Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Lis 2016 05:45 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 304
niebieski
Ktos cos wie wiecej o tych połączeniach (niby) darmowych?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#22 PostWysłany: 10 Lis 2016 08:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@‌photolucas84‌

Działają, korzystałem we wrześniu. Zasady takie jak na stronie z poprzednich postów. Online można bodajże do 5 dni przed odlotem, ja termin przegapiłem, ale bezproblemowo udało się załatwić wszystko mailami - bardzo dobra i szybka obsługa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 11 Lis 2016 19:27 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 304
niebieski
Czytałem poprzednie posty, wchodzę na stronę sata ale nie bardzo kapuje na czym to wszystko polega.

Dla jasności. Lecę z Lizbony na Ponta Delgada na 3 dni. Czy później mogę z Ponta Delgada ruszać za darmo na inne pozostałe wyspy ? I co z powrotem do Lizbony ? (pewnie swój transport ma być). Jeżeli mam 3 dni to pewnie nie opłaca się zwiedzać dwóch czy więcej wysp bo mam tylko 3 dni.

Ale chcąc znać szczegóły chciałbym by ktos wyjaśnił to ładnie co trzeba zrobić (jakie warunki spełnić) by móc bezpłatnie podróżować między wyspami.

Z góry dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 11 Lis 2016 21:13 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@photolucas84
Problem był już wczesniej poruszany. Odpowiedzi nie znam, ale podrzucę link do tematu ;)

viewtopic.php?p=798626#p798626
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 11 Lis 2016 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
@‌photolucas84‌
ogólnie to możesz już na etapie kupna biletów zarezerwować ten darmowy lot/loty (cena nie zmieni się) pod warunkiem, że od wylotu z Lizbony lub Porto do docelowego portu lotniczego dolecisz w ciągu 48h, tzn. że stopover możesz zrobić na jednej wyspie ok. 24h lub kilka przesiadek ale też w przedziale 24h,
powrót możesz kupić też z przesiadkami znowu ze 24h stopoverem lub kilkoma lotami w ciągu 24h w zależności od rozkładu
poćwicz na kajaku zamiast na SATA, bo możesz wtedy wykorzystywać także loty TAP
możesz poskładać też open jaw
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
wersus79 uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 12 Lis 2016 13:13 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 304
niebieski
Dzięki Panowie za pomoc - teraz już kapuje jak to działa.

Jednak ze względu na krótki pobyt na Ponta Delgada nie będę leciał na inne wyspy - chcę chociaż jedną zwiedzić. Lecę końcem listopada więc jest ryzyko że będą opóźnienia z wylotem z powodu pogody. Szkoda ryzykować - gdyby pobyt na Ponta Delgada był dłuższy niż 5 dni to wtedy można się pobawić w latanie po innych wyspach ale na 2,5 dnia nie warto.

Dzieki za wypowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#27 PostWysłany: 28 Sty 2017 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Zamierzam pomalutku zacząć planować wypad na Azory, nurtuje mnie jeszcze wybór docelowej wyspy, bo chciałbym zwiedzić kilka.. Przechodząc do sedna, planuję przeloty Azores airlines i czy jest szansa robić dłuższe stopy na wyspach niż 20-21 godzin w tej samej cenie?

Przykładowo
Lisbona -> Horta (stop 24h) -> Terceira (stop 9h) -> Ponta Delgada jest dostępne za 140zł.

a bilet pomiędzy wyspami to koszt rzędu 250zł. Jest szansa zrobić dłuższe stopy na jednym bilecie? Może telefon do linii by coś pomógł?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#28 PostWysłany: 28 Sty 2017 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Do 24h to jest długa przesiadka, a nie stopover, dlatego te bilety są takie tanie.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#29 PostWysłany: 28 Sty 2017 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Hmm, rozumiem. W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak szukać jak najdłuższych przesiadek. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 29 Sty 2017 08:42 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
W II p ołowie lutego lecę na Azory. Chcę być m.in. na Santa Maria. Czy to możliwe,że teraz w zimie nie kursują promy Ponta Delgada - Vila do Porto S.M. ? Samolotem trochę drogo... Czy ktoś wynajmował auto na Santa Maria? Czy możecie polecić wypożyczalnię z pełnym ubezpieczeniem i bez blokowania kwoty na karcie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 29 Sty 2017 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
wulkan napisał(a):
Czy to możliwe,że teraz w zimie nie kursują promy Ponta Delgada - Vila do Porto S.M. ?
Możliwe. Zobacz np tutaj https://www.atlanticoline.pt/p/conteudo ... aRotas.png i tu https://www.atlanticoline.pt/p/conteudo ... marela.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 29 Sty 2017 09:29 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Tak, widziałem to wcześniej, promy na "żółtej linii" kursują od maja do września. Liczyłem na to, że jest jeszcze inna możliwość, może jakieś statki pasażerskie... Dziękuję. P.S. Może ktoś podzieli się doświadczeniami z podróżowania po Azorach zimą ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 19 Wrz 2017 23:12 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Miałem okazję lecieć SATA Air Açores na przełomie sierpnia i września. Loty kupione pod koniec maja na dwóch różnych OTA (tripair oraz budgetair), wyszukane na momondo oraz na skyscanner. Przy szukaniu połączeń kierowałem się ceną oraz jak najdłuższym czasem trwania podróży. Chodziło o to, żebym miał jak najwięcej, jak najdłuższych stopoverów. Nie byłem nawet zdecydowany na jakąś konkretną wyspę. Mogła być każda, byle nie Sao Miguel, którą odwiedziłem w listopadzie 2016. Trochę trzeba było poszperać w obu wyszukiwarkach, zmieniając odpowiednio wersje językowe, daty wylotu i wyspy docelowe. Ciekawostka, że loty OW wychodziły mi taniej niż RT.

W końcu kupiłem lot LIS-HOR-TER-PIX 52 godziny, w tym dwie 24h przerwy na Horcie oraz Terceirze. Powrotny trochę krótszy HOR-TER-PDL-SMA-LIS, 32 godziny z jedna nocką w Ponta Delgada. Przy tym drugim locie tylko w Terceiri nie wysiadałem z DHC-8-400, tylko po wymianie pasażerów polecieliśmy do Ponta Delgada. Ostatni przystanek to była Santa Maria - ponad 10 godzin stopover (planowo miało być 10, ale wyszło więcej - powód opiszę niżej).

Odprawa na lotnisku przed każdym lotem za darmo na dowód osobisty. Również za każdym razem bagaże(walizka, plecak) nadawane do luku. Minus za podłokietniki w samolotach A320, nie da się ich ustawić do pionu jak w FR lub W6, maksymalnie można je odchylić na 60/70 stopni. Jest za to przycisk, którym można sterować nachyleniem oparcia fotela i położyć się na kolanach pasażera z tyłu ;) Podsumowując dość klaustrofobicznie.
Załącznik:
sata.jpg
sata.jpg [ 72.73 KiB | Obejrzany 4518 razy ]

Zdecydowanie wygodniej było w DHC-8-400 oraz DHC-8-200. Na lotach między PDL a LIS mały poczęstunek:
Załącznik:
P1010163.jpg
P1010163.jpg [ 212.96 KiB | Obejrzany 4531 razy ]


Dwa tygodnie przed podróżą powrotną przesunęli o 15 minut wylot z Santa Marii, ale to było dopiero początek niespodzianek na ostatnim odcinku. A320 do LIS miał opóźnienie. Obsługa wydała vouchery na bułę z szyną i colę. Samolot w końcu przyleciał po dwóch godzinach, ale nie z LIS tylko z PDL. Następnie prawie pełen samolot poleciał znowu do PDL, zabrał dosłownie garstkę osób i dopiero wtedy poleciał do LIS. Opóźnienie tylko 2,5h ;)

Między Pico a Hortą płynąłem promem http://www.atlanticoline.pt/p/p/index.php . Bilet 3.6 euro kupiony dwie godziny przed rejsem. Bardzo duże obłożenie, ale również sam prom pojemny. Na zdjęciu widać Madalenę i przystań promową. Taka pogodę jak na zdjęciu miałem tylko raz. Po paru godzinach z Horty był widoczny wulkan Pico oraz Madalena.
Załącznik:
prom.jpg
prom.jpg [ 255.77 KiB | Obejrzany 4531 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 03 Paź 2017 22:34 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Nie ogarniam do końca zasad tych encaminhamentos.
Ma być niby nie więcej niż 24 godziny od pomiędzy przylotem/wylotem a wybranym połączeniem między wyspami.
Takie też sobie podobierałem, a obydwa loty mi odrzucają, powołując się na argument, że nie spełnia tego kryterium.
Dziwne to, ale może za bardzo skomplikowane połączenia przesiadkowe sobie wybrałem... no nic, jutro się dowiem, jak odpiszą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 06 Paź 2017 21:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Pewnie nikt nie popełni błędu jak ja, ale może komuś się przyda - encaminhamentos rezerwacja online może być wykonana od razu jak będziemy wiedzieć że jest potrzebna, najpóźniej na 5 dni przed (a nie jak ja z niewiadomych przyczyn sądziłem - najwcześniej na 5 dni przed :oops: ). Jeśli przegapicie ten termin - można dzwonić telefonicznie (roaming darmowy ;) ) i od ręki informują jakie są dostępne możliwości, ważne by zrobić to najpóźniej na 24h przed. Trzeba wysłać potem im na maila rezerwację/bilet innej linii lotniczej plus skan/zdjęcie dowodu/paszportu.

Także @chartsman choć Twoja sprawa jest inna to polecam kontakt telefoniczny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 07 Paź 2017 18:16 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Washington, już rozumiem, o co im chodzi, mailowo mi wyjaśnili.
Nie chodziło mi o to, kiedy można rezerwacji dokonać (bo lecę dopiero w grudniu, więc czasu mam mnóstwo na całą organizację), tylko bardziej o to, które loty mogą być darmowe, a które nie. Zależy mi na tym, by jak najwięcej wysp "oblecieć", bo jestem raczej piechurem niż leżącym na plaży urlopowiczem, więc na gorące wyspy raczej rzadko zaglądam, a jak już to się zdarzy, to wolę wykorzystać ten czas jak najaktywniej się da. Ląduję na Terceirze o 15:50, chciałem tam wieczór i noc spędzić, a nazajutrz polecieć na Santa Marię połączeniem przez Sao Jorge i Sao Miguel, przy którym na każdej z tych wysp miałbym po kilka godzin, w sam raz na szybką wędrówkę jakimiś fajnymi szlakami, ale ostatni lot całej składanki musi wystartować przed 15:50 dnia następnego, żeby cała kombinacja była darmowa, więc dlatego moja opcja się nie łapie. Co gorsze z tego lotu na Terceirę w moim terminie (6 grudnia) nie da się za friko na Santa Marię i Corvo dolecieć, bo wszystkie połączenia są z przesiadkami i ostatni z lotów przesiadkowych odlatuje po 15:50 następnego dnia. Tak mi wytłumaczono. Powrót (w moim przypadku na Terceirę) musi się zaczynać 24 godziny przed odlotem z Azorów, ale to akurat było w miarę jasne. Zostają mi więc inne wyspy. Próbuję złożyć taką trasę, żeby przynajmniej dwie zwiedzić, nim na Terceirę wrócę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 07 Paź 2017 20:52 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@chartsman z Lajes (Ilha Terceira) najlepiej to chyba na którąś z wysp z "trójkąta": Pico, Faial lub Sao Jorge. Między nimi można w miarę tanio przemieszczać się promem. Ewentualnie na Flores i stamtąd promem na Corvo.

Bezpośrednie połączenia z lotniska Lajes
Załącznik:
Lajes Field TER LPLA Arrivals Departures Flightradar24.png
Lajes Field TER LPLA Arrivals Departures Flightradar24.png [ 38.71 KiB | Obejrzany 4268 razy ]

https://www.flightradar24.com/data/airports/ter/routes
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 08 Paź 2017 01:56 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Na prom to ja za bardzo nie będę miał czasu, bo przylatuję na Terceirę 6 grudnia po południu, a wylatuję z niej 3 dni później :lol:
To będzie niemalże gonitwa, więc chcę jak najwięcej tych darmowych lotów tam wcisnąć, żeby choć na parę godzin po jak największej liczbie wysp połazić. Dzięki za mapkę, studiowałem już wszystkie te połączenia, ale jak chcę z przesiadką, to chyba tylko Sao Miguel mogę "zaliczyć" plus oczywiście wyspę docelową. Na Flores nie znalazłem żadnych hosteli, Corvo i Santa Maria są nieosiągalne przez encaminhamentos, Graciosa to taka opcja "dla leniwych", bo to klasyczne połączenie "w tą i z powrotem", a takich to ja nie lubię, więc chyba faktycznie zostanie mi coś z trójkąta plus pewnie kilka godzin w okolicach Ponta Delgada na przynajmniej jednym z odcinków encaminhamentos. Dzięki za mapkę w każdym razie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 25 Lis 2017 12:02 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
wersus79 napisał(a):
Miałem okazję lecieć SATA Air Açores na przełomie sierpnia i września. Loty kupione pod koniec maja na dwóch różnych OTA (tripair oraz budgetair), wyszukane na momondo oraz na skyscanner. Przy szukaniu połączeń kierowałem się ceną oraz jak najdłuższym czasem trwania podróży. Chodziło o to, żebym miał jak najwięcej, jak najdłuższych stopoverów. Nie byłem nawet zdecydowany na jakąś konkretną wyspę. Mogła być każda, byle nie Sao Miguel, którą odwiedziłem w listopadzie 2016. Trochę trzeba było poszperać w obu wyszukiwarkach, zmieniając odpowiednio wersje językowe, daty wylotu i wyspy docelowe. Ciekawostka, że loty OW wychodziły mi taniej niż RT.

A ja mam właśnie dziwny problem, bo znalazłem kombinację multi city, która bez problemu wyskakuje bezpośrednio na stronie SATA, w takiej samej prawie cenie jak przez OTA (Opodo). Chciałem kupić bezpośrednio, żeby uniknąć ryzyka związanego z OTA, ale nie otwiera się strona płatności. Pobawiłem się trochę tą ich stroną i problem pojawia się zawsze przy multi city; przy lotach w jedną stronę bądź powrotnych jest ok. Co ciekawe, przy multi city nie pojawiają się wcześniej dodatkowe pytania przy każdym locie, np. o opcję ubezpieczenia. Ktoś ma jakiś pomysł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 30 Lis 2017 19:57 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Rzeczywiście, coś nie hula ta strona. Taki komunikat dostałem odnośnie zakupu multicity z ostatnim przystankiem w Portugalii kontynentalnej. Może jakieś zabezpieczenie.
Załącznik:
Azores Airlines.png
Azores Airlines.png [ 4.23 KiB | Obejrzany 3914 razy ]


Przeszło do płatności przy mniejszej ilości mulitcity z początkiem i końcem w Portugal Mainland
Załącznik:
Booking Azores Airlines.png
Booking Azores Airlines.png [ 23.48 KiB | Obejrzany 3914 razy ]


Za to Multicity OW na bogato. Dochodzi do płatności.
Załącznik:
Booking Azores Airlines(1).png
Booking Azores Airlines(1).png [ 33.06 KiB | Obejrzany 3914 razy ]


Ja bym do nich pisał z pytaniem o co chodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group