Fly4free.pl

W Ryanairze nie wykupimy już sobie tanich wczasów? Przewoźnik zawiesza usługę Holidays

Foto: Ryanair
Tylko półtora miesiąca działał serwis Ryanair Holidays, którym irlandzka linia rzuciła rękawicę biurom podróży. W czwartek ogłosiła, że z powodu nieporozumień z partnerem zawiesza działalność serwisu do końca lutego. A to oznacza, że usługa wejdzie do Polski później niż planowano.

Ryanair Holidays pojawił się na rynku 1 grudnia i umożliwia zakup całego pakietu na podróż – oprócz biletu lotniczego możemy w ramach jednej transakcji zarezerwować hotel i transfer z lotniska. Takie pakiety to nic innego jak wczasy oferowane przez biura podróży, jednak Ryanair deklarował, że jego produkt będzie zdecydowanie tańszy.

Fot. Ryanair

Niestety, w czwartek Irlandczycy ogłosili, że tymczasowo zawieszają funkcjonowanie usługi Holidays do końca lutego. Powodem jest odkrycie przez Ryanaira, że technologiczny partner platformy nielegalnie sprzedawał loty oferowane przez irlandzką tanią linię. Umowa z partnerem została już rozwiązana, a Ryanair rozpoczął poszukiwania kolejnej firmy, z którą będzie współpracował.

Serwis ma wznowić działalność na początku marca – do tego czasu nie będzie można na nim rezerwować nowych pakietów. Ryanair deklaruje, że wszyscy, którzy wykupili już wycieczki, na pewno się na nie udadzą.

Zawieszenie na półtora miesiąca usługi Holidays oznacza też opóźnienie jej wprowadzenia na polski rynek. Od początku z Ryanair Holidays mogli korzystać tylko pasażerowie z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Irlandii. Klienci z Polski mieli mieć możliwość rezerwowania pakietów podróżnych w I połowie tego roku. Jak usłyszeliśmy w siedzibie Ryanair, usługa na pewno zostanie wprowadzona nad Wisłą w 2017 roku, choć nie ma jeszcze dokładnego terminu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Ryanair ma pecha do partnerów z Majorki. W czerwcu niemal podpisali umowę z Lowcosttravelgroup, które zbankrutowalo 15 lipca (sam widziałem nowe logo), a teraz kolejny partner z Balearow dał ciała. Pod rozwagę daję wszystkim kwestię taką że te rezerwacje wakacji przez partnerów z Balearow są pokryte śmiesznym ubezpieczeniem na wypadek bankructwa biura. Klienci Lowcosttravelgroup otrzymają po ok. £7,5 na każdy £1000 wydany na wakacje. Uważnie czytajcie warunki uczestnictwa i regulamin jak kiedyś zdecydujecie się wykupić takie wakacje.
Wtajemniczony, 26 stycznia 2017, 19:01 | odpowiedz
Avatar użytkownika
wiadomo o tym, czy usluga ruszy w PL?
bygones, 23 września 2017, 22:44 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »