Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 867 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 44  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Azuon
#101 PostWysłany: 11 Lut 2011 00:04 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
rw30 napisał(a):


takich jak my jest naprawdę garstka, a przypuszczam że ryan i linie jemu podobne wolałby żeby nie było nas wcale - ale też z powodu 'małej szkodliwości' jakimś szczególnym problemem nie jesteśmy ; )


A tu się z Tobą nie zgodzę ;) Tacy jak my, to żywa bezpłatna reklama :) bo kto jak nie tacy jak my będą się wręcz przechwalać że za 20€ to można do Maroka i z powrotem polecieć ;) A to napędza mniej zorientowanych, którzy kupią lot za 30€ albo lepiej potem na lotnisku okaże się że bagaż jest niewymiarowy i kolejne 35€ a jeszcze może i bagaż rejestrowy i priorytet wejścia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Azuon
#102 PostWysłany: 11 Lut 2011 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
Jest potwierdzenie, że Ryanair zaczął korzystać z Captcha, ale update azouna ma w ciągu 24h godzin się pojawiać, rozwiązujący ten problem. Zostaje jednak kwestia uciążliwości Captcha dla zwykłych użytkowników, przeglądających loty poprzez stronę. W ogólnym rozrachunku, może to zniechęcić ludzi do częstego zaglądania strony Ryanaira, co może prowadzić do mniejszej ilości sprzedanych biletów.

Mail od azuona:

"Hello everybody!

Bad news: As many of you have noticed, Ryanair has introduced Captcha mechanism
on their website to stop screen scraping websites from accessing their fares.
This change influences Azuon too. Since this morning Azuon cannot fetch fresh
prices from Ryanair flights (cached search still works).

Good news: We'll be publishing a new release of Azuon very soon to accommodate
for this change. Simply click on Help -> Check for updates... in your
program and within the next 24h you should be offered an option to upgrade.


Your Azuon Team
www.azuon.com "
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#103 PostWysłany: 11 Lut 2011 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Murdock napisał(a):
Zostaje jednak kwestia uciążliwości Captcha dla zwykłych użytkowników, przeglądających loty poprzez stronę. W ogólnym rozrachunku, może to zniechęcić ludzi do częstego zaglądania strony Ryanaira, co może prowadzić do mniejszej ilości sprzedanych biletów.

mysle ze ryanair dobrze wie co robi i przeanalizował ryzyko ;) to nie jest mała firemka pana Zbyszka :)

pamietajmy tez o tym, ze takich "pasjonatów" jak my, ktorzy szukaja biletów czesto i dużo nie jest wcale wielu. Pewnie wiekszosc uzytkowników nawet nie zobaczy captchy, a jesli juz, to przepisza i beda szukali dalej ;)

swoja droga kiedy wam sie pojawia captcha? bo ja jeszcze nie widzialem, a chetnie bym ją przeanalizował :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#104 PostWysłany: 11 Lut 2011 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
O tym właśnie mówię, że Captcha dla pasjonatów nie stanowi problemu, azuon wyda update i po sprawie. Jednak dla większości użytkowników Captcha może skutecznie zniechęcić, wszystko zależy od częstości/uciążliwości pojawiania się tego skryptu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#105 PostWysłany: 11 Lut 2011 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Murdock napisał(a):
O tym właśnie mówię, że Captcha dla pasjonatów nie stanowi problemu, azuon wyda update i po sprawie. Jednak dla większości użytkowników Captcha może skutecznie zniechęcić, wszystko zależy od częstości/uciążliwości pojawiania się tego skryptu.

ale wlasnie o tym napisalem, ze wiekszosc uzytkowników captchy nawet nie zauwazy ;)
ja ostatnio przeszukuje ryana codziennie, kilka polaczen, pare dat, czestotliwosc srednia, czyli pewnie tyle co przecietny, "normalny" uzytkownik i captchy nie widzialem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#106 PostWysłany: 11 Lut 2011 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
Ja miele azuonem dużo i też się nie pojawiła, zobaczymy jak się sprawa rozwinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#107 PostWysłany: 11 Lut 2011 19:04 

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 5
dobra wiadomosc od Azuon, w przeciagu 24h bedzie update ktory to ominie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#108 PostWysłany: 11 Lut 2011 19:45 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Jesli dla kogokolwiek miałby być to problem to dla twórcy azuona, któremu mogłyby spaść i to znacząco przychodzy z licencji. Dla szarego latacza co to raz czy dwa w roku poleci Ryanem to nawet nie zauważy, że cokolwiek nowego się pojawiło bo nie będzie pamiętał jak wyglądało poprzednim razem.
Dla zaawansowanego latacza, który chce polecieć w konkretne miejsce też nie będzie to jakimś wielkim problemem.
Większym problemem mogą mieć latacze, którzy lataja dla samego latania. Dla tych co ważniejsza jest cena niż miejsce docelowe. A tacy w całej masie pasażerów się gubią ilościowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#109 PostWysłany: 15 Lut 2011 14:44 

