Fly4free.pl

Zapowiedź stała się faktem! Tajlandia znosi kwarantannę dla turystów

tajlandia
Foto: Carlos Castilla / Shutterstock
Od 1 lutego zaszczepieni obcokrajowcy znów nie muszą martwić się kwarantanną, jeśli chcą odwiedzić Tajlandię. Rząd przywraca program Test & Go, który pozwala ominąć ten przykry i kłopotliwy obowiązek.

Przypomnijmy, że Tajlandia jeszcze niedawno oferowała dla osób zaszczepionych dwa najważniejsze sposoby wjazdu do kraju – program Sandbox i program Test & Go. Pierwszy funkcjonuje nieprzerwanie, ale nakłada pewne ograniczenia. Turyści mogą przyjechać tylko do wybranych regionów i przez pierwszych 7 dni nie mogą ich opuszczać i muszą nocować w licencjonowanych obiektach. Jest to więc rodzaj specyficznej kwarantanny. Drugi zakłada, że od razu można korzystać ze wszystkich uroków Tajlandii pod warunkiem wykonania testu przed i zaraz po przylocie do Tajlandii. Gdy jednak na świecie pojawił się wariant omikron, Tajlandia profilaktycznie zawiesiła program Test & GO. Ale teraz go przywraca!

Zgodnie z zapowiedzią, o której pisaliśmy wczoraj, tajski rząd dotrzymał obietnicy i złagodzi obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Grupa zadaniowa ds. koronawirusa w Tajlandii potwierdziła informację i poinformowała, że program Test & Go znów będzie dostępny, co oznacza, że nie musimy martwić się kwarantanną.

Od 1 lutego turyści mogą znów z niego korzystać. Jakie warunki trzeba spełnić? Przede wszystkim należy wypełnić formularz Thailand Pass, wykonać test PCR nie wcześniej niż 72 h przed lotem i później drugi na lotnisku w Tajlandii. Do czasu otrzymania wyniku musimy pozostać w izolacji, nie jest to jednak dłużej niż 24 h.  Szczegółowo proces wjazdowy opisaliśmy w tekście – Tajlandia otwarta! Jak wyglądają procedury wjazdowe? Testujemy je na własnej skórze.

Teraz jednak program nieco się zmieni. Do testów trzeba dołożyć jeszcze jeden – w piątym dniu pobytu. W związku z tym z wyprzedzeniem musimy zarezerwować nocleg na pierwszy i piąty dzień, gdy będą wykonywane testy. Potwierdzenie rezerwacji trzeba dołączyć do wniosku składanego przez internet. Poza tym musimy mieć także zaświadczenie o przejściu pełnego cyklu szczepień.

Na razie wnioski nadal są wyłączone, ale strona Thailand Pass, przez którą składa się dokumenty ma zostać lada moment zaktualizowana.

Osoby niezaszczepione również mogą przyjechać do Tajlandii, ale muszą skorzystać z jeszcze innego programu, który nazywa się „Alternative Quarantine”. Zgodnie z jego zasadami, przez pierwszych 10 dni pozostaną oni w izolacji.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »