Fly4free.pl

Wraca temat zniesienia kwarantanny w Tajlandii. Znamy potencjalną datę!

tajlandia
Foto: Evan Krause / Unsplash
Minister zdrowia Tajlandii zapowiedział, że rząd chciałby ponownie złagodzić zasady obowiązujące zagranicznych turystów. Wśród zniesionych obostrzeń ma być przywrócenie programu Test & Go. A to oznacza, że ponownie część przyjeżdżających nie będzie musiała martwić się kwarantanną.

Przypomnijmy, że zaledwie kilka tygodni temu Tajlandia obiecała złagodzenie zasad wjazdowych i nawet wyznaczyła konkretną datę – 15 grudnia. Niestety w międzyczasie na świecie wykryto wariant omikron, a państwowi urzędnicy i doradcy stwierdzili, że nie jest to dobry moment na wprowadzanie ułatwień dla turystów. Plan, który ucieszył wielu potencjalnych odwiedzających, został odłożony na półkę.

Co gorsza, pod koniec grudnia zaostrzono zasady, w efekcie których zawieszono program wjazdowy Test & GO, który był najwygodniejszą opcją wjazdu do Tajlandii i dawał możliwość ominięcia kwarantanny, choć tylko dla osób w pełni zaszczepionych. Dla chętnych pozostał program Sandbox, który zakłada spędzanie dużej części wakacji w jednym miejscu. Teraz jednak ponownie ma się to zmienić.

– Zaproponujemy środki, które można bezpiecznie wdrożyć i które są rozsądne z medycznego punktu widzenia – mówi Anutin Charnvirakul, minister zdrowia w rozmowie z Reutersem. – Jeśli zostanie zatwierdzony, mógłby zacząć obowiązywać od 1 lutego.

Na razie nie wiadomo jednak, czy Tajlandia chce jedynie powrócić do programu Test & Go, czy do pomysłu, który miał zostać wdrożony 15 grudnia. Ta druga wersja byłaby znacznie korzystniejsza, bowiem według jej zasad – wszyscy korzystający z opcji Test & Go będą zwolnieni z testu PCR po przylocie do kraju. W zamian mieliby robić wyłącznie szybszy i tańszy test antygenowy. A co za tym idzie, nie musieliby izolować się do czasu otrzymania wyniku (zwykle ok. 24 h).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »