Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 477 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 17 Lut 2015 17:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Dalej tak jest. Byleby by była ważna ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#42 PostWysłany: 17 Lut 2015 18:04 

Rejestracja: 08 Sie 2014
Posty: 81
Dzięki za info, jeszcze napiszcie od jakiego przystanku jest najbliżej do wejścia do Akropolu i czy aby kupić bilet do Akropolu trzeba go kupić w muzeum Akropolu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 17 Lut 2015 18:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Do Akropolu masz tyle samo do chodzenia czy pochodzisz z przystanku Thiseio (zielona linia) czy Akropolis (czerwona linia)

Jest inny bilet do muzeum Akropolu, i inny do Akropolu. Każdy trzeba kupić oddzielnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 23 Lut 2015 01:15 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Pytanie może trochę dziwne, ale wybierając się na jednodniówkę do Aten idzie tam coś zobaczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 23 Lut 2015 01:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Ile godzin? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 23 Lut 2015 01:26 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
6 dajmy na to, od przylotu do stawienia się na lotnisko z powrotem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 23 Lut 2015 12:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Wyrób ISIC, wsiadasz na metro (14 euro rtn) i jedziesz na Syntagmę i potem przesiadasz się na czerwoną linię i wysiadasz na przystanek: Akropolis. Jako ze będziesz mieć ISICa to wejście do muzeum Akropolu jest za darmo, można na szybko go zobaczyć i zjeść lunch w tarasie muzeum (ceny bardzo przystępne) i wrócić na lotnisko :)
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 24 Lut 2015 19:37 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 18
Loty: 66
Kilometry: 140 308
Z kartą ISIC bym uważał, wielokrotnie byłem świadkiem jak nie wpuszczono kogoś na Akropol (i do muzeum) z tą kartą bez podania żadnego sensownego powodu, po prostu nie akceptują i tyle... Tak samo raz obmówiono mi zakupu biletu studenckiego z kartą ISIC na nocy bus z lotniska. Polska legitymacja zadziała na 100% :)
Jeśli chodzi o sam Akropol to polecam wejście przez Teatr Dionizosa (stacja metra Akropolis), Panie w budce z biletami są znacznie milsze niż pracownicy "na górze" Akropolu. Poza sezonem Akropol otwarty jest tylko do godz 16.40!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 24 Lut 2015 19:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
ISIC nie przyjmują w komunikacji miejskiej, ale polską legitkę jak najbardziej. Co do Akropolu i ISIC, to dziwne, bo muszą przyjąć. Może trafiłaś na jakiś dziwolągów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 24 Lut 2015 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Zeusie drogi, wybieram się do Aten i będę też na meczu Olympiakosu z Ciboną. Kojarzysz czy po meczu jest podstawiane metro? Mecz może się skończyć w okolicach północy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 24 Lut 2015 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Ja za to spotkałem się na Akropolu (i bodajże w Mykenach) z problemem z polską legitymacją. Kobieta w okienku żądała greckiej lub ISIC. Widać przepisy przepisami, a i tak wszystko zależy od człowieka... :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 24 Lut 2015 20:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Czasem tak, czasem nie :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 01 Mar 2015 19:08 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 69
Czy w wielki Piątek (10.04.2015) wszystko jest w Atenach zamykane, mam na myśli muzea i atrakcje?
Ok, widzę że nikt nie posiada takiej informacji, udało mi się odnaleźć na stronie muzeum narodowego że w piątek pracują od 12 do 18, to samo muzeum akropolu, natomiast nie mogę znaleźć nic na temat komunikacji miejskiej w wielki piątek i wielką sobotę, szczególnie zależy mi na metrze. Jeśli ktoś ma takie info to proszę napisać. pozdrawiam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 14 Mar 2015 18:15 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Lecę do Aten na 5 pełnych dni (połowa kwietnia). Czy jest tam co robić tyle czasu, czy szukać jakiejś alternatywy w postaci lotu do Salonik na jeden dzień albo może jakiś rejs statkiem? Znacie ceny rejsów na inne wyspy, tak na jeden dzień,coś pozwiedzać?

