Fly4free.pl

Objazdówka po Hiszpanii za 418 PLN. W pakiecie loty do Madrytu z Warszawy, auto na tydzień + plan podróży

418 PLN
Foto: Dominic Dahncke / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:
Lubicie intensywne zwiedzanie różnych miejsc podczas jednej podróży? W takim razie ruszcie na podbój Hiszpanii. Czeka na was piękny Madryt, interesujące Toledo, średniowieczna Segowia i wiele innych zachwycających atrakcji!

Do Madrytu polecicie 5 grudnia z warszawskiego lotniska w Modlinie. Na miejscu wypożyczycie samochód, który pomoże wam odkrywać okolice stolicy. Powrót do Polski zaplanowany jest na 12 grudnia.

Podróżować będziecie na pokładzie samolotu linii lotniczej Ryanair. Pamiętajcie, że w cenie zawarty jest jedynie mały bagaż podręczny. Jeśli macie problem ze spakowaniem się, przeczytajcie nasz poradnik.

Madryt – Monasteiro de EscoriaValle de los Caidos – Park Narodowy Guadarrama – Segowia – Avila – Toledo – Madryt

Termin podróży: 5–12 grudnia
Linia lotnicza: Ryanair
Bagaż: podręczny
Samochód: Renault Zoe lub podobny model

Za loty w dwie strony i wynajem auta na tydzień zapłacicie 418 PLN za osobę, przy 2 podróżujących.

Hotel od 244 PLN/noc/2 osoby

Szukacie budżetowej opcji? W takim razie zameldujcie się w 3* hotelu Sidorme Fuenlabrada. Obiekt może posłużyć jako doskonała baza wypadowa, a darmowy parking pozwoli wam nieco zaoszczędzić. Ponadto goście świetnie oceniają pobyt w tym miejscu.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Potrzebujecie nieco większego luksusu? Jeśli tak, 4* hotel Gran Versalles będzie dla was idealny! Obiekt położony jest w centrum miasta. Znajdziecie w nim komfortowe pokoje, restaurację, bar i centrum biznesowe.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jeśli pragniecie poczuć nieco królewskiego klimatu, zatrzymajcie się w 4* hotelu Sercotel w Toledo. To obiekt, który może pochwalić się oryginalnymi zdobieniami i eleganckim wykończeniem. Jednocześnie jest niezwykle komfortowy i luksusowy.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Samochód 496 PLN/2 osoby

Na lotnisku w Madrycie wynajmijcie samochód, który pomoże wam odkrywać okoliczne atrakcje. Dzięki niemu wasza podróż będzie o wiele łatwiejsza. Za tygodniowy wynajem Renault Zoe lub podobnego modelu zapłacicie w sumie 496 PLN.

Jak zaplanować wycieczkę do Hiszpanii?

Zwiedzanie stolicy rekomenduję rozpocząć od przespacerowania się głównym placem miasta – Plaza Mayor. Nie wolno wam ominąć słynnego Pałacu Królewskiego z parkiem Sabatini – w końcu będziecie w królewskim mieście. Lubicie starożytne klimaty? To świetnie się składa, ponieważ w Madrycie możecie odwiedzić egipską świątynie Debod. Ponadto polecam wizytę w madryckich muzeach: Muzeum Cerralbo, Muzeum Thyssen-Bornemisza czy Museo del Prado.

Około 50 km od stolicy znajduje się imponujący zespół klasztorny Monasteiro de Escorial, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na terenie ogromnego kompleksu będziecie mogli zobaczyć nie tylko sam budynek klasztorny, ale też bibliotekę (z bezcennymi rękopisami), panteon królewski i infantów, apartamenty królewskie, bazylikę, muzeum oraz galerię sztuki.

Polecam wam również wizytę w Valle de los Caidos. To mauzoleum poświęcone ofiarom wojny domowej. Wrażenie na was zrobi monumentalny krzyż oraz bazylika wykuta z granitowej skały.

Potrzebujecie aktywnego wypoczynku? W takim razie rekomenduję wam wizytę w pięknym Parku Narodowym Guadarrama.

W Segowii wejdźcie na zamek Alcazar, który położony jest na urwisku skalnym. Rozpościera się stamtąd piękny widok na okolicę. Symbolem miasta jest rzymski akwedukt, który ma około 2000 lat. Znajdziecie tam również liczne romańskie kościoły i gotycką katedrę.

Avila to najwyżej położone miasto w Hiszpanii. Ciekawą atrakcją jest starówka otoczona zabytkowymi murami o wysokości 10 metrów! Ponadto na miejscu możecie zobaczyć najstarszą gotycką świątynię Hiszpanii.

W Toledo natomiast czeka na was wiele zachwycających zabytków: Katedra Muzeum, twierdza Alcazar z XI wieku, klasztor cysterski Santo Domingo de Silos czy synagoga Santa Maria la Blanca. Ponadto w mieście znajdziecie liczne kościoły i galerię sztuki położoną w dawnym renesansowym szpitalu.

Foto: Sean Pavone / Shutterstock
ulice w madrycie
Foto: ESB Professional / Shutterstock
Toledo
Foto: Wei Hunag / Unsplash.com
Przydatne informacje
  • Hiszpania zaostrza zasady wjazdu dla Polaków. Aby dostać się do kraju należy pokazać zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19, zaświadczenie o przechorowaniu koronawirusa (pod warunkiem, że nie minęło więcej niż 180 dni) lub negatywny wynik testu. Akceptowane są zarówno testy PCR (wykonane 72 h przed podróżą) lub antygenowe (48 h przed).
  • Więcej na temat aktualnych obostrzeń w Hiszpanii przeczytacie tutaj.
  • Dokąd zaszczepieni i ozdrowieńcy mogą podróżować bez obostrzeń? Mamy listę krajów!
  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.
  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.
  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »