Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 211 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 05 Lip 2018 22:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Podrzucę informację, która być może przyda się osobom, które skorzystały z dobrych cen TAP i lecą do Ponta Delgada. Ryanair cars zaoferowało mi dobrą cenę (tak wnioskuję po lekturze tego wątku) na wynajem w czerwcu przyszłego roku - samochód klasy Ford Fiesta za 100 euro na 6 dni z wypożyczalni Ilha Verde. Pierwszy raz zerezerwowałem samochód z tak dużym wyprzedzeniem 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#142 PostWysłany: 06 Lip 2018 07:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
@Kashpir to jest bardzo dobra cena, tym bardziej, że to już sezon. Ryana warto brać pod uwagę, wypożyczałem przez nich auto w europcar w Izraelu i też była bdb cena.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 06 Lip 2018 09:57 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Wypozyczalnie autocunha.net wypozycza auta ( przynajmniej na maj 2019) za 0 euro. Można dokupić np. gold coverage za 15 euro/dzień ,ale nie jest to obowiążkowe. Miał ktoś z nimi do czynienia? Gdzie jest haczyk?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 06 Lip 2018 10:43 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@samaki9 w jakich datach i na której wyspie? Mi się pokazują normalne ceny rzędu 37€ za dobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 06 Lip 2018 10:47 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
airport PDL...1-4 maja 2019
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 06 Lip 2018 11:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Na moje terminy w czerwcu też pokazuje 0,00 euro na wszystkie samochody. Haczyk polega prawdopodobnie na tym, że mają kalendarz ustawiony do jakiejś daty i rezerwacji system nie przyjmie, albo jeśli przyjmie to potem z dużym prawdopodobieństwem anulują jako oczywisty błąd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 09 Lip 2018 17:45 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Wyjazd mam dopiero za 10 miesięcy , ale w sumie to auto mógłbym już zarezerwować .Czy w razie czego nie ma problemów ze zwrotem zapłaty w Ilha Verde? Może ktoś juz to przerabiał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 09 Lip 2018 18:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jeśli myślisz o Ilha Verde przez Ryanaira (o czym pisałem wyżej), to 25 euro zaliczki, które zapłaciłem teraz, jest ponoć bezzwrotne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#149 PostWysłany: 26 Sty 2019 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Jeżeli ktoś szuka taniej wypożyczalni to polecam ANC Azores Holidays. W tej chwili mają promo na Skoda Citygo za 7euro/dzień. Blokada 500 euro. Za dodatkowe bodaj 10 euro/dzień blokada spada do 60 euro na opony.

Tu kontakt
bookings@grupoanc.pt
http://www.azoresholidays.pt
(+351) 296 247 171

Biuro mają w centrum Ponta Delgada i na wylotówce na Capelas (droga EN4-1A). Tam też odbiera się i zdaje auta. Przy wypożyczalni jest stacja benzynowa. Wszystko miło i bezproblemowo. Za darmo jest transport z miasta (odbierają z hotelu) i odwożą do hotelu/na lotnisko. W środę jak zdawałem auto z centrum transport przywiózł właśnie 2 inne pary z Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#150 PostWysłany: 21 Lut 2019 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 300
Kilometry: 442 371
srebrny
W związku z tym, że trafiłem na niedziałające myjnie obok lotniska TER zostałem skierowany na stację, gdzie jest dostępna jedna myjka ciśnieniowa (czysta woda bez detergentów)
https://goo.gl/maps/cp6oRK4ukYQ2 (zaraz obok widocznego odkurzacza, niewidoczna na google, bo zdjęcie jest dość stare)
Za 50 centów można korzystać z myjki przez 7 minut.
Jeżeli ktoś nie ma bardzo zabrudzonego auta to szczerze polecam :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 21 Lut 2019 21:48 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1704
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Wayzor-jakieś doświadczenia ? Najtansi są na mój termin w PDL i aż za dobre opinie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 24 Maj 2019 22:55 

