Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 25 Lis 2013 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2048
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Bagaż możesz nadać z tagiem do MIA, ale w EWR i tak musisz go odebrać, przejść przez immigration i zrobić drop off.
Z powrotem możesz nadać na całą podróż bez odbierania.
Jeżeli odcinki krajowe są częścią międzynarodowych to nie ma dodatkowych opłat za bagaż.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 25 Lis 2013 11:37 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 108
To ja mam podobne pytanie tylko z tym, że lecę z WAW do EWR, przez Frankfurt i Montreal. Lot kupiony wczoraj w United ;)
Rozumiem, że w FRA nie muszę odbierac i ponownie nadawać bagażu rejsowego a co w przypadku YUL ? Mam tam na przesiadkę tylko godzinę i dwadzieścia minut, w przypadku gdy będe musiał ponownie nadać bagaż może być problem :?
Dziekie za info i ewentualną podpowiedz jak to rozegrać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 25 Lis 2013 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2048
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Bagażu ponownie się nie nadaje przy check-inie, robi się tylko drop na taśmę zaraz za immigration.
W Kanadzie to w sumie nie wiem jak jest.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 25 Lis 2013 16:13 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
Karin napisał(a):
Rozumiem, że w FRA nie muszę odbierac i ponownie nadawać bagażu rejsowego a co w przypadku YUL ?

Nie wiem jak w Montrealu, ale pewnie tak samo jak w Toronto. Trzeba odebrać bagaż, przejść kontrolę imigracyjną amerykańską, potem kontrolę celną też amerykańską i zostawić bagaż na taśmie. Loty z Kanady są traktowane jak krajowe i po przylocie do USA nie ma już żadnej kontroli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 25 Lis 2013 16:36 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 108
A myslicie, że w 1h 20min się wyrobię ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 26 Lis 2013 19:46 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 108
Podbijam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 28 Lis 2013 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
A co w przypadku gdy przez długą kolejkę do imigration nie zdążymy na lot przesiadkowy? Założenie jest takie, że lądujemy o czasie, ale kolejka jest baardzo długa i nie wyrabiamy się w 1,5h które dała nam linia... Bilet przepada czy przebukują na kolejny lot?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 28 Lis 2013 22:40 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
przebukują. Mieliśmy taką sytuację w Sao Paulo. W Brazylii też trzeba odebrać bagaż (mieliśmy dalszy lot do Rio) i nadać ponownie. Mieliśmy na przesiadkę niecałe 2h. Lot był opóźniony o 30min. Długo nasz bagaż nie wyskakiwał na taśmie, aż w końcu okazało się, że ostatni rzut pomylili i bagaże są na innej taśmie :) mieliśmy 25min to lotu do Rio, ale w drop-off powiedzieli, że już nie zdążymy i dali bilet na kolejny lot za 1,5h
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 09 Gru 2013 13:45 

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 1
Drodzy forumowicze!

Kupiłem bilet na stronie Icelandair na połączenie Keflavik-Warszawa z przesiadką w Kopenhadze. Połączenie Keflavik-Kopenhaga obsługuje Icelandair, drugie połączenie realizuje SAS. Chcę dokupić dodatkowy bagaż na ten lot. Jednak okazuje się, że aby tak zrobić, muszę zapłacić dwa razy: za pierwszy i za drugi lot. Przy zakupie biletu nie zostałem o tym poinformowany. Sam również nie miałem wpływu na taki dobór drugiego przewoźnika, a bilet, co jeszcze raz podkreślam, został zakupiony na oficjalnej stronie Icelandair.

Czy w związku z powyższym, istnieje jakakolwiek podstawa do tego, aby za dodatkowy bagaż zapłacić tylko raz - Icelanderowi, jako realizatorowi połączenia? (Opłata za dodatkowy bagaż w SAS jest trzykrotnie wyższa niż w Icelandair).


Pozdrawiam,
Maciek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 11 Gru 2013 10:50 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 4
mam podobne pytanie, na trasie WAW-YQB, z przesiadką w YUL (Montreal). bilet lotniczy na całą trasę kupuję u jednego przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 14 Gru 2013 11:53 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 4
ok, już wiem. pasażerowie rozpoczynający lot w EU i przesiadający się na innym kontynencie, muszą ponownie przejść odprawę celną. dzwoniłam wczoraj do LOTu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Bagaż Aeroflot
#52 PostWysłany: 13 Sty 2014 03:03 

Rejestracja: 06 Sie 2013
Posty: 15
Witam,

Czy orientuje się ktoś jak wygląda dokupienie drugiego bagażu rejestrowanego. Czy dokupuje się go podczas rezerwacji czy opłaca się go podczas check-in? Jak to wygląda w Aeroflot? Podróż z Rostov nad Donem do Warszawy z przesiadką w Moskwie. Czy w wypadku przesiadki za dodatkowy bagaż płaci się podwójnie, bo już i takie opinie czytałem? No i czy można dokupić tylko jedną sztukę czy można więcej?

Z góry dzięki za odpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bagaż Aeroflot
#53 PostWysłany: 13 Sty 2014 05:08 

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 76
http://www.aeroflot.com/cms/en/before_a ... ss_luggage
50 eur za 2 sztukę przy check in, za 3 i każdą kolejną 150 eur,
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 13 Sty 2014 13:51 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
Witam, mam takie pytanie: jeśli limit bagażu rejestrowanego wynosi 30kg w linii Pegasus to czy mając plecak o wadze 15-20kg kogę kupić w Iranie dywan, zwinąć go, opakować folią i zabezpieczyć oraz podpisać a następnie nadać w ramach limitu bagażowego razem z plecakiem? Czekam na odpowiedzi, pozdrawiam.
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 13 Sty 2014 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
możesz pod warunkiem, że przy nadawaniu będziesz miał ubrany turban
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Milag92 lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 13 Sty 2014 14:12 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3062
złoty
To jak odpowiem bardziej serio. Sprawdź limity , jeśli masz 1 szt. to raczej musisz złączyć plecak i dywan tak by stanowiły całość - jeśli się zmieści w limitach to nikogo nie interesuje, że to dywan. Jeśli tylko kg to najwyżej każą ci go oddać w okienku oversized. Kiedyś kupiłem dywan w Indiach i w sklepie złożyli mi go w kostkę i uczyli zgrabną płócienną torbę razem z uszami. I tak przeżył dalszą podróż i loty powrotne. Ja przeżyłem to gorzej bo jak się okazało przy check-inie nosiłem cały czas ekstra 16kg.
J.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 13 Sty 2014 14:24 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
Ok, a kwestia jakiegoś cła po przylocie do Berlina? Czy potraktują to jako zwykłą pamiątkę i raczej nie powinni się przyczepić?
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bagaż Aeroflot
#58 PostWysłany: 19 Sty 2014 12:08 

Rejestracja: 06 Sie 2013
Posty: 15
Dzięki, a jeżeli lecę z przesiadką ale ten sam przewoźnik (Aeroflot) to płacę x2?

Czy ktoś ma doświadczenie z przewozem rzeczy osobistych z Rosji do Polski (tylko rzeczy osobiste)? Około 80kg. Firmy zajmujące się transportem drogowym (nie mówię o firmach kurierskich), życzą sobie za taka usługę 3.000-4.000pln. Czy jest opcja, żeby w miarę tanio je przetransportować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bagaż Aeroflot
#59 PostWysłany: 19 Sty 2014 12:17 

Rejestracja: 26 Paź 2011
Posty: 95
Loty: 163
Kilometry: 188 335
laszek266 napisał(a):
Dzięki, a jeżeli lecę z przesiadką ale ten sam przewoźnik (Aeroflot) to płacę x2?

Tak, płacisz za każdy odcinek lotu oddzielnie.

Ponadto ja lecąc z polski Aeroflotem nie miałem możliwości nadania bagażu bezpośrednio do miejsca docelowego, najpierw z WAW do SVO, później należało go odebrać i nadać oraz opłacić ponownie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bagaż Aeroflot
#60 PostWysłany: 19 Sty 2014 12:53 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 8
J0seph napisał(a):
laszek266 napisał(a):
Dzięki, a jeżeli lecę z przesiadką ale ten sam przewoźnik (Aeroflot) to płacę x2?

Tak, płacisz za każdy odcinek lotu oddzielnie.


Nie wydaje mi się, płacisz za kierunek, nie odcinek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group