Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 17 Paź 2013 16:37 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 25
FranekXVI napisał(a):
Rozmiaru nikt mi nie sprawdzal przez cala podroz a plecak byl raczej nadwymiarowy ;)
Moj bagaz to byl plecak 9kg (limit dla Cathay Pacyfic byl 7) i dodatkowo torba z aparatem.

Glodny osobiscie nie bylem, jedzenie bylo calkiem dobre. Dodatkowo polecam wino na lepszy sen.
Ja mam ponizej 1.80 i dla mnie bylo dosc miejsca i dodatkowo mialem szczescie - miejsce obok zawsze wolne ;)



A wracałeś do Barcy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#22 PostWysłany: 17 Paź 2013 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
tak, wiec w sprawie nadawania bagazu nie pomoge, tym bardziej ze ja lecialem tylko z podrecznym ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 19 Paź 2013 12:20 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 9
Witam
Prosze o informacje doswiadczonych podroznikow. Lece lotem łączonym z bagazem rejestrowanym z przesiadka w Paryzu. Mam okolo 45 minut na przesiadke w Paryzu stad pytanie jak wyglada sytuacja z bagazem rejestrowanym. Czy musze odebrac swoj bagaz z tasmy po wyladowaniu i nadac go na kolejny lot przesiadkowy czy odbywa sie to juz na lotnisku bez mojego udzialu... Dodam, ze lot łączony 2 przewoznikow Wizz i Ryainair. Stad moje watpliwosci, tym bardziej, ze mam malo czasu i czekajac na bagaz mogłbym nie zdazyc na 2 samolot.... :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 19 Paź 2013 12:24 

W twoim przypadku chodzi o dwie tanie linie lotnicze, na oba loty masz osobne wydruki odprawy. Na lotnisku przesiadkowym odbierasz bagaż rejestrowany i nadajesz ponownie. Nie do przeskoczenia (to co piszesz ma miejsce np. w LOC-ie gdy masz lot z przesiadką na jednym bilecie)
Góra
 PM off  
      
#25 PostWysłany: 19 Paź 2013 13:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2244
Ale w 45 minut absolutnie nie zdążysz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 19 Paź 2013 13:45 

dmirstek napisał(a):
Ale w 45 minut absolutnie nie zdążysz.


W tym przypadku mówimy zapewne o Paryż Beauvais, może zdarzy się cud (raczej konieczny zakup innego lotu alternatywnego)
Góra
 PM off  
      
#27 PostWysłany: 19 Paź 2013 14:54 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
No i pamietaj, ze bagaz rejestrowany przyjmuja tylko do 40 minut przed odlotem. Pozniej moze poleci, ale jako nadbagaz podreczny - z oplata za dodatkowe kilogramy i bez plynow powyzej 100 ml. Wiec przesiadka raczej sie nie uda...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 19 Paź 2013 15:23 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 9
Wielkie dzieki za przydatne informacje. Tak czulem, ze nie bedzie to takie proste jesli sa to 2 linie... Musze szukac wiec czegos innego ;)
Alternatywnie mam do wyboru z przesiadka jednymi liniami Lufthansa. Tam pewnie to ogarną bo docelowa podroz bedzie na jednym bilecie, jednymi liniami a czas miedzy przesiadkami tez ok godziny. Oczywiscie jest to drozsza opcja, ale co zrobic..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Paź 2013 19:07 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 15
Loty: 36
Kilometry: 90 949
Witam,

W najbliższym czasie lece z Warszawy do San Diego (USA). Przesiadki mam w Londynie i Chicago. Wszystkie loty oznaczone sa kodami British Airways.
Moje pytanie jest nastepujace: jezeli nadam bagaz rejestrowany na lotnisku w Warszawie (odprawa British Airways) to doleci on juz bezposrednio do koncowej stacji czy musze go nadawac jeszcze raz na ktoryms z odcinkow lotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Paź 2013 19:23 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2354
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
pablom89 napisał(a):
Witam,

W najbliższym czasie lece z Warszawy do San Diego (USA). Przesiadki mam w Londynie i Chicago. Wszystkie loty oznaczone sa kodami British Airways.
Moje pytanie jest nastepujace: jezeli nadam bagaz rejestrowany na lotnisku w Warszawie (odprawa British Airways) to doleci on juz bezposrednio do koncowej stacji czy musze go nadawac jeszcze raz na ktoryms z odcinkow lotu?


Bezproblemowo doleci do końca przy jednym nadaniu w Warszawie. Chyba, że akurat gdzieś po drodze zgubią. Ale teoretycznie powinien dolecieć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 22 Paź 2013 19:31 

Rejestracja: 30 Lip 2012
Posty: 381
niebieski
USA nie dopuszczają dla obcokrajowców takich przesiadek - musisz na pierwszym lotnisku przejść wszelkie kontrole, odebrać bagaż i nadać go ponownie. Więc czeka Cię przesiadka w Chicago.
_________________
Jestem mężczyzną, ale profil założyła siostra i nick pozostał jaki pozostał... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 24 Paź 2013 20:26 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 15
Loty: 36
Kilometry: 90 949
To niezbyt ciekawie:/ w Chicago mam 1h40min na przesiadke i dodam, że muszę w tym czasie zmienić terminal a to są dwa oddzielne budynki połączone wewnętrzną linią kolejową. Zastanawiam się czy zdążę:/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 24 Paź 2013 21:02 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 97
Zbanowany
W pierwszym porcie przylotowym w US każdy musi przejść odprawę celną. Po prostu będziesz musiał przy celniku prześwietlić swój bagaż (ew. otworzyć go i pochwalić się zawartością). Nie przeszkadza to jednak w nadaniu bagażu na dalsze połączenia, gdyż po wspomnianej kontroli będziesz musiał po prostu odłożyć bagaż na inną taśmę (bez ponownego check-inu, bo odpowiednią przewieszkę już będziesz miał), skąd pojedzie do sortowni, a potem do Twojego samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 24 Paź 2013 21:44 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
pablom89 napisał(a):
To niezbyt ciekawie:/ w Chicago mam 1h40min na przesiadke i dodam, że muszę w tym czasie zmienić terminal a to są dwa oddzielne budynki połączone wewnętrzną linią kolejową. Zastanawiam się czy zdążę:/

Czasu troche malo. Kolejki do immigration potrafia byc spore.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 24 Paź 2013 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Ja moze troche obok glownego tematu, ale chcialam podzielic sie historią ktorej bylam swiadkiem.
Jakis czas temu moja siostra leciala do Peru, z Warszawy, na jednym bilecie, z przesiadkami w Londynie i Nowym Jorku (jakies 4h). Poniewaz nie byla zbyt obeznana w temacie, podeszlam z nia do check-inu. Po wydaniu karty pokladowej spytalam, czy bagaz leci bezposrednio do Limy czy trzeba gdzies odebrac. Pani mowi - bezposrednio, nie trzeba nigdzie odbierac. Ale widze, ze na naklejce przyczepianej do bagazu stoi JFK. Wiec mowie, ze JFK to jest chyba Nowy Jork, czyli tam trzeba bedzie odebrac bagaz. Pani sie zastanawia chwile po czym mowi - no tak JFK to rzeczywiscie Nowy Jork, ale pewnie Lima ma ten sam kod (?!). Zaczelam tlumaczyc ze to raczej niemożliwe, zawolali innych pracownikow i cos tam debatowali, w koncu sie okazalo ze tak musi byc i bagaz trzeba odebrac.
Wiec radze zwracac uwage na takie rzeczy, bo w obsludze lotnisk jak widac nie zawsze pracuja kompetentni ludzie i mozna znalezc sie w miejscu docelowym bez bagazu.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 25 Paź 2013 04:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
FemmeFatale napisał(a):
USA nie dopuszczają dla obcokrajowców takich przesiadek - musisz na pierwszym lotnisku przejść wszelkie kontrole, odebrać bagaż i nadać go ponownie. Więc czeka Cię przesiadka w Chicago.

A ja tak wcale nie miałem więc raczej zależy. Proszę nie siać paniki ;)
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 25 Paź 2013 10:33 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
zbyhu napisał(a):
FemmeFatale napisał(a):
USA nie dopuszczają dla obcokrajowców takich przesiadek - musisz na pierwszym lotnisku przejść wszelkie kontrole, odebrać bagaż i nadać go ponownie. Więc czeka Cię przesiadka w Chicago.

A ja tak wcale nie miałem więc raczej zależy. Proszę nie siać paniki ;)

Nie zależy. To jest reguła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 25 Paź 2013 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Hmm... Teraz jak lepiej wysililem pamiec to rzeczywiscie bagaze bralismy i zaraz potem oddawalismy. Ale to jest kompletnie bezbolesna procedura, nie tak jak w przesiadce wizzem czy ryanem z rejestrowanym.
Sorry za zamieszanie...
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 25 Paź 2013 12:07 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
To prawda, procedura faktycznie jest zupełnie prosta. Problem polega tylko na tym, że w czas na przesiadkę wchodzą niestety procedury immigration. A czas tego jest trudny do przewidzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 25 Lis 2013 00:00 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
Witam, właśnie zarezerwowałem przelot z Berlina do Miami oraz z Los Angeles do Berlina, obydwa z przesiadką w Nowym Jorku. Wszystkie odcinki wykonuje United Airlines. Bilety zostały zakupione na stronie edreams w jednej rezerwacji. Czy będę musiał odebrać i nadać bagaże po przylocie na Newark czy bagaże będę mógł nadać zarówno z Los Ageles do Berlina i z Berlina do Miami? Oraz czy nie zostaną doliczone żadne dodatkowe opłaty za bagaż na lotach wewnątrz USA? Czekam na odpowiedź.
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group