Rejestracja: 25 Sie 2014
Posty: 374
srebrny
Mogę śmiało polecić 3 firmy, które akceptuję karty debetowe podczas wypożyczenia samochodu na 3 różnych wyspach azorskich:

- Terceira – azorestouch.com mają swój profil na FB, za VW Up! Wyszło 30€ za 1 dzień. Auto mogą dostarczyć na dowolny adres wyspy. Kaucja 300€, zdjęta zaraz po oddaniu samochodu. Podczas oddania mieliśmy trochę zabawną sytuacje, gdyż pracownik wypożyczalni zażyczył sobie 3€ na myjnie samochodu z krowich odchodów,

- Faial – autoturistica faialense https://www.autoturisticafaialense.com rezerwacja najtańszego samochodu – 31€, dostaliśmy Renault Clio z bakiem pod korek, pełny utrzymał się po przejechaniu 90km więc benzyna była w cenie. Depozyt również 300€, 2 tygodnie czekania na jego odblokowanie z karty. Auto odebraliśmy w Horce, a oddaliśmy przy lotnisku bez dodatkowych opłat,

- Sao Miguel – Magic Island rezerwacja na dwa dni również najtańszy model 17€ łącznie – Smart 4four 300€ kaucji zwrócone zaraz po oddaniu.

Auta były brane bez dodatkowego ubezpieczenia z wypożyczalni. Mieliśmy swoje. Warto zrobić zdjęcia pojazdu a szczególnie wszystkie uszkodzenia jak za każdym razem podczas wypożyczania.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#153 PostWysłany: 01 Lip 2019 13:37 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
joael napisał(a):
Jeżeli ktoś szuka taniej wypożyczalni to polecam ANC Azores Holidays. W tej chwili mają promo na Skoda Citygo za 7euro/dzień. Blokada 500 euro. Za dodatkowe bodaj 10 euro/dzień blokada spada do 60 euro na opony.

Tu kontakt
bookings@grupoanc.pt
http://www.azoresholidays.pt
(+351) 296 247 171

Biuro mają w centrum Ponta Delgada i na wylotówce na Capelas (droga EN4-1A). Tam też odbiera się i zdaje auta. Przy wypożyczalni jest stacja benzynowa. Wszystko miło i bezproblemowo. Za darmo jest transport z miasta (odbierają z hotelu) i odwożą do hotelu/na lotnisko. W środę jak zdawałem auto z centrum transport przywiózł właśnie 2 inne pary z Polski.


Potwierdzam i polecam - ja rezerwowałem za w sumie 42 EUR/4 dni. Autko małe, na 2 osoby w sam raz, w dodatku w niektóre miejsca parkingowe w Ponta Delgada trudno byłoby się wbić czymś większym. Pod te bardziej strome wzniesienia trochę się męczył, ale generalnie wszystko jak najbardziej ok.
Przy zwrocie, tankując na ich stacji i płacąc gotówką dają jeszcze jakąś zniżkę na paliwo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 05 Lip 2019 23:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kilka słów o niedawnym wypożyczeniu samochodu na lotnisku w Ponta Delgada.

Pośrednik: Ryanair car hire

Wypożyczalnia: Ilha Verde

Samochód: mieliśmy rezerwację na Forda Fiestę lub podobny. Dostaliśmy Forda Focusa kombi (diesel - dobrze, bo benzyna na wyspie była sporo droższa). Opcja full-full, nielimitowane kilometry, podstawowe ubezpieczenie.

Cena: 100,63 euro za 6 dni w czerwcu (rezerwowane z dużym, prawie rocznym wyprzedzeniem – zaraz po zakupie biletów lotniczych 8-) ); z tego 25 EUR (bezzwrotne) płacone w momencie rezerwacji, reszta pobierana z karty 2 tygodnie przed datą wynajmu.

Odbiór samochodu: liczcie się z kolejką do biura. Oni chyba są tam potęgą. My mieliśmy do odbioru bagaże i po wyjściu na halę stała już spora kolejka (w pozostałych wypożyczalniach pojedyncze osoby) – czekaliśmy ponad pół godziny. Same formalności bezproblemowo, szybko i z uśmiechem, bez żadnego wciskania dodatkowego ubezpieczenia. Być może dzięki temu, że byliśmy daleko w kolejce, dostaliśmy upgrade. Blokada na karcie 1187 euro(korzystam z ubezpieczenia w zewnętrznej firmie).
Samochód z przebiegiem 100 tysięcy km, przejechaliśmy 510 km. W prowadzeniu w porządku, natomiast silnik raczej słaby - momentami trzeba było mocno żyłować na podjazdach (a tych na Sao Miguel nie brakuje). W środku zadbany. Okazało się, że paliwa było 7/8 – zgłosiłem przy wyjeżdżaniu z parkingu, szybciutko nanieśli na dokumentację i potwierdzili podpisem.

Zwrot samochodu: oddanie samochodu i sprawdzenie przez obsługę odbywa się na parkingu, ale po potwierdzeniu na dokumentach, że jest OK, należy udać się jeszcze do biura w hali lotniska i tam załatwić zakończenie umowy i odblokowanie depozytu. Mi się udało od ręki, nie wiem jak działa, kiedy jest np. kolejka jak przy naszym odbiorze, ale zakładam, że rozsądnie byłoby osoby zwracające samochód obsługiwać poza kolejnością.

Zdjęcie blokady z karty nastąpiło bodajże po 8 dniach.

Podsumowanie: miło, sprawna obsługa, jedynie trzeba być przygotowanym na długi czasem oczekiwania przy odbiorze (przynajmniej w sezonie). Jak pojeździliśmy po wyspie, to samochodów z charakterystyczną zieloną naklejką Ilha Verde mijaliśmy naprawdę sporo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
#155 PostWysłany: 02 Sie 2019 10:18 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
Rzeczywiście cena niższa przez wyszukiwarki z końcówką "pt". Mnie kayak.pt przekierował do edreams.pt i fiesta w Ilha Verde za 64 euro na tydzień na koniec września, po zmianie obywatelstwa na polskie, cena nieznacznie wzrosła (do 68 euro) - i tak rewelacyjnie, dzięki bardzo za hint :)



tropikey napisał(a):
jeśli ktoś planuje pobyt latem, niech się lepiej zabierze za rezerwację już teraz, choć o ile to możliwe, z opcją bezpłatnego anulowania.
Ceny są zabójcze (przynajmniej na sierpień) i trzeba się nieźle naszukać, by znaleźć coś w miarę rozsądnego. Przeszukałem naprawdę sporo stron - zarówno multiwyszukiwarek, jak i wypożyczalni azorskich. Wdałem się z kilkoma wypożyczalniami w korespondencję, licząc na jakieś zniżki, ale to co oferowali też nie było satysfakcjonujące.
Na szczęście, zacząłem grzebać w popularnych wyszukiwarkach, tylko że z końcówką "pt". Okazało się, że kayak, momondo, czy autoeurope dają ceny lepsze właśnie z tą końcówką. Czasem różnica jest kilkueurowa, a czasem sporo większa.
Będę jednak nadal sprawdzał co jakiś czas i jeśli się okaże, że ceny spadną, to to co mam zamienię na coś innego... A mam:

1) Sao Miguel - tu momondo.pt przekierowało mnie na Hertza, w którym za auto klasy mini (Opel Adam, itp.) za 3 dni wyszło 86,50 EUR z ubezpieczeniem z udziałem własnym. Najtańszy samochód gdziekolwiek indziej (na carflexi.com) wychodził w tym samym czasie z takim samym ubezpieczeniem za 116 EUR. Na stronie Hertza tajemnica tkwi w tym, że w polu Rate Code (RQ) trzeba wpisać NPP. Bez tego kodu, cena skacze drastycznie w górę;

2) Flores - tu pomocny okazał się podpowiedziany przez @Benias autoeurope, też z końcówką pt, choć tu różnica w porównaniu z pl wyniosła tylko 6 EUR. Tylko ta cena... Za 4 dni 184 EUR za samochód klasy Renault Twingo z ubezpieczeniem z udziałem własnym :( Na szczęście można anulować, więc kto wie, może za jakiś czas coś się zmieni, choć nie liczę na to zbytnio, bo nie sądzę, by na Flores był jakiś wielki park aut do wypożyczenia i walcząca ze sobą konkurencja;

3) Faial - sytuacja taka sama, jak na Sao Miguel i oferta z momondo.pt identyczna, czyli auto mini z Hertza za 86,50 EUR za 3 dni;

4) Terceira - tu auto tylko na 1 dobę. Najkorzystniejszą ofertę pokazał autoeurope.pt, choć cieszę się, że to tylko jedna doba, bo życzą sobie 45 EUR za auto klasy Twingo. Chyba nawet na Martynice płaciłem mniej!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szfarcjeger uważa post za pomocny.
 
      
#156 PostWysłany: 21 Wrz 2019 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 274
Kilometry: 601 583
srebrny
OSK napisał(a):
Wayzor-jakieś doświadczenia ? Najtansi są na mój termin w PDL i aż za dobre opinie


Odświeżam zapytanie :?: :?:
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 22 Wrz 2019 08:13 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1704
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Wziąłem w końcu u nich, zero problemów. Auto to nowy VW Up Cross, za tydzień płaciłem 180zl. Raz padł mi akumulator ale to z mojej winy bo światła zostawiłem włączone na noc. Przyjechać gość z boosterem, odpalił i pojechał, bezkosztowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
#158 PostWysłany: 17 Paź 2020 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Ktoś wcześniej polecał i dzięki niemu również ja skorzystałem - Magic Islands. Gradacja cen wróciła do "normy", ale w połowie września mieli promocję (lub błąd) i pakiet z pełnym ubezpieczeniem i dodatkowym kierowcą był najtańszy spośród trzech do wyboru. Generalnie za 5 dni wyszło około 70 euro. Połowa płatna online, połowa na miejscu. Miało być w gotówce, ale ze względu na COVID chcieli kartą. Brak depozytu. Zamówiłem auto do hotelu. Przybyli punktualnie, szybkie formalności i auto odebrane. Fiat Panda, dość świeży. Cały pobyt bez problemów.

Na koniec na odbiór nieco się spóźnili. Interweniowałem telefonem, ale bez większego stresu. Potem przedni widok. Młody chłopak po odebraniu kluczyków przebrał się na środku ulicy w kombinezon "epidemiczny" i dopiero wsiadł do auta.

Wyspa niezmiennie cudowna, a jazda jest przyjemnością.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#159 PostWysłany: 05 Cze 2021 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 185
Kilometry: 335 678
platynowy
korzystalem z wypozyczalni Azores Easy Rent. VW polo na 5 dni wyszedl za 135 e +500e depozytu, full full. Mialem rowniez opcje bez depozytu za 209e. Bez problemu przy zwrocie, bardzo mila obsluga, polecam. W ofercie maja rowniez skutery, co dla podrozujacych solo moze byc dobra opcja
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#160 PostWysłany: 17 Sie 2021 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
sledze wpisy na Facebooku jednego z wloczykijow
wrzucił post dotyczący wynajmu auta na Azorach
Z niedowierzaniem sprawdzilem
Economycarrentals znany i popularny pośrednik na forum
Ponad 800 PLN doba za najmniejsze auto na już na Ponta Delgada
...
Masakra :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 211 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group