Fly4free.pl

Wycieczka na wschód! Stambuł, Ankara i Kijów w jednej podróży z Katowic za 436 PLN

436 PLN
meczet w stambule
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Rudy Balasko / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:
Lubicie zaliczać kilka miejsc w trakcie jednego wyjazdu? W takim razie połączcie zwiedzanie wspaniałej Turcji z interesującą Ukrainą. Czekają na was liczne atrakcje Stambułu, ciekawe zabytki Ankary i intrygujący Kijów.

Wasza wycieczka rozpocznie się 23 listopada, kiedy to z Katowic polecicie do Stambułu (z przesiadką w Odessie). Na miejscu zostaniecie do 28 listopada, po czym udacie się do Ankary. 1 grudnia skierujecie się do Kijowa. Powrót do Polski zaplanowany jest na 3 grudnia.

Podróżować będziecie na pokładach samolotów linii lotniczych Ryanair i Pegasus Airlines. Pamiętajcie też, że bez dodatkowych opłat możecie zabrać jedynie bagaż podręczny. Jeśli nie wiecie jak się spakować, przeczytajcie nasz poradnik. Z pewnością wam pomoże!

Plan podróży:
Katowice – Odessa 23 listopada
Odessa – Stambuł (Sabiha Gokcen) 23 listopada
Stambuł (Sabiha Gokcen) – Ankara 28 listopada
Ankara – Kijów-Boryspol 1 grudnia
Kijów-Boryspol – Katowice 3 grudnia

Termin podróży: 23 listopada – 3 grudnia
Wylot z: Katowice
Linie lotnicze: Ryanair i Pegasus Airlines
Bagaż: podręczny

Hotel od 121 PLN/noc/2 osoby

W Stambule zatrzymajcie się w 4* hotelu Beytul Galata. To obiekt o wysokim standardzie, który położony jest w centralnej części miasta. Będziecie mogli skorzystać z Wi-Fi, TV oraz otrzymacie darmowe kosmetyki.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Na czas waszego pobytu w Ankarze rekomenduję wam noclegi w 4* hotelu Cinnah. Goście oceniają go bardzo pozytywnie, a do tego jest świetnie zlokalizowany. Ponadto w obiekcie otrzymacie bezpłatne śniadania.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Kijowie polecam noclegi w 3* hotelu Maison Blanche, który znajduje się w samym sercu miasta. W obiekcie będziecie mieć dostęp do bezpłatnego Wi-Fi.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co warto zobaczyć podczas wycieczki?

W Stambule musicie odwiedzić symbol miasta, czyli Kościół Mądrości Bożej – Hagia Sophia. To czwarta budowla świata pod względem wymiarów. Turcja to państwo muzułmańskie, więc warto odkryć ciekawe meczety. Na szczególną uwagę zasługują: Błękitny Meczet i meczet Sulejmana. Jeśli jesteście fanami punktów widokowych, polecam wam wizytę na wieży Galata. Natomiast turecką kuchnię poznacie bliżej na targu korzennym.

W Ankarze warto odwiedzić prawdziwą architektoniczną perełkę, czyli meczet Kocatepe. Mówi się, że stanowi on replikę Błękitnego Meczetu. Jedną z najpopularniejszych budowli w stolicy jest mauzoleum Mustafy Kemala Paszy Ataturka. Najważniejsze zabytki natomiast będziecie mogli podziwiać w dzielnicy Kavaklider Cankaya.

W Kijowie powinniście przespacerować się na słynny Majdan. Osoby, które lubią obiekty sakralne, w stolicy Ukrainy z pewnością nie będą się nudzić. Znajdziecie tam najświętsze miejsce w kraju i siedzibę kościoła prawosławnego – Ławrę Peczerską. Warto zobaczyć też 60-metrowy Pomnik Matki Ojczyzny.

Stambuł panorama miasta
Foto: Autorstwa Seqoya
Foto: Mustafataskin / Pixabay
Panorama Kijowa
Foto: Vlada Zhi / Shutterstock.com
Przydatne informacje
Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Gdzie ten Kraków?
szfarcjeger, 26 października 2021, 18:13 | odpowiedz
Ups, poprawione :)
Daria Drumowicz, 26 października 2021, 20:55 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »