Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 01 Gru 2017 02:05 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Pisałem z formularza "help". Odpisali, żebym podał dane rezerwacji, to spróbują ją odnaleźć. Ale potem na maile nie odpisywali. Więc ponownie wysłałem z formularza i teraz jestem na etapie drugiego maila. Jak nie, to zostanie OTA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 04 Gru 2017 19:23 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
No dobrze, w końcu udało mi się nawiązać z nimi kontakt. Wygląda na to, że odpisują tylko na pytania z formularza, więc tam wklejałem początek korespondencji. Przeprosili, po kilku dniach naprawili i już kupione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 23 Sty 2018 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
W licznych wątkach i postach o Azorach nie znalazłem nic o air pass'ie oferowanym przez Sata. Czy ktoś korzystał z tej formy albo może ją rozważał, lecz z jakiegoś powodu zrezygnował?

Produkt to dość dziwny, bo nie ma jakiegoś oficjalnego cennika (w każdym razie nie natrafiłem na takowy). Zgodnie zatem z sugestią na stronie Sata zadzwoniłem do ich call centre i wygląda to chyba całkiem fajnie.

Podałem miłej pani daty mojej podróży, a ona na tej bazie dla przykladu stworzyła taką trasę:

PDL-Pico-Flores-TER

za 219 € (w tym jest standardowo bagaż rejestrowy).

Oczywiście, ten przykład jest o tyle niedobry, że nie uwzględnia możliwości skorzystania z bezpłatnych lotów po przylocie z Europy lub przed odlotem do Europy, ale daje pogląd na sprawę. Wynika z niego, że za ok. 220 € można mieć 3 loty wewnątrz Azorów (nie wiem, czy i jaka jest maksymalna liczba lotów). Dotyczy to sierpnia. W innych terminach może być inaczej.
Gdy wyszukałem te same loty one way na stronie Sata, w tych samych datach, łączna cena wyszła 273 €, a więc sporo więcej. Z resztą pani agentka też mi powiedziała, że air pass będzie zawsze tańszy, niż pojedyncze loty.
Co do wyboru innych lotnisk, powiedziała mi, że cena nie będzie istotnie inna, bo ewentualna różnica wynikać będzie tylko z opłat lotniskowych.
Oficjalne info o tym produkcie jest tu:
https://www.azoresairlines.pt/en/information/fares
na samym końcu.

Gdyby ktoś miał jakieś doświadczenia, czy sugestie, będę wdzięczny.

EDIT
tu jest fajna mapka połączeń SATA (by powiększyć, trzeba kliknąć na link pod mapką):
https://sata4agents.azoresairlines.pt/en/route/sata-air-acores

Kierując się nią warto wybrać połączenia bezpośrednie, tak by nie tracić czasu na przesiadki. Bazując na tej mapce uknułem wstępnie taki plan:

1) przylot do z LIS do PDL - pobyt ok. 4-5 dni,
2) początek SATA air pass: lot nr 1 PDL - Flores
3) pobyt na Flores 2-3 dni
4) lot nr 2 z Flores na Corvo
5) pobyt na Corvo 1-2 dni
6) koniec SATA air pass: lot nr 3 z Corvo na Faial
7) pobyt na Faial 1-2 dni
8) prom na Pico i pobyt tam 2-3 dni
9) bezpłatny lot w południe na Terceirę w dniu poprzedzającym lot do LIS
10) pobyt na Terceirze i następnego dnia lot do LIS

Teraz pozostaje to wycenić. Jak poznam szczegóły, dam znać, czy się to kalkuluje...
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 23 Sty 2018 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Tak trochę na marginesie Flores - Corvo robiłbym promem - szybko i tanio.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 23 Sty 2018 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Tak, też to rozważam, bo lot trwa raptem 15 min. :D
Nie wiem tylko, czy warunki air pass pozwalają na rozerwanie łańcuszka połączeń. Jeśli tak, to pewnie będzie raczej prom.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 24 Sty 2018 00:26 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
No do licha, świetnie to wygląda ten cały Air Pass. Ale dla mnie za późno - inna opcja już kupiona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 24 Sty 2018 08:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Spójrz na to optymistycznie - będziesz miał kolejny powód, by tam wrócić :)
A poza tym, póki nie mam tego zarezerwowanego, mówimy tu na razie czysto hipotetycznie (choć oczywiście rozmowa z agentką SATA wskazuje raczej, że tak to właśnie działa).

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 24 Sty 2018 10:21 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Oczywiście. Zawsze, gdy coś się nam nie udaje, mówimy sobie, że to powód, by wrócić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 24 Sty 2018 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Aktualizuję sprawę air pass w Azores Airlines (skoro to forum F4F, to dalej będę już pisał "S4" ;) ).
Muszę przyznać, że linia - przynajmniej w zakresie podejścia do klienta - jest rewelacyjna.
Po pierwsze, mają przesympatyczną obsługę na infolinii, trochę jakby z innej epoki. Jak zadzwonicie, to zrozumiecie, o co mi chodzi.
Po drugie, warunki rezerwacji air pass'a są tak elastyczne, że chyba bardziej się nie da. No bo tak:
1) 23 kg bagażu wliczone w cenę (choć to akurat u nich reguła),
2) rezerwację zrobiłem na loty rozpoczynające się 24.08, a zapłacić mam do, uwaga... 09.08!
3) do momentu uiszczenia zapłaty mogę zmieniać rezerwację jak mi się żywnie podoba, bez żadnych opłat! Po zapłacie zmiany są nadal możliwe, ale już za opłatą 25 EUR od osoby (no, ale przy tak odwleczonym terminie zapłaty takie późniejsze zmiany są mało prawdopodobne :) )

Zdecydowałem się na razie na takie coś:
PDL - FLW (Flores) - HOR (Faial) - TER (Terceira), wszystko to loty bezpośrednie. Koszt od osoby: 161,54 EUR od osoby.

Zastanawiam się jeszcze nad tym ostatnim odcinkiem, który w zasadzie mógłby być za darmo, jako dolot na lot do Europy. Sęk w tym, że ograniczenie przy darmowych dolotach polegające na tym, że czas między przylotem do TER lub PDL, a wylotem dalrj musi być poniżej 24 godzin powoduje, że nie da się tego wcale tak łatwo złożyć, by mieć maksymalnie dużo czasu na Terceirze lub Sao Miguel przed lotem do Europy. W tej opcji opisanej powyżej lot na TER zrobiłem sobie na 2 dni przed lotem do Europy. Jeśli jednak zdecyduję się na lot darmowy, wtedy cena pakietu spadnie do 120 EUR. To jeszcze sobie przemyślę - być może zamiast HOR-TER zrobię PIX-TER, bo lot z Pico jest o takiej godzinie, że akurat wyszłoby niemal równo 24 godziny przed odlotem z TER do LIS.

Reasumując, myślę że to bardzo dobre rozwiązanie, zwłaszcza gdy ktoś chce dotrzeć na odległą Flores, gdzie lot one way z PDL to ponad 90 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#50 PostWysłany: 18 Lut 2018 18:54 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 73
Witam!! Najpierw chciałem podziękować wszystkim którzy opisali na tym forum swoje wrażenia i przydatne uwagi dotyczące wyjazdu na Azory. Dzięki. Teraz chciałem zapytać o coś innego... Podczas czytania forum zauważyłem że do podróży na Azory (głównie Ponta Delgada) najczęściej wybierane są jakieś narodowe linie lotnicze np. Sata/TAP. Jak wrażenia z przelotu Ryanairem, jeśli ktoś leciał a przypuszczam że wiele osób?? Tak pytam bo w Ryanair widziałem loty po około 20 euro wątpię aby innymi liniami było taniej...
Nie wiem czy to jest możliwe ale chciałbym Polecieć WizzAir z Katowic do Lizbony, następnie Ryanair z Lizbony do Terceira Lajes na wyspie Terceira. Następnie najchętniej przepłynąłbym promem z Terceira Lajes do Ponta Delgada na wyspie São Miguel. Z Ponta Delgada chciałbym polecieć Ryanair do Porto z którego wróciłbym WizzAirem do Polski (część kierunków powrotnych tylko sezonowo jak widziałem m.in Katowice, ale coś bym tu wymyślił). Jak uważacie czy ten plan jest możliwy do realizacji?? Czy pływają tam jakieś promy pomiędzy wyspami - byłaby to super sprawa i wspaniała przygoda?? Bo z tego co czytałem z promami kiepsko, sam też szukałem i podobnie... Jest taki plan możliwy do realizacji?? Dajcie znać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#51 PostWysłany: 18 Lut 2018 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
@karol1c Plan możliwy do realizacji, czemu nie? Weź tylko pod uwagę, że promy miedzy Terceirą a Sao Miguel to linia sezonowa (18 maj - 16 września, więcej info https://www.atlanticoline.pt/p/p/ oraz azory-komunikacja-pomiedzy-wyspami,1419,61385)

Sądzę, że lot na Azory by Rynair nie różni się zbytnio od innych lotów tej linii. Ja akurat leciałem na trasie LIS-PDL EasyJetem (choć lot tam miałem kupiony w SATA Azores z całodzieną przesiadką w Lajes, ale zachciało im się strajku na kilka dni przed datą mojego lotu, więc brałem co zostało, żeby całkiem nie zostać na lodzie).
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 20 Lut 2018 23:33 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 73
Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Wezmę pod uwagę. Życzę udanego podróżowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 20 Mar 2018 02:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Cześć wszystkim,

Taka ciekawostka:
https://encaminhamentos.sata.pt/en

Czy ktoś z Was już próbował i otrzymał faktycznie bilety? Długo to trwa? Bo wygląda wprost wyśmienicie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 20 Mar 2018 04:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Jest już temat o tym. Osobiście nie sprawdzałem ale się czaje cały czas.
azory-komunikacja-pomiedzy-wyspami,1419,61385
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 14 Cze 2018 17:39 

Rejestracja: 25 Sie 2014
Posty: 374
srebrny
Mam pytanie odnośnie Inter Island. Jeśli kupię bilet LIS-TER RT to rozumiem, że taki trick nie przejdzie, natomiast jeśli bym kupił 2x OW LIS - TER TER-LIS to nie powinno być problemów żeby polecieć np TER-HOR do 24h za darmo? Czy chodzi o to aby mieć dwie osobne numery rezerwacji, czy to nie ma znaczenia? Niestety nie mogę tego znaleźć w warunkach tej promocji: https://encaminhamentos.sata.pt/en/conditions
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 14 Cze 2018 18:15 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
RT czy OW nie ma znaczenia. Po przesłaniu potwierdzonej rezerwacji z FR (RT) dostałem od SATA bilety. Trzeba tylko pilnować czasu na transfer i dopasować do SATA (90min. - 24h).
Ważniejsza jest karta pokładowa FR. Bez niej nie dostaniesz karty pokładowej na lot od SATA. Ja pokazywałem w telefonie i nie było problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
kondziu98 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 14 Cze 2018 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
A jak tam Pico? Można tam wchodzić na szczyt? Wychodziłeś? Ciężki czy dosć łatwe podejscie. Planuję jak będzie jakieś promocje bo ostatnio tylko udało mi się Sao Miguel zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 14 Cze 2018 19:49 

Rejestracja: 25 Sie 2014
Posty: 374
srebrny
greyg napisał(a):
RT czy OW nie ma znaczenia. Po przesłaniu potwierdzonej rezerwacji z FR (RT) dostałem od SATA bilety. Trzeba tylko pilnować czasu na transfer i dopasować do SATA (90min. - 24h).
Ważniejsza jest karta pokładowa FR. Bez niej nie dostaniesz karty pokładowej na lot od SATA. Ja pokazywałem w telefonie i nie było problemu.


Czyli de facto można łopatologicznie jeśli posiadam karty pokładowe to mogę wylecieć i wrócić na to samo lotnisko w przeciągu 24h na maksymalnie dwa odcinki a po powrocie powrót z wyspy na kontynent może być później niż po 24h?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 15 Cze 2018 14:36 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
Musisz rozpisać mniej chaotycznie i gdzie ile chcesz spędzić czasu.
Na upartego można zrobić wypad na kilka godzin z LIS/OPO/FNC.

lovenz napisał(a):
A jak tam Pico? Można tam wchodzić na szczyt? Wychodziłeś? Ciężki czy dosć łatwe podejscie.
Byliśmy w styczniu. Szczyt ciągle w chmurach i mgle. Nie było sensu nawet próbować. W lato niby można ale lepiej mieć porządny sprzęt. To 2351m n.p.m.
Góra
 Profil Relacje PM off
kondziu98 lubi ten post.
kondziu98 uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 15 Cze 2018 16:53 

Rejestracja: 25 Sie 2014
Posty: 374
srebrny
OK, posłużę się przykładem na ten weekend z trzema opcjami:
1. Kupuję bilet RT:
LIS - TER 15.06 22:10-23:40 TP1823
TER - LIS 18.06 11:50 -15:05 TP1824
I teraz czy po wypełnieniu formularza i pokazaniu kart pokładowych otrzymam bezpłatnie bilet na:
TER-HOR 17.06 09:05-09:40 SATA Air Acores 482
HOR-TER 17.06 17:05-17:40 SATA Air Acores 487
2. Kupuję bilet RT:
LIS - TER 15.06 22:10-23:40 TP1823
TER - LIS 18.06 11:50 -15:05 TP1824
I teraz czy po wypełnieniu formularza i pokazaniu kart pokładowych otrzymam bezpłatnie bilet na:
TER-HOR 16.06 16:45-17:20 SATA Air Acores 636
HOR-TER 17.06 17:05-17:40 SATA Air Acores 487(strzelam, że nie bo więcej niż 24h)
3. Kupuję bilet RT:
OPO-LIS 16.06 05:15-06:10 TP1943
LIS-OPO 18.06 22:30-23:25 TP1958
I teraz czy po wypełnieniu formularza i pokazaniu kart pokładowych otrzymam bezpłatnie bilet na:
LIS-PDL 17.06 06:30-07:55 Azores Airlines 121
PDL-LIS 17:06 21:15-00:25 Azores Airlines 128
Oczywiście w rzeczywistości rezerwacja będzie min 5 dni przed wylotem. Dzięki za pomoc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group