-- 05 Mar 2015 00:45 --

I jeszcze pare mam tak na podoredziu:

(przepraszam za krzywe zdjecia i niedorobione kadry, ale nie mialam jeszcze czasu by przysiasc i uporzadkowac te foty).

Załączniki:
Panorama noca.jpg
Panorama noca.jpg [ 235.28 KiB | Obejrzany 13309 razy ]
Singapur.jpg
Singapur.jpg [ 247.63 KiB | Obejrzany 13309 razy ]
Liscie.jpg
Liscie.jpg [ 238.09 KiB | Obejrzany 13321 razy ]
Prawdziwek.jpg
Prawdziwek.jpg [ 249.99 KiB | Obejrzany 13321 razy ]
Owad.jpg
Owad.jpg [ 178.53 KiB | Obejrzany 13321 razy ]
Ratownik.jpg
Ratownik.jpg [ 237.43 KiB | Obejrzany 13321 razy ]
Fala.jpg
Fala.jpg [ 224.26 KiB | Obejrzany 13321 razy ]
Ptaszor.jpg
Ptaszor.jpg [ 255.15 KiB | Obejrzany 13321 razy ]
Mexico1.jpg
Mexico1.jpg [ 252.14 KiB | Obejrzany 13321 razy ]
Kocian.jpg
Kocian.jpg [ 174.17 KiB | Obejrzany 13332 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#14 PostWysłany: 05 Mar 2015 01:13 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
anulkax7 napisał(a):
@chaleanthite, wrzuć zdjęcia, będę wdzięczna! Olek pojawia się w tym temacie częściej, niż sądziłam, moje przekonanie o wyborze Sony a6000 zaczyna blednąć ;)
Rozumiem, że focisz w RAW czy tylko jpegi? Daj znać.


Poczytaj na tym podforum opinie o Olympus i A6000 a wybierzesz Sony.
Jeszcze przed wejsciem A6000 kupilem NEX-6 i do niego tanio obiektywy bo byly wyprzedawane z kompletow body+2 obiektywy w zeszlym roku.
Zamiany dokonalem z Nikona 7100.

http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=46
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#15 PostWysłany: 05 Mar 2015 01:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
I tutaj jeszcze pare fotek, niestety nie moge zlokalizowac fotek z dlugim czasem naswietlania i zrobionych jakiemus zwierzakowi w ruchu...Ogolnie aparacik naprawde godny polecenia, w dodatku kreci filmy w jakosci hd i naprawde mozna sobie tez fajna pamiatke z wakacji nakrecic :) Z tego co pamietam to olki z serii OMD M sa najlepszymi bezlusterkowcami na rynku wedlug wiekszosci rankingow...Musialabys sobie wybrac 2 konkretne modele-jeden sony i jeden olka i porownac parametry :) Olek ma swietna stabilizacje obrazu-ten ptaszor na zielonym tle zostal zrobiony przy ogniskowej 300 mm z reki :) W dodatku ma rewelacyjne iso, nawet przy bardzo wysokim iso nie ma szumow. Odchylany ekran jest mega wygodny, no i ta wodoszczelnosc-jak dla mnie mega przydatna rzecz, ale musisz kupowac pod siebie i pod swoje potrzeby :) W razie jakichkolwiek pytan wal smialo, postaram sie pomoc :)

Załączniki:
Lodzie.jpg
Lodzie.jpg [ 223.46 KiB | Obejrzany 13306 razy ]
Twin.jpg
Twin.jpg [ 235.31 KiB | Obejrzany 13306 razy ]
China town.jpg
China town.jpg [ 242.8 KiB | Obejrzany 13306 razy ]
Misa.jpg
Misa.jpg [ 242.47 KiB | Obejrzany 13306 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#16 PostWysłany: 05 Mar 2015 01:43 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Ten Olympus to produkt z poczatku roku 2012, a A6000 z 2014.
a6000 ma rewelacyjny AF i czulosc w slabym oswietleniu.
Z racji wieku troche Olek zacofany technologicznie jest.

http://www.dpreview.com/reviews/olympusem5/
http://www.dpreview.com/reviews/sony-alpha-a6000

Nie wiem wg. ktorych rankingow jest najlepszym, chyba jak biora cene pod uwage bo wycofany jest z produkcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#17 PostWysłany: 05 Mar 2015 02:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Turndown-tak dla Twojej wiadomosci na portalu optyczne.pl Olympus OMD M5 zostal oceniony na 61.16 (pomimo, iz technologicznie jest starszy od Twojego aparatu o 2 lata, wiec chyba taki zacofany to on nie jest ;)), a Sony a6000 na 57.63. Wiec skoro mozna miec tak samo dobry sprzet za mniejsza kase, to po co przeplacac?Bo chyba nie po to, by moc sie pochwalic najnowszym sprzetem..?
A jesli chodzi o rownolatki to sobie poczytaj recenzje o OMD EM 10, ktory rowniez zostal wypuszczony na rynek w 2014 roku i zostal oceniony na 64.37, a kosztuje tyle samo co Twoj soniacz.

anulkax7- przesylam linki do opyczne.pl. Pierwszy jest o sony a6000, drugi o olku omd em5, a trzeci o olku omd em10-jest tam mnostwo informacji na temat tych aparatow (testy), mam nadzieje, ze to Ci pomoze podjac decyzje, z ktorej bedziesz pozniej zadowolona :)


http://www.optyczne.pl/273.1-Test_apara ... 4%99p.html

http://www.optyczne.pl/178.1-Test_apara ... 4%99p.html

http://www.optyczne.pl/262.1-Test_apara ... E-M10.html
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez chaleanthite, 05 Mar 2015 03:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#18 PostWysłany: 05 Mar 2015 03:29 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 218
Loty: 180
Kilometry: 424 089
niebieski
Dla osób, które nie są fotograficznymi masturbatorami polecam właśnie bezlusterkowce. Wielu znajomych na fali mody decydowało się na lustrzanki w budżecie do 3000 PLN, a prawda jest taka, że w tej cenie nabywali względne body i bardzo kitowaty obiektyw (kit to nie jest moja parafraza słowa kit, tylko skrót od zestawu body + zazwyczaj najtańszy obiektyw danego producenta). Nie mówiąc już o tym, że później mieli duże problemy z obsługą takiego zestawu. Prawda jest taka, że fotki nie robi aparat (czyi body), ale fotograf, a na jakość zdjęcia wpływa głównie obiektyw. Więc jeśli wahacie się między różnymi opcjami wybierzcie gorsze body z lepszym obiektywem lub mniejsze aparaty jak bezlusterkowce, które osobom kreatywnym i tak pozwolą osiągnąć ciekawe efekty. I mówi Wam to osoba, która wg żony uprawia najdroższe hobby świata, bo przecież rynek obiektywów zmieniają się, co rok :-P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#19 PostWysłany: 05 Mar 2015 11:26 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Optyczne.pl maja taka renome ze nie warto tam zagladac, wielokrotie w necie zwracano uwage na ich dziwne rezultaty 'testow'.
Moj NEX-6 koszowal 360EUR z kitowym obiektywem, dokupilem nowy nalesnik SEL-20F28 na aledrogo 450zl i nowy portretowy SEL-50mmF1.8 na aledrogo 550zl.

a6000 korpus kosztuje obecnie 515EUR i jakis obiektyw z aledrogo lub z kitowym za 620EUR, a jak nie to zakup w USA lub Malezji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezlusterkowce
#20 PostWysłany: 05 Mar 2015 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
A czy ktos z was uzywal moze tego sony a6000 z adapterem do obiektywow Sony alfa? Jakies praktyczne uwagi, w kontekscie podrozowania?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 223 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group