Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 693 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Andaluzja
#1 PostWysłany: 17 Sty 2013 09:41 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Są pomniejsze tematy o Maladze, Gibraltarze ale nie znalazłem o Andaluzji w ogólności więc pozwalam sobie założyć.

Zdecydowanie na plus wypadają ceny aut i hoteli, szczególnie przed sezonem - za to też uwielbiam Hiszpanię ;).

Na tydzień ustaliłem sobie plan obejmujący:
Nerję, Frigilianę, Almunecar, Granada (nocleg), Jaen, Montoro, Kordobę (nocleg), Almodovar del Rio, Carmonę, Sevillę (nocleg), Huelvę, Kadyks, Gibraltar, Rondę, Esteponę (więcej noclegów), Montillę, Cabrę, Antequerę, Malagę i Costa del Sol.

Ogólnie myślę, że nie ma opcji żebym się wyrobił więc prosiłbym forumowiczów znających teren o wykreślenie miejsc, których najmniej będę żałował.

Dodatkowo wszelkie ciekawostki zawsze w cenie, tzn jakiś sprawdzony nocleg, parkowanie, autostrady, supermarkety, bilety z wyprzedzeniem itp :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Andaluzja
#2 PostWysłany: 17 Sty 2013 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
znaczy się z tego wynika, ze chcesz spać w sewilli, potem oblecieć kadyks, huelve, gibraltar i coś tam jeszcze w jeden dzień? na ile dni to planujesz?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#3 PostWysłany: 17 Sty 2013 11:12 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Spać w Granadzie, żeby ogarnąć Nerję, Frigilianę, Almunecar, Granadę; spać w Kordobie, żeby ogarnąć Jaen, Montoro, Kordobę; spać w Sevilli żeby ogarnąć Almodovar del Rio, Carmonę, Sevillę. Dalej po drodze do Estepony ogarnąć Huelvę i Kadyks. A z Estepony robić krótkie wycieczki: Gibraltar, Ronda i reszta.

6 i pół dnia (dlatego coś musi odpaść).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#4 PostWysłany: 17 Sty 2013 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1362
Loty: 432
Kilometry: 621 620
niebieski
Ja ostatnio co rok jeżdżę w rejon Andaluzji. Plan masz ambitny, ale chyba chcesz wpaść do miasta na 1h i jechać dalej. Inaczej jeżeli chcesz dłużej pobyć w mieście (kilka godzin) i coś zobaczyć ciekawego odrzucił bym Huelvę, Frigilianę, Almunecar, Jaen, Montoro, Carmonę.

Polecam Cadiz, Sevilla, Ronda, Gibraltar, Cordoba, Granada, Mijas

Na tyle dni w zupełności wystarczy. Zapraszam na mojego bloga na http://www.joael.geoblog.pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mariquita1985 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#5 PostWysłany: 17 Sty 2013 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
jak dla mnie to albo więcej czasu albo rozbić to na 2 razy...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#6 PostWysłany: 17 Sty 2013 12:10 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Owszem, w Nerji czy Almunecar planowałem być z godzinę a w Granadzie wieczór na zapoznanie z miastem i z 4h od rana na Alhambrę. W Sevilli jeszcze dłużej.

Swoją drogą, joael, ciekawie podchodzisz do tematu odradzając mi wizytę w miastach, w których sam nie byłeś :) (przynajmniej wg bloga)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#7 PostWysłany: 17 Sty 2013 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
k_k_s napisał(a):
...
Swoją drogą, joael, ciekawie podchodzisz do tematu odradzając mi wizytę w miastach, w których sam nie byłeś :) (przynajmniej wg bloga)

:mrgreen:

ja bylem w granadzie(alhambre w zasadzie tylko zwiedziłem), kilka dni w kadyksie, raptem 2 godziny w sewilli(nie jedz tam w lecie!!!), chwile na gibraltarze

ale najbardziej mnie urzekła miejscowość torreguadiaro, miedzy estapona i algeciras. mieścinka ze spokojna plaza... takie żeby ze 2 dni poleniuchować w podroży.

a przed wyjazdem do granady proponuje samemu poczytac sobie o alhambrze bo w środku to tylko mury i mury i ani słowa nie ma żeby sobie coś przeczytać. no chyba ze zabulisz parę euro za takiego elektronicznego przewodnika(słuchawka taka do noszenia aż ci ręka ścierpnie)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#8 PostWysłany: 18 Sty 2013 11:52 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
A ta Alhambra warta swojej ceny? Z fotek wygląda jak Poble Espanyol w Palmie albo Barcelonie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Bruner uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#9 PostWysłany: 18 Sty 2013 12:08 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 2
"Ta" Alhambra warta swojej ceny dla osób, które potrafią docenić arabską architekturą i fantastyczne położenie kompleksu.
Patrząc na Twoje ambitne plany chodzi Ci chyba raczej o zaliczenie jak największej liczby miast i miasteczek - w związku z tym chyba najlepiej jak sobie darujesz Alhambrę.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#10 PostWysłany: 18 Sty 2013 12:20 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Chyba raczej pleciesz farmazony, każdą podróż zaczynam od wypisania sobie wszystkich ciekawych miejsc a potem eliminacji tych najmniej pasujących na podstawie przewodników i opinii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#11 PostWysłany: 18 Sty 2013 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Paź 2010
Posty: 32
Loty: 261
Kilometry: 378 652
Ja w 2010 byłem dokładnie tydzień w Andaluzji. Mój plan to Malaga (bez zwiedzania) - Gibraltar - Kadyks - Sewilla - Ronda - Granada - Pueblos Blancos na południowych zboczach Sierra Nevada i Nerja w drodze do Malagi. W sumie z tamtej trasy nic bym nie wykreślił i absolutnie nic już nie szło dodać. W Rondzie byłem biegiem 2 godziny a na pewno warto dłużej. Gibraltar bardzo oryginalny, Sevilla urocza, na pewno na dzień, dwa. Drogi są dobre ale odległości też na tyle duże, że dziennie wyjdzie kilka godzin w samochodzie. Również polecam zmniejszyć ilość miejsc, kosztem dłuższego pobytu w miastach zamiast w samochodzie.
pzdr
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#12 PostWysłany: 18 Sty 2013 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
k_k_s napisał(a):
Chyba raczej pleciesz farmazony, każdą podróż zaczynam od wypisania sobie wszystkich ciekawych miejsc a potem eliminacji tych najmniej pasujących na podstawie przewodników i opinii.



chyba raczej ty pleciesz farmazony i przeczytałeś tylko nazwy miejscowości skoro wogóle przeszło ci przez klawiaturę porownanie Alhambry do Pueblo Espanol

właściwie to aż dziwne że ci się komputer nie zawiesił jak to pisałeś
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#13 PostWysłany: 20 Sty 2013 13:08 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Słaby wpis. Jakbym miał chociaż troszkę większe niż niewielkie rozeznanie o Andaluzji to nie szukałbym pomocy na forum. Wydawać by się mogło, że to podforum służy właśnie takiemu zgłębianiu wiedzy i znajdowaniu odpowiedzi na nurtujące pytania a nie marnowaniu czasu na pochylanie się nad napinkami kozaka, co ma 1300 postòw i wszystko wie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#14 PostWysłany: 20 Sty 2013 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
k_k_s napisał(a):
... Jakbym miał chociaż troszkę większe niż niewielkie rozeznanie o Andaluzji to nie szukałbym pomocy na forum. Wydawać by się mogło, że to podforum służy właśnie takiemu zgłębianiu wiedzy i znajdowaniu odpowiedzi na nurtujące pytania ...

po prosty wyraziłeś się ujmująco o alhambrze porównując ją do poble espanyol.
a forum owszem służy temu co napisałeś ale warto się minimalnie wysilić przed zadaniem pytania a już w ogóle koniecznie przed wyrażeniem swojej opinii o nieznanym miejscu co by nie drażnić ludzi, co właśnie miało miejsce.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#15 PostWysłany: 21 Sty 2013 09:36 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
A gdzie wyraziłem opinię? Zadałem pytanie czy warto i napisałem że fotki podobne do...i to jeszcze z szerokim uśmiechem na końcu!

Ogarnijcie się i jeśli nie macie nic ciekawego do napisania to nie rozwalajcie mi tematu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#16 PostWysłany: 21 Sty 2013 15:34 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 2
k_k_s - na forum, jak na ulicy obowiązują pewne zasady, również kultury. Warto najpierw się trochę zorientować w temacie, a nie zadawać pytania bez większego ładu i składu. Wydaje się, że wszyscy Cię atakujemy i nikt nie ma racji. Jeżeli tak - sorry.
Porównanie Alhambry do Pueblo Espańol jest dla mnie po prostu śmieszne, a mimo to, starałam się, aby mój mail był wyważony - najwyraźniej niepotrzebnie.
Może lepiej wziąć najpierw przewodnik, zobaczyć odległości, najważniejsze atrakcje i wtedy zadawać KONKRETNE pytania? Jeżeli nie masz przewodnika, to można wykorzystać google albo chociaż wikitravel.
Chyba będzie to konstruktywniejsze niż zaśmiecanie wartościowego forum beznadziejnymi komentarzami...
Z mojej strony EoT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#17 PostWysłany: 21 Sty 2013 15:58 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 35
Loty: 98
Kilometry: 142 443
Będąc w Esteponie warto wybrać się do Casares, według mnie najładniejszego pueblo blanco ;)
_________________
Image
http://kilik-viajes.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#18 PostWysłany: 23 Sty 2013 23:54 

Rejestracja: 19 Kwi 2010
Posty: 43
Loty: 46
Kilometry: 54 756
A ja co Granady - czy kojarzy ktoś bar w którym można zobaczyć taniec Flamenco? Taki kojarzę w Sewilli. Podejrzewam, że w Granadzie też coś takiego powinno być.
Ewentualnie - mam 3 noclegi w Granadzie - jeden dzień caly na Granade, Alhambre, Albaicin itp. A jeden dzień myślę czy nie przeznaczyć na podjazd busem do Almerii. Chyba, że ktoś proponuje coś co z Granady można odwiedzić komunikacją publiczną (na dzień/pół dnia).

Plan mam taki: przylot do Malagi rano w niedziele - od razu do granady. Niedziela w Granadzie na leniwo, poniedziałek zwiedzanie, wtorek np. Almeria +/lub ..., środa wyjazd do Granady - zwiedzanie i nocleg. Czwartek wejście rano do katedry/meczetu (pamiętam, że do 10 chyba gratis) i potem jazda do Malagi - tam kolejny nocleg i zwiedzanie. Piątek wieczór wylot.
Ma ktoś pomysł co po drodze można np. w 2-3h zobaczyć?
_________________
Pozdrawiam | http://adas.jogger.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#19 PostWysłany: 30 Sty 2013 19:40 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Hej, lecę na ferie do Sewilli. Będę tam od rana w poniedziałek do czwartku rano. Planuję wynająć auto. Co doradzacie mi, jako miejsca konieczne do zobaczenia w okolicy?
Myślę o Kadyksie i Rondzie na pewno. Co jeszcze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#20 PostWysłany: 30 Sty 2013 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ze 2 dni Ci pewnie zleca na seville, to juz duzo nie zostaje
kadyx 1 dzien, i jak tam jestes to warto by zahaczyc o Jerez i winiarnie tio pepe, bo samo jerez nie porywa, choc latem centrum jest niezwykle przyjemne na spokojny spacer i posiadowke przy jerez, ale luty to nie lato - czyli 4 dni zajete
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 693 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group