Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 08 Lip 2016 19:23 

witam.

w listopadzie chciałbym wypożyczyć samochód na azorach (ponta delgada). Czytałem to forum i z tego co widzę to ludzie polecają Micauto przez economycarrentals. Z tym że jestem na economycarrentals ale nie wiem z jakiej wypożyczalni przydzielą mi samochód bo na samym Micauto wszystko jest po portugalsku.

Próbowałem wstępnie rezerwacji na economycarrentals i dla przykładu zabezpieczenie wynosiło 800 euro ale przy rezerwacji trzeba podać kod cvv karty, czego jednak chciałbym na etapie rezerwacji uniknąć. Też tak mieliście przy waszej rezerwacji samochodów ?

kolejne pytanie czy duza jest roznica w cenie rezerwując np teraz a na miejscu ? i czy koncem listopada jest ryzyko że np nie będzie wolnych samochodów ? wypożyczyć chcemy na 2,5-3 dni
 Relacje PM off  

#62 PostWysłany: 08 Lip 2016 21:54 
Awatar użytkownika

Loty: 232
Kilometry: 373 102
złoty
W moim mniemaniu ryzyka braku dostępności nie ma żadnego. Listopad to nie wysoki sezon. Byłem na przełomie maja i czerwca, w tygodniu podczas którego zapotrzebowanie na samochody było ogromne i nadal dało się wypożyczyć.

Taki "urok" wypożyczania przez pośredników- rzadko kiedy wiemy skąd będzie auto. Spróbuj przejrzeć też inne wyszukiwarki. Niektóre z nich na wstępie pokazują logo wypożyczalni.
Co do CVV - pośrednicy często biorą w momencie rezerwacji małą kwotę zaliczki. Pewnie dlatego wymagane są pełne dane karty.

#63 PostWysłany: 08 Lip 2016 22:09 

niebieski
Po co ci karta z CVV skoro nie chcesz go podawać?

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 09 Lip 2016 04:26 

Przy platnosci gdy kod cvv jest wymagany moge go podac ale nie znam tych posrednikow ani stron www, czytaj nie podaje kazdemu kto chce ten kod ode mnie uzyskac (tym bardziej na drugim koncu swiata gdzie nie mam jak zweryfikować czy dana firma na prawdę istnieje, taka strone www moge sam zrobic i ciekawe czy bys mi podal swoje dane wraz z numerem karty i cvv. Tym bardziej ze chce tylko zarezerwowac samochod, co innego platnosc za samo wypozyczenie ale do rezerwacji moim zdaniem nie powinien byc wymagany.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 09 Lip 2016 06:53 

niebieski
Komu można zapłacić kartą i kto może preautoryzować kartę decyduje Visa czy Mastercard. Są to firmy starannie wybrane i wykonanie przez nie usługi gwarantowane. Dane karty nie są tajne. Za płatności internetowe odpowiada bank a nie ty, więc nawet jak ktoś dokona transakcji twoją kartą nie poniesiesz szkody.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 09 Lip 2016 08:06 
Awatar użytkownika

Loty: 15
Kilometry: 58 252
HON fly4free
photolucas84 napisał(a):
Przy platnosci gdy kod cvv jest wymagany moge go podac ale nie znam tych posrednikow ani stron www, czytaj nie podaje kazdemu kto chce ten kod ode mnie uzyskac (tym bardziej na drugim koncu swiata gdzie nie mam jak zweryfikować czy dana firma na prawdę istnieje, taka strone www moge sam zrobic i ciekawe czy bys mi podal swoje dane wraz z numerem karty i cvv. Tym bardziej ze chce tylko zarezerwowac samochod, co innego platnosc za samo wypozyczenie ale do rezerwacji moim zdaniem nie powinien byc wymagany.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Płatność na ECR dotyczy tylko prowizji dla pośrednika, jest to zazwyczaj kilka-kilkanaście EUR, wypożyczalnia nie ma dostępu do tych danych i resztę opłacasz na miejscu.
Jeżeli wypożyczalnia którą "wylosujesz" nie będzie Ci pasować od razu można rezerwację anulować i dostajesz zwrot na kartę.

Najłatwiejszym sposobem na rozpoznanie samochodów z tej samej wypożyczalni jest patrzenie na ocenę na liście ofert, po anulacji jeśli drugi raz nie chcesz trafić do tej samej firmy wybierz auto z inną oceną.
 Relacje PM off  

#67 PostWysłany: 22 Lip 2016 21:00 

niebieski
Wypożyczyłem w Micauto w Ponta Delgada, co prawda nie mam porównania z innymi wypożyczalniami na Azorach ale mam porównanie z Teneryfą i Majorką. Pomijam ceny które są znacznie wyższe ale jeśli chodzi inne elementy oferty to:

- musiałem robić przelew jako zaliczkę po rezerwacji
- nie maja nawet czegoś takiego jak potwierdzenie rezerwacji, przeglądając kilka ofert może się człowiekowi pomieszać a w Micauto robisz rezerwację i nie przychodzi żadne potwierdzenie.
- Dostałem Hyundaia i20 z 2011 r który był totalnie zarżniety, zniszczony i ledwie dawal radę pod górkę, na Teneryfie miałem C3 z silnikiem 1,2 i na Masce dawał radę.
- człowiek który miał odebrać auto z pod lotniska zamiast 0 7:00 pojawił się 7:30

Może we wszystkich wypozyczalniach na Azorach jest taki poziom usług ale ja jestem rozczarowany, następnym razem spróbuje czegoś innego.
 Relacje PM off  

#68 PostWysłany: 16 Paź 2016 18:41 

Hej,

wybieram się pod koniec października do Portugalii i miedzy innymi na Azory. W związku z tym chciałem zapytać czy ktoś wie czy jest możliwość wynajęcia samochodu w Ponta Delegada bez karty kredytowej lub za gotówkę na miejscu?
 Relacje PM off  

#69 PostWysłany: 16 Paź 2016 18:45 

niebieski
fortric napisał(a):
Hej,

wybieram się pod koniec października do Portugalii i miedzy innymi na Azory. W związku z tym chciałem zapytać czy ktoś wie czy jest możliwość wynajęcia samochodu w Ponta Delegada bez karty kredytowej lub za gotówkę na miejscu?

W Micauto wynajmowałem bez karty, płatność gotówka ale przy rezerwacji przelew zaliczki.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 02 Lis 2016 18:46 

co możecie jeszcze polecić jeżeli chodzi o wypożyczanie samochodu na azorach ? (ponta delgada).

1. Czy rezerwując teraz będę miał niższą cenę niż np jadąc pod koniec miesiąca ? Czy warto zarezerwować samochód teraz czy lepiej na miejscu ?

2. Czy podczas wypożyczania samochodu na miejscu dostanę "umowę wypożyczenia" w języku portugalskim czy może istnieje opcja w języku angielskim ?

3. na co uważać podczas wypożyczania samochodu na azorach ? (może jakieś niemiłe sytuacje z wypożyczania samochodów na wyspie ? )
 Relacje PM off  

#71 PostWysłany: 28 Lis 2016 21:20 

Więc tak:

Samochodzik wypożyczony z lokalnej wypożyczalni (Auto Remalhense Rent-a-car ) - koszt 24 Euro za dobę (samą wypożyczalnie poleciła nam recepcjonistka w naszym hostelu i to ona załatwiła nam wszystko - tzn przez nią wszystko zostało załatwiane).
Wypożyczenie na 2 dni - odbiór i oddanie w hotelu.
Samochodzik to Corsa Turbo benzyna z 2016 roku. Autko w stanie idealnym - lekkie otarcia lakieru spowodowane najprawdopodobniej na myjni - wszystko zaznaczone na formularzu wynajmu. Autko dostarczone po ok 30 minutach od decyzji o wynajęciu.
Pan bardzo miły - wszystko wytłumaczył itp. Braliśmy bez dodatkowego ubezpieczenia - bez blokady na karcie czy innego rodzaju "zastawu". Po prostu 48 euro i autko na 2 dni. Bak 3/4 i tyle do oddania. Oczywiście bez limitów kilometrów. Do wynajmu potrzebne prawko i dowód osobisty. Dodatkowy kierowca nie musiał nic pokazywać. Formularz wynajmu w formie 3 egzemplarzy - oryginał dla wypożyczalni i 2 kopie dla mnie.

Samochodzik bardzo fajny, klima, automatyczne wycieraczki - nic nie stukało - autko miało 8 miesięcy.
Przejechaliśmy w 2 dni 300 kilometrów - zatankowaliśmy za 25 euro (litr 1,33 euro - czyli 18,8 litra - spalanie na poziomie 6,26/100km) - więc bardzo oszczędne autko.
Odbiór miał być w hotelu 2 dni później - Pani z recepcji hotelu załatwiła nam za darmo przedłużenie samochodu o ponad 2 godziny z oddaniem na lotnisku - taki gratis od hotelu :)
Oddanie na lotnisku wyglądało tak: Pani obeszła samochód dookoła i powiedziała OK - podpis zdania samochodu - mój i Pani z wypożyczalni i tyle. Żadnych dopłat, problemów itp. Czysta przyjemność :)
 Relacje PM off  

#72 PostWysłany: 04 Gru 2016 19:07 

Loty: 39
Kilometry: 52 506
srebrny
Do ostatniej chwili zwlekałem z pożyczeniem samochodu. Wypożyczalnia wybrana przez economycarrentals.com . Dwa dni przed wyjazdem wybrałem najtańszą wersję i wylosowałem Ilha Verde Rent-a-Car. Zważywszy na opinie o tej firmie byłem średnio zadowolony, ale mało czasu do wyjazdu pozostało i wziąłem dar losu na klatę.

Samochód zamówiłem na 3 dni. Dla świętego spokoju zaznaczyłem na stronie, że chce "Theft & Damage Excess Protection". Cena do zapłacenia wyszła 85 euro. 33 euro płacone z Kantorem Aliora, resztę przy odbiorze samochodu. Pan z obsługi proponował dodatkowe ubezpieczenie, dzięki któremu uniknę blokowania pieniędzy na karcie kredytowej. Pomyślałem po co mi to dodatkowe ubezpieczenie skoro już jedno wziąłem - oba są na różne skutki zniszczeń i kradzieży? Nie skorzystałem. Na karcie kredytowej zablokowali 890 euro. Nie spisywał numeru karty tylko włożył do terminalu. Podałem pin i przeszło.

Dostałem pięcioletniego Nissana Micra 1.2. Trochę rys i śladów użytkowania, które pan z obsługi skrzętnie wynotował. Autko miało na liczniku 77375km. Bardzo dobrze się spisywał na krętych drogach Sao Miguel. Nie straszne mu były strome podjazdy połączone z trzystu sześćdziesięciu stopniowymi zakrętami. Zrobiłem 355km. Przed oddaniem zatankowałem 21,4 litra za 1,330 euro, w sumie 28,46 euro. Samochód zwrócony szybciutko. Pani pobieżnie obejrzała samochód, poprosiła o kartę i w terminalu zwolniła blokadę. Nie wiem jak długo blokada była zdejmowana, bo na konto logowałem się dopiero po powrocie do Polski - nie ma po niej ani śladu. Uważam, że ta wypożyczalnia to był dobry deal.

Teraz parę uwag technicznych.
Liczyłem na nowszy samochód, tym bardziej że jak się późnej okazało Ilha Verde to potentat na Azorach. Prowadzą salony samochodowe oraz maja własną szkołę nauki jazdy. Obok lotniska jest duży ILHA VERDE Rent a Car - Parque - właśnie tam, idąc na lot powrotny widziałem mój zaparkowany samochodzik. Jedyny wiśniowy/czerwony w szarej masie innych aut. Może ze względu na wiek samochodu nie sprawdzali skrupulatnie stanu karoserii. Jakbym w tym samym czasie zamawiał bezpośrednio na stronie wypożyczalni zapłaciłbym więcej o 30 euro.

Co do samego jeżdżenia po wyspie to trzeba wiedzieć o milionach zakrętów 360 stopni i pół milionie 90 stopni. Jest również milion podjazdów i drugie tyle zjazdów, wszystkie oczywiście o nachyleniu oscylującym wokół 45 stopni. Najwięcej wrażeń dają przejazdy przez małe miejscowości - jedziesz ocierając się lusterkami o drzwi wejściowe do domów. Najciekawsze są momenty gdy trzeba się włączyć do ruchu z podporządkowanej pod mega ostrym kontem nachylenia - polecam poćwiczyć ruszanie z ręcznego na jakims stoku. W moich okolicach ręcznego używa się tylko przy parkowaniu, na Azorach to chleb powszedni. Poza tym lokalsi nonszalancko podchodzą do kwestii kierunkowskazów, światła mijania nie są obowiązkowe a i o zmierzchu są tacy, którzy nie zapalają świateł w samochodzie. Kierowanie samochodem po drogach Sao Miguel dostarcza bardzo wielu wrażeń, a to za zakrętu wyjdzie na szosę stado krów albo rozpędzony autobus lub ciężarówka zjeżdżając z górki środkiem drogi w ostatniej chwili zjadą na swój pas. Nie mówiąc oczywiście o przepięknych widokach. Za to piwo po takim dniu jazdy smakuje wybornie :)

Jeżeli chodzi o wypożyczalnie to w Ponta Delgada jest ich bardzo dużo. Nie tylko przy promenadzie, ale również w bocznych uliczkach - na google.maps każda, którą widziałem była zaznaczona. W jednym z hoteli, w którym się zatrzymałem recepcjonistka polecała gorentacar.pt . Wyliczyła mi 28,80 euro za dzień i 1000 euro blokady albo 35,20 za dzień z ubezpieczeniem bez blokady na karcie. Poza tym jakby ktos miał ochotę pojeździć smartem to widziałem ich dużo z tej wypożyczalni autatlantis.com na Rua dos Manaias.

Zrobiłem tylko 355km, ponieważ w listopadzie ciemno się robi o 18. Po tej godzinie już nie jeździłem z racji bezpieczeństwa i braku widoków. Start zazwyczaj był o 9 rano. Polecam wschodnie wybrzeże wyspy, trasę z Ribeira Grande do Nordeste - to nowo wybudowana ekspresówka. Z Nordesty przez Povoação do Furnas - cały dzień mozna spędzić zatrzymując się co chwila na podziwianie widoków i kawę z termosu ;)

Na koniec powtórzę, że nic złego ze strony Ilha Verde Rent-a-Car mnie nie spotkało i mogę polecić tę wypożyczalnie.

Autko którym jeździłem na fotkach poniżej.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#73 PostWysłany: 01 Lut 2017 09:46 
Awatar użytkownika

złoty
Polecam, chyba najtańszą, wypożyczalnię na Sao Miguel Flor do norte http://www.flordonorte-rentacar.com/index.php/tariff
Podstawowe ubezpieczenie, paliwo full-full, dodatkowy kierowca, nielimitowane kilometry - 20 EUR za dzień
Dostałem chevroleta sparka chociaż to klasa niby c w cenie 25 eur.
Nie trzeba żadnej przedpłaty robić, depozyt 100 EUR płatne gotówką albo spisują dane karty.

Za oddanie auta na lotnisku poza godzinami pracy biura krzyczą 15 EUR, więc się nie opłaca, biorąc pod uwagę koszt busa UTC ZA 3 eur.

Generalna uwaga:
Nie brać aut przez pośredników bo garbują portfel, bezpośrednio u miejscowych taniej.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.

