Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: bagaż w AirAsia
#141 PostWysłany: 07 Cze 2014 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
Refiko, mógłbyś zrobić screena gdzie się to odznacza, bo szukam i szukam i znaleźć nie mogę.
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
Floryda w sezonie: bezpośrednie loty do Miami z Berlina za 1603 PLN. Wiele terminów first minute Floryda w sezonie: bezpośrednie loty do Miami z Berlina za 1603 PLN. Wiele terminów first minute
 Temat postu: Re: bagaż w AirAsia
#142 PostWysłany: 07 Cze 2014 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Przy rezerwacji robisz to tutaj:
Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 171.9 KiB | Obejrzany 2833 razy ]


Jeśli już kupiłeś bilet z rejestrowanym to nie odzyskasz za niego kasy, tak jak w innych liniach możesz jedynie "dobrać" różne inne opcję, między innymi bagaż.
Załącznik:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 102.69 KiB | Obejrzany 2833 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bagaż w AirAsia
#143 PostWysłany: 07 Cze 2014 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
Wielkie dzięki :D
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 24 Cze 2014 16:13 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 4
Witam,
czy ktoś wie jakie są restrykcje dla bagażu rejestrowanego w Singapore air?
Na ich stronie są tylko informacje na temat wymiarów dla lotów z/do USA i Brazylii, dla reszty państw podana jest jedynie waga.
Czy to oznacza, że nie ma u nich maksymalnych wymiarów walizek dla lotów innych niż USA/ Brazylia?
:?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 07 Lip 2014 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
moje krótkie dochodzenie przeprowadzone przy użyciu wyszukiwarki google potwierdziło moje obawy - z reguły w wypadku lotów codeshare wykonawca lotu ma głęboko w du**e to, co obiecuje linia która faktycznie sprzedała bilet.

więc kupiłem podróż RT w Ethiad, łącznie 4 odcinki ale z tego 3 będą rezlizowane Air Berlinem, ktoś wie czy linia ta uważnie przygląda się limitom wagowym bagażu?
albo może akurat w tym szczególnym wypadku będzie respektowany fakt kupna biletu w Etihad i mogę brać 30kg a nie 23?
ktoś coś tego kiedyś w podobnej konfiguracji? z góry dzięki
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 07 Lip 2014 16:11 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 400
Kilometry: 941 923
Lecialem w maju Etihad z tego 3 odcinki Air Berlin ale mialem tylko 15 kg bagazu wiec nie wiem czy sie beda czepiac .Jak bilet kupiony w Etihad to limit chyba 32 kg, chociaz z Niemiaszkami nigdy nic nie wiadomo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 07 Lip 2014 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
dziękuję za cenny głos w dyskusji
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#148 PostWysłany: 07 Lip 2014 16:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Co prawda nie ta para, ale w przypadku lotu na kodzie LH liniami Spanair obowiązywały normy bagażowe Spanaira i nie było żadnej dyskusji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 07 Lip 2014 16:46 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
rw30 napisał(a):
moje krótkie dochodzenie przeprowadzone przy użyciu wyszukiwarki google potwierdziło moje obawy - z reguły w wypadku lotów codeshare wykonawca lotu ma głęboko w du**e to, co obiecuje linia która faktycznie sprzedała bilet.

więc kupiłem podróż RT w Ethiad, łącznie 4 odcinki ale z tego 3 będą rezlizowane Air Berlinem, ktoś wie czy linia ta uważnie przygląda się limitom wagowym bagażu?
albo może akurat w tym szczególnym wypadku będzie respektowany fakt kupna biletu w Etihad i mogę brać 30kg a nie 23?
ktoś coś tego kiedyś w podobnej konfiguracji? z góry dzięki


A skąd pomysł, że skoro kupowałeś bilety na loty z numerami EY, obowiązują Cię limity EY? Liczą się limity linii, która operuje na najdłuższym odcinku w każdą stronę, więc w Twoim przypadku minimum w 1 stronę na 100% będzie to limit AB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 07 Lip 2014 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
blasto napisał(a):
rw30 napisał(a):
moje krótkie dochodzenie przeprowadzone przy użyciu wyszukiwarki google potwierdziło moje obawy - z reguły w wypadku lotów codeshare wykonawca lotu ma głęboko w du**e to, co obiecuje linia która faktycznie sprzedała bilet.

więc kupiłem podróż RT w Ethiad, łącznie 4 odcinki ale z tego 3 będą rezlizowane Air Berlinem, ktoś wie czy linia ta uważnie przygląda się limitom wagowym bagażu?
albo może akurat w tym szczególnym wypadku będzie respektowany fakt kupna biletu w Etihad i mogę brać 30kg a nie 23?
ktoś coś tego kiedyś w podobnej konfiguracji? z góry dzięki


A skąd pomysł, że skoro kupowałeś bilety na loty z numerami EY, obowiązują Cię limity EY? Liczą się limity linii, która operuje na najdłuższym odcinku w każdą stronę, więc w Twoim przypadku minimum w 1 stronę na 100% będzie to limit AB.


a stąd że nie każdy się orientuje w prawie lotniczym i jak ktoś wchodzi na stronę etihad i wchodzi na limity bagażu to ma tam jakiś limit, potem kupuje bilet i może go nie interesować że lot w rzeczywistości realizuje ktoś inny i tyle


więc gdyby pewna osoba kupiła sobie bilet na stronie etihad i leciała airBerlinem i kazano jej dopłacać to nie zdziwiłbym się, że by się zdenerowała
a nawet jeśli prawo stanowi inaczej to, jak to mówią, tym gorzej dla prawa
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 07 Lip 2014 18:29, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź niekulturalna/obrażająca innych/używanie słów wulgarnych, obraźliwych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 07 Lip 2014 17:15 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
rw30 napisał(a):
a stąd że nie każdy się orientuje w prawie lotniczym i jak ktoś wchodzi na stronę etihad i wchodzi na limity bagażu to ma tam jakiś limit, potem kupuje bilet i może go nie interesować że lot w rzeczywistości realizuje ktoś inny i tyle

więc gdyby pewna osoba kupiła sobie bilet na stronie etihad i leciała airBerlinem i kazano jej dopłacać to nie zdziwiłbym się, że by się zdenerowała
a nawet jeśli prawo stanowi inaczej to, jak to mówią, tym gorzej dla prawa


To jak już ten ktoś wejdzie na stronę Etihad i wejdzie na limity bagażu, to niech doczyta pierwsze zdanie na samej górze strony: http://www.etihad.com/en-us/before-you- ... allowances

dla leniwych:

Bookings with a codeshare partner:
When booking via Etihad Airways and at least one of the flights are operated by a codeshare partner, the baggage allowance of the airline that operates the longest flight either outbound or inbound will apply.


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 07 Lip 2014 18:31, edytowano w sumie 1 raz
cytat edit
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#152 PostWysłany: 07 Lip 2014 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
shiiiiit, temu komuś właśnie padło na oczy i nie może nic przeczytać :P

dzięki, sprawa prawie wyjaśniona
prawie, bo akurat loty są 'symetryczne', i najdłuższy z odcinków jest realizowany raz przez AirBerlin[inbound] a raz przez Etihad[outbound], i teraz co, mam na inbound inny limit niż na outbound, czy na obu mam taki sam, i jeśli taki sam to który?

tak czy inaczej, dla mnie to trochę taki case jak pisanie czegoś malutkimi literkami
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 18 Lip 2014 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Nie masz gdzieś napisane przy każdym z odcinków lotu jaki masz limit bagażu?
Ja leciałem swego czasu Etihadem w połączeniu z Virgin Australia i Air Berlin i limit był 32kg na wszystkie odcinki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 20 Lip 2014 14:52 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 2
Witajcie,

Wybieram się z powrotem z Tokio do Europy z dwoma walizkami, we wrześniu. Ktoś się orientuje, którymi liniami powinnam polecieć, żeby zapłacić jak najmniej za drugi bagaż? Znalazłam tani bilet Air Berlin, niestety część trady obsługije Etihad Airways, a u tego przewoźnika za dodatkowy kilogram bagażu w tej strefie płaci się 60 dolarów...

Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 20 Lip 2014 15:16 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Według strony:
http://www.airberlin.com/pl/site/landin ... ariffs.php
Każda kolejna sztuka bagażu (w najniższej taryfie, na długim dystansie) to 150eur.

-----------------------------------
Właśnie znalazłam, że w rosyjskich liniach druga sztuka to 50usd:
http://www.aeroflot.ru/cms/en/before_an ... ss_luggage
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 20 Lip 2014 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
W KLM-ie dodatkowy bagaż 23 kg, z Tokio w klasie ekonomicznej to 80$.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 20 Lip 2014 16:29 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 2
Dziękuję bardzo za odpowiedzi, rosyjskie linie mnie chyba urzadzaja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 21 Lip 2014 06:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
W Emirates i Qatar Airways masz limity wagowe po 30 kg i możesz w ich ramach brać tyle walizek ile chcesz, wiec może to jest jakieś wyjście z sytuacji? I może się zmieścisz w tym?

W QR dopłata za każdy kg to 50 USD na lotnisku (online 40 USD), w EK drożej, bo około 70 USD.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 06 Sie 2014 12:18 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 144
Jaka jest waga bagażu rejestrowanego w wizzair? normalnie jak wszedzie w low costach 20kg? nigdzie nie mogę znaleść piszą tylko ze nie może przekroczyć 32kg, czyli jak mam to rozumiec jak bede miał 28kg to nie zapłace za nadbagaz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 06 Sie 2014 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
tak, dobrze to rozumiesz ( do 32 kg)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group