Fly4free.pl

Czas na Izrael! Loty do Tel Awiwu z Krakowa + wycieczka do Jerozolimy. Całość za 138 PLN

138 PLN
Jerozolima
Foto: hikrcn / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:
Po wielu miesiącach Izrael w końcu otwiera się na turystów. Od 1 listopada do kraju będą mogli wjechać zaszczepieni podróżni. Dlatego skorzystajcie z atrakcyjnych cen biletów lotniczych i ruszcie odkrywać Ziemię Świętą!

Do Tel Awiwu polecicie na pokładzie samolotów linii lotniczej Wizz Air. Wasza podróż rozpocznie się 1 listopada (to dzień wolny od pracy) na lotnisku w Krakowie. Powrót do Polski zaplanowany jest na 8 listopada. Pamiętajcie, że w cenę biletów wliczony jest wyłącznie mały bagaż podręczny. Jeśli macie problem ze spakowaniem się, koniecznie przeczytajcie nasz poradnik.

Do Jerozolimy dostaniecie się autobusem prosto z lotniska. Na poziomie +2 złapiecie busa, który za około 20 PLN przetransportuje was na miejsce. Podróż trwa około godziny. Alternatywą jest skorzystanie z arabskich busów (szerutów), ale jest to opcja nieco droższa.

Termin podróży: 1–8 listopada
Linie lotnicze: Wizz Air, cena dla posiadaczy WDC
Bagaż: podręczny
Zakwaterowanie: 3* hotel

Za loty w dwie strony i transport do Jerozolimy zapłacicie około 138 PLN.

Hotel od 447 PLN/noc/2 osoby

W Tel Awiwie rekomenduję wam noclegi w 4* hotelu The Muse Boutique. Obiekt może pochwalić się świetnymi recenzjami gości oraz doskonałą lokalizacją.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Na czas waszego pobytu w Jerozolimie rekomenduję noclegi w 3* hotelu ibis Styles, który znajduje się w samym centrum miasta. Będziecie mieli dostęp do Wi-Fi i kompleksowo wyposażonych pokoi.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Wolicie nieco luksusu? Jeśli chcecie poczuć się wyjątkowo, zatrzymajcie się w 5* hotelu Crowne Plaza w Tel Awiwie. W obiekcie znajdziecie basen, siłownię i strefę spa.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co warto zobaczyć w Izraelu?

W Tel Awiwie możecie liczyć na świetną pogodę, więc polecam wam odpoczynek na miejscowej plaży! Warto odwiedzić też najbardziej zabytkową dzielnicę miasta, czyli Jafę. Znajdziecie w niej port, który działa od 7000 lat! Na uwagę zasługuje również najstarszy obszar Tel Awiwu, czyli Neve Tzedek, który jest jednym z piękniejszych miejsc w mieście.

W trakcie wycieczki pojedziecie do Jerozolimy. To niezwykłe miasto, które jest świętym miejscem dla trzech monoteistycznych religii. Zobaczycie tam: Ścianę Płaczu, Via Dolorosa, dzielnicę Me’a She’arim, meczet Al-Aksa oraz Kopułę na Skale! W okolicy znajduje się również znana z Biblii Góra Oliwna.

Izrael to również pyszna kuchnia. Musicie skosztować lokalnego hummusu, chałwy czy bakławy!

plaża w Tel awiwie
Foto: StockStudio Aerials
jerozolima
Foto: Sean Pavones / Shutterstock
jaffa tel awiw
Foto: Boris Stroujko / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Od 1 listopada do Izraela mogą wjechać zaszczepieni turyści.
  • Sprawdźcie dokąd zaszczepieni i ozdrowieńcy mogą podróżować bez obostrzeń? Mamy listę krajów!
  • Pamiętajcie, że na powracających do kraju czeka przymusowa kwarantanna. Jeżeli nie uśmiecha się wam siedzieć w domu, będziecie musieli wykonać test i przedstawić negatywny wynik na obecność SARS-CoV-2. Kwarantanna nie dotyczy osób, które zostały w pełni zaszczepione.
  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.
  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.
  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Z Poznania taniej
Bruner, 23 października 2021, 0:48 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »