Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Gru 2014 03:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia związane z podróżą między tymi wyspami? ceny, samoloty, mgły i opóźnienia, promy i sztormy? Przypuszczam, że promy powinny być tańsze niż samolot, ale jak jest z częstotliwością i wyszukiwaniem daleko w przód (kilka miesięcy, pół roku w przód).

Z tego, co do tej pory wygoglowałem, między wyspami Azorów najłatwiejsza do wyszukiwania jest linia lotnicza Sata.pt. Wyszukiwarka w miarę przejrzysta (brak widoku miesięcznego z najniższą ceną), ceny średnie do wysokich.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 11 Lut 2015 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 112
Loty: 11
Kilometry: 17 045
podbijam, może ktoś przerabiał i ma jakieś doświadczenie ?
_________________
Image

Relacje:
berlin-londyn-madera-lizbona-londyn-poznan-majowka-2014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Lut 2015 22:19 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
Tu są linki na promy:

http://www.transmacor.pt/
http://www.atlanticoline.pt/p/p/

Cena zależy oczywiście od wybranej trasy, ale na dłuższych odcinkach moim zdaniem wcale nie jest mega tanio + czas nieraz długi... Osobiście wybrałam samolot. Za trasę Lisbona - Ponta Delgada - Terceira - Pico - Ponta Delgada - Lisbona zapłaciłam 252 EUR. Tanio też nie jest, ale cóż...
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Kwi 2015 20:58 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Czy to był bilet lotniczy jeden łączony? czy jest taka możliwość? czy na każdy odcinek oddzielny bilet? czy rezerwacja i odprawa jest on-line tak jak np.w Ryanair ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Kwi 2015 08:07 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
alesikpl_Moje pytanie o bilet łączony już nieaktualne - byłem na stronie sata.pt
Jak to jest z bagażem, limit 23 kg tzn. bezpłatny rejestrowany ? czy bagaż podręczny ma jakiś limit wymiarowy i wagowy ? jak przebiegały rezerwacje,odprawy, loty itp. podczas Twojej podróży SATA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Kwi 2015 09:31 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 383
srebrny
na odcinkach pomiędzy wyspami będziesz leciał przewoźnikiem SATA Air Acores, ja leciałem dwukrotnie Bombardierem dash8 q400.
bardzo miło wspominam, nie sprawdzają limitu bagaży, na przesiadce w Faial przechowalnia bagażu wyglądała tak, że pan z obsługi malutkiego lotniska przyszedl do samolotu, zabrał moje 2 walizki (jako jedyny miałem przesiadkę), zamknął w szafie na lotnisku i analogicznie załadował ja na wieczorny wylot na inną wyspę.
odprawa trwała może 5 minut razem z przejściem przez kontrolę bezpieczeństwa.
poza lotniskiem w Ponta Delgada i może Terceira (nie wiem, nie byłem) pozostałe mają bardzo kameralny charakter.
uważajcie na opóźnienia , warto wziąć zapas kilku a nawet kilkunastu godzin pod uwagę, często zdarza się żę samolot nie wyleci z którejś wyspy z powodu mgły/złych warunków atmosferycznych i wszystkie kolejne loty również są opóźniane.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Kwi 2015 09:17 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Jeszcze nie wiem czy z Lizbony do Ponta Delgada wybiorę przelot Ryanair czy Sata(od razu bilet łączony Lizbona-Ponta Delgada-Pico-Terceira-Lizbona). Nie byłem jeszcze na lotnisku w Lizbonie - czy samoloty Sata startują z tego samego terminala co ląduje Ryanair ? Czy po wylądowaniu musiałbym ponownie przejść przez kontrolę aby wylecieć do Ponta Delgada ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Kwi 2015 14:24 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Mam dylemat, co wybrać :
- najtańszy przelot z Lizbony do Ponta Delgada ale z przesiadką w Horta (Faial)
- nieco droższy ale bezpośredni

Czy w Horta można coś ciekawego zobaczyć w ciągu 2-3 godzin ?
A może zmienić plany i zacząć od pobytu na Faial ? czy Faial to byłaby dobra baza na pierwszy tydzień ?
Pierwotnie planowałem pierwszy tydzień w Ponta Delgada a drugi na Pico...

Jeżeli byliście tam, to proszę o wasze sugestie, porady. Dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Kwi 2015 23:11 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Wybrałem opcję lotów Lizbona-Horta-Flores-Horta-Ponta Delgada-Lizbona. Nie kupowałem składanki w Sata. Mam już pierwszą rez.Sata na lot Horta-Ponta Delgada. Czy trzeba odprawić się on-line i wydrukować kartę pokładową tak jak w Ryanair?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Kwi 2015 12:29 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
wulkan napisał(a):
alesikpl_Moje pytanie o bilet łączony już nieaktualne - byłem na stronie sata.pt
Jak to jest z bagażem, limit 23 kg tzn. bezpłatny rejestrowany ? czy bagaż podręczny ma jakiś limit wymiarowy i wagowy ? jak przebiegały rezerwacje,odprawy, loty itp. podczas Twojej podróży SATA?


Witam, przepraszam, dawno nie zaglądałam na forum, stąd brak odpowiedzi. Tak, bilet kupiłam przez funkcję multi city w SATA. Teraz po obserwacji cen wydaje mi się, że nie zapłaciłam aż tak dużo. Jeżeli chodzi o odprawy, to myślę, że będę odprawiać się na lotnisku w Lizbonie. Jest to linia regularna, więc nie powinno być moim zdaniem jakichkolwiek dodatkowych opłat. Startuję z Lizbony 15.05, więc nic więcej na ten moment nie jestem w stanie napisać. Bagaż rejestrowany ma limit 23 kg, bagaż podręczny pewnie standard. Zresztą nie będę mieć dużo bagażu, bo do Lizbony lecę easyJet, gdzie nie planuję wykupywać bagażu rejestrowanego.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 25 Kwi 2015 14:34 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
aleksikpl_Dziekuję. Napisz,proszę jak było. Ja lecę w II połowie czerwca: Wizzair Warszawa-Lizbona, Sata Lizbona-Horta-Ponta Delgada, Ryanair Ponta Delgada-Lizbona-Modlin. Promami : Faial-Pico-Sao Jorge a później Ponta Delgada-Santa Maria.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Cze 2015 16:19 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 245
niebieski
Mam pytanie czy ktos ma doswiadczenei , lecial Sata łaczonymi lotami z Lizbony do Ponta Delgada.
Chodzi ze widze loty łaczone ktore np wylatuja z Lizbony dolatuja do Vila do Porto i stamtad na 2 dzien do Ponta Delgada lub powroty z Ponta przez Horta i czy to nie jest dobry sposob na zwiedzenie dodatkowych wysp - kwestai czy jest tam co zoabczyc ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Cze 2015 20:53 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
Na każdej wyspie jest co oglądać ;) Z kolei czy między przesiadkami będzie wystarczająco czasu, by cokolwiek zobaczyć, to pewnie zależy :) Na Santa Maria nie byłam, więc nic nie powiem. W Horcie z kolei b. nam się podobało i w samym mieście jest sporo ciekawych miejsc i punktów widokowych. Jeżeli jest możliwość wynajmu samochodu, to na pewno ciekawych miejsc znajdzie się dużo więcej.
Jeżeli chodzi o łączony lot, to leciałam z Pico do Lizbony z lądowaniem w Ponta Delgada. W Ponta Delgada do swojej dyspozycji miałam ok. 2,5-3h, w zupełności starczyło czasu, by skoczyć do ulubionej kawiarni na kawkę w mieście, spacer przez centrum, wejście do sklepu w poszukiwaniu bolos i powrót na lotnisko ;)


Ostatnio edytowany przez Zeus, 17 Cze 2015 22:02, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Lis 2015 20:50 

Rejestracja: 21 Lis 2015
Posty: 3
W styczniu między 19-26 będę z 2 znajomymi W Ponta del Gada, na 4 dni bierzemy samochód, chcielibyśmy jeszcze zobaczyć przynajmniej 1 wyspę, ale ceny 60e za osobę w 1 stronę to trochę dużo. Nie spotkaliście się z żadną tańszą opcją?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Lis 2015 23:03 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
Z Ponta Delgady można promem popłynąć np. na Santa Marię (30 EUR/1 strona) albo na inną wyspę i potem kombinować z bezpośrednim lotem do Lizbony, może w ten sposób uda się coś zaoszczędzić ;)
Link na prom: http://www.atlanticoline.pt/p/p/index.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Lis 2015 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@tomato99 jeśli koniecznie chcesz zobaczyć więcej niż 1 wyspę, to nie pomogę Ci w kwestii transportu, natomiast radziłbym się dobrze zastanowić czy w ogóle chcesz uciekać z Sao Miguel jeśli będziesz tam tylko tydzień. Na Sao Miguel raczej nudzić się nie będziesz, spędziłem tam tydzień w październiku i byłoby co robić spokojnie przez kolejny...
Też rozważałem opcję powrotu z innej wyspy, ale ceny rozwiązały dylemat i zupełnie tego nie żałuję. Inne wyspy zostawiam na kolejny raz :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Lis 2015 14:47 

Rejestracja: 21 Lis 2015
Posty: 3
Dzięki za odpowiedzi.

Do wyjazdu mam jeszcze około 60 dni więc dokładnie tego nie planowałem, ale z tego co przeczytałem na forum to opinie iż 4-5 dni spokojnie wystarczą są dość popularne więc stąd min. taki pomysł. Samochód jest na 3-4 dni planowany, więc resztę wyjazdu pod komunikacje będzie trzeba dopasować, a nie chciałem Pico zobaczyć, ale te ceny to lekka przesada Bilety lotnicze w obie strony 400zł a promy 60e tylko za 1 wyspe..

@kspr
Podobno wieczorem to tam raczej nie ma co robić, a w styczniu to słońce dość szybko zachodzi, nie tak jak w Polsce ale około18 jest ciemno, prawda to? Lepiej dokładnie zwiedzać wschodnią część wyspy czy zachodnią? Nastawiam się na sporo chodzenie, to nie problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Lis 2015 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@tomato99 W październiku robiło się ciemno koło 19, ale myślę że co piszesz może być prawdą, bo generalnie im bliżej równika tym dzień / noc bardziej się wyrównują. Sprawdzisz bez problemu w internecie godziny wschodu/zachodu w poszczególnych miesiącach - na przykład tutaj: http://www.timebie.com/sun/azorespt.php?q=1

Wieczorem jest faktycznie pusto w tych wioskach, ale nocnego życia nam nie brakuje, szczególnie podróżując z dzieckiem. Ciężko mi porównać wschód i zachód, bo aż w tak wielu miejscowościach nie byliśmy, natomiast wschodni kraniec wyspy robi wrażenie kompletnego końca świata, szczególnie okolice Faial de Terra gdzie spędziliśmy pierwsze 3 noce.
Możesz zerknąć na naszą stronę (w podpisie) , jest już kilka wpisów o Azorach, może rozwieje to trochę wątpliwości albo nasuną Ci się kolejne pytania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Lut 2016 15:48 

Rejestracja: 06 Lut 2016
Posty: 1
Loty: 38
Kilometry: 58 404
Hej wszystkim,
na Kayaku znalazłam takie połączenie lotnicze LIS-PDL-TER za 31euro. Ale z tego co czytałam w postach SATA oferuje darmowe loty między wyspami. Czyli wnioskuję, że można Ryanair polecieć jeszcze taniej bo za 9,90 euro. Ale ja chcę się dostać na Flores. I tu moje pytanie : wysadzą mnie na wyspie też za free? pomimo, że będzie jakieś międzylądowanie na któreś z wysp? I jak to wygląda w drodze powrotnej? Darmo do Ponta Delgata?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Maj 2016 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Jest możliwy darmowy trasfer pomiędzy wyspami. Jest trochę obostrzeń ale myślę, że spokojnie można je spełnić.
Tutaj ogólne info: http://encaminhamentos.sata.pt/en
A tu T&C http://encaminhamentos.sata.pt/en/conditions
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group