Był ktoś tam kiedyś w połowie kwietnia, jaka pogoda? Można się kąpać w morzu, czy za zimno?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 14 Mar 2015 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Sam męczyłem Zeusa, więc podpowiem co do pływania wiosną - polecam Vouliagmeni Lake http://www.limnivouliagmenis.gr/ Woda cieplejsza niż w morzu, piękne otoczenie i czysta woda!
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 14 Mar 2015 18:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
uqasch napisał(a):
natomiast nie mogę znaleźć nic na temat komunikacji miejskiej w wielki piątek i wielką sobotę, szczególnie zależy mi na metrze. Jeśli ktoś ma takie info to proszę napisać. pozdrawiam.


Sorki ze tak późno, ale napisałem to i owo

transport-po-atenach,1436,63803&p=544903#p544903
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 14 Mar 2015 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
warsawghoster napisał(a):
Lecę do Aten na 5 pełnych dni (połowa kwietnia). Czy jest tam co robić tyle czasu, czy szukać jakiejś alternatywy w postaci lotu do Salonik na jeden dzień albo może jakiś rejs statkiem? Znacie ceny rejsów na inne wyspy, tak na jeden dzień,coś pozwiedzać?

Był ktoś tam kiedyś w połowie kwietnia, jaka pogoda? Można się kąpać w morzu, czy za zimno?

Powiem tak - spokojnie na Ateny możesz przeznaczyć trzy dni, żeby się wbić w klimat (polecam podnóże Akropolu, gdzie są strome schody, wiele kotów i klimatycznych knajpek) oraz pooglądać na spokojnie atrakcje. My zrobiliśmy sobie też jednodniówkę do Salonik (wylot raniutko - przylot po 21) oraz wypożyczyliśmy samochód -> Sounion i opisywane już jeziorko ze stałą temperaturą.
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 15 Mar 2015 15:36 

Rejestracja: 08 Sie 2014
Posty: 81
witam,
wybieram się do Aten i 31 marca chcę zwiedzać Akropol, posiadam legitymację studencką ważną do 31 marca. Czy wpuszczą mnie za darmo bez problemu, rozumiem ze pokazuje legitymację i wchodzę? Na wszystkie zabytki na terenie Akropolu mam dostęp?
prosze o odp!

pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 15 Mar 2015 15:54 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
Meduzy napisał(a):
Zeusie drogi, wybieram się do Aten i będę też na meczu Olympiakosu z Ciboną. Kojarzysz czy po meczu jest podstawiane metro? Mecz może się skończyć w okolicach północy.

Bylem w stycznie na Olimpiakosie mecz byl o 21szej i spokojnie metro jezdzilo. Ale specjalnie nic nie podstawiali
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 15 Mar 2015 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Dokładnie. Mało ludzi w ogóle wraca metrem po meczu w stronę Aten.
Byłem mocno zaskoczony, bo hala na mecz Euroligi wypełniona może były w 1/2.

konrad1617 napisał(a):
witam,
wybieram się do Aten i 31 marca chcę zwiedzać Akropol, posiadam legitymację studencką ważną do 31 marca. Czy wpuszczą mnie za darmo bez problemu, rozumiem ze pokazuje legitymację i wchodzę? Na wszystkie zabytki na terenie Akropolu mam dostęp?
prosze o odp!

pozdrawiam!


Jak najbardziej wejdziesz.
Właśnie Akropol to było jedyne miejsce, gdzie nie chcieli mnie wpuścić na ISICa (nie posiadam polskiej legitymacji studenckiej), ale po długich negocjacjach udało się w końcu wejść.
Wchodzisz i masz dostęp do całego terenu w tym Teatr Dionizosa oraz Odeon Heroda Attyka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 477 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group