Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 31 Mar 2017 23:45 

jak wygląda sprawa wypożyczenia auta na Pico? widzę na booking że są noclegi z opcją możliwości wypożyczenia auta, rozumiem że gospodarz swoje wypożycza,jak to wygląda w praktyce?
 PM off  

#82 PostWysłany: 18 Kwi 2017 12:26 

srebrny
cypel napisał(a):
Polecam, chyba najtańszą, wypożyczalnię na Sao Miguel Flor do norte http://www.flordonorte-rentacar.com/index.php/tariff
Podstawowe ubezpieczenie, paliwo full-full, dodatkowy kierowca, nielimitowane kilometry - 20 EUR za dzień
Dostałem chevroleta sparka chociaż to klasa niby c w cenie 25 eur.

Niestety ceny poszły w górę i najtańsza opcja to teraz 30euro/dzień
 Relacje PM off  

#83 PostWysłany: 18 Maj 2017 10:48 
Awatar użytkownika

Loty: 22
Kilometry: 35 530
Po wyjściu z lotniska przeszliśmy kawałek do najbliższego ronda, gdzie znajdowała się wypożyczalnia AutoRamalhense, tzn. jej oddzialik ze skuterami [chyba]. Zadzwoniliśmy na podany na drzwiach numer telefonu, z grubsza ustaliliśmy szczegóły, po kilku minutach podjechał do nas pracownik z autem. Za wynajem Corsy z klimą zapłaciliśmy 30 EUR dziennie (6 dni), bez dod. ubezp., full-full. Auto oddawaliśmy w centrum Ponta Delgada w niedzielę wieczorem, zero problemów. Autko spokojnie dawało radę przy 4 osobach, no może trochę słabo ciągnęło pod górkę :)
Żadna karta kredytowa itd. nie była potrzebna, nie chcieli też depozytu.
 Relacje PM off  

#84 PostWysłany: 29 Maj 2017 22:50 

Gorąco polecam wypożyczalnie http://www.7lombas.com - w maju 2017 r. wypożyczyłem samochód na 2 dni za 35 euro (17,5 euro na dzień) bez limitu kilometrów, bez zbędnych formalności, żadnych kart, depozytów itd.

Samochód zarezerwowałem e-mailowo, wpłaciłem zaliczkę 17,5 euro, umówiliśmy się na lotnisku, koleś z firmy na nas czekał podpisaliśmy papiery, dopłaciliśmy gotówką brakującą kasę i następnie zawiózł nas na parking przy lotnisku i gotowe.

Dostaliśmy 2-letniego citroena C1 (5 drzwiowy) - byliśmy we dwoje, ale spokojnie zmieszczą się też 4 osoby. Samochód oddawaliśmy na lotnisku, też bez problemu, koleś jedynie sprawdził czy zgadza się stan paliwa w baku. Jak się jeździ po mniejszych dróżkach to samochód na pewno będzie lekko uwalony krowim łajnem... kto był ten wie ;) :P ale na stacji przy rondzie w drodze na lotnisko jest miejsce gdzie za darmo można obyć auto, ciśnienie z węża jest słabe, ale zawsze to coś.
 Relacje PM off  

#85 PostWysłany: 12 Cze 2017 11:57 
Awatar użytkownika

srebrny
wersus79 napisał(a):
Do ostatniej chwili zwlekałem z pożyczeniem samochodu. Wypożyczalnia wybrana przez economycarrentals.com . Dwa dni przed wyjazdem wybrałem najtańszą wersję i wylosowałem Ilha Verde Rent-a-Car. Zważywszy na opinie o tej firmie byłem średnio zadowolony, ale mało czasu do wyjazdu pozostało i wziąłem dar losu na klatę.

Samochod zwrocony na parkingu przed lotniskiem, ogledziny, porownanie z protokolem odbioru, akceptacja ze wszystko ok na dokumentach, nastepnie wizyta z papierami w biurze na lotnisku,
poproszono o karte na ktora zalozono blokade w momencie wynajmu, w terminalu usunieto/skasowano blokade, dostalem wydruk anulowania blokady, a w mbanku jaki wisiala tak wisi blokada
od tygodnia .... wrrrr
 Relacje PM off  

#86 PostWysłany: 12 Cze 2017 12:04 

Nie wiem czy nie do 10 dni maja to zdjąć

Wysłane z mojej Nokii 3310 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.

#87 PostWysłany: 15 Lip 2017 15:38 

pierwszy raz będę wypożyczał auto :shock: zamierzam w tej wypożyczani https://www.rentacaroasis.com/EN przy rezerwacji wyskakują dodatkowe opcje które można ( trzeba?) zaznaczyć ,chodzi mi o CDW,Super CDW,PAI ,etc. Co i jak najlepiej zaznaczyć, czy nic nie zaznaczać a wykupić u nas ubezpieczenie (jakie ? )
 PM off  

#88 PostWysłany: 08 Wrz 2017 00:24 
Awatar użytkownika

Loty: 171
Kilometry: 188 843
platynowy
Czy ktoś jeszcze wypożyczał auto z Ilha Verde? Przydzieliło mi ich z ECR i nie znalazłem pozytywnej opinii w necie od nich (prócz FB gdzie mają albo 1dynki albo 5tki -ale te piątki są lekko podejrzane)
@correos możesz coś więcej napisać o twoich odczuciach? Jest się czego obawiać? Mam full opcję z ubezpieczenia z iCarhireinsurance ale jednak wolę unikać problemów :)

#89 PostWysłany: 08 Wrz 2017 00:54 
Awatar użytkownika

Loty: 360
Kilometry: 404 796
niebieski
Wypożyczalem od nich samochód na Flores. Żadnych problemów. Wziąłem ubezpieczenie przez pośrednika także zrobili blokadę. Podczas odbioru dokładnie sporządzony protokół, natomiast przy zwrocie Pani tylko obeszla samochód. Ogólnie polecam.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Gaszpar lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#90 PostWysłany: 08 Wrz 2017 07:23 
Awatar użytkownika

srebrny
@Gaszpar
jestem zadowolony z wynajmu - - badz bardzo upierdliwy w zaznaczaniu na protokole wszelkich rys , nawet drobnych ktore w ich opinii nie powoduja potracenia z karty
Zalecam Ci bys niezwlocznie udal sie do punktu obslugi po wyladowaniu, chocbys sie mial nieco przepychac w korytarzach, sa wyjatkowo powoli w calej procedurze wynajmu auta
jezeli bedziesz 5-6 osoba to juz ci sie znudzi oczekiwanie
 Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.

#91 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:22 

niebieski
Gaszpar napisał(a):
Czy ktoś jeszcze wypożyczał auto z Ilha Verde? Przydzieliło mi ich z ECR i nie znalazłem pozytywnej opinii w necie od nich (prócz FB gdzie mają albo 1dynki albo 5tki -ale te piątki są lekko podejrzane)
@correos możesz coś więcej napisać o twoich odczuciach? Jest się czego obawiać? Mam full opcję z ubezpieczenia z iCarhireinsurance ale jednak wolę unikać problemów :)

@Gaszpar też się przymierzam do ECR i mam pytanie. Czy dobrze rozumiem, że bierzesz u nich auto z podstawowym ubezpieczeniem Theft & Damage Excess Protection w którym przykładowo jest "Excess: 800 EUR for damages and theft". I na wypadek szkody masz wykupione iCarhireinsurance (zakładam, że annual) na 6000GBP na ten Excess? Pozdr
 Relacje PM off  

#92 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:31 
Awatar użytkownika

Loty: 344
Kilometry: 649 074
niebieski
Wypożyczałem od nich auto 2 tygodnie temu na 3 dni. Na miejscu dokupiłem ubezpieczenie w cenie około 58 euro.
Nie miałem żadnych problemów. Obsługa ok.
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.

#93 PostWysłany: 20 Wrz 2017 20:29 
Awatar użytkownika

platynowy
santech napisał(a):
Gaszpar napisał(a):

@Gaszpar też się przymierzam do ECR i mam pytanie. Czy dobrze rozumiem, że bierzesz u nich auto z podstawowym ubezpieczeniem Theft & Damage Excess Protection w którym przykładowo jest "Excess: 800 EUR for damages and theft". I na wypadek szkody masz wykupione iCarhireinsurance (zakładam, że annual) na 6000GBP na ten Excess? Pozdr

Tak dokładnie biorę z ECR najtańsze opcje i zabezpieczam się zewnętrznym ubezpieczeniem
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#94 PostWysłany: 28 Wrz 2017 22:19 

Loty: 39
Kilometry: 52 506
srebrny
Kolejna wizyta na Azorach. Tym razem Ilha do Pico. Samochód zarezerwowany trzy tygodnie wcześniej przez Economy Car Rentals na okres od 1 do 4 września. Wybrałem drugą, najtańszą opcję z proponowanych przez wyszukiwarkę ECR – „Hyundai i20 or similar”. W sumie za trzy dni zapłaciłem 125,8 euro z ubezpieczeniem „Theft & Damage Excess Protection” od ECR. Z ciekawości sprawdzałem terminy w wyszukiwarce ECR na sierpień i należałoby do sumy powyżej dodać 50 euro. Szukanie auta rozpocząłem już w czerwcu, przez wysłanie do każdej wypożyczalni na Pico zapytania, ile by kosztowało pożyczenie samochodu w interesującym mnie czasie. Wszystkie wypadały gorzej niż ECR. Najtańszy, goły samochód był za 42,5 euro za dzień. Z ubezpieczeniem CDW należałoby dodać 11,5 euro za dzień. W ECR wylosowałem ILHA VERDE. Odbiór samochodu na lotnisku PIX, oddanie w biurze firmy w Madalenie. Po przylocie na Pico nie poszedłem od razu po odbiór samochodu. Miałem jeszcze godzinę czasu, więc trochę pokręciłem się po budynku, porobiłem trochę fotek, wypiłem kawę. To był błąd, bo przedstawiciel Ilha Verde nie jest obecny cały czas na lotnisku - o czym nie wiedziałem. Dojeżdża z pobliskiej Madaleny i biuro otwiera tylko po przylocie samolotów na wyspę. Musiałem dzwonić do biura firmy, żeby ktoś przyjechał i wydał samochód. Dodam, że inne firmy na lotnisku mają otwarte swoje biura cały czas. Po przyjeździe młoda dziewczyna spisała moje dane z prawka i dowodu, skasowała resztę należności za wynajem i tu najciekawsze, nie zrobiła blokady na karcie kredytowej. Nawet nie proponowała kolejnego ubezpieczenia. Ograniczyła się tylko do spisania numeru kk na kartce. Gdy wyraziłem zdziwienie, powiedziała, że bardzo się spieszy i to wystarczy. Nawet nie wyszliśmy razem, by ocenić stan samochodu. Zaznaczyła kilka rys na wzorze samochodu na umowie i powiedziała, że jak coś znajdę, to żebym jej powiedział, bo ona jeszcze tu chwilkę będzie. Dostałem nowego, czerwonego Renault Clio TCe. Wszystkie zaznaczone rysy znalazłem, ale i tak zawołałem panią. Nie wiedziałem, jak odpalić to czerwone cudeńko. Nie było kluczyka do stacyjki, tylko taki gruby prostokąt wyglądający jak brelok. Okazało się, że trzeba go wsunąć do wnęki pod radiem, wyżej jest taki przycisk, który wraz z wduszonym sprzęgłem odpala silnik. Kolejny raz potwierdza się prawda, że podróże kształcą.
Przy oddawaniu auta na parkingu Ilha Verde w Madalenie (nie wchodziłem do biura), nawet nie sprawdzono stanu samochodu. Młody chłopak zapytał tylko czy wszystko w porządku i czy zatankowałem bak. Procedura pożyczania i oddawania przypominała trochę tę na Teneryfie w firmie Autoreisen.

Parę słów o jeździe po wyspie.
Drogi są równie dobre jak na Sao Miguel. Zjazdy, podjazdy i zakręty takie same. Jest za to zdecydowanie mniejszy ruch. Dzięki temu można częściej zatrzymywać się i robić foty z samochodu lub wyjść z auta i bezpiecznie podziwiać widoki stojąc na poboczu. Najważniejszą zaletą mojego samochodu była wbudowana nawigacja z mapą wyspy. Każda, nawet najbardziej dziurawa, polna droga była w niej wyświetlana. Najbardziej przydawała się jednak w czasie jazdy przez liczne, nadmorskie miejscowości. Człowiek jedzie i nie martwi się, że zabłądzi w gąszczu wąskich uliczek. Polecam jazdę drogami w górnych partiach wyspy, na przykład zjazd z wulkanu Pico w stronę miejscowości São Mateus. Druga fajna trasa to od głównej drogi przecinającej w połowie wyspę, odbijają mniejsze, którymi rolnicy dojeżdżają do pastwisk z krowami. Takie polne drogi bywają dziurawe, czasami niewiele szersze od samochodu, więc trzeba jeździć bardzo ostrożnie. Przy każdym rozjeździe jest drogowskaz z nazwą jakiegoś punktu orientacyjnego, więc nawet bez nawigacji nie zgubimy się.

Pogoda na Pico, nie odbiega pewnie od pogody na innych wyspach. Czasem popadała, czasem mocniej powiało i słońce wzeszło. 4 pory roku w jeden dzień - to powiedzenie Azorańczyków ;) o pogodzie na archipelagu.

Przejechałem 360 km. Tankowałem tylko raz przed oddanie samochodu, za 29 euro (1,4 euro za litr). Wyszukiwarkę ECR i firmę Ilha Verde kolejny raz polecam.

Tak wyglądało autko.
Załącznik:
renault.jpg

Polna droga na Pico. Bywają takie w gorszym stanie.
Załącznik:
droga_na_pico.jpg

Skrzyżowanie w środku wyspy
Załącznik:
na_rozdrożu.jpg

Tutaj można się nieźle rozpędzić. Droga prowadzi od skrzyżowania z foty powyżej na zachód.
Załącznik:
droga_na_pico_2.jpg

Krów na Azorach jest więcej niż ludzi i dają doskonałe mleko.
Załącznik:
główna_droga.jpg

Te krowy powyżej były tak nauczone, że jak się powoli podjeżdżało samochodem to ustępowały jeden pas ruchu. Właściciele eskortują je dwoma PickUpami. Daleko po lewej stronie, skryta w chmurach jest wyspa Sao Jorge.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#95 PostWysłany: 05 Paź 2017 20:45 
Awatar użytkownika

platynowy
Pomimo moich obaw dotyczących opini w necie o Ilha Verde wszystko z nimi było jak najbardziej OK. Przylot opóźnionym FR z LIS. Panie w biurze czekały na nas i kilku innych pasażerów. Odbiór odbył się sprawnie. Dostaliśmy kartę z zaznaczonymi uszkodzeniami auta. Panie nie wyszły na parking. Poprosiły aby obejrzeć auto następnego dnia gdy będzie widno i gdybyśmy zobaczyli jakieś dodatkowe uszkodzenia to dali nam e-mail aby przysłać maila i ew. zdjęcia. Oczywiście na parkingu obejrzałem auto i porobiłem zdjęcia ale nieodpracie miałem wrażenie, że na dokumentach były uszkodzenia innego auta bo sporo było zaznaczonych elementów a ja ich za bardzo nie widziałem. Nie wiedziałem, czy na rysunkach są zaznaczone otarcia lusterek więc rano zrobiłem zdjęcia i wysłałem im na wspomnianego maila, na co odpisali, że dziękują i dopisują je do kontraktu.
Rezerwowaliśmy najtańszą opcję klasy A z ECR dostaliśmy 3letnią Fiestę (klasa B) w dobrym stanie o przebiegu jak na wypożyczalnię sporym bo 67tys. Auto spisywało się bez zażutu. Większość aut w klasie B jakie spotykaliśmy na wyspie z ich wypożyczalni to CLio i Micry.
Zrobiliśmy ponad 450km. Zatankowaliśmy przy zdawaniu auta 32 litry. Czyli Fiesta 1,0 dałą wynik ok 7l/100km. Bezołowiowa na wyspie praktycznie wszędzie to koszt 1,4E za litr
3 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.

#96 PostWysłany: 17 Paź 2017 12:24 

Mamy kłopot, nie pożyczaliśmy nigdy auta i okazuje się, że bez karty kredytowej jest trudno. Mamy do wyboru w Ponta Delgada albo Autocuhna (19.50 euro za dzień w pakiecie podstawowym) i Auto Ramalhense 23 euro/dzień. Do tego dodatkowe ubezpieczenia ok 10 (cdw) lub 19 euro za dzień (scdw).

Ktoś korzystał? Chodzi małe autko, dwie osoby.
 Relacje PM off  

#97 PostWysłany: 17 Paź 2017 12:29 

Loty: 131
Kilometry: 194 780
niebieski
Ja brałem w Autocunha i polecam, nawet bez dodatkowego ubezpieczenia nie sprawdzali zbytnio samochodu. Przywieźli i odebrali auto w Ribeira Grande. Samochód to dość świeża Toyota Aygo, przy 4 osobach było trochę żonglowania biegami, ale wszędzie dojechaliśmy :)

#98 PostWysłany: 17 Paź 2017 12:34 

A brałeś dodatkowe ubezpieczenia?

Płaciłeś kartą czy gotówką? Jakiś depozyt?
 Relacje PM off  

#99 PostWysłany: 17 Paź 2017 13:24 

Loty: 131
Kilometry: 194 780
niebieski
Płaciłem kartą debetową, zero depozytu ani blokad.
Bez dodatkowego ubezpieczenia.

#100 PostWysłany: 17 Paź 2017 14:15 

niebieski
Gaszpar napisał(a):
Pomimo moich obaw dotyczących opini w necie o Ilha Verde wszystko z nimi było jak najbardziej OK. Przylot opóźnionym FR z LIS. Panie w biurze czekały na nas i kilku innych pasażerów. Odbiór odbył się sprawnie. Dostaliśmy kartę z zaznaczonymi uszkodzeniami auta. Panie nie wyszły na parking. Poprosiły aby obejrzeć auto następnego dnia gdy będzie widno i gdybyśmy zobaczyli jakieś dodatkowe uszkodzenia to dali nam e-mail aby przysłać maila i ew. zdjęcia. Oczywiście na parkingu obejrzałem auto i porobiłem zdjęcia ale nieodpracie miałem wrażenie, że na dokumentach były uszkodzenia innego auta bo sporo było zaznaczonych elementów a ja ich za bardzo nie widziałem. Nie wiedziałem, czy na rysunkach są zaznaczone otarcia lusterek więc rano zrobiłem zdjęcia i wysłałem im na wspomnianego maila, na co odpisali, że dziękują i dopisują je do kontraktu.
Rezerwowaliśmy najtańszą opcję klasy A z ECR dostaliśmy 3letnią Fiestę (klasa B) w dobrym stanie o przebiegu jak na wypożyczalnię sporym bo 67tys. Auto spisywało się bez zażutu. Większość aut w klasie B jakie spotykaliśmy na wyspie z ich wypożyczalni to CLio i Micry.
Zrobiliśmy ponad 450km. Zatankowaliśmy przy zdawaniu auta 32 litry. Czyli Fiesta 1,0 dałą wynik ok 7l/100km. Bezołowiowa na wyspie praktycznie wszędzie to koszt 1,4E za litr

Hey. Miałeś blokadę na karcie na udział własny?
 Relacje PM off  

[ 157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość