Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 31 Sty 2018 23:49 

@tropikey - a ile Ci wyszło w tym AutoRamalhense ?
 Relacje PM off  

#122 PostWysłany: 01 Lut 2018 11:56 

@tropikey ja właśnie zarezerwowałem na 3 dni na Flores bezpośrednio w Ilha Verde- 117 EUR z CDW na koniec lipca (Twingo). Płatne z góry, ale z możliwością anulacji.
 Relacje PM off  

#123 PostWysłany: 01 Lut 2018 12:04 
Awatar użytkownika

HON fly4free
photolucas84 napisał(a):
@tropikey - a ile Ci wyszło w tym AutoRamalhense ?
Na Sao Miguel chcieli 45,50€ za dobę.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#124 PostWysłany: 01 Lut 2018 12:07 
Awatar użytkownika

HON fly4free
piotrek.s napisał(a):
@tropikey ja właśnie zarezerwowałem na 3 dni na Flores bezpośrednio w Ilha Verde- 117 EUR z CDW na koniec lipca (Twingo). Płatne z góry, ale z możliwością anulacji.
Cena lepsza, niż moja. Robiłeś to na ich stronie, czy mailowo? Na moje daty na ich stronie wychodzi więcej. Może sierpień jest najbardziej oblegany...
I jeszcze jedno - początek i koniec najmu masz na lotnisku?

Edit: jednak cena w moim okresie jest zbliżona do Twojej, bo za 4 dni wychodzi 151,16€. Tylko nie jest dla mnie jasne:
1) jaka jest różnica między "CDW insurance" i "Theft insurance", które są chyba wliczone w tą cenę, a "Insurance", które jest do zaznaczenia za dodatkową opłatą. Może chodzi o ubezpieczenie ze zmniejszonym udziałem własnym?
2) czy nie będzie tu jakiejś opłaty za odbiór/zwrot na lotnisku? W Autatlantis wyraźnie mi o tym pisali, a w autoeurope jest informacja, że w cenie 184€ ta opłata już jest.
 Relacje PM off  

#125 PostWysłany: 01 Lut 2018 12:48 

@tropikey
bezpośrednio na ich stronie, odbiór i zwrot na lotnisku. Na potwierdzeniu mam wyraźnie zaznaczone, theft i cdw oraz airport surcharge wliczone, udział własny przy CDW 890,19 EUR. Potwierdzenia przychodzą dwa- najpierw wstępne po opłaceniu rezerwacji, a na drugi dzień dodatkowe (reservation confirmation)
 Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.

#126 PostWysłany: 01 Lut 2018 12:58 
Awatar użytkownika

HON fly4free
No to w tej sytuacji zmieniam na Ilhaverde :)

Relacje PM off  

#127 PostWysłany: 09 Lut 2018 22:17 
Awatar użytkownika

Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Zarezerwowałem auto na Terceirze na 3 dni przez economycarrentals, koszt 60€, przydzieliło Ilha Verde. Zablokowali mi na karcie 890€ (koszt ubezpieczenia na 3 dni to 60€ i blokada 200€), otrzymałem fiata pande, dokładne oględziny auta, spisanie wszystkich uszkodzeń w protokole, autko trochę słabe i zaniedbane, ale dało radę, zwrot auta bezproblemowy, zdjęta blokada z karty. Ogólnie polecam, tylko dokładnie przeprowadźcie oględziny auta i zaznaczcie wszystko w protokole.
 Relacje PM off  

#128 PostWysłany: 13 Lut 2018 13:34 
Awatar użytkownika

Loty: 89
Kilometry: 143 804
niebieski
Ja znalazłem na stronie https://www.visitazores.com/en/getting- ... rent-a-car wypożyczalnię https://magicislands.pt/en/ i jest to najtańsza opcja jaką widziałem. Za wypożyczenie fiata pandy na 5 dni na czerwiec 2018 wyszło z pełnym ubezpieczeniem, pozwalających na uniknięcie blokady na karcie 121 euro.
Wypożyczalnia zbyt wielu opinii nie ma, bo powstała w 2017 r. ale może wszystko będzie OK. W związku z tym, że nie mam jakiegoś dużego doświadczenia w wypożyczaniu samochodów (kilka razy na Kanarach gdzie jest to bardzo komfortowe), mam prośbę do osób obeznanych czy by mogły zajrzeć do ich regulaminu
https://magicislands.pt/en/general-conditions/ i zobaczyć, czy nie mają jakichś ukrytych pułapek. Z góry dziękuję.
 Relacje PM off  

#129 PostWysłany: 14 Mar 2018 10:23 

Loty: 43
Kilometry: 77 702
Lecę na Sao Miguel w przyszłym tygodniu. Zrobiłam rezerwację samochodu przez stronę Ryanair'a, przydzieliło wypożyczalnię Ilha Verde i na 9 dni wyszła kwota 73,56 euro + dodatkowe ubezpieczenie. Z tego co widzę, to bardzo atrakcyjna cena.
Problem w tym, że konieczne jest posiadanie karty kredytowej (w celu zajęcia zwrotnej blokady 890 euro). Piszą, że karta kredytowa musi być na nazwisko kierowcy. Kierowcą będzie mój mąż, a kartę kredytową mam ja. Czy to się uda?
Najbardziej boję się, że na lotnisku dowiemy się, że nie dostaniemy samochodu (to nie jest najgorsze) i że przepadnie to co już zapłaciłam za rezerwację.
Czy ktoś ma tego typu doświadczenia z tą wypożyczalnią?
 Relacje PM off  

#130 PostWysłany: 14 Mar 2018 10:45 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Proponowałbym skontaktować się z wypożyczalnią mailowo z pytaniem o tą sprawę. Gdy potwierdzą, że może być taka rozbieżność (a myślę, że tak), w razie problemu przy odbiorze auta pokażcie im maila.

Relacje PM off  

#131 PostWysłany: 14 Mar 2018 10:51 

Też o tym myślałam, ale wypożyczalnia nie ma na stronie żadnego maila, są tylko numery telefonu. Ostatecznie pewnie zadzwonię, ale nawet jeśli ktoś telefonicznie potwierdzi mi, że tak może być, to nie będę miała na miejscu na to żadnej podkładki (maila - tak jak piszesz).
Wcześniej tylko raz wypożyczałam samochód (na Lanzarote) i wtedy nie wymagano karty kredytowej, więc stąd moje obawy.
 Relacje PM off  

#132 PostWysłany: 14 Mar 2018 11:14 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Ja gdzieś mam maila do Ilha Verde. Jak znajdę, to Ci podeślę, chyba że ktoś mnie uprzedzi ;)

Relacje PM off  

#133 PostWysłany: 14 Mar 2018 11:25 
Awatar użytkownika

Loty: 232
Kilometry: 373 102
złoty
bonheur napisał(a):
Lecę na Sao Miguel w przyszłym tygodniu. Zrobiłam rezerwację samochodu przez stronę Ryanair'a, przydzieliło wypożyczalnię Ilha Verde i na 9 dni wyszła

9 dni w Ilha Verde za 73,5 Euro? Naprawdę niezła cena.
Maile do Ilha Verde
depcomercial@ilhaverde.com
paulaalves@ilhaverde.com
sandragaspar@ilhaverde.com

Pisałem do nich w sprawie faktur, ale najwyżej przekierują do odpowiedniej osoby.

Co do przyszłego tygodnia - od czwartku do soboty na Sao Miguel odbywać się będzie rajd samochodowy i wystąpią utrudnienia w poruszania się niektórymi drogami. Na przykład w piątek, wokół Sete Cidades, łącznie z brakiem przejezdności drogi głównej EN1-1A.
Więcej informacji tutaj: http://www.azoresrallye.com/rally-18/documentation-for-spectators/ - dokument ROADS CLOSED
tropikey lubi ten post.

#134 PostWysłany: 14 Mar 2018 11:28 

Ta cena zaczyna wydawać mi się coraz bardziej podejrzanie niska :geek:

Wielkie dzięki!! Za maile i za info o rajdzie :)

Przed chwilą na ich profilu na FB znalazłam jeszcze taki: reserve@ilhaverde.com Zobaczymy czy odpiszą :D
 Relacje PM off  

#135 PostWysłany: 14 Mar 2018 15:31 

Dostałam następującą odpowiedź: "Thanks for email, if the wife are present in day of the rental car , can use for 29.50€ second drive. Is only situation we accept different card in rental is not of the drivers."
Dodatkowo dopytałam i napisali, że to 29.50 to za całą rezerwację, chociaż na stronie taka kwota za drugiego kierowcę jest podana za 1 dobę :?
 Relacje PM off  

#136 PostWysłany: 30 Mar 2018 00:37 

Polecam wypożyczalnię Azores Holidays: http://www.azoresholidays.pt/en/veiculos/rent-a-car-en/

Mają punkt stacjonarny, ale ceny na stronie są znacznie niższe, więc najlepiej zrobić wszystko online, nawet będąc już na miejscu (tak mi polecił miły pan z obługi).

Wzięliśmy samochód z najtańszej opcji 10e/dzień, dostaliśmy Skodę Citigo w bardzo dobrym stanie, która spokojnie sobie poradziła w tych warunkach, chociaż nie ryzykowaliśmy zjeżdzania z asfaltowych ulic.

Nie wymagają karty kredytowej, można złożyć depozyt w formie gotówki, którą przelewają na wskazane konto po zwrocie samochodu (po 3 dniach miałem pieniądze na koncie). Bez dodatkowego ubezpiecznia 500e depozytu, z ubezpieczeniem dodatkowym za 10e/dzień - 250e, a z pełnym jeszcze droższym nie wymagają żadnego depozytu.

Obsługa, czas wypożyczenia i zdania, wszystko bez zarzutu. Polecam :)
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#137 PostWysłany: 05 Maj 2018 21:15 

Wszystko poszło zgodnie z planem. Po przylocie w wypożyczalni podaliśmy dokumenty męża i moją kartę kredytową. Pani po chwili zapytała, czy ma mnie dopisać do umowy, jako drugiego kierowcę. Powiedziałam, że jeśli jest to konieczne, to tak, ale ja nie mam prawa jazdy, na co ona odpowiedziała, że konieczne nie jest, tak tylko pyta. Ostatecznie więc mnie nie dopisała i nie dopłaciliśmy za drugiego kierowcę. Nie wiem, czy w ogóle zwróciła uwagę, że karta kredytowa nie należy do kierowcy. Potem pojawiła się jeszcze komplikacja z kaucją na karcie. Wypożyczalnia wymaga 800 euro, a ja dając kartę zapomniałam, że mam ustawiony limit płatności do 2500 zł, więc 800 euro nie dało się zablokować. Na co pani pomruczała coś pod nosem, powiedziała, że "jesteśmy z kraju Jana Pawła II" i zablokowała 500 euro :D Odbiór samochodu bezproblemowy, zwrot również. Jedno i drugie odbywało się po ciemku, więc "oględziny" polegały tylko na obejściu samochodu dookoła ;) Z czystym sumieniem mogę polecić wypożyczalnię Ilha Verde. Za samochód na 9 dni zapłaciliśmy 73,5 euro.
 Relacje PM off  

#138 PostWysłany: 06 Maj 2018 11:09 

srebrny
bonheur napisał(a):
Z czystym sumieniem mogę polecić wypożyczalnię Ilha Verde. Za samochód na 9 dni zapłaciliśmy 73,5 euro.

Rewelacyjna cena. Kilka razy pożyczaliśmy auto na Azorach i nigdy nie udało się zejść poniżej 20 euro za dzień.
 Relacje PM off  

#139 PostWysłany: 06 Maj 2018 13:08 

srebrny
PS. Gdyby nie udało się znaleźć oferty w tak dobrej cenie, to podczas naszej podróży na Sao Miguel najkorzystniejszą cenę miała wypożyczalnia Flor do Norte: https://flordonorte-rentacar.com/en/rates/
Wtedy (w lutym) to było jakieś 20-25 euro za dzień. Teraz widzę na ich stronie, że cena w maju wynosi 30 euro, w lecie pewnie będzie jeszcze drożej. Zawsze warto napisać maila z pytaniem o możliwość zniżki.
Kontakt z nimi był bardzo dobry. Pełna uczciwość, zero machlojek z kartą kredytową, paliwem, pozornymi szkodami czy dodatkowym ubezpieczeniem, na koniec miła pogawędka w biurze.
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#140 PostWysłany: 06 Maj 2018 16:12 

meczko napisał(a):
bonheur napisał(a):
Z czystym sumieniem mogę polecić wypożyczalnię Ilha Verde. Za samochód na 9 dni zapłaciliśmy 73,5 euro.

Rewelacyjna cena. Kilka razy pożyczaliśmy auto na Azorach i nigdy nie udało się zejść poniżej 20 euro za dzień.

Wydaje mi się, że cena była tak niska ze względu na to, że rezerwowałam przez stronę Ryanair'a, który przekierował mnie do tej wypożyczalni. A Ryan często ma duże propocje na wypożyczenie samochodu.
 Relacje PM off  

[ 157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość