Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 24 Sty 2014 12:24 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
so-fly napisał(a):
a jak wygląda płatność? opłaca się bagaż przy check in na lotnisku gotówką?

Można zapłacić wcześniej (w ciągu 24 godzin przed odlotem) on-line poprzez zarządzanie rezerwacją lub web-checkin-u kartą kredytową.
Można również zapłacić kartą (nie wiem jak wygląda sprawa z płatnością gotówką) w kiosku podczas odprawy na lotnisku (w niektórych liniach trzeba wtedy zapłacić więcej).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nucyk uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 24 Sty 2014 14:29 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 8
owszem alkoholu :) ale limit takich towarów powinien być sprawdzany po przylocie na docelowym lotnisku. Nadając bagaż np na lotnisku chopina mogę lecieć zarówno do UE albo do jakiegokolwiek innego kraju i wątpię żeby pracownik lotniska orientował się i sprawdzał czy mój bagaż nie przekracza limitów na towary bezcłowe, bo wybierając się do każdego kraju są one inne.
Góra
 Profil Relacje PM off
nucyk lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 24 Sty 2014 14:34 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 109
Zbanowany
Limity alkoholu każdy kraj ustala indywidualnie. Tzn w ramach ue nie ma problemu. Co do płynów ogólnie to jeśli zrobisz sobie pokrowiec na 30 litrowy baniak wody mineralnej to możesz tyle wody przewieźć :) co najwyżej uznają Cie za psychofana określonej marki wody mineralnej :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 24 Sty 2014 14:45 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Oprócz specyficznych towarów (które są zakazane również w bagażu rejestrowanym) nie widziałem nigdy jakiejś ogólnej listy limitów np. na płyny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 09 Lut 2014 23:45 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 3
Witam
Za miesiąc lecę do USA, najpierw Lufthansa do Frankfurtu a potem United do Newark (powrót podobnie, ale przesiadka w Brukseli). Moje pytanie odnosi się do kontroli wielkości bagażu pasażerskiego (nie wiem czy to ma jakąś inną nazwę, no ale ten główny bagaż).
Chcę zabrać ze sobą rower - BMX, a jeśli kupię walizkę o dosyć sporych wymiarach to po rozłożeniu zmieści się tam elegancko. Niestety walizka ma łączne wymiary 157cm a Lufthansa i United zezwalają na 158cm. Dobrze wiem, że to centymetr zapasu no ale wiadomo może być pomierzone bez kółek, albo po prostu zapcham tak, że przekroczę limit (zakładam po prostu gorszy scenariusz, że materiał się rozciągnie czy coś :)). A 100 dolców dopłaty mi się nie widzi.
Czy to jest jakoś kontrolowane? Czy tak bardziej "na oko" się wszystko odbywa - że gdyby miałby być jakiś problem to ten bagaż musiałby być o wiele za duży.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 09 Lut 2014 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Nikt tego nie mierzy, jest tak jak piszesz, "na oko".
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 10 Lut 2014 02:33 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Nawet jeśli ktokolwiek zmierzyłby te wymiary (a jeszcze nigdy się z tym nie spotkałem), to nikt z powodu 1 cm nie będzie kazał Ci dopłacać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 10 Lut 2014 12:13 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 3
Dzięki za odpowiedzi! :)
No wiesz może się okazać, że będzie kilka centymetrów. No ale skoro nie mierzą, a ta walizka na pewno jakoś super większa nie będzie to powinno przejść. Wagi na pewno nie przekroczę ;)

Edit: Zapomniałem dodać, że jeszcze nigdy nie leciałem, dlatego też nie wiem jak wygląda ta cała procedura ;)
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 15 Lut 2014 04:56 

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 193
Lece liniami Sri Lankan do Londynu a potem Lotem do Warszawy. Myslicie, ze da rade przewiezc duriana posklejanego tasma w bagazu nadawanym?

Mam jeszcze drugie pytanie. Mianowicie w jaki sposob liczony jest limit alkoholu bo w Azji sa nieco inne pojemnosci. Czy na podstawie etykiet czy faktycznej ilosci, tzn. czy moge po prostu upic troche z jednej butelki i pojemnosc sie obnizy?;)

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka
_________________
Moją drugą pasją oprócz taniego podróżowania jest analityka internetowa i seo: https://piotrstarzynski.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 15 Lut 2014 05:25 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Weź duriana do podręcznego, zjesz sobie w czasie lotu :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 15 Lut 2014 06:04 

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 193
Lol ale to nie dla mnie ma byc xD

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka
_________________
Moją drugą pasją oprócz taniego podróżowania jest analityka internetowa i seo: https://piotrstarzynski.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 15 Lut 2014 10:41 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
niezwykły pomysł, że o przepisach nie wspomnę...
nawet gdyby Cię na tym nie złapali to nie wiem czy by wytrzymał w stanie nadającym się do spożycia choć...
bardziej się zepsuć już chyba nie może :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 15 Lut 2014 11:08 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Jest zakaz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 15 Lut 2014 11:34 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Nie można przewozić duriana, ale to nie o to chodzi - musiał byś wyrzucić walizkę po powrocie - wraz z całą zawartością :P
Ja chcąc sprezentować znajomym frajdę poznania duriana (oraz zrobić im kawał ;) ) kupiłem cukierki i rozpuszczalne shakei o tym smaku - i nie są one durianowe tylko z nazwy, oj nie, czysta esencja..
Co do alko - najprawdopodobniej liczą normalnie, czyli wielkość butelki/ek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 15 Lut 2014 11:51 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
klayton napisał(a):
Jest zakaz.


nie we wszystkich liniach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 15 Lut 2014 11:53 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Zakaz jest widoczny na lotniskach, niezależnie od linii lotniczych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 15 Lut 2014 11:55 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
na lotniskach, hotelach, sklepach, taksówkach...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 15 Lut 2014 11:58 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Jeżeli zostanie szczelnie (hermetycznie) zapakowany to możesz przewieść w nadawanym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 18 Lut 2014 19:05 

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 193
Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Skoro tak to odpuscilem temat:) Mi jakos specjalnie nie przeszkadza zapach duriana, ale jadlem go na powietrzu. Mialem nadzieje, ze gdyby nie byl otwarty, to mozna posklejac go workami i tasma to by dalo rade xD

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka
_________________
Moją drugą pasją oprócz taniego podróżowania jest analityka internetowa i seo: https://piotrstarzynski.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 19 Lut 2014 01:18 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 181
Loty: 57
Kilometry: 99 151
W UE jest zakaz przywożenia żywności z krajów "egzotycznych". Jak Washington zasugerował, możesz ewentualnie spróbować przywieźć cukierki. Też jest moc:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group