Fly4free.pl

Wizz Air zamyka swoje biuro podróży! Nadchodzą kolejne zmiany w strategii firmy

Wizz Air
Foto: SolariSys / Shutterstock

31 grudnia węgierski przewoźnik zamknie Wizz Tours – swoje biuro podróży, oferujące łączone pakiety lotów i noclegów. Wizz Air zapowiada, że chce się skupić na swojej głównej działalności, a więc branży lotniczej.

To dość zaskakująca informacja, bo Wizz Air od pewnego czasu dążył do zwiększenia liczby źródeł przychodów pozalotniczych, a jednym z lekarstw miało być stworzenie własnego internetowego biura podróży, czyli Wizz Tours. Węgierski przewoźnik sprzedawał tam podróżnicze pakiety, czyli lot od razu połączony z rezerwacją hotelu i ewentualnym transferem z lotniska.

Jeszcze do niedawna wszystko szło dobrze, a przewoźnik chwalił się, że chętnie korzystają z niej także Polacy. W lipcu Wizz Air podał, że wśród kierunków, które najchętniej wybieramy w ofercie Wizz Tours są Teneryfa (18 proc. Wszystkich rezerwacji w Polsce), Malta (15 proc.), a na kolejnych miejscach są Barcelona, Dubaj i Rzym.

Teraz okazuje się jednak, że zarząd spółki nie jest do końca zadowolony z działania Wizz Tours, stąd decyzja o zamknięciu serwisu.

“Wizz Air potwierdza, że zmieniamy naszą wizję pakietów podróżniczych. Serwis Wizz Tours przestanie działać 31 grudnia 2018 roku, a pasażerowie będą w dalszym ciągu mogli rezerwować noclegi i transfer z lotniska na stronie wizzair.com” – czytamy w komunikacie.

Wszyscy klienci, którzy mają wykupione pakiety w okresie od 1 do 15 stycznia przyszłego roku otrzymają zwrot pieniędzy, w terminach wcześniejszych – pakiety Wizz Tours będą realizowane bez żadnych zmian.

Wizz Air nie chce komentować przyczyn zamknięcia biznesu. Przewoźnik krótko przyznaje jedynie, że chce się skupić na swojej kluczowej działalności lotniczej.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Wizz Air wprowadził duże zmiany w polityce bagażowej. W tym sezonie zimowym przewoźnik zmienił też strategię i mocno zmniejszył liczbę tras z Polski i innych krajów Europy Środkowej. TUTAJ przeczytasz, jak wiceprezes Wizz Aira tłumaczy tę decyzję.

Czy to dobry biznes dla linii lotniczych?

Nie tylko Wizz Air wiele sobie obiecywał po pakietach podróżniczych. Także Ryanair miał wielkie plany, gdy pod koniec 2016 roku uruchomił swój własny serwis Ryanair Holidays, w którym oprócz biletu lotniczego mogliśmy wykupić nocleg i transfer z lotniska. Ale usługa od początku miała pecha – najpierw Ryanair zawiesił ją już po paru tygodniach na kilka kolejnych miesięcy z powodu nieporozumień z pierwotnym partnerem serwisu, potem zaś zaczęło się trwające do dzisiaj zamieszanie z masowymi odwołaniami lotów i strajkami pracowników. W efekcie Ryanair na razie nie rozwija usługi Holidays tak szybko, jak zapowiadał, skupiając się raczej na gaszeniu pożarów we własnej firmie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Wizzair jest coraz bardziej nieprzewidywalny. 
DXmaniac, 3 października 2018, 16:09 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »