Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 711 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Andaluzja
#81 PostWysłany: 17 Kwi 2013 13:30 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Podbijam pytanie, czy lepiej wjeżdżać do Gibraltaru czy zostawić w ostatnim Hiszpańskim mieście i iść/jechać komunikacją?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
 Temat postu: Re: Andaluzja
#82 PostWysłany: 17 Kwi 2013 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
kaasia napisał(a):
Blackall napisał(a):
dzięki za info.
Swoja drogą jak jest z parkowaniem w gib? warto sie tam pchać czy lepiej zostawić w linea samochód?

my przyjechaliśmy późno wieczór/w nocy, więc nie wiem jak jest o innych porach - przejechaliśmy przez miasto w obie strony, szukając czegoś wolnego, najlepiej bezpłatnego, nic... w końcu znalazł się parking, nie wzdłuż ulicy, a na placu (prazy jakiejś stacji kolejowej?) - dość duży obszar i jak się okazało, bezpłatny na środku, z parkometrami dla miejsc tylko z jednej strony przy ścianie. oczywiście środek zajęty, z boku miejsca były. o tej porze nie trzeba było już korzystać z parkometru, więc postanowiliśmy zostawić auto i rano się zastanowić co dalej - ale jeszcze na odchodnym przeszliśmy przez cały parking - i na samym końcu jedno samotne miejsce na nas czekało :) rano podobnie, środek zajęty i chętni na nasze miejsce jak tylko je zwolniliśmy

Co do zostawiania samochodu jeśli nie zamierzasz spać w GBZ, to parking może Ci nie być potrzebny. Jeśli planujesz tylko górę, to najtaniej (o może nawet najkorzystniej?) jechać tam właśnie autem. Dostaniesz mapkę z zaznaczoną trasą (jednokierunkową, nie da się wracać), miejscami do zobaczenia, przy których będzie można zaparkować i ewentualnie przejść pieszo kawałek dalej. "Bilet" za wjazd samochodu kosztuje mniej niż wjazd kolejką na górę od 1 osoby. Inna opcja to jeszcze wzięcie busa z "centrum" miasta, droższa, ale za to bus podjeżdża w więcej miejsc niż samochód - lub wycieczka piesza - choć ta nie wiem czy jest praktykowana... ;)

dzięki za info. Gdzie mniej więcej można dojechać autem? Połowa góry? Można auto zostawić na pare h i dojść do małp na nogach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#83 PostWysłany: 17 Kwi 2013 14:56 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 122
Blackall napisał(a):
Gdzie mniej więcej można dojechać autem? Połowa góry? Można auto zostawić na pare h i dojść do małp na nogach?

Dostajesz mapkę z drogą, którą się masz poruszać - z zaznaczonymi miejscami do zwiedzania, gdzie są małe parkingi lub ewentualnie zatoczki do zatrzymania się. Jedzie się na górę, ale nie na szczyt, może faktycznie gdzieś do połowy mniej więcej. Przez miejsce z małpami się przejeżdża (a przynajmniej tak oznaczone). Zdarza się, że małpy wskakują na dach samochodu - całe szczęście nie tego, w którym siedziałam, bo już się zastanawiałam jak zniesie to samochód z wypożyczalni... ;) zresztą małpy tam nie tylko w 1 miejscu rezydują, można je spotkać na wielu "przystankach"
my w pewnym momencie, przy jednej zatoczce zostawiliśmy samochód i poszliśmy w górę schodami, które zauważyliśmy. Może nie na parę godzin, ale trochę nas nie było. Myśleliśmy, że niepotrzebnie idziemy, bo potem tam też będziemy wyjeżdżać, ale jednak nie - więc może dobrze, że poszliśmy, choć schodów było dość dużo, dość stromo i monotonnie (doszliśmy mniej więcej do okolicy górnej stacji kolejki, szliśmy też przez inne miejsce z małpami i "tablicą pamiątkową" dla jednej z nich, najstarszej, postawionej chyba przez taksówkarzy); wyżej po drodze mijały nas samochody "zorganizowane" - jedyne takie, które mogły tam wyjeżdżać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#84 PostWysłany: 20 Kwi 2013 18:28 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Według mnie warto zostawić auto w La Linei i Gibraltar zwiedzić na nogach. Sam wjazd potrafi nieraz zająć dobre paręnaście minut, gdy akurat zamkną pas, bo coś ląduje/startuje. Zresztą tam wszędzie ciasno i nie ma gdzie zaparkować, jedyny plus, to tanie paliwo, więc można do fulla zalać autko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#85 PostWysłany: 24 Kwi 2013 15:08 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 11
Na Gibraltarze też polecam wędrowanie na piechotę (akurat jak ja byłam w lipcu to był to jedyny dzień w trakcie całego pobytu w Andaluzji, gdy niebo było zachmurzone i dzięki temu słońce nie prażyło), a miłośnikom górskich tras polecam tzw. Mediterranean Steps - trasa górsko-spacerowa z pięknymi widokami ze skały, szczególnie od strony morza. Właściwie nie wiedzieć czemu przy wyjściu z trasy (bo dlaczego nie przy wejściu?!) jest informacja, że trasa może być niebezpieczna, bo schody nie są jakoś bardzo zadbane. Rzeczywiście, przez całą trasę nie spotkaliśmy ani jednej osoby, ale powiedzmy sobie szczerze, że nie było tam żadnych niebezpieczeństw i spokojnie dało się w sandałach i bez żadnej wspinaczki przejść. Ale widoki cudowne. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#86 PostWysłany: 26 Kwi 2013 18:46 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 164
Niedawno wróciłem z 4-dniowej wyprawy po Andaluzji to napiszę kilka spostrzeże dla potomnych :)
1. Wypożyczenie auta to podstawa - jest wiele wygodniej, a przede wszystkim taniej. Ja zamawiałem samochód przez malagacar.com - na 3 dni cena wyniosła w sumie 106 euro - samochód + pełne ubezpieczenie + pół baku paliwa - 28 l. Miała być Corsa lub Punto, a dostaliśmy w tej samej cenie roczną Toyote Auris diesel, którą zrobiliśmy 460 km bez dotankowywania. Godne uwagi jest też to, że przy wykupie tego dodatkowego ubezpieczenia (4 euro na dzie, minimum 16 euro) nie blokują żadnej dodatkowej kasie na karcie kredytowej, a więc wystarczy karta z małym limitem
2. Do Gibraltaru w niedzielę zdecydowanie można wjechać samochodem - nie było praktycznie kolejki do wjazdu ani wyjazdu. My zostawiliśmy samochód jakieś 500 m od granicy, koło stadionu w La Linea. Parkowanie w sobotę i niedzielę gratis, a w tygodniu około 1 euro za godzinę. Zaraz przed granicą jest stoisko Informacji turystycznej z Gibraltaru, gdzie można zakupić bilety na kolejkę na szczyt skały. My kupiliśmy przejazd w 1 stronę + wstęp do atrakcji na Skale (jaskinia Św. Michała, Tunele Great Siege Tunnels, zamek Maurów) w cenie 26 euro za osobę. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż idzie się praktycznie cały czas w dół. Jaskinia i tunele robią ciekawe wrażenie - z tuneli dobrze widać pas startowy, jest także okienko z tablicą po polsku, gdzie przebywał jedyny świadek Katastrofy Gibraltarskiej. W czasie spaceru po skale towarzyszy nam duża ilość małp - jest to jedyne miejsce gdzie te stworzenia żyją w stanie wolnym w Europie. Byliśmy świadkiem jak zaatakowali niemieckich turystów, którzy nieopatrznie postanowili coś zjeść w pobliżu magotów. Szybki podbieg, skok na głowę i wyszarpanie jedzenia :) Po zejściu ze skały udaliśmy się po nasz samochód w La Linea i wjechaliśmy na teren gibraltaru, aby zobaczyć pomnik poświęcony Katastrofie Gibraltarskiej, a włąściwie śmigło z tablicą, niestety tylko po angielsku. następnie udajemy się pod Europa Point, gdzie jest fajna latarnia, dobry widok na Afrykę przy ładnej pogodzie oraz duży meczet. Sam parking jest darmowy
3. Dobrym miejscem sspania są apartamenty Pueblo el Goleto - jakieś 100 km od malagi i 30 od Gibraltaru, w okolicach manilvy Apartament z 1 sypialnią i salonem dla 3 osób kosztował 27 euro za noc - rezerwacje przez booking.com: http://www.booking.com/hotel/es/apartam ... to.pl.html. DO plaży około 1,5 km, do marketu Eroski 1 km, a do Lidla około 3 km.
4. Z samej Manilvy warto wybrać się do Rondy - miasta które było już opisywane. Droga jest bardzo kręta, ale widoki wspaniałe. Bardzo duża ilosć turystów, więc parkowanie na jednym z podziemnych parkingów - 2,4 euro za godzinę, więc trochę drogo. W samej Rondzie do zobaczenia jest na pewno most Puento Nuevo a także kilka budynków pochodzących z czasów arabskich, w tym kościół przerobiony na meczet. Aby zjeść warto udać się kawałek dalej od ścisłego centrum w okolicach stadionu Corridy - 10 mixed tapas (5 na ciepło i 5 na zimno), do tego 2 kieliszki wina to wydatek 10 euro.
5. Wracając z okolic Gibraltaru w stronę Malagi warto zahaczyć o Marbellę - podobno najbardziej luksusowy kurort na Costa del Sol. My jednak zwiedzamy bardzo ładne stare miasto i alejkę prowadzącą do Morza, gdzie znajdują sie między innymi rzeźby Salvadora Dali.
6. Warto również zajrzeć do samej Malagi, Ja w necie naczytałem się trochę niezbyt przychylnych recenzji o tym mieście, a w sumie mi sie spodobało. Z lotniska można dojechać do Centrum Miasta pociągiem za 1,65 euro. Samo centrum to deptak z czerwonym dywanem Calle larios, katedra i okoliczne uliczki Starego Miasta. Można też zwiedzić ruiny teatru rzymskiego i wejść na wzgórze z zamkiem, my tego jednakl nie czynimy ze względu na brak sił. Spacerujemy za to wzdłuż portu do latarni morskiej, wzdłuż której znajdują sie dość drogie restauracje, a także duża ilość sklepów. W samej maladze jeżeli ktoś jest fanem piłki to może zwiedzić stadion Malagi - za 8 euro około 40-min wycieczka z przewodnikiem. Przy głownej ulicy, kilkaset metrów od stacji w centrum Malagi znajduje się ciekawy lokal: http://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant ... lucia.html od 12 do 16 można zjeść menu dnia za 7 euro, a później fajne tapas w cenie 2 euro, piwko małe 1 euro czy dobre ciacho w cenie 1 euro. Lokal może nie wygląda jakoś mega ciekawo, ale chodzą tam sami miejscowi w różnym wieku.
Góra
 Profil Relacje PM off
rpilski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#87 PostWysłany: 26 Kwi 2013 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Bartolko napisał(a):
Niedawno wróciłem z 4-dniowej wyprawy po Andaluzji to napiszę kilka spostrzeże dla potomnych :)
1. Wypożyczenie auta to podstawa - jest wiele wygodniej, a przede wszystkim taniej. Ja zamawiałem samochód przez malagacar.com - na 3 dni cena wyniosła w sumie 106 euro - samochód + pełne ubezpieczenie + pół baku paliwa - 28 l. Miała być Corsa lub Punto, a dostaliśmy w tej samej cenie roczną Toyote Auris diesel, którą zrobiliśmy 460 km bez dotankowywania. Godne uwagi jest też to, że przy wykupie tego dodatkowego ubezpieczenia (4 euro na dzie, minimum 16 euro) nie blokują żadnej dodatkowej kasie na karcie kredytowej, a więc wystarczy karta z małym limitem

Tak na szybko polece też coś innego. Ja bookowałem w doyouspain, za 2 dni policzyli 25 euro(!) (najtańszy samochód) i przydzielili nam recordgo. Polityka Full/Full więc paliwo dolałem sobie na koniec sam (niektóre wypożyczalnie biorą kase za zatankowanie samochodu i paliwo a oddajemy z pustym - totalnie się nie opłaca).
Ubezpieczenia nie brałem bo wolałem blokade 400 euro na kk. Dziś (po 8 dniach) zniknęła więc wszystko ok. Co ciekawe dostaliśmy pande (dla 2 osób spokojnie wystarcza) z rewelacyjnym silnikiem dla oszczędnych - pod górke może nie była najszybsza (1.2l/50 koni) ale dzięki temu spalanie po ponad 400km wyszło nas średnio 4.9l/100km - a kto jechał na gib, do tarify czy playa bolonia wie, że po drodze kila podjazdów jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#88 PostWysłany: 29 Kwi 2013 14:01 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Mam po pytaniu dla przedpiszców:).

Bartolko, zakładając zwiedzanie Gibraltaru w takim zakresie jak Ty + jakiś obiad na ulicy na dole zdążę jeszcze tego samego dnia zaliczyć Rondę?
Podsumowując lepiej zaparkować w La Linea czy wjechać do miasta?

Blackhall, to dodatkowe ubezpieczenie to jest taki pic dla tych co się boją mieć zablokowane kilkaset euro czy ma ono jakiś wymierny sens i może się przydać? Bo przecież jakieśtam podstawowe ubezpieczenie i tak jest w koszcie wynajmu.

My w Malagacar płacimy 82e za Focusa, Mondeo, 308 za tydzień (+ ewentualnie te 4e dziennie dodatkowego ub)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#89 PostWysłany: 29 Kwi 2013 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
k_k_s napisał(a):
Mam po pytaniu dla przedpiszców:).

Bartolko, zakładając zwiedzanie Gibraltaru w takim zakresie jak Ty + jakiś obiad na ulicy na dole zdążę jeszcze tego samego dnia zaliczyć Rondę?
Podsumowując lepiej zaparkować w La Linea czy wjechać do miasta?

Blackhall, to dodatkowe ubezpieczenie to jest taki pic dla tych co się boją mieć zablokowane kilkaset euro czy ma ono jakiś wymierny sens i może się przydać? Bo przecież jakieśtam podstawowe ubezpieczenie i tak jest w koszcie wynajmu.

blackall :P
to ubezpieczenie obejmowało nadzwyczajne wypadki typu wandalizm, spadnięcie kamieni na auto itp. Na szczęście wandali nie było a na autostradzie kamienie nie latały :)

co do Gib my zaczynając o 9 rano i przechodząc całą górę z buta skończyliśmy koło 15. Więc IMO Ronda wykonalna, nam się nie chciało i byliśmy padnięci po chodzeniu. Przy wjeździe autem (najlepiej w weekend bo rano nie ma pewnie takich korków) załatwicie rock of gib szybciej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#90 PostWysłany: 30 Kwi 2013 15:40 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 164
k_k_s napisał(a):
Mam po pytaniu dla przedpiszców:).

Bartolko, zakładając zwiedzanie Gibraltaru w takim zakresie jak Ty + jakiś obiad na ulicy na dole zdążę jeszcze tego samego dnia zaliczyć Rondę?
Podsumowując lepiej zaparkować w La Linea czy wjechać do miasta?

Blackhall, to dodatkowe ubezpieczenie to jest taki pic dla tych co się boją mieć zablokowane kilkaset euro czy ma ono jakiś wymierny sens i może się przydać? Bo przecież jakieśtam podstawowe ubezpieczenie i tak jest w koszcie wynajmu.

My w Malagacar płacimy 82e za Focusa, Mondeo, 308 za tydzień (+ ewentualnie te 4e dziennie dodatkowego ub)


Moim zdaniem warto poświęcić na Gibraltar cały dzien, warto oprócz góry zobaczyć też Europa Point i przejść Main Street. Weź też pod uwagę, że z Gibraltaru do Rondy jest w 1 stronę ze 100 km, a trasa do najłatwiejszych nie należy. Jak chcesz wypożyczać w malagacars to spróbuj wpisać kod rabatowy "hellofan", obniża cenę w niektórych segmentach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#91 PostWysłany: 02 Maj 2013 20:23 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Hmm pytanie może dosyć trywialne, ale jak to jest z Gibraltarem i Schengen? Wiem, że należy do UK, ale do Strefy? A jeśli tak, to czy osoba posiadająca jedynie wizę schengen jest uprawniona do wjazdu? (bo do UK to nie wystarczy) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#92 PostWysłany: 02 Maj 2013 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 137
Loty: 1
Kilometry: 8 613
Wjeźdzasz bez specjalnego pokazywania dokumentów czasami wybiórczo/dowód wystarczy.Okoliczni mieszkancy jeźdza na skuterkach po % i nikt tego nie kontroluje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#93 PostWysłany: 02 Maj 2013 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
przypuszczam ze jakbys zamachal przez okno samochodu paszportem polsatu to tez by Cie wpuscili

bylem 2x, oba samochodem, wrazenia tak jak opisane w zdaniu wyżej
nie wiem jak to jest jak się przechodzi z buta, przypuszczam że wystarczy legitymacja ligi ekologicznej
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#94 PostWysłany: 02 Maj 2013 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
CamperWestfalia napisał(a):
Wjeźdzasz bez specjalnego pokazywania dokumentów czasami wybiórczo/dowód wystarczy.Okoliczni mieszkancy jeźdza na skuterkach po % i nikt tego nie kontroluje.

ja wchodziłem z buta dwa razy i raz trzepali jakichś japończyków - choć po nich widać, że to raczej nonEU. Mimo wszystko byłbym ostrożny, nam patrzyli na dokumenty - na zasadzie czy wzrokowo przypomina dowód EU.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#95 PostWysłany: 02 Maj 2013 20:50 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Moje pytanie nie dotyczyło kwestii jak i czy da się przemknąć ;) chodzi mi o status prawny terytorium zamorskiego Wielkiej Brytanii :) jakim jest Gibraltar. Obywatel Ukrainy dysponujący jedynie wizą schengen nie może "po prostu" udać się na wyspy, potrzebuje wizę. Czy z Gibraltarem jest inaczej?
Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#96 PostWysłany: 02 Maj 2013 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
Moje pytanie nie dotyczyło kwestii jak i czy da się przemknąć ;) chodzi mi o status prawny terytorium zamorskiego Wielkiej Brytanii :) jakim jest Gibraltar. Obywatel Ukrainy dysponujący jedynie wizą schengen nie może "po prostu" udać się na wyspy, potrzebuje wizę. Czy z Gibraltarem jest inaczej?
Dzięki!

google, pierwszy wynik :)
http://www.gibraltar.com/gibraltar-gene ... ation.html

Z tego co rozumiem potrzebna jest visa UK (tu tez dobre info http://www.wordtravels.com/forum/discus ... -the-uk/p1)
Góra
 Profil Relacje PM off
majao uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#97 PostWysłany: 02 Maj 2013 23:16 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
sprobowac zawsze moze, jak sie nie uda to pozostaje plaza w La Linea z widokiem na skałę :)
przechodziłem dwukrotnie, straż graniczna (?) czy ktokolwiek tam stał nawet się mną nie zainteresowali, nawet nie wyciągałem dowodu.
najlepiej poczekać jak pas jest zamykany na start/lądowanie samolotu, zwykle wtedy tworzy się korek i przechodzą na drugą stronę wszyscy tak szybko jak tylko się da więc nikt nawet nie ma czasu ich sprawdzać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#98 PostWysłany: 06 Maj 2013 10:49 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Czy dla Feria del Caballo (Targi koni) w Jerez warto zmieniać plany i tam podjechać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#99 PostWysłany: 09 Maj 2013 18:18 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Czy ktoś wie skąd odjeżdżają autobusy z Sewilli do Faro i czy można kupić bilet u kierowcy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#100 PostWysłany: 09 Maj 2013 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
u kierowcy, jak już pisałem gdzieś, to na długich trasach raczej się biletu nie kupuje w Hiszpanii
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 711 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: AdsBot [Google] oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group