#74 PostWysłany: 01 Lut 2017 15:41 

Loty: 39
Kilometry: 52 506
srebrny
@cypel

Podstawowe ubezpieczenie to jest to samo co w economy rental cars "Theft & Damage Excess Protection"? Szukałas na miejscu czy rezerwowałes przez internet?

Dobry interes zrobiłeś :)
 Relacje PM off
santech lubi ten post.
santech uważa post za pomocny.

#75 PostWysłany: 01 Lut 2017 15:58 
Awatar użytkownika

złoty
Przeglądałem streetview wokół mojego hotelu i się nadziałem na tę wypożyczalnię niechcący ;)
Przez ich stronę internetową wypełniłem formularz i zaraz mi odpisali co i jak, potwierdziłem a na miejscu formalności i opłata.
 Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.

#76 PostWysłany: 10 Lut 2017 09:13 

Dotychczas nie wypożyczałem auta. Czy znacie jakąś wypożyczalnię w Ponta Delgada gdzie można wypożyczyć autko bez użycia karty kredytowej ? Jestem świadomy , że w takim przypadku opłata może być wyższa.
 Relacje PM off  

#77 PostWysłany: 10 Lut 2017 09:22 
Awatar użytkownika

złoty
@‌wulkan‌ we wspomnianej przeze mnie wypożyczalni flor do norte nie powinno być problemu. Zapłacisz kaucję gotówką 100 euro albo podasz nr karty debetowej.
 Relacje PM off
wulkan lubi ten post.

#78 PostWysłany: 10 Lut 2017 09:44 
Awatar użytkownika

Loty: 22
Kilometry: 35 530
Nasz host na Airbnb pisze tak "if you need a car i recommend this rental company they are giving the service and prices they pick you up at the airport, Auto Lima ( Fernando Lima ) +351 912 267 022. This rental they speak a bit of English and French,and also Portuguese".
Czy miał ktoś styczność z tą wypożyczalnią? ;)
 Relacje PM off  

#79 PostWysłany: 07 Mar 2017 10:58 
Awatar użytkownika

Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
cypel napisał(a):
Polecam, chyba najtańszą, wypożyczalnię na Sao Miguel Flor do norte http://www.flordonorte-rentacar.com/index.php/tariff
Podstawowe ubezpieczenie, paliwo full-full, dodatkowy kierowca, nielimitowane kilometry - 20 EUR za dzień
Dostałem chevroleta sparka chociaż to klasa niby c w cenie 25 eur.
Nie trzeba żadnej przedpłaty robić, depozyt 100 EUR płatne gotówką albo spisują dane karty.

Za oddanie auta na lotnisku poza godzinami pracy biura krzyczą 15 EUR, więc się nie opłaca, biorąc pod uwagę koszt busa UTC ZA 3 eur.

Generalna uwaga:
Nie brać aut przez pośredników bo garbują portfel, bezpośrednio u miejscowych taniej.

Korzystałem w połowie lutego na 2 dni, otrzymałem toyote aygo, auto trochę zajechane, ale dało radę. Ogólnie wszystko odbyło się bez problemów.
Dodatkowe ubezpieczenie kosztuje 10€/dzień, ale pokrywa szkody do 200€. Wykup dodatkowego ubezpieczenia nie zwalnia wynajmującego od złożenia depozytu w kwocie 100€ lub spisu danych karty.
 Relacje PM off  

#80 PostWysłany: 15 Mar 2017 04:31 

wulkan napisał(a):
Dotychczas nie wypożyczałem auta. Czy znacie jakąś wypożyczalnię w Ponta Delgada gdzie można wypożyczyć autko bez użycia karty kredytowej ? Jestem świadomy , że w takim przypadku opłata może być wyższa.

Wulkan przeczytaj sobie moj wpis kilka postow wczesniej. Auto bardzo tanie bez zadnych depozytow, ubezpieczen itp. Place jade oddaje bez problemów i gitara

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

[ 157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości