Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 211 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lut 2015 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Czy na Azorach (Sao Miguel) są tylko sieciowe wypożyczalnie typu Hertz, albo Europcar?
Interesuje mnie, czy nie ma może czegoś lokalnego, gdzie ceny byłyby odrobinę niższe i nie blokowaliby po 500+ baksów przy rezerwacji samochodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Azory
#2 PostWysłany: 13 Mar 2015 21:20 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Oliv napisał(a):
Czy ktoś korzystał z komunikacji miejskiej na Azorach? Jak to wygląda, da radę dojechać do najważniejszych miejsc? Wypożyczylibyśmy samochód, ale kierowca ma 21 lat i nie mamy karty kredytowej. Moglibyśmy zorganizować kartę kredytową, ale z tego co wiem to nazwisko na karcie powinno być takie jak nazwisko kierowcy. Ktoś ma jakieś sensowne rozwiązanie?


Właśnie mam ten sam problem z wypożyczeniem samochodu na Sao Miguel.

Karty kredytowe jedynie 2 wirtualne w ING i 23 lata, więc znowu dodatkowe koszty dochodzą.
Może ktoś z Was zna jakąś lokalną wypożyczalnię na Azorach gdzie nie potrzebują kredytówki albo można wypożyczyć samochód od gospodarza na airbnb? Ja tak zrobiłem na Teneryfie i 1 dzień kosztował mnie 20 euro, bez żadnych dodatkowych ubezpieczeń, jedynie umowa podpisana.

Bo podróżowanie autobusem żeby odwiedzić najlepsze miejsca może być męcząca, a na stopa to chyba za mało aut na wyspie :D


Ostatnio edytowany przez mashacra, 20 Kwi 2015 22:40, edytowano w sumie 1 raz
cytat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#3 PostWysłany: 31 Mar 2015 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Pod względem wypożyczenia samochodu Azory zapowiadają się strasznie :)
Jak na razie nie znalazłem w moim terminie (lipiec) nic tańszego, niż 40 euro za dobę za mały, 3-drzwiowy samochodzik, w dodatku bez klimatyzacji... Chyba będziemy musieli skupić się na podróżowaniu komunikacją masową, chociaż jeszcze zobaczę. W każdym razie nie będę wcześniej niczego rezerwował, przylecę i sprawdzę jak to wygląda na miejscu, bo być może już tam uda mi się znaleźć cokolwiek tańszego...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Kwi 2015 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
A szukałeś tutaj?

http://www.visitazores.com/en/getting-around/rent-a-car
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
Mikelek lubi ten post.
Mikelek uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 21 Kwi 2015 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Dzięki, nie znalazłem tego spisu wypożyczalni, teraz przynajmniej będę mógł porównać ceny - zaraz wysyłam maile do nic wszystkich i jak tylko wybiorę jakąś dobrą i w miarę niedrogą ofertę, to napiszę ile kosztowała i jakie były warunki.

Jeszcze raz dzięki! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Kwi 2015 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Ja wczoraj dopiero kupiłem bilety :) samochód na 7 dni w lutym za 189 EUR na ECR. Jak znajdziesz jakąś okazję to daj znać.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Kwi 2015 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Pytanie ile to jest okazja w sezonie ;) Wysłałem zapytania do 12 wypożyczalni na Sao Miguel, 4 maile niedostarczone, czyli wypożyczalnie pewnie już nie istnieją. Na razie niestety ceny za grupę A około 35 euro za dzień, czyli dość drogo, chociaż z ubezpieczeniem w cenie, ale czekam na więcej odpowiedzi, może uda mi się znaleźć coś tańszego.

A Ty z której wypożyczalni korzystałeś? Niektóre są na kilku wyspach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Kwi 2015 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Wrzuciłem na economycarrentals, ale jeszcze nie mam potwierdzenia ;)

E: Najtańszy Citroen C1 jest za 180 EUR, ale najtańszy z klimą i 5 drzwiami jest za 189 EUR Ford Fiesta. Excess 1000 EUR :evil: trzeba będzie jeszcze poszukać ;)

E2: Voucher już jest z
Cytuj:
Car rental provider: MICAUTO
Address Avenue Infante D. Henrique 109, next to Hotel
Gaivota, 9500-764, Ponta Delgada, Azores
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
Mikelek lubi ten post.
Mikelek uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 24 Kwi 2015 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Na mój termin, czyli drugą połowę lipca, na Sao Miguel sytuacja wygląda tak:

Rent-a-Car Auto Ramalhense (reservas@autoramalhense.com) - 34,50 €
Rent-a-car Micauto (geral@micauto.com) - 38 €
Auto Cunha Rent a Car (geral@autocunha.net) - 37,50 €
Autatlanstis (cristina@autatlantis.com) - 39 €
Valera Rent a Car (Micaela.Jesus@bensaude.pt) - 38,50 €

Opłata dzienna za mały, 4-osobowy samochód klasy Toyoty Aygo, Skody Citigo, bez żadnych dodatkowych usług. Pozostałe firmy nie odpowiedziały na moje zapytanie, generalnie na maila zwrotnego trzeba trochę poczekać, jak to jest w zwyczaju na południu Europy :D Napisałem do pierwszej firmy z listy z zapytaniem o depozyt, ale jeszcze mi nie odpowiedzieli, jak dostanę informację, to ją tutaj dodam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Kwi 2015 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
A na ECR ile wychodzi dla porównania?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Kwi 2015 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
mashacra napisał(a):
A na ECR ile wychodzi dla porównania?


Od 36 € w górę za Citroena C1.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Kwi 2015 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Mikelek napisał(a):
Na mój termin, czyli drugą połowę lipca, na Sao Miguel sytuacja wygląda tak:

Rent-a-Car Auto Ramalhense (reservas@autoramalhense.com) - 34,50 €


No to tyle co z "letniej" tabelki na 6 i mniej dni, zimowa wygląda lepiej :)

http://www.autoramalhense.com/summer.html

http://www.autoramalhense.com/ingles.html
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Kwi 2015 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Zobaczymy teraz jak będzie wyglądał depozyt, poza tym przylot mamy w południe, a wylot z Ponta Delgada po 6.00 rano, zobaczymy czy potraktują to jako 6, czy 7 dni, bo można policzyć dni kalendarzowe, albo pełne doby od wypożyczenia.

W tym momencie biorąc pod uwagę jakie mamy plany wakacyjne, to muszę każde euro oglądać ze wszystkich stron zanim wydam i szukać wyłącznie najtańszych opcji, bo bardzo ambitnie podeszliśmy do spędzania czasu wolnego i teraz jeszcze tylko hajs musi się zgadzać :lol:

P.S.
Wiesz może jaki depozyt policzą od Ciebie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Kwi 2015 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Niczego z Twojej listy jeszcze nie sprawdzałem. Tylko z ECR, jakiś absurd "Excess 1000 EUR".
Ale już widzę, że może być taniej niż na ECR i dodatkowo liczę na niższy udział własny.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Kwi 2015 12:46 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
My mamy rezerwację przez ERC. Na Sao Miguel wyszło nam 65 EUR/2 dni (wypożyczalnia Micauto), na pozostałych wyspach samochód będziemy wypożyczać od Ilha Verde. Aha, wypożyczamy w drugiej połowie maja 2015. Z innego forum wiem, że dla Azorów cena ok 30 EUR/doba to jest b. dobra cena, zwłaszcza w sezonie (przynajmniej tak tam piszą ;)
Podaję jeszcze link na lokalną wypożyczalnię, na nasze terminy nie mieli już wolnych aut.
http://www.flordonorte-rentacar.com/en/

-- 24 Kwi 2015 12:52 --

mashacra napisał(a):
Niczego z Twojej listy jeszcze nie sprawdzałem. Tylko z ECR, jakiś absurd "Excess 1000 EUR".
Ale już widzę, że może być taniej niż na ECR i dodatkowo liczę na niższy udział własny.


W celu zmniejszenia udziału własnego planujemy zrobić pełne ubezpieczenie już na miejscu (SCDW). W Ilha Verde będzie ono kosztować ok 10 EUR/doba (samochód klasy A), ale przynajmniej obejdzie się bez blokady na koncie... Z Micauto czekamy na odpowiedź, co do wysokości SCDW :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Kwi 2015 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Właśnie dostałem maila od firmy 7 Lombas (http://www.7lombas.com/enindex.php), za samochód grupy A chcą jedynie 177 euro w lipcu!

Cytuj:
Good afternoon Mrs. M. Z.

I thank you for requesting our services.
taking into account the email you sent us, inform you that the full price for the rental car group A, is € 177.00, this price includes unlimited kms, insurance against third parties, delivery and collection at the airport, and 18% VAT

Note: the payment is made when half confirms the reservation, by bank transfer, and the other half paid when we deliver them his car, then you can pay by cash, check or credit card.
the car you are delivered clean and must be returned clean, if you do not pay a fee of € 17.50.
the car must be returned with the same amount of fuel that it had when it was delivered to you, if you do not pay the fuel difference plus 25%.

Note: instead of third party insurance (which is already included), you can choose other insurance, which are insurance against all risks CDW, with this insurance the total of your rental will be € 230.10, and will be responsible for a deductible of € 590.00, which pays only if you have an accident and be guilty.
can still opt for the super CDW insurance, where the total of your rental will be at € 265.50, and is with a deductible of € 59.00, which pays only if you have an accident and be guilty.

if you choose only the third party insurance, it should be recalled that in case of accident and guilt, is responsible for all damage to the vehicle's 7 Lombas Rent a Car, Lda because the insurance only covers damage to other vehicles involved in accidents.

I await your confirmation as soon as possible, if you agree with the above conditions.

Best regards
The Rececionist
Lucinda Cabral
7 Lombas Rent a Car, Lda


Cena jest tak dobra, że nawet nie mam zamiaru obrażać się o tą "Mrs" przed nazwiskiem :lol:
Napisałem do nich też z pytaniem o depozyt na czas wypożyczenia samochodu, ale chyba się na nich zdecyduję. Niestety trzeba wpłacić połowę kwoty, żeby zarezerwować i nie można kartą, musi być przelew bankowy. Zobaczymy co odpiszą, na razie są u mnie pod numerem 1, ale poprosiłem też naszego hosta z AirBnB, żeby nam sprawdziła wypożyczalnie, więc niewykluczone, że uda się nam trafić na jeszcze jakieś inne oferty.


Ostatnio edytowany przez mashacra, 24 Kwi 2015 17:42, edytowano w sumie 1 raz
dane osobowe ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Kwi 2015 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Mikelek napisał(a):
Cena jest tak dobra, że nawet nie mam zamiaru obrażać się o tą "Mrs" przed nazwiskiem :lol:


Dobrze, ze nie wybierasz z oferty "Susuki AltoAutomatic", czekam na opinię.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Kwi 2015 21:01 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Polecam Autocunha, właśnie mamy wypożyczony samochód i za 3 dni zapłaciliśmy 82,5 euro. Auto to Toyota Aygo 5-drzwiowa, żadnych dodatkowych opłat i depozytów. Płatność zwykłą visą walutową z mBanku. Zobaczymy jak będę zwracał w niedzielę, ale na razie wszystko w porządku. Paliwo na piątej kresce i tak samo mamy oddać, odbiór i zwrot bez dodatkowych opłat w hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Kwi 2015 18:37 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Samochód oddany, żadnych dodatkowych opłat i fornalności. Jedynie sprawdzono poziom paliwa, uścisk ręki i koniec :) Toyota Aygo sprawdziła się dobrze nawet na 4 osoby, wyspa nie jest duża - zrobiliśmy lekko ponad 430km w 72h. Benzyna 95 za 1,35 euro/litr.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 26 Kwi 2015 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
A masz jakieś rozliczenie skąd kwota 82,5 EUR?

Jak to się ma do info z ich strony?
http://www.autocunha.net/?area=tarifario
Cytuj:
Prices
2 - 7 Days - € 22.50 for day
8 ou + Days - € 21.00 for day
Enclosed Equipment
Air Bags
Radio
Attended Direction
Insurances
CDW - € 10.00
TP - € 5.00
PAI - € 3.00
Super CDW - € 15.00
Surmounting - € 500.00
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 211 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group