Rejestracja: 01 Lut 2010
Posty: 176
Loty: 29
Kilometry: 42 139
Słuchajcie, czy Azuon wyszukuje tylko lotów z przesiadkami ?
Probóje znaleźć coś na marzec z Wrocławia do Alicante lub Malagi i nic. Kompletnie zero lotów.
Ktoś sie orientuje dlaczego tak sie dzieje ?
_________________
"Ru[url=l]ss[/url]ia is a gas station masquerading as a country"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#110 PostWysłany: 15 Lut 2011 16:05 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 306
niebieski
Może dlatego że Malaga rusza 28 marca a Alicante 29 marca :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#111 PostWysłany: 15 Lut 2011 16:09 

Rejestracja: 01 Lut 2010
Posty: 176
Loty: 29
Kilometry: 42 139
heheh :) i wszystko jasne.
Dzięki :)
_________________
"Ru[url=l]ss[/url]ia is a gas station masquerading as a country"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#112 PostWysłany: 16 Lut 2011 10:10 

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 92
Jak sie sprawuje obecnie Azuon ?
Warto go zakupić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#113 PostWysłany: 16 Lut 2011 10:50 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 70
Czy warto ? Wg mnie jak najbardziej- zaoszczędza czasu podczas szukania połączeń :D oraz kase

Dzięki niemu , po raz pierwszy składam sobie loty wg ceny.

Np- Ostatnio kupiłem tanio lot do BGY, wczoraj zaznaczyłem w azuonie BGY a jako porty docelowe wszystkie pozostałe- dzięki temu znalazłem do wybory, Ibize lyb Trapani za 4 e , w czasie który ni odpowiada ( wybrałem Ibize )

teraz zastanawiam sie nad dalszymi połączeniami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#114 PostWysłany: 16 Lut 2011 11:34 

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 92
Wiem jak działa, używałem jak byl darmowy chciałem sie złożyć na licencje ale user z forum sie wycofał.

Czy ktoś ma ochotę kupić jeszcze dostęp ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#115 PostWysłany: 16 Lut 2011 14:14 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 70
szkoda Ci 4 zł miesięcznie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#116 PostWysłany: 16 Lut 2011 15:12 

Rejestracja: 04 Lut 2011
Posty: 4
ja bym chciała, a ile to wychodzi kasy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#117 PostWysłany: 16 Lut 2011 15:48 

Rejestracja: 05 Sty 2011
Posty: 19
ziółkowska napisał(a):
ja bym chciała, a ile to wychodzi kasy?

Wszelkie info znajdziesz na stronie programu:
http://www.azuon.com/purchase.php?lang=pl
4,56 euro na kwartał
lub 9,87 na rok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#118 PostWysłany: 17 Lut 2011 11:16 

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 92
Cytuj:
szkoda Ci 4 zł miesięcznie ?

Gdy to tak przedstawisz to nie szkoda,

ale skoro licencja jest dzielona równie dobrze można tą kase spożytkować przyjemniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#119 PostWysłany: 17 Lut 2011 12:21 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
karoll napisał(a):
Cytuj:
szkoda Ci 4 zł miesięcznie ?

Gdy to tak przedstawisz to nie szkoda,

ale skoro licencja jest dzielona równie dobrze można tą kase spożytkować przyjemniej.



Warto poczytać licencję, zrozumieć zapisy i zastanowić się. Poza prawno-moralnym aspektem takiego dzielenia się licencją, znane są przypadki blokowania gdy jednocześnie dwa komputery działają na bazie tej samej licencji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#120 PostWysłany: 17 Lut 2011 19:14 

Rejestracja: 13 Lut 2011
Posty: 14
Zbanowany
Niestety, potwierdzam że "heavy using" Azuona w przeszukiwaniu lotów Ryanair powoduje zablokowanie dostępu do strony Ryanaira (i oczywiście brak wyników przeszukiwania w programie). Na razie brak dostępu trzeci dzień.

Jeśli ktoś znalazł rozwiązanie prosze o podpowiedz.
Aha, próbowałem na 3 różnych komputerach które są w sieci wewnętrznej, administrator sieci nie cashuje niczego, mogę się połączyć z Ryanair poprzez iPlusa i sieć w firmie, cookies wyczyszczone itp, itd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 867 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 44  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group