Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 477 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Sty 2015 09:36 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
Wintermute napisał(a):
W poradniku trzeba zrobić korektę - bilet łączony za 12euro o którym mowa na wstępie nie upoważnia do wejścia do Muzeum Archeologicznego. Na tablicy informacyjnej w muzeum brak jakiegokolwiek info o łączonych biletach wstępu z tym muzeum ale kobieta w kasie wykorzystując sytuację wcisnęła nam bilet za 12euro tyle że uwzględniający w pakiecie 3 inne muzea których nie zamierzaliśmy odwiedzać. Zrobiła się z tego mała awantura bo gdy dostałem bilety do ręki i zobaczyłem co jest grane to poprosiłem o zwrot pieniędzy czego "miła" pani z kasy nie brała nawet pod uwagę twierdząc że ta sytuacja to moja wina a nie jej i że wcześniej czytałem info na tablicy (sic!). Dopiero jak powiedziałem że chcę rozmawiać z jej przełożonym to praktycznie rzuciła we mnie pieniędzmi! Na szczęście to był tak naprawdę jedyny nieprzyjemny incydent jakiego doświadczyliśmy w Atenach.




Witam
Możecie mi podać jakąś stronkę gdzie pisze o tym bilecie łączonym do muzeum.
Jakie muzea można zwiedzić na tym bilecie?
Czy ten bilet jest ważny tylko jeden dzień czy dłużej?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#22 PostWysłany: 14 Sty 2015 10:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Wszystko jest opisane na pierwszym poście ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 14 Sty 2015 10:55 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
Dokładnie!
Tylko przeglądam wszystkie stronki i nigdzie nie pisze o tym bilecie łączonym! Co dokładnie obejmuje itd. Bo nigdzie to nie jest napisane. Jedynie na stronie Muzeum Archeologicznego jest coś o bilecie łączonym, ale to chyba nie o ten bilet chodzi?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 14 Sty 2015 11:00, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 14 Sty 2015 11:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
A proszę bardzo, strona Ministerstwa Kultury
http://odysseus.culture.gr/h/3/eh355.jsp?obj_id=2384
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 14 Sty 2015 11:07 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
Wielki dzięki o to mi chodziło!
Szukałem właśnie tego !
Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Zeus, 14 Sty 2015 11:09, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 14 Sty 2015 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Świetna sprawa ten poradnik! :) Wprawdzie trochę mi przyjemności zabrałeś, bo zazwyczaj sam sobie taki plan szykuję przed wyjazdem, ale tutaj grzech byłoby nie skorzystać z takiej propozycji ;) Tzn. plan pewnie sobie poprzestawiam, ale informacje o knajpkach, targach itp. bezcenne.

Trzecią część planujesz w najbliższym czasie? Bo nie wiem czy za resztę mam się już sam zabierać czy jest szansa, że pojawi się w ciągu tygodnia? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 14 Sty 2015 11:35 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
Ja wybieram się do Aten na ten weekend! Chciałbym zobaczyć przede wszystkim Akropol, Nowy Akropol oraz Muzeum Archeologiczne.
Kurcze z tego co patrze nie ma jednego biletu na którym zwiedziłbym te wszystkie muzeum?
Chyba , że się myle?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 14 Sty 2015 11:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Jak się wyrobię z rozdziałem z pracy licencjackiej dziś, to napiszę o fajnych dzielnicach w Atenach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 14 Sty 2015 11:50 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
Napisz , napisz czekamy!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 14 Sty 2015 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Zeus napisał(a):
Jak się wyrobię z rozdziałem z pracy licencjackiej dziś, to napiszę o fajnych dzielnicach w Atenach :)


Jakbyś potrzebował pomocy z tym rozdziałem to wiesz gdzie szukać :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Sty 2015 12:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Temat to Walory Turystyczne Gruzji :P Mam za DUZO informacji :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 14 Sty 2015 22:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Exarcheia/Εξάρχεια

Image
Plac Exarchii

Jedna z moich ulubionych dzielnic Aten. Niedaleko centrum, jest "siedziba" anarchistów/punkowców/antify Aten. Zaczęli się zgromadzać tu od 1973 r. po rewolucji w Politechnice Ateńskiej.

W środku Exarchii znajdziemy plac (nazwanym małym Amsterdamem, i nie, nie chodzi o to ze są tam kanały), na którą non stop coś się dzieje (seanse, gra w ping ponga, spektakle i koncerty)

Image

Blisko parku, znajduję się legendarna kawiarnia ΒΟΞ

Image

Ten lokal jest pod okupacją anarchistów od czasów których ja nie pamiętam, ale za to zawsze tam się znajdzie zimnie piwko FIX albo frappe i tavli do zagrania.

W 2007 roku, burmistrz Aten, postanowił zamknąć park, w Exarhii, i zbudować tam park. Reakcja była tak ogromna, ze nawet policja nie dała radę ich wyrzucić z parku, i do tej pory, park jest pod ochroną mieszkańcy okolicy. Pracują tam charytatywnie jako ogrodnicy ale także jako ochroniarze, pilnując zeby policja tam nie wtargnęła.

Image

Ulica Alexandrosa Grigoropoulosa

Image

8 grudniu 2008 roku, policja zastrzelila 15 latka, który spacerował z kolegami w centrum Eksarhii. To automatycznie spowodowało ogromne zamieszki w całych Atenach. http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamieszki_ ... (2008-2009)
Znajduje się teraz tam tablica, przypominająca zdarzenia tych dniach.

Tawerna/Souvlaki Kavouras

Image

Themistokleous 64

Chyba najlepsze souvlaki Aten. Jedeń z moich must eat, każdym razem kiedy witam w Atenach. Ceny od 1,5 euro za pite z souvlakim.


Kiedy NIE zwiedzać Eksarhii

17 listopada, rocznica wjazdu czołgu na Politechnice Ateńską kiedy jak było Junta 3 pułkowników. Ogromne zamieszki mieszkańców Eksarhii z policją

8 grudnia, rocznica zabójstwa Aleksandrosa

Jutro postaram napisać o Psyri :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Ancyna uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 15 Sty 2015 09:17 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1061
srebrny
Byłem na Exarchei na początku grudnia ale nie powiem żeby mnie zauroczyła. Na samym placu nic się nie działo ani w dzień ani wieczorem. Trochę ludzi siedzi i pali zioło i to wszystko. Podobnie w okolicy. Może taki okres trafiliśmy… Sporo knajp z lepszymi cenami niż w centrum ale generalnie dzielnica nie robi najlepszego wrażenia pod względem estetycznym - budynki pobazgrane i zaniedbane, ulice zaśmiecone. Co jakiś czas trafi się jakiś ciekawy mural. Z pewnością natomiast było bezpiecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 13 Lut 2015 10:50 

Rejestracja: 08 Sie 2014
Posty: 81
witam,
czy aby zwiedzać zabytki z zewnątrz, Akropol itd. jest jakiś bilet wstępu itp.?

pozdrawiam!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 13 Lut 2015 11:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Zależy jak zewnątrz. Możesz pójść na skałę Św. Pawła, i zobaczysz Akropol, z zewnątrz i jeszcze za darmo :P
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 16 Lut 2015 18:00 

Rejestracja: 08 Sie 2014
Posty: 81
Nie no z bliska ;-) Czyli jeżeli chcę wejść na teren Akropolu to muszę płacić jakiś bilet wstępu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 16 Lut 2015 18:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Tak bilet combo za 12 euro chyba, i masz tam parę muzeów do zwiedzania.
Chociaż nowy rząd, ma w planach zrobić darmowe wszystkie muzea w Grecji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 16 Lut 2015 19:52 

Rejestracja: 08 Sie 2014
Posty: 81
fajnie by było ale czy to by im się opłacało... a można kupić online? czy na miejscu spokojnie można?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 16 Lut 2015 19:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Na miejscu bez problemu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 17 Lut 2015 17:05 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 91
Loty: 232
Kilometry: 401 776
Pamiętam, że kilka lat temu na legitymację studencką wpuszczali do wszystkich muzeów za free (miałam grecką, ale na polską to też przechodziło). Orientujecie się czy nadal tak jest? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 477 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group