tajlandia

Wraca temat zniesienia kwarantanny w Tajlandii. Znamy potencjalną datę!

Minister zdrowia Tajlandii zapowiedział, że rząd chciałby ponownie złagodzić zasady obowiązujące zagranicznych turystów. Wśród zniesionych obostrzeń ma być przywrócenie programu Test & Go. A to oznacza, że ponownie część przyjeżdżających nie będzie musiała martwić się kwarantanną.

Przypomnijmy, że zaledwie kilka tygodni temu Tajlandia obiecała złagodzenie zasad wjazdowych i nawet wyznaczyła konkretną datę – 15 grudnia. Niestety w międzyczasie na świecie wykryto wariant omikron, a państwowi urzędnicy i doradcy stwierdzili, że nie jest to dobry moment na wprowadzanie ułatwień dla turystów. Plan, który ucieszył wielu potencjalnych odwiedzających, został odłożony na półkę.

Co gorsza, pod koniec grudnia zaostrzono zasady, w efekcie których zawieszono program wjazdowy Test & GO, który był najwygodniejszą opcją wjazdu do Tajlandii i dawał możliwość ominięcia kwarantanny, choć tylko dla osób w pełni zaszczepionych. Dla chętnych pozostał program Sandbox, który zakłada spędzanie dużej części wakacji w jednym miejscu. Teraz jednak ponownie ma się to zmienić.

– Zaproponujemy środki, które można bezpiecznie wdrożyć i które są rozsądne z medycznego punktu widzenia – mówi Anutin Charnvirakul, minister zdrowia w rozmowie z Reutersem. – Jeśli zostanie zatwierdzony, mógłby zacząć obowiązywać od 1 lutego.

Na razie nie wiadomo jednak, czy Tajlandia chce jedynie powrócić do programu Test & Go, czy do pomysłu, który miał zostać wdrożony 15 grudnia. Ta druga wersja byłaby znacznie korzystniejsza, bowiem według jej zasad – wszyscy korzystający z opcji Test & Go będą zwolnieni z testu PCR po przylocie do kraju. W zamian mieliby robić wyłącznie szybszy i tańszy test antygenowy. A co za tym idzie, nie musieliby izolować się do czasu otrzymania wyniku (zwykle ok. 24 h).

Lubisz nasze okazje?
Dodaj Fly4free.pl jako preferowane źródło w Google, a nasze artykuły będą częściej pojawiać się w Twoich wynikach wyszukiwania. Możesz to w każdej chwili zmienić.
Dodaj jako źródło w Google
Sprawdź inne superokazje 🔥
Gorące słońce nad Atlantykiem 🌊☀️ Wycieczka do Maroka za 939 PLN 😎 Loty i hotel blisko plaży 🏖️
Maroko z Wrocławia 939 PLN

Gorące słońce nad Atlantykiem. Loty i hotel blisko plaży

✨ Turkusowe morze i wolność wyboru 🌊 Lato w Ksamil za 844 PLN 🤩 Loty + hotel i samochód 🤯🏖️
Albania z Wrocławia 874 PLN

Nazywają ten region "albańskie Malediwy". Loty + hotel i samochód w cenie

Słońce, tawerny i biało-niebieskie widoki 🤍 💙 Lato w Grecji 😍 Tydzień w 4* hotelu z wyżywieniem za 2687 PLN ✨😎
Grecja z Warszawy 2687 PLN

Tydzień na Chalkidiki pełen letniego słońca. Loty i 4* hotel z wyżywieniem

Chorwacja bez przepłacania 🌊🏖️ Loty i ⭐️⭐️⭐️⭐️hotel za 599 PLN 🤩
Chorwacja z Warszawy 599 PLN

Bałkany bez przepłacania. Loty i 4* hotel w genialnej cenie

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych zdaniem naszej redakcji okazji na podróże. Opisujemy oferty znalezione przez nas w internecie i wskazujemy adresy internetowe, pod którymi samodzielnie możesz wykupić podróż lub elementy podróży. Ceny w artykułach są aktualne w chwili publikacji. Możemy otrzymywać wynagrodzenie od partnerów handlowych, do których Cię przekierowujemy.